ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
Re: Евтаназия при животните - За и против
    #771315 - 10.05.2005 17:32 [Re: MyPa TpuO]

Цитат:

Обоснови се.
Ако ти беше с рак на кръвта - знаеш, че няма да оцелееш и ти предстоят само мъки - би ли искал да прекараш така последните 1-2 седмици от живота си?? Просто правя аналогия между хората и животните - поне можем да се поставяме на тяхно място в разсъжденията си...

Тая тема беше разисквана преди доста време и стана мазало точно защото се обосновах та накратко:

Не можеш да правиш сравнение между човек и животно. Човека може да ти каже "Спри ми системата - не ми се живее вече" ако е на умиране човека де. Даже в някой страни това е разрешено. Но за жалост не се е родил човек който да разбира езика на животното.

За мен това си е чисто убийство.....това животно е с тебе до края на живота си или на твоя де не можеш изведънж да вземаш решения които то би трябвало да вземе само. Не мога да се правя на господ бог и да решавам кога кой да умира без значение причините довели до момента на взимането на решението.

Това е строго лично решение. Както не мога да убия майка си ако е болна от рак. Така и не мога да убия Джина сетерката си ако и стане нещо. Да ще се мъчи пред очите ми. Да ще ми е мъчно. Да ще рева. Да ще и намаля с лекарства примерно болките - но ще издъхне в ръцете ми. Ще и изкопая гроб в близката борова гора - ще сложа камък. Ще я помня винаги - през целият си живот. Но аз няма да взема решение за нейната смърт. Така както не бих взел и за човека. Така мисля аз - изпускам някой аргументи но те са си твърде лични. За мен съжителството с животно не е шега работа. Та и дори да умира аз не мога да го убия - така му било писано....важно е да го обичам и в мъката му и в болката му. Това е любовта към животните.

Не знам какво да кажа друго.......да не дава Господ да попадам и аз а и вие в такава ситуация но аз така мисля.......

Виждал съм много животни да умират - и приемам смъртта като част от живота. Ако е писано Джина да умре ще умре заобиколена от обич и болка.......

Всеки си знае как ще вземе решението не критикувам никой просто не мога да реша АЗ каква ще е съдбата на кучето ми. Или котка или хамстер.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #771324 - 10.05.2005 17:37 [Re: зооманиак®]

Повярвай ми - разбирам за какво говориш.
Наскоро котето ми почина. С баща ми се скарахме - искаше да й бием една инжекция - и .. да се приключи. Но знаех, че има шанс - и въпреки цялото напрежение, болката, която усещаше животното - не му позволих да направи нещо такова. С всяко негово измяукване - ми се късаше сърцето.
Но лошото е, че тази болка не помогна и краят не беше Happy end.
Не целя да предизвиквам спорове. За мен евтаназията не е убийство - а милосърдие. Каквото би било за мен ако (не дай си Боже) ми се наложи.
Но тук си прав за 1 - те не могат да кажат - ДА, спри ми системата... Въпросът е много сложен - и все болезнен Независимо дали краят е с болка или инжекция..

зооманиак®
фАнАтик

#771337 - 10.05.2005 17:41 [Re: MyPa TpuO]

Уважавам мнението ти - всеки има глава на раменете си и знае какво решение ще вземе. Другото е относителността на съдбата.....
Няма значение кой крив кой прав. След смърта идва раждане....и живота се завърта.!

Дарла
вечно замечтана

Регистриран: 06.12.2004
    #771349 - 10.05.2005 17:47 [Re: зооманиак®]

Да,животното не може да говори и да изрази предпочитанието си,но не вярвам някоя животинка по време на адски мъки да й се живее и да чака бавно и мъчително смъртта си,при положение,че може да стане по по-безболезнен за нея начин,т.е.да й се спестят мъките максимално,защо да се мъчат допълнително,при положение,че им остава малко живот и то болезнен

--------------------
Шамар да е - аванта да е

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #771477 - 10.05.2005 19:10 [Re: Дарла]

И на хората и на животните диагнозата се поставя от лекар. И ако Лекаря е казал че няма никаква надежда, за животното, а само мъчителна смърт бих го приспала, да.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

зооманиак®
фАнАтик

#771504 - 10.05.2005 19:34 [Re: Кокерката]

Хората все измислят разни омекотяващи думи за да прикрият грешките си - приспиване

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
    #771642 - 10.05.2005 21:41 [Re: зооманиак®]

виж какво. ти моето мнение го знаеш и няма смисъл да спорим на тази тема точно. нямаше и да се обадя, но да говориш за евтаназията като за грешка няма да подмина ей така. това е трудно решение на себеотрицание, и всеки носи болката от това решение в себе сидокато е жив. ти авно се страхуваш от тази болка и не желаеш да я приемеш. предпочиташ да я оставиш животното да я изживее и заедно с него да си отиде и чуството ти на вина. не може така. всеки си взима животно с цел да му осигури най-добрия живот който може. и когато се постави диагноза РАК надежда няма. тогава идва момента в който да кажеш сбогом и да пуснеш животното да си преди адските балки и мъки.
не си позволявай да обиждаш хората за личния им избор, който така или иначе вероятно доста им тежи. нямаш право на това

зооманиак®
фАнАтик

#771653 - 10.05.2005 21:50 [Re: X-tended]

Карай да върви то и аз нямаше да се обаждам но казах просто Против.......казаха ми да се обоснова и станааааааааа.......безмислено е да обсъждаме тая тема....

Ако някой съм наранил да ми прости.
Ако искате да си ефтаназирате или просто убивате животните трепете ги ваши са.....аз си знам кво ще си правя моите ако ги гепса рака........

Само знайте че за мене животните са като хора....ако не можете да вникнете в това изречение неа смисъл да говорите или отваряте такава тема.

Обичате животните - браво евала вие сте богове вие решавате кога едно животно да умре и кога да живее.....ай че се изнервих.......пак а смисъл никаков нема в тези мои нерви....

Виждал съм хора да застрелват животното си щото не е взело 1 място. Виждал съм хора да се грижат за слепи кучета цял живот. Виждал съм човек да си продаде колата за ад излекува животното но не успя и още го гледа сакато и болно виждал съм го как реве но не го убива.....защото е ЧАСТ ОТ СЕМЕЙСТВОТО МУ.

ае писна ми от тея темиииииииииииииииииииииииииииииииииииииии ама на истина повече ако се обадим да пукнем баси

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
    #771684 - 10.05.2005 22:14 [Re: зооманиак®]

май ти не разбираш. и аз гледам на животните като на хора. и с човек бих постъпил по същия начин. дори днес гледах как умира едно мишле (правихме опит по физиология), убивал съм животно (пак в училище) и знам какво е. не е заради величието ми на човек, а необходимост. и не говорим за сляпо или куцо животно. моето куче е полу сляпо, и куцо, и с припадъци. но си го гледам защото виждам че е щастливо от живота. но когато видя че всяка глътка въздух му причинява болка ще сложа край на това.

G_Vlad

Регистриран: 07.12.2004
    #771973 - 11.05.2005 09:00 [Re: X-tended]

Зоо, не си прав да правиш аналогията "ние можем да кажем - животните не могат...". Вкарвайки животните в домовете си, избора за живота им вече не е техен, а наш. Животното също така не може да ти каже какво му се яде, къде иска да отиде, боли ли го нещо... Преценката по тези въпроси също е наша. Ако живеят на свобода или са диви, животните никога няма да изпаднат до там, че да вегетират в мъки - просто там няма да има кой да ги блъска с химия или да им дроби попарки и да ги разнася на ръце наляво-надясно и те ще починат съвсем естествено - без упойки или ще станат храна за хищниците още веднага щом се влошат. Грамотен човек си и знаеш, че е така.
Пак ще си позволя да направя паралел с "белите" държави, където има много строги закони за защита на животните и при това се спазват. Всички гледате Енимъл планет и виждате колко често казват - за съжаление трябва да се приспи. Според мен е страшно и трудно решение, което аз самата не знам дали ще имам сили да взема защото предстои - бабинка е вече на 16 год. и започна да куца, избягва да става и да ходи, а майка каза, че напоследък даже яде легнала. Това е само началото, но все пак наближава времето за такова решение. Не знам дали ще го направя, но го подкрепям напълно и не смятам, че е убийство в никакъв случай ако човек е направил всичко по силите си и надежда няма. Смятам, че е много по-добре от това да го оставиш на доизживяване ама като му поддържаш насилствено живота по-дълъг като го слагаш на системи, тъпчеш го с лекарства и т.н.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6496

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.