ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
vikol
неориентиран

Регистриран: 25.10.2009
Re: Добри ветеринарни клиники в София. Добри специалисти.
    #2497353 - 03.11.2009 09:20 [Re: vikol]

ПИША И ПЛАЧА-СНОЩИ МОЯ ПИТ ПОЧИНА В РЪЦЕТЕ НА СЪПРУГА МИ.Измъчиха момчето ми като ни даваха надежди и го лекуваха 6 месеца и казваха оправя се ,оправя се.ДЪЩЕРЯ НИ започна да и става лошо при гледката а аз не исках да се прибирам в къщи.МЪКАТА Е ГОЛЯМА .СЪВЕТВАМ ВИ АКО КУЧЕНЦЕТО Е ЗЛЕ ДА ГО ПРИСПИТЕ ЗА ДА НЕ СЕ МЪЧИ .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fiorela
отнесена

Регистриран: 31.05.2005
От: София
    #2548647 - 08.01.2010 13:17 [Re: vikol]

Търся добър ветеринар в Перник, за кастриране на женско коте.
Моля да ми препоръчате някого, за когото имате лични наблюдения и сте доволни!
Благодаря

--------------------
"От гледна точка на биологията, ако нещо ви хапе, то е предимно от женски пол" - Скот Круз

kiril_g
неориентиран

Регистриран: 20.02.2010
    #2579263 - 20.02.2010 13:07 [Re: Elle*]

Пиша на всички, за да предпазя някой друг от това, което се случи на мен. Имах куче (за съжаление в минало време). Животинката се разболя преди месец-обилно повръщане. Тръгнахме по клиники и се спрях на Зооцентъра на околовръстното шосе на разклона на Суходол. После разбрах каква грешка съм направил. След няколко посещения диагнозата се промени от евентуално чуждо тяло, коклюш до не знаем какво му има. Не съм с медицинско образование, но някои неща ме потресоха. "кучето ви е болно от коклюш, като оздравее ще му дадем и васкина" Всеки знае, че след преболедуване на подобно заболяване се развива естествен имунитет и да се предлага ваксина е безумие. Направиха се милион снимки, не коментирам цените-когато едно мило животинче те гледа безпомощно не се мисли за това. Кучето се влошаваше с всеки изминал ден и последното предложение беше да го отворят, за да разберат какво му е. Това разбира се преля чашата и започнах да се ровя за добра клиника. Отидох в АНИМО в Младост-диагнозата бе ясна след 2 часа-бъбречна недостатъчност. Казах, че няма голям шанс, но направиха и невъзможното. За съжаление животинката си отиде, в голяма степен поради пълната некомпетентност на "д-р" Илиян Христов от въпросния зооцентър. Пиша това с една цел-да предпазя други хора-в никакъв случай не ходете в Зооцентър на околовръстното. Не искам да агитирам за Анимо, прочетох и негативни мнения, към нас хората се отнесоха мило и с грижа.
Пожелавам на всички да не се налага да водите любимеца в която и да е клиника с надеждата да го спасят.

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
    #2579485 - 20.02.2010 22:37 [Re: kiril_g]

аз пък съм чела много,ама много подобни обвинения,които се отнасяха за клиника "Анимо"

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2579744 - 21.02.2010 17:44 [Re: ГолЕмо Диване]

И аз бях чела много негативни неща за "Анимо" и винаги старателно съм ги избягвала, но веднъж се наложи да отида - единствената денонощна клиника, поне в района, а Дара в 1 посреднощ започна неистово да тръска глава - като при осил и просто нямаше как. Не коментирам цените, в такива моменти не си броиш парите, обаче яко се скарахме с доктора Искаше да я упои, за да прегледа ухото, аз пък не исках поредната упойка, ама накрая кандисах, какво да се прави. Оказа се отит, изписа ми там каквото трябва и след като свършеше лекарството, трябваше да ида на преглед. Ами не отидох, отидох си при моя си лекар, определено не ми хареса отношението на доктора към МЕН, не към животното (към мен беше като по подразбиране към глупав собственик, който хал хабер си няма от нищо - аз претенции нямам, но съм завършила биология). Но не мога да се оплача от лечението и отношението към Дара. Реших да го напиша, защото това наистина е единствен избор при спешни случаи нощем

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
    #2580093 - 22.02.2010 13:34 [Re: nousha]

Анимо отдавна имат лоша слава, къде заради неразбирането на стопаните, къде заради някои лекари... може би истината е някъде по средата.

Но вече не е единствен избор. Клиника Син кръст е сравнително близо в района, а за района по към центъра клиника Свети Антим също е денонощна. В още няколко клиники отварят посред нощ при спешни случаи и имат денонощни телефони.

Колежке, ако не е тайна къде сте завършила биология? Винаги се радвам да се запозная с хора с близки интереси.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

nousha
вещичка

#2582956 - 26.02.2010 18:49 [Re: Кокерката]

Съвсем бях изключила за Син кръст. За там не съм чувала мнения, но съм ходила веднъж, едната ми котка много повръщаше и не знам защо точно до там стигнаме за снимка на стомахчето, с "направление", естествено Не беше зле.
Интересното става, като съм в Бургас - прекарваме известно време и там - много е зле градът по отношение на денонощни клиники и добре заредени зоомагазини В 8 сутринта след дълга разходка в Морската Дара успя да си направи проблем 2 минути, преди да се приберем - преди 9 часа нямахме шанс да ни се окаже помощ
Но да не се отплесвам от темата.
Завършила съм в доброто старо СУ, първото ми вишу е от Биологическия - бях започнала да уча във Франция, кой ме би да се връщам, не знам, но с целия си акъл се стоварих в този факултет Акъл, акъл...

--------------------

Словеса и други писания

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2583339 - 27.02.2010 14:41 [Re: nousha]

Потърси из нет-а телефони на лекари от бургас, знам, че клиника отворена няма, но ако е спешно хората идват на работа по-рано /или през нощта/.
Значи си ми истинска колежка, леле, страшно се радвам, че се намерихме. Не знам кой за какво те е бил, ама да си учил в този факултет си е голямо щастие, макар доста неща да му куцат

--------------------

nousha
вещичка

#2583671 - 28.02.2010 01:42 [Re: Кокерката]

Всичките телефони ги знам и съм ги събрала и точно като ти потрябва... Имам точно два случая, когато съм се нуждаела от ветеринар в Бургас извън рутинните ваксини, прегледи, купуване на обезпаразитяващи и пр. Първият Дара беше настинала и кашляше, изкара ми акъла, мислех, че има нещо полепнало в гърлото - точно нощта, когато започна, се оказа, че всички лекари, дали телефоните си като денонощни и/или визитации по домовете, не ги вдигат или са изключени. Единственият, който вдигна, ми каза, че са на конгрес във Варна и няма да стане моята работа. На другия ден - събота, отидохме в работеща клиника (това да работи в събота също е лукс - мисля, че са най-много две такива, едната от които Вива Вет) и се оказа просто настинка, но цяла нощ се мъчихме двете - аз от притеснение, тя от кашлица. Вторият път е този, който споменах, в 8 часа - напречно на кътниците й заседна парче дърво, пълен ужас докато разбера какво й има. Клиниката, която на всичкото отгоре е срещу нас, и пише, че е денонощна и има визитации по домовете - обаждам се, лекарят ми каза, че днес и утре просто няма да работи и един вид - да се спасявам. Аз в това време не знам какво му има на животното, което си дере венците с лапи и се гърчи. Във втората клиника не вдигнаха - отново уж с подобни услуги - третата ми казаха, че лекарят още не е дошъл, към 9 да дойда и точка. Тя е на 2 пресечки от нас. Заобиколена съм с ветеринарни кабинети, които не ми вършат никаква работа. Не знам трети път ако ми се наложи, не дай боже, да търся нещо такова...

Иначе - аз не обичам факултета, ама никак Когато си взех държавния изпит, си казах - никакво учене повече тук и правих второ висше в съвсем друг факултет. Такова изпиляване на нерви, хабене на време, неразбория, остарели методи и мислене, абсурди... А най-неприятното беше, че вече бях учила 3 години в съвсем различна система и просто ми бодяха очите тези неща. Самата наука страшно харесвам и си учех с желание, но има твърде много неща, от които съм, меко казано, недоволна в БФ. Слава богу, имаше и хубави неща Ти чиста биология ли си (аз - да)? И на мен ми е много приятно да се запознаем, особено след като - ако имаш кокерка - и кучетата ни са малко братовчедки Моята е диво блатно куче, познато на кинологията под кодовото наименование "ирландски сетер"

--------------------

Словеса и други писания

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2583718 - 28.02.2010 10:59 [Re: nousha]

Ужас.. ветеринар да не ти потрябва....В Бургас...
Не го разбирам това... Аз ако съм вет и от другия край на града ще дойда, само да помогна, спася, а ако по някаква важна причина не мога, то поне по телефона бих дала предложения къде и какво да се гледа /то аз и без да съм вет вече от опит знам да търся какво ли не къде ли не из уста, уши, очи, лапи и прочие/.... Да си лекар би трябвало да е призвание, а не само за изкарване на пари....

А за БФ съм напълно съгласна с мнението ти. Нещата в по-голямата си част все още са такива. Е, вече има отделни хора, които се откъсват от старата система, ама като цяло желание за модернизиране на мисленето няма. Но аз от 5 клас искам да уча биология, опитах в НБУ, там пък други неща ми избодоха очите и реших, че БФ е по-малкото зло. В крайна сметка те да ми дадат дипломата и основата за знанията, а аз си ги ползвам както ми харесва. Освен това поради същите причини реших, че няма смисъл да вися по цял ден/седмици/месеци там и записах задочно. Само биология съм, да. 4 курс в момента. И имам кокерка. И обожавам сетери

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 27459

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.