ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
Re: Добри ветеринарни клиники в София. Добри специалисти.
    #2082187 - 11.04.2008 11:54 [Re: Maz]

Хайде сега, моля те, да ми напишеш и на мен в какво се състоят тези имуностимулиращи терапии.
Кои лекари ти ги назначиха, къде са разсейките, от колко време ги има и всякакви подробности, биха били от полза.
Ако искаш, пиши ми на ЛБ, ако искаш, го пиши и тук, за да четат всички, които имат нужда от тази информация.
Мен също ме съветваха да не пипам тумор, който не се развива, но сега пък ми казват, че съм закъснала много и не е трябвало да чакам...
Водя някакви абсурдни диалози с лекарите, в които се оправдавам за бездействието си, каквото всъщност не съм проявявала. На свой ред те ми отговарят "Ми да, тези неща са непредвидими, но вие не е трябвало да чакате толкова."

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maz
ориентирана

Регистриран: 14.10.2004
От: Север
    #2082267 - 11.04.2008 13:50 [Re: Elle*]

Цитат:

тези неща са непредвидими

Точно там е разковничето и наистина никой, ама никой не знае накъде и кога и как ще се развият нещата

Ще пиша тук, защото мисля че на някой друг може да му бъде полезно. Или поне да хване нещата навреме - макар че всеки организъм е различен, и при животните при едни и същи терапии понякога показват различни резултати.

Значи, една липомка ни изби и стана от подкожна надкожна.
и тя е на такова неудобно място на гърба му, че той постоянно като легне я натъртваше и нараняваше, почна да избива и отвътре някаква течност.
Е, тогава вече реших да я третирам някак си, нашия местен доктор поизчисти мястото, прави инжекции противотуморни, витамини и то почна да се посвива. Обаче междувременно кучето почна да пие много вода, след това намаля и съвсем загуби апетита.
Първо, което заподозряхме - диабет, направихме изследвания - не. После - бъбречна недостатъчност, после панкреаса, но изследванията не показаха нито една от болестите.
Накрая в Плевен стигнах да един лекар, който имаше нов съвременен апарат за кръвни изследвания специално за животни, та той ни установи 4 пъти! наднормен един от чернодробните ензими.
Каза, че може да има и в другите меки тъкани разсейки, но няма как да се открият сега.
А цялата работа е тръгнала от там, че не трябваше да пипаме туморчето. Каза, че тези кожни тумори са непредсказуеми като ядрени реакции - я ги пипнеш, я моментално се "взривяват" и пускат разсейки къде ли не. Дори и операцията по премахването им не е препоръчителна, защото резултатът ще е същия.
Та такъв ни е резултат
Слага му 5 инжекции Имунофен, руско, само една фирма го внася, но го знаят докторите. Витамини, котозал - за черен дроб и имунитет също, после слага една някаква тайна инжекция, от която той се подобряваше, но за кратко, която се слага веднъж седмично. Не каза каква, но мисля че АДС-2, то е биостимулатор (но не съм сигурна).
Ще питам нашия доктор каква инжекция му слага точно под тумора, за да се свие и позасъхне, забравих вече названието. то ако беше само едно...
Но, всъщност, има доста препарати сега и добри ветеринарни лекари ги знаят.
Ние заедно с моят Артур доизживяваме последните дни, не знам колко му остава - колкото, толкова.
Затова исках да попитам и за още нещо, какво мога да направя.
Правя сама вече и инжекции, и системи, виртуозно научих се да го храня с топки от хляб и тази противотуморни суха храна, натопени в мляко.
Ако имаш още въпроси - питай.
Каквото знам ще ти кажа

--------------------
Выбpосить дypь из головы нетpyдно, но жалко!

linchen
неориентиран

Регистриран: 28.01.2009
    #2296598 - 28.01.2009 19:59 [Re: Proserpina]

Здравейте!
Бих искал да ми препоръчате специалисти в областта на туморните образования, както и в отстраняването им. Притеснението ми е от възрастта на кучето ми ( 12 год.), на което му предстои операция за отсраняване на туморно образование. Виждам, че има добри отзиви за д-р Борисов, както и за специалистите от "Байвет". Но все пак бихте ли ми дали повече информация? Благодаря!

Proserpina

Регистриран: 26.01.2006
    #2297972 - 30.01.2009 12:18 [Re: linchen]

Здравей,
Според мен в случая по-важно е каква упойка ще се използва ако се стигне до операция. Мисля, че за възрастни животни се препоръчват инхалационните упойки. Д-р Димов ни е оперирал котка на 11 години с такава упойка и всичко мина идеално. За Байвет последните ми впечатления са, че операциите така или иначе им ги прави д-р Нунова от Антим I, така че ако ще ходиш за операция в Байвет, то по-добре направо ходи в Антим. Не знам дали от миналата година насам не са си намерили собствен хирург. Може да ми е леко остаряла информацията. А доктор Димов работи и във ветеринарния факултет и в частния си кабинет в квартал Стрелбище. За него съм чувала само положителни отзиви.

--------------------
http://www.animalsmatter.org/default.asp

Toppolinka
Кисела ,но влюбена
**

Регистриран: 19.01.2009
    #2297996 - 30.01.2009 12:50 [Re: Proserpina]

Аз съм с 2 ръце за д-р Борисов

--------------------
Мше

DarkInversion
perkele

Регистриран: 06.01.2005
От: Бургас
    #2366585 - 03.05.2009 13:08 [Re: Toppolinka]

Здравейте!
Можете ли да ми препоръчате ветеринар,който разбира от гризачи?Ходих при няколко,но те почти нищо не знаеха за гризачите.

--------------------
...и ето,аз видях блед кон,и името на ездача беше Смърт,и Адът вървеше подире Му...

kratuna
старо куче

Регистриран: 30.06.2009
    #2473889 - 04.10.2009 13:03 [Re: Maz]

Ох, и ние имаме същия проблем. И във вторник сме на операция.

Преди две-три години му се беше появила една бучка на вратлето, която много бързо нарастваше и затова я махнахме, въпреки че тогава докторът не настояваше. Мина безпроблемно. Обаче наскоро се сдобихме с нова - този път на гърба, която за около месец утрои размера си. Този път докторът каза, че трябва да се оперира възможно най-скоро. Като капак, заради възрастта му този път няма да е с пълна упойка. Все се надявам да се окаже пак нещо безобидно.
Само да не стане вместо да изпишем вежди....

vikol
неориентиран

Регистриран: 25.10.2009
    #2489366 - 25.10.2009 09:56 [Re: Maz]

искам да изкажа възмощението си от клиниката 101 делматинци.само взимат пари и нищо.кучето ми от както му направиха биопсия е толкова зле че всеки момент ще умре.перфектни иследвания а те искат втора биопсия защото не се разбрало.има заболяване на лимфните възли -но само на врата,дави се от собствената слюнка.какво да правя даите съвет

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
    #2489368 - 25.10.2009 10:02 [Re: vikol]

Потърсете незабавно второ мнение в друга клиника, щом не ви харесва как ви лекуват кучето в сегашната.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Bubachko
тя

Регистриран: 10.06.2005
От: на тръстиката
    #2489528 - 25.10.2009 16:16 [Re: DarkInversion]

На улица Иван Вазов посока Раковска, малко след Спортната палата от лявата страна има клиника (на самата улица) и са вещи за гризачи, пилци и влечуги.

--------------------
http://www.sosbg.org

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 25039

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.201 seconds in which 0.185 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.