ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Котки, въпрос
    #1860676 - 09.08.2007 13:04

Котката ми 3 дена имаше запек. Дадох и мляко и като че ли се оправи.
Някакви идеи за подобни ситуации?

--------------------
Боят изгражда.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
Re: Котки, въпрос
    #1860715 - 09.08.2007 13:44 [Re: Писанчо]

На моята й предписаха дуфалак, дава се около 1/3 от сашето. Разбърквах го с пастет, за да може да го поеме. След 12 часа започва да действа.

От какво се е получил според теб? Смяна на храната? А по принцип с какво я храниш?

За урегулиране на стомаха и редовно дрискане съм признала сухите храни - имат, доколкото си спомням, фибри, които спомагат за честото ходене до тоалетна (+ по-лесно изхвърляне на топките с косми).

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Писанчо
Хищник

#1860721 - 09.08.2007 13:52 [Re: deamon]

Имаше смяна на храната - купихме и цаца и три дена само нея яде, сварена естествено. Друг път не е имало такива проблеми, може би преди това от гранулирана храна е станало така.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #1861095 - 09.08.2007 20:48 [Re: Писанчо]

Така става при смяна на храна. Изобщо не е хубаво така рязко да се сменя храната. Или става запек или обратното, разтройство, че понякога и повръщат. Смяна на храна трябва да става плавно, за няколко дни с плавно намаляване на старата и увеличаване на новата храна.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Писанчо
Хищник

#1861620 - 10.08.2007 10:21 [Re: Кокерката]

Ще го имам предвид. Но с рибата няма как да стане плавна смяна - като я надуши и друго не иска, докато не я омете всичката. А после вони като гларус

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1861703 - 10.08.2007 11:56 [Re: Писанчо]

Решението е да й купувате /давате/ доста по-малко риба. Както казах много е грешно така рязко и то на два пъти да се сменя храната. Моята котка такива работи не яде. Единственото й разнообразие е ако си хареса нещо от нашата маса, реже й се парченце и й се дава да си го яде за десерт. Животните не се нуждаят от разнообразна, а от пълноценна храна. И ако котката откаже гранулите това вече ще е голям проблем.

--------------------

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #1861825 - 10.08.2007 14:08 [Re: Кокерката]

Коки, не се ли е научила да досажда като й давате от вашата храна?

Аз още благославям човека, който ни я даде вече възпитана, че не беше научена да иска от човешката храна. И ние удържахме фронта, макар че я разглезихме в други отношения.

Колкото до темата: те могат да нямат нужда от разнообразна храна, но стопаните им си мислят, че имат . Даването на разнообразна храна е глезене на животинчето, лично за мен - приятно

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Писанчо
Хищник

#1861905 - 10.08.2007 15:24 [Re: Кокерката]

От нашата храна много рядко и даваме, основно заради подправките. Инак редуваме консерви с гранули, а рибата е за глезене, защото умира за нея. Но щом води до такива резултати ще я редуваме с друга храна.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1862280 - 10.08.2007 21:36 [Re: deamon]

АМи лично мойта котка, Уини, не смее да припари до нас когато ядем. Ако й се дава нещо /кашкавалче, извара, парче месце/ то се чупи, занася се и се оставя в паничката. Тя не яде нещо, ако не й е в паницата. На брат ми котката, Мати, стои на земята до масата когато се хранят, и се изправя, опъва се на ръба на масата и лекичко те докосва, сякаш само те бутва и казва "Ей, не ме забравяй" и баща ми й отчупва парче колко лещено зърно от нещо и й го оставя на земята. Пък тя не яде всичко, иска само чисто месо, кашкавалче или нещо подобно. Но чак пък досадна не съм я забелязала да стане. При НЕ си намира ъгъл да се свие на кравайче.

Писанчо, няма никакъв смисъл от редуването на гранулите с консерви, поради две причини: първо, консервите са пълни боклуци и в тях няма нищо, което да си заслужава да заместваш гранулата с него, има почти само желатин. Второ както вече споменах смяната на храната води до споменатите последствия, които очевидно не се харесват на никого. А и разнообразието на котките не им трябва. Трябва им храната им да е пълноценна и да им осигурява необходимото. А за глезене както споменах горе стават парченца месце за десерт, кашкавалче, има си котешки глезотийки или след гранулите лъжичка пастет за вкус /котешки/.

--------------------

Писанчо
Хищник

#1864157 - 13.08.2007 10:50 [Re: Кокерката]

Храним я с консерви Sunny Cat, не че искам да им правя реклама, но ги произвеждат в Холандия и моя позната е ходила в цеховете. Храната отговаря на всички европейски стандарти и котката я обича. Сухата храна също и я подбираме - има гранули, които и уличните котки не искат, какво остава за моята принцеса

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1864211 - 13.08.2007 11:43 [Re: Писанчо]

ВИж, няма абсолютно никакво значение къде се произвежда консервата и дали цеховете отговарят на всички изсиквания. Факт е, че в консервите има много по-високо съдържание на консерванти, защото са много по-влажни и е също така факт, че консервите съдържат главно желатин. Тези месни хапки, дето са уж вътре, в по-голямата си част са желатин, нищо, че не изглеждат така. Лично съм виждала как от половин консерва /качествена/ след затопляне остава само течност и парчетата месо някак си изчезват.
Гранулите си имат калсове. Супер премиум е класът храна, която аз давам на моята котка, за да съм спокойна, че тя получава всички необходими й хранителни вещества. Няма значение толкова марката, класът е важен.

--------------------

Писанчо
Хищник

Нов въпрос
    #1900807 - 19.09.2007 15:57 [Re: Писанчо]

Става дума за друга котка. Улична е, пие много вода, има разстройство и понякога повръща. Някакви идеи какво може да и има и съответно какви мерки мога да взема?
Не е твърде питомна и няма лесно да я заведа на ветеринар, затова предпочитам да получа съвет.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

Re: Нов въпрос
    #1901109 - 19.09.2007 20:44 [Re: Писанчо]

Много неща могат да са. Без преглед ме съмнява да получиш някакъв съвет.

--------------------

Писанчо
Хищник

Re: Нов въпрос
    #1901560 - 20.09.2007 10:57 [Re: Кокерката]

Трудна работа ще е, но може да опитам да я заведа на доктор. Просто е малко дива и току така няма да се съгласи да влезе в клетка, а и при ветеринара най-много да пощръклее от страх.
Преди вруму успях да и дам Цестал, но ако не са паразити, кой знае какво и е

--------------------
Боят изгражда.

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #1902371 - 20.09.2007 23:55 [Re: Писанчо]

Я да питам и аз в тази тема, да не отварям нова.
Една от моите красавици най-накрая диагностицирахме с гастрит (аз така си и знаех от самото начало). И сега освен специалната храна и хапчета, трябва да й давам двам пъти на ден по 5 мл алмагел. Е не става. Каквото и да я правя, както и да я държим, тя е като фурия, щом стане въпрос да преглъща лекарството. Не мога и не мога. Някакви идеи как се дава течно лекарство на котка?

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #1902376 - 21.09.2007 00:04 [Re: nousha]

Цитат:

Я да питам и аз в тази тема, да не отварям нова.
Една от моите красавици най-накрая диагностицирахме с гастрит (аз така си и знаех от самото начало). И сега освен специалната храна и хапчета, трябва да й давам двам пъти на ден по 5 мл алмагел. Е не става. Каквото и да я правя, както и да я държим, тя е като фурия, щом стане въпрос да преглъща лекарството. Не мога и не мога. Някакви идеи как се дава течно лекарство на котка?

Опитахте ли да слагате лекарството в храната .
Котките са като децата,лъжат се лесно.
А ветеринарят не ви ли даде някакви указания?

--------------------
Истината е за всички!

Писанчо
Хищник

#1902381 - 21.09.2007 00:37 [Re: nousha]

Алмагелът беше малко по-гъст доколкото помня. Със спринцовка сигурно няма да е лесно, но с храната трябва да се излъже.

--------------------
Боят изгражда.

nousha
вещичка

#1902393 - 21.09.2007 02:16 [Re: Believer]

Не, няма указания. Обмислям да водя котката два пъти на ден ветеринарката да й дава лекарството, да видим тогава!
За съжаление котките не се лъжат лесно. Предишната ми само като ме видеше, че й стривам хапче (против вътрешни паразити) и обявяваше гладна стачка. Изобщо не си правеше труда дори да помирише храната. Какво ли не сме правили...
Сега ни научиха да стриваме хапчето (една четвъртинка от мъничко хапче, лесно става) и да го смесваме с нещо (в случая с пастата, която е против космените топки, в началото мислеха, че е това проблемът) и мац по крачето. Тя нали е чистница, го изблизва. Ама тоя алмагел, не мога да й го дам в храната. Първо няма да го яде, второ - сега сме на суха. Трябва да яде само нея и да пие вода. Това ми е достатъчно трудно с другата котка и кучето у дома - те непрекъснато си опитват от храните. Като дойде време да се храни болната, изолация на животните по стаите, всеки замезва с неговата паница, после всичко се прибира. Освен това алмагелът трябва да давам 2 часа преди или след храната.
Така че дори да имаш начин да го излея върху гранулите, не става.
Дали пък, ако го омеся със същата храна, но от варианта "пауч" в мъничко количество, няма да стане?
Това е идея. Утре ще се обадя да питам ветеринарките дали малко храна няма да навреди много на тия два часа.
Благодаря за идеята!

--------------------

Словеса и други писания

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
    #1902438 - 21.09.2007 06:34 [Re: nousha]

преди време и аз давах на котката алмагел, ама... 5мл не е ли множко аз помня че ние се мъчехме със спринцовка, ама беше много по малко количеството, което ни бях казали за да мога с едно движение да й го изстисквам в устата. 5 мл е една голяма спринцовка и няма как да успееш по този начин....

иначе който са го подволе че котките лесно се лъжат има много здраве от мен...

nousha
вещичка

#1902545 - 21.09.2007 10:14 [Re: X-tended]

Спринцовката не е голяма чак. Но колкото и количество да й пускам в устата (аз, разбира се, не мога цялото наведнъж), резулатът е един и същ - лекарството на едната страна, котката на другата. Независимо от предохранителните мерки. В рецептата пише 5 мл...

--------------------

Словеса и други писания

Писанчо
Хищник

#1902584 - 21.09.2007 10:52 [Re: nousha]

Моята сега е на антибиотици и си ги взема много лесно. Сама отваря уста и гълта хапчето. Просто знае, че трябва и нали е добра и послушна, не ни създава грижи
За алмагелът, ако един човек държи котката, другият може и да успее да го впръска в устата със спринцовка. Но трябва да е на малки дози, за да не го изплюе.

--------------------
Боят изгражда.

nousha
вещичка

#1902695 - 21.09.2007 12:14 [Re: Писанчо]

Не стана, на три пъти. Не съм предполагала, че това мъниче има толкоз енергия. На малки дози давам, попадне ли й в гърлото, плюе лекарството по пердетата, а тя самата излита от ръцете на брат ми, независимо, че я държи здраво и е увита в чаршафи. Не можах да повярвам на очите си.
Сега ще звъня да видя дали мога да го дам с малко течна храна и дано да стане, иначе ще им я водя те да й го дават....

--------------------

Словеса и други писания

Писанчо
Хищник

#1902747 - 21.09.2007 13:07 [Re: nousha]

Мдам, котка трудно ще я накараш да прави нещо, ако не иска.
Моята е някакво изключение
Водете я на ветеринар, да се поборят с нея. Може пък после да е по-сговорчива, като знае какава е алтернативата.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1904059 - 23.09.2007 12:24 [Re: nousha]

Лекарства давам по един изпитан от мен метод. Увивам котката в малко одеалце, така, че да й стърчи само муцуната. Хващам я за врата /така се обездвижват донякъде/ и стискам с едната ръка челюстта между зъбите за да си отвори устата. След това с бързо движение слагам в основата на езика каквото имам да слагам. Няма как да го изплюе. За съжаление този метод работи по-добре при хапчетата, за гел не съм го пробвала.

--------------------

Писанчо
Хищник

#1938978 - 02.11.2007 23:33 [Re: Кокерката]

Нов въпрос. Против вътрешни паразити използвам Цестал. Давам и го веднъж на два месеца и винаги има паразити. Не знам как да се отървем от тях и как ги прихваща пак. Давам и половин хапче, защото няма 4 килограма. Да не би да бъркам нещо в схемата? Не и давам сурово месо.

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1939012 - 03.11.2007 00:16 [Re: Писанчо]

Бъркаш, да.
Ако след даването на хапчето изкара паразити, не се дава следващото хапче след 2 месеца, а след две седмици. Защото - тези паразити, които са умрели след хапчето са снесли яйца,които не умират от хапчето и за две седмици порастват. Затова се дава след 2 седмици пак. АКо след второто хапче изкара пак паразити - след 2 седмици пак се дава. и така, докато след поредното хапче не излязат паразити. Тогава вече се минава на схемата през 2-3 месеца. Ако си се притеснил от написаното - консултирай се с някой лекар за всеки случай.
На хапчето си пише едни хапче за колко килограма е. Ако е за 4 килограма, а котката няма 4, но е повече от 2 се дава 2/3 хапче. Не е чак такъв риска от предозирането на това хапче, но след като изслизат паразитите, значи си работи.

--------------------

Писанчо
Хищник

#1939063 - 03.11.2007 02:13 [Re: Кокерката]

Така ще направя, та да се отърве Снежанка от тази напаст.
Благодаря ти за пореден път

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#1939259 - 03.11.2007 13:52 [Re: Писанчо]

Моля, пак заповядай.
А на Снежанка една ама след като се оправи

--------------------

Dr.Ross
vet
**

Регистриран: 03.12.2001
    #1940586 - 05.11.2007 19:24 [Re: Кокерката]

Цитат:

Бъркаш, да.
Ако след даването на хапчето изкара паразити, не се дава следващото хапче след 2 месеца, а след две седмици. Защото - тези паразити, които са умрели след хапчето са снесли яйца,които не умират от хапчето и за две седмици порастват. Затова се дава след 2 седмици пак. АКо след второто хапче изкара пак паразити - след 2 седмици пак се дава. и така, докато след поредното хапче не излязат паразити. Тогава вече се минава на схемата през 2-3 месеца. Ако си се притеснил от написаното - консултирай се с някой лекар за всеки случай.
На хапчето си пише едни хапче за колко килограма е. Ако е за 4 килограма, а котката няма 4, но е повече от 2 се дава 2/3 хапче. Не е чак такъв риска от предозирането на това хапче, но след като изслизат паразитите, значи си работи.

Aбсолютно вярно! Долу-горе е двуседмичен цикълът на повечето вътрешни паразити, затова е необходимо да се повтори след 2 седмици при наличие на паразити след първото даване. И за 5 кг да й дадеш, няма нищо страшно.

shery
неориентиран

Регистриран: 07.12.2008
    #2262846 - 08.12.2008 00:35 [Re: Писанчо]

Moeto kote neprekasnato iska da qde na pochti dva meseca e , no kogato me vidi da qm, vapreki che toku shto si e izqlo dajbata prosto se pobarkva ot mjaukane. strashno mi dosajda dokato ne i dam , inach ese navira i vliza napravo v ostata mi kato luda e.
I domati i krastavici i piza i spageti ..... ot vsichko iska da opita i vsichko haresva

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2264108 - 09.12.2008 19:14 [Re: Писанчо]

Моето коте няма никакви проблеми въпреки, че сменяме храната и производителите когато ни скимне.
Може би е до коте

И аз знам, че прясното мляко е като слабително.

Дано повече нямате такива проблеми.

mimz
неориентиран

Регистриран: 04.06.2011
    #2803677 - 05.06.2011 00:10 [Re: skyline]

Аз имам въпрос .. моето коте от 2-3 дена не се чувства добре . не яде нито пък вода пие .. миналата вечер сра някакво рядко говно а днес повърна водата която беше пил малко .. днес му дадох котешка храна на уискас изяде я после гледам че я е исрал цялата изглежда стомаха му не я е смлял храната .. ( храня го по принцип с котешка храна на гранули ) и не спира да мяука като скочи някъде от фотиойла примерно пак мяука тъй жално .. и го гледам някъв отпаднал .. някой ако може да ми каце какво може да му има и как да се излекува ... ? :S

Редактирано от mimz (05.06.2011 00:11)

mimz
неориентиран

#2803684 - 05.06.2011 00:54 [Re: mimz]

Цитат:

Аз имам въпрос .. моето коте от 2-3 дена не се чувства добре . не яде нито пък вода пие .. миналата вечер сра някакво рядко говно а днес повърна водата която беше пил малко .. днес му дадох котешка храна на уискас изяде я после гледам че я е исрал цялата изглежда стомаха му не я е смлял храната .. ( храня го по принцип с котешка храна на гранули ) и не спира да мяука като скочи някъде от фотиойла примерно пак мяука тъй жално .. и го гледам някъв отпаднал .. някой ако може да ми каце какво може да му има и как да се излекува ... ? :S

и са вечерта понеже той не може да пишка .. и започна да кърви .. :S

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
    #2803686 - 05.06.2011 01:07 [Re: mimz]

Нямам високо мнение за уискас, а и липсва информация колко е голямо котето, как се храни, в т.ч. какво е яло когато е получило промяната, къде живее -вън, вътре, и двете?, обезпаразитено ли е, ваксини и прочие.
Дистанционно диагноза няма как да се даде. Заведи котето на вет. Може да бъде безобидно, а може да бъде и много сериозно. Кръвта не е притеснителното на този етап. Ама как така не може да пишка?!?

Редактирано от Си Ди (05.06.2011 01:15)

mimz
неориентиран

#2803687 - 05.06.2011 01:15 [Re: Си Ди]

Еми котето е на година и нещо ( месец или два ) не знам точно защото го прибрах от улицата .. съвсем здраво си беше когато го взех .. нямаше му нищо .. живее в апартамент .. яло е единствено гранули котешка си храна .. от 2 дена не се 1увства добре и не може да се изхожда по малка нужда .. опитва се но нищо не става .. днес от болка не може дори да мяука преди половин час някъде повърна днес цял ден нищо не е ял само вода пи .. и сега я повърна .. когат отидох до него да видя кво му е видях и локвата крув която течеше от зад ..

Си Ди
гаргойл

#2803688 - 05.06.2011 01:21 [Re: mimz]

Ветеринар! Утре още сутринта. Ще стискам палци на котьо

Си Ди
гаргойл

#2803734 - 05.06.2011 11:06 [Re: Си Ди]

Извини ме, трябваше да освободя компа спешно. Пиши как сте. Консултира ли се? Много е трудно с болно животинче.

mimz
неориентиран

#2803753 - 05.06.2011 12:50 [Re: Си Ди]

ами тате отиде да потърси един негов приятел той е ветеринар . ще видим по късно като дойде дали го е намерил за да го прегледат .. ако не ще се наложи да отида до някой друг ветеринар .. но е малко вероятно да намеря щото днес е неделя и надали работят ...

Си Ди
гаргойл

#2803832 - 05.06.2011 18:47 [Re: mimz]

Само не се отказвайте. Пиши, като имаш ново инфо. Имаш поне виртуална подкрепа, като не можем друго така дистанционно.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2803884 - 05.06.2011 20:31 [Re: mimz]

Котето се нуждае от незабавна медицинска намеса В КЛИНИКА. Най-вероятно има запушване на уретера, често се среща при мъжки котки /особено ако са хранени с евтина храна/. Има нужда от катетър за да се освободи от задържаната урина, от която има в момента огромни болки. Има нужда от антибиотик за инфекцията, има нужда от лечебна храна, след като се разбере какъв вид е запушването.
Нямате време повече за отлагане, отлагали сте достатъчно. Сега положението вече е опасно и сериозно!

--------------------

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2803896 - 05.06.2011 20:51 [Re: Кокерката]

Дано не е късно. Два сиамеца ни умряха така, по едно и също време. От гранулирана храна, препоръчана от ветеринар.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

mimz
неориентиран

#2803900 - 05.06.2011 21:02 [Re: Кокерката]

Еми утре сутринта ще го заведем на преглед, защото днес в неделя никой не работи и не открихме ветеринар .. дано до утре да не е прекаленно късно. Но все пак мисля че не са му запушени каналите, защото си тече кръв и орина като пие вода.

Си Ди
гаргойл

#2803921 - 05.06.2011 21:46 [Re: mimz]

Това никак не е добре. Аз се подведох в началото, защото говореше за разстройство, и при котета може да има кръв при продължително разстройство, без да е най-тревожния симптом, но при уриниране нещата стоят различно!?! Дано не е късно наистина.

mimz
неориентиран

#2803925 - 05.06.2011 21:54 [Re: Си Ди]

утре рано сутринта ще го водим на ветеринар .. стискайте палци да не е прекалено късно

mimz
неориентиран

#2803928 - 05.06.2011 21:56 [Re: Си Ди]

и да имаше разтройство но това беше оня ден .. от вчера и днес не е ходил по голяма нужда или поне не съм го виждала .. само кръв му тече вчера а днес забелязах че и урина има не само кръв .. дано до утре да уживее непременно ще го заведем на ветеринар

mimz
неориентиран

#2804083 - 06.06.2011 14:56 [Re: mimz]

Хораа котето ми с оправя (sun) кръвта е била, защото като се е разгонил и нещо са били засегнати бъбреците .. водихме го наветеринар и ни каза че ще се оправи (sun)

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804173 - 06.06.2011 18:35 [Re: mimz]

Какъв е този ветеринар, който твърди, че мъжки котарак се разгонва?
Само да кажа, мъжките котки НЕ се разгонват.
Проблема с бъбреците е дошъл от нещо друго, вероятно ЕВТИНА храна.
Радвам се, че се оправя. След това, обаче, трябва да помислите за кастрация. Препоръчва се при котараци с проблеми на отделителната система. Също така си помислете не можете ли да отделяте малко повече средства за качествена храна /хубава гранула, с голям процент месо/. Защото иначе този проблем ще се появява често, и някой път може да е фатален.

--------------------

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804175 - 06.06.2011 18:38 [Re: Моман]

Рядко срещам ветеринари да препоръчват некачествена храна. Разбира се се случва, де. Но проблем може да се получи и въпреки качествена храна. Просто мъжките котки са си предразположени. Често се случва и на женски.
Превенцията е кастрация в ранна възраст и качествена храна. В никакъв случай риба.

--------------------

Двойната Лотхен
новак

Регистриран: 06.06.2011
От: Мъглявината Андромеда
    #2804187 - 06.06.2011 19:11 [Re: Кокерката]

Коки , давам на моят котарак риба - не много често , но му давам . Само акито му се променя към по-сухо , . Защо е такава грешка да им се дава риба ? Купувам му я обязателно жива - дори в къщи я държа във вода .

--------------------
Everything is possible beyond the invisible

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804258 - 06.06.2011 22:26 [Re: Двойната Лотхен]

Заради фосфора. Влияе зле на отделителната система. Ако е много рядко няма проблем. Освен, че е опасно с оглед да не се разглези и да не си иска обикновената храна.

Иначе, дивите предшественици на нашите маци в самата природа имат страх от вода, не я харесват, не влизат в нея, няма как да си ловят риба, за да хапнат. Основното им меню е птиче, дребни гризачи, насекоми. Тъй че е хубаво това да е източника на протеин в по-голямата част от храненето им. Разбира се не натурални, а /според моето виждане/ направени на гранули.

--------------------

Двойната Лотхен
новак

#2804266 - 06.06.2011 22:42 [Re: Кокерката]

И аз забелязах , че като хапне риба след това капризничи на другата храна . На четири години е и е шест килограма . Добре е според мен , но обемът на приеманата храна не е еднакъв през дните - обаче нали и с нас е така

--------------------

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804281 - 06.06.2011 23:12 [Re: Двойната Лотхен]

Дали е с наднормено тегло се разбира лесно - ако напипвате лесно ребрата откъм гърба, няма проблеми. Ако ви е трудно или невъзможно, лоша работа.
Домашните любимци е хубаво да имат една храна /по възможност качествена/ която да не се сменя, както и дневен режим. Сутрин и вечер по около половината от определения от храната дневен грамаж. Така се гарантират важни неща като апетит, поддържане на тегло, здрав стомах и пълноценно усвояване на съставките в храната. Така се избягват и проблеми като разтройство и повръщане /случва се при смяна на храна/.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804286 - 06.06.2011 23:47 [Re: Кокерката]

Мойта Шушона е дебело коте, просто е като прахосмукачка и все се изхитря да се намамбуха "отгоре" - пет кила тежи, изобщо не успявам с диетата, Моя стои гладна, а Шомба й изяжда дажбата
В чудо съм се видяла
И като стана въпрос за котки, правихме ремонт няколко месеца, а Шомба има афинитет към мръсотията, непрекъснато успяваше да се отъркаля в де що цимент, строителен боклук и прочие гадости имаше у дома. И сега си търси най-прахолячестото място на терасата и там се овъргалва. Като резултат, има нещо като пърхут, особено към опашката, където и не се стига много-много, щот е "кръгла" - водих я на изследване, но не е болест, гадини, гъби и прочие. Вече половин година стана и продължава Вета вдига рамене, защото е "козметичен" /д/ефект. Някакви предложения? Съвети? Тя е леко къдрава в основата на косъма, а ми изглежда някак .. суха, просто се чудя ..не че тя страда видимо, не
При Моя няма такива неща. Просто коренно различен характер и съответно поведение. Е, тя пък се скубе като за световно и из цялата къща хвърчат бели косми, които нямат изчистване

Двойната Лотхен
новак

#2804288 - 06.06.2011 23:51 [Re: Кокерката]

Май трябва първо аз да вляза в крак , а той след мен ! Има един , който разваля дисциплината

--------------------

Двойната Лотхен
новак

#2804289 - 06.06.2011 23:53 [Re: Си Ди]

Шампоанът , с който ги къпеш няма ли силикон ?

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804290 - 07.06.2011 00:24 [Re: Двойната Лотхен]

Не, мисля - фрискис експерт 2 в 1 за котки

mimz
неориентиран

#2804292 - 07.06.2011 00:49 [Re: Кокерката]

да ще го кастрираме определено за да няма повече такива проблеми ! .. и му взимаме сякаква храна не само гранулирана .. яде и дробчета и пастет също му даваме просто когато стана проблема беше хапнал гранули

mimz
неориентиран

#2804293 - 07.06.2011 00:56 [Re: mimz]

моето коте тежи 8 килограма :Д малък шишко :Д и яде по малко почти всеки път когато мине покрай купичката си .. но иначе по принцип яде когато ние седнем да ядем .. дали има някъв проблем че яде по няколко пъти наден но по малко .. защото баба ми все като иде в кухнята все м удава да яде .. дори и да не е гладен .. не иска да чуе като и казвам че не трябва по 100 пъти на ден да му дава храна

mimz
неориентиран

#2804294 - 07.06.2011 01:02 [Re: mimz]

а и да попитам още нещо има ли някъв проблем ако гранулираната храна е с вкъв на риба ?

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804378 - 07.06.2011 14:12 [Re: Си Ди]

Отговарям на теб и после и на следващите надолу.

Та значи... Котката трябва да яде точно определен грамаж на ден. Слага се сутрин половината в купичката, ако изяде цялото за половин час, изяде, останалото се прибира. Изключително антивъзпитателно е да седи храна по цял ден в купата. Както за нас е хубаво, но не го правим поради наши си причини, и за тях е хубаво да има режим. За нас обаче е по-лесно да изградим техния, вместо нашия. Аз съм с наднормено тегло поради много причини и именно затова държа домашните ми любимци да са във добра форма. Защото наднорментото тегло на тях се отразява много по-бързо, отколкото на мен. Грешно е да се смята, че котката ще бъде тъжна или сърдита ако когато каже мяу не й дадем някаква храна.
До тук засега с храната, малко косими и пърхут.
Смени шампоана. Този, който ползвате е евтин и съответно не много качествен. Марката като цяло не е хубава нито за козметика, нито за храна. Има висококачествени шампоани, верно, скъпи са, ама една опаковка ще стигне за години напред. Аз лично ползвам Биогенс, френски, без парабен, натурални съставки. Има и други висококачествени марки.
И нещо много важно за къпането - никога не се изсипва директно шампоан от шишето върху котката. Шампоана предварително се разтваря с вода поне 5 /вода/ : 1/шампоан/ и така чак се нанася върху намокрената вече козина.
За силно падаща козина на късо- и среднокосмести котки най-хубав е тримингът/тример/. Това е гребен със заточени отвътре зъбци, който 10 пъти повече сваля мъртвия косъм. Един път на седмица е достатъчен за да не пуска цели вълма косми. Изпитано е на моите две котки.

mimz , 8 килограма са прекалено много за млад котарак. И това, че яде по много пъти на ден е адски вредно. Както казах - качествена гранула по 2 пъти на ден, точно определен грамаж трябва да се дава.
Гранулите сами по себе си не са причинили проблема с бъбреците. Казах НЕКАЧЕСТВЕНА храна. А тя е и пастети, и небалансирана готвена, и паучове и гранули. И затова ви написах качествена гранула да му купите. Те са най-добре балансирани и излизат най-евтино /от качествените/. Няма проблем да е с вкус на риба, в гранулите фосфора е премахнат преди да се сложи месото.
Трябва да забраните на баба си да дава каквато и да е храна на котарака, особено човешка. Солта и подправките са много вредни за техните бъбреци.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804406 - 07.06.2011 15:39 [Re: Кокерката]

Тенкс, не съм го виждала този шампоан, нещо този асортимент им се губи на зоомагазините, които посещавам - не е като да не съм търсила, тъй като цената не не ми е проблем, знаеш.
Може би сега е момента за онлайн-покупки, ще се поразтърся, че последния път имах проблем и с котешката тоалетна, но... това е друг въпрос, ще си го реша.
За ресането -имаме си всичко необходимо, номера е, че Моя е "дивачка", не иска /и не дава/ да бъде ресана, хващана, ограничавана и прочие такива неща - побеснява буквално, и много трудно върви целия процес.
Все се надявам, че ще свикне, но ..засега, не се получава много-много.. Не ми се мисли какво ли е преживяла, че да се държи така ..
А това с прибирането на храната си го практикувам, просто Шаная едно, че докато я видиш и омахва дажбата на Моя, докато оная се назландисва, отделно "ловува" по цял ден на балкона къдет каквот завърне, отделно си проси лакомства от останалите членове или откровено си открадва ..
Към това се прибавя факта, че е късокрака и набита, а и се страхува от височини, стои и се движи здраво стъпила на земята, не скача, само от време на време тича напред-назад като изоглавена или въртоглава - това й е гимнастиката, през останалото време се опъва като дроб или рагдол, ако ме разбираш, направо виси като умряла
Играем си с нея, но винаги се изхитря да си хване "мишката" и да си я отнесе на скрито, че да не мога да я докопам и да си е за нея си
Моя е коренно различна - тя скача без засилка над метър височина като стой та гледай, непрекъснато е заета с почистване или се кипри в стойка "ваза" на някой рафт..Яде като кралска особа - едно наместване, надипляне, накрая зобне малко и вирва главата отново на някой рафт

Но са много готини и това е
А и са антиинсекти от класа, особено Шана, нищо не мож се промъкна покрай нея, Моя ще го прозяпа, но при Шона няма "празно"

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804408 - 07.06.2011 15:48 [Re: Си Ди]

Едно от решенията е да се хранят в различни стои. Все половин час затворени в една стая ще издържат.

Във Варна като цяло досега беше слабо зареждането на стоки, чиито вносители са в София, но имам усещането / / че скоро в повече магазини ще се намират стоки, които тук са почти навсякъде.

Виж с ресането не мога да ти помогна, който не се научи от малко коте, после наистина е трудно.

Обаче има едни играчки - тип въдица, тип висяща на въженце мишка и какви ли не още, които ти държиш, а котката се опитва да хване... С тях занасяне на скришно място не става Опитай от тях. Аз така започнах да си играя с мойта. Тя много дере, увлича се и после тече страшно много кръв и аз се отказах да играя лично с нея. Като видях въдичката вече знаех, че това отново ще ни върне към играта.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804411 - 07.06.2011 16:00 [Re: Кокерката]

Въдицата точно - Шона се изхитря да ми я измъкне от кекавите пръсти или "сяда" отгоре й, а с Моя никаква лична игра, нейните нокти са като бръсначи , играе й се, но е прекалено кръвопускаща, Шона си "гризе" ноктите, а и е от малка с нас, нямаме такива проблеми, но при Мая .. трябва да има пространство за маневри.
За стоките - чул те търговеца с двете глухи, проблем си е!?!? Понякога ми идва да си скубя косите, неща и услуги, които виждам в София и то на съвсем прилични цени, във Варна или ги няма, или са на несъответстващи на качеството и вида цени. Идея си нямам ЗАЩО е така.

По въпроса за храната, мислех дали да не сменя направо мястото тези дни - на Моя да й сложа купичката нависоко, Шана просто няма да скочи, ко ще и живота й да зависи от това - вратите дразнят Моя, като види затворена врата, "сигнализира за нередност" , ако има човек от нейната страна на вратата, а ако не - започва едно бясно блъскане, драпане, мячене и в този дух, докато не се отвори, че да миряса
Така си дойде. Поне вече я разбираме, като почне така сърцераздирателно да мечи, привидно на стената.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804415 - 07.06.2011 16:10 [Re: Си Ди]

Е, ако е толкоз голям проблем да ти пращаме от тук?

Да, различните емста също са решение. На моята котка винаги са й седели паниците нависоко, заради кучето. Не, че преди и нависоко не се докопваше до тях, но това е друга тема, кучешка.

А тази форбия от затворени врати е много интересна, наистина.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804465 - 07.06.2011 18:22 [Re: Кокерката]

Само на сина ми вратата не я притеснява, ама то защото той не я пуска в стаята си като правило - което не й пречи, ако зърне вратата отворена, ей така, между другото, да се намъкне вътре, по възможност върху прането му или, в краен случай, върху възглавницата му.
А по въпроса за пращането - не ме изкушавай, че това наистина е решение, понякога.
По-късно ще "докладвам" как е преминало първото сменяне на мястото за хранене.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804470 - 07.06.2011 18:33 [Re: Си Ди]

Аз не предлагам, ако нямам сериозно намерение да помогна

А промъкването е специалитет на всяка котка, и носи голям стрес понякога

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804521 - 07.06.2011 20:14 [Re: Кокерката]

Цитат:

А промъкването е специалитет на всяка котка, и носи голям стрес понякога

говори ми

Цитат:

РАзбрах те още първия път, имам го предвид.

Двойната Лотхен
новак

#2804664 - 07.06.2011 23:14 [Re: Си Ди]

Си Ди , все пак си късметлийка ! Моят котарак не чака някой да му отвори вратата - сам си я отваря ! Кляка под бравата , гледа я съсредоточено десетина секунди и и`скача очи в очи ! След това с разсеяно-незаангажиран вид и с опашка , вирната като антена , тръгва от стая в стая . Хобито му е да си играе с яйца , ако са сурови - още по-добре ! Но най-доволен е като кацне на телевизора и оттам държи под око ситуацията .Понякога си мисля , че не говори просто защото не му се иска ...

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804766 - 08.06.2011 11:30 [Re: Двойната Лотхен]

Моя прави така, но засега не е успяла да я отвори по технически причини - просто вратите са старите, доста криви и изметнати; предполагам, че ако ги сменим, ще успее и сама, определено се опитва да го прави, но то на мен ми е трудно, камо ли на нея
все още й липсва достатъчно "маса"

ПП върху плазмата няма достатъчно място за кацане, но виж, ЗАД нея е идеално място за спане и криене, дори се играе на "хвани течащия надпис" - пустия надпис е много хитър, и отпред да го дебнеш, и отзад, все някак се изхитря да изчезне в края , не могат да намерят "дупката", откъдето "изтича", което не пречи да опитват и да търсят де

Двойната Лотхен
новак

#2804780 - 08.06.2011 11:58 [Re: Си Ди]

А курсора следи ли го ? Щото и с него имаме заигравка . . .

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2804796 - 08.06.2011 12:44 [Re: Двойната Лотхен]

с курсора заигравка имаше Шана, но е трудно да стигне до него, защото Моя, по разбираеми причини, смята, че лаптопа е много удобно легло, опънато само и единствено за нея, и проблема е, че непрекъснато се опитва да се разположи отпреде ти, на клавиатурата, заемайки цялото пространство и не мож я помръдна - а ако не е върху клавиатурата, ти е в скута надупена, за да я чешеш, в краен случай, върху листите и книгите, с които работиш, а ако може, би била върху всичко просто ; за настъпаните междувременно клавиши няма да споменавам
единственото спасение е опъване на топла, изпрана хавлия наблизо - на това не може да устои и може човек да си гарантира поне малко свобода за работа/учене

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2804840 - 08.06.2011 15:11 [Re: Си Ди]

Цитат:

Цитат:

РАзбрах те още първия път, имам го предвид.

Май няма да има нужда. Снощи ми пошушнаха, че тези неща, които предлагат в София са започнали да зареждат и във Варна. Чакам списък с магазини

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2805110 - 09.06.2011 11:19 [Re: Кокерката]

от тях на теб на нас
апропо, като се спомена силикон - имам си за мен като астматик силикон за коса без никакви добавки, ароматизатори и прочие такива - мога ли междувременно да я третирам с него евентуално?
и си имам едно много нещастно коте у дома - Шомба търчи напред назад с мокър гладен поглед и лови де що муха влезе
а Моя си се изгадняри, сега си има само нейна си и достъпна чужда паничка - нейната е за десерт
трябва да ги наглеждам непрекъснато, защото има боксови удари

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2805127 - 09.06.2011 12:50 [Re: Си Ди]

Няма смисъл от силикон. По-добре с най-обикновено веро, ама мнооого разредено. Докато намериш шампоана де.

Стискам палци да издържиш мини войната от недоволство у вас и после да се възцари котешки мир, привиден, но поне водещ до спокойствието ти.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2805151 - 09.06.2011 14:29 [Re: Кокерката]

аха, е, не, няма да се къпем тия дни, тази седмица в края ни е времето за фронтлайн, евентуално чак другата отподире, и то евентуално, по-скоро след две седмици някъде ще е
Шана не е точно недоволна, просто е в цайтнот
завалийчето, каквото е глупавичко, не знае как да реагира, и не успява да си защити храната
оф, добре, че котките ми са от тихите, почти не се чува глас, тук там мякане или съсък

Двойната Лотхен
новак

#2805157 - 09.06.2011 14:46 [Re: Си Ди]

Ако знаеш как добре се разбираме с моя котарак , какви дълги изречения ми прави ... И как се е научил да ме манипулира ...Той няма да проговори , обаче аз съм на път да промяуча ! Кокерка ще ме разкритикува ( и ще е абсолютно права ! ) , но след като си нямам вече старата котка , с тоя май компенсирам . Цяла атракция е с него в къщи ...

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2805166 - 09.06.2011 15:31 [Re: Двойната Лотхен]

Моите говорят само при къпане и при извеждане навън към вета - тогава се изнасят много прочувствени речи
нещо такова, само че гарнирано с опити за бягство и мятане

тихички са, това е истината, даже при вета съвсем си гълтат граматиката - Шана "умира", лигавейки се, а Моя само се гърчи..
но едва ли им е лесно де

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2805292 - 09.06.2011 18:32 [Re: Си Ди]

Аз само да та питам, ако нямате бълхи, що си даваш парите за фронтлайн? И тровиш котките безсмислено?

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2805394 - 09.06.2011 21:55 [Re: Кокерката]

има - не знам откъде
ползвам спот-он, но оня ден видях една мотаща се с последни сили, но още жива на Моя , което не е добре, дори никак
- обмислям дали да не напръскам с препарат терасата, че може там нещо да е има , но може и ние отвън де..
тези гадини са жилави -и щом има една, значи има много
по-добре кардинални еднократни мерки уикенда при спазване правилата за безопасност на котьовците, отколкото пълна къща с бъхли - навремето, преди двайсе годин, млади стопани на малко коте, невинни души, го преживяхме този ад..
парен каша духал, са казали

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2805438 - 09.06.2011 23:03 [Re: Си Ди]

Терасата е безсмислено да пръскаш.
Виж, освен котките, трябва да обезпаразитиш и местата, където бълхи и яйца могат да паднат - постелки, катерушки, легла, демек всичко у вас. За тази цел си вземи нещо по-евтино, Фронтлайн вече не е единствения на пазара. Със същото вещество има и два-три по-евтин - Фиприст. Взимаш си най-големия 40-60 кг и го разтваряш във вода. И пръскаш на воля. Същото е като Фронтлайн.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2805500 - 10.06.2011 07:34 [Re: Кокерката]

така правя, както казах, имам горчив опит от времето, когато не знаех какво е това бълха и какви поразии нанася - купувам си препарат за водата, само дето все му забравям името
само спота е на фронта, макар че май го ползвам, защото ми е удобен и по-лесен за употреба - не мога да си напръскам с пръскалката или да "изкъпя" кошките с другия, както правят в клиниката: изпитвам нещо като тих ужас

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2805532 - 10.06.2011 11:35 [Re: Си Ди]

Не бе, Фиприста също е спот он. Със същото вещество. Само че на фирмата на Фронтлайн й падна патента на активното вещество и сега правят по-евтини, ама същите препарати

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2805549 - 10.06.2011 12:32 [Re: Кокерката]

аааааа, ахаааа
ми така е, като не внимавам
не съм го виждала това - предлагат ми само фронта и на байерн, ако не се лъжа
тъй като ползвам отстъпки и прочие, не съм обърнала внимание дори като цена как е

ПП тая бълха я пипнах без гоненици за врата, което значи, че е била бая омаломощена, но пък ми се стори, че мърдаше малко - както и да е, алармата така или иначе ми дрънчи в главата, така че уикенда се дезинфектираме и това е
а за терасата си мисля, защото тя е открита, хвърчат разни ..неща, пера, гъбъли, гонзовци, други парцали, боклуци и прочие, котаните имат там веце и подложки , така че мислех да измия основата, да не са се закеркенечили там -защото, както и ти спомена, все смятам, че понеже е открито няма сми

Двойната Лотхен
новак

#2805648 - 10.06.2011 18:44 [Re: Си Ди]

Така и не ми става ясно по въпроса с бълхите ! Предишната ми котка беше " завъдила " , като имаш предвид , че въобще не е излизала навън ! Ветът каза , че се появявали от домашен прах ! Бая се усъмних ! Тоя като го взехме имаше - една позната от лечебницата ми даде пудра и ме ограмоти да залегна на белия чаршаф , да го напудря и да чакам ! То много и не чаках ... За две-три вечери ги излових ! Когато заведох сегашната си рожба да го кастрират , се притеснявах , че може от там да ми донесе нещо - размина ни се . Обаче ветът каза , че това за домашния прах било свободно съчинение за първия сняг !За сега ми е чист и отдавна не му слагам каишка .Къпя го два пъти годишно .
П.П.Кокерка ще ме коригира където греша

--------------------

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2805907 - 11.06.2011 12:27 [Re: Двойната Лотхен]

Бълхите ги носим ние, я в нечий панталон, я в ръба на обувката, я скочили по чантата, качулката.... Не е задължително да носим жива, порастнала бълха, може само яйце да сме донесли. И то да се излюпи
Но от прах не идват бълхите, споко.
И докато не хване няма нужда от външно обезпаразитяване.
А пък каишката е опасна, че каквито са маймуни може някъде да се закачи и да се самообеси. На котка само пудра или спот он

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13529

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.073 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.