ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
бодилчето
Нерегистриран

Re: Az li zapo4nah 1-vi???
    #22776 - 26.03.2002 11:30 [Re: Cobra]

Кобра,здравей и не се гневи толкова !Наистина се опитваш бързо да поставиш всеки на място,но в бързането само губиш.На вс. отгоре май си и мн. мнителен.Е, успокой се и изчакай-надявам се и друг луд като мен и теб ще се включи.Казвам като мен и теб,защото и аз някога гледах като твоите гадини един откачил и объркал се смок в къщи.Значи родителите ми,с цялата си търпимост и свободомислие наистина бяха отчаяни-вместо да им донеса зет,аз замъкнах смок с отрязана опашка.А гадината взе,че се привърза към семейството и цяла година живя като Симеончо,дори забрави да спи зимен сън.На 15-я месец,баща ми го занесе в котленския балкан и го пустна,въпреки вс. ми протести,че смоко си е забравил инстинктите и т.н.Дори му обещах,че някога ще се оженя,ще имам деца и т.н./на баща си,де/.Горкото животно беше с кървяща рана на липсв. опашка,съскаше като откачено и аз реших,че плаче.Гледах го в аквариум,но само след 10-ина дни престой в къщи,той си се разхождаше из апартамента без проблем,а и мн.често,дори и вечер не прибирахме в аквариума.Парадокса беше,че и котката ни свикна с него /или беше мн. благородна и търпяща/,че само се разминаваха с взаимно презрение.Смока имаше име-нарекох го Борман,но мн.скоро разбрахме,че обича да го галят като котка.Естествено съседите бяха бясни,защото не смееха и в най-големите жеги да си отварят вратите на балконите.Когато ме приеха студентка,а смока ми тръгна да завладява и се утвърждава в котл.балкан,на първата студентска бригада,все,че ме ухапа змия-голям майтап беше.Колегите ми раздраха крака като парцал,та после в болницата се наложи да ме шият.Та до тук със срещите и общуване то ми със змии.Сега се държа на почетно разстояние,защото садистите в болницата ме шиха без упойка и уверявам те-мн.ме болеше.
На морето в Несебър,твои колеги бяха донесли 2 питона,от които единия определено имаше предпочитания към сина ми.Просто винаги,когато се приближахме,колкото и хора да има струпани около гадините,албиноса винаги се изпъваше и насочваше към 6 год.ми син.Попитах стопанина му възможно ли е да се познават с 2-3 галяния,а той отговори,че "цялата любов" на питона си обяснява с доброто излъчване на сина ми.Вярно,хлапето е много любвеобилно,но чак пък такъв усет в питон-албинос?Хайде,пиши ми ие кажи твоето мнение по въпроса.Дано не съм ти дотегнала.А гущера ти наистина искам да купя,но първо трябва да си осигуря нова по-голяма квартира или развод.Знам,че и в 2-та случая ще спечеля,но съм нерешителна

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Cobra
член
**

Регистриран: 22.03.2002
    #22807 - 26.03.2002 13:44 [Re: бодилчето] Прикрепен файл (62 тегления)

Iskam da te pitam zmiqta, koqto te e uhapala predi vreme pone otrovna li be6e?Za6toto ako ne e bila naprazno sa ti rqzali kraka.Pyk i 4estno da ti kaja BG otr. zmii ne s a tolkova stra6ni, kolkoto si gi predstavqt pove4eto hora.Az naprimer sym hapan 8 pyti(zagesa)ot pepelqnka i moga da ti kaja, 4e samo 1-viq pyt se srqzah s brysnarsko noj4e i to povyrhnostno.sega po4ti ne li4i na tova mqsto, 4e sym se rqzal.Na sledva6tite uhapvaniq ostavih vsi4kata otrova da si ostane v kryvta umi6leno(za podsilvane na imuniteta) i ve4e sym stignal do polojenie sled uhapvane za 1 den da ne mi li4i, 4e sym hapan.Ako iska6 pro4eti v site-a mi kakvo trqbva da se pravi pri uhapvane ot otr. zmiq-ako ti se slu4i pak da znae6(nqkoi ot predpaznite merki moje naistina da ti haresat!).
Da!Zmiite naistina sa mnogo umni! Nai-golqmata mi pepelqnka(72sm-moje6 da q vidi6 v site-a mi) otna4alo be6e super zloba(i zatova q krystih Malice) , a sega ve4e q puskam da lazi po men bez problem, no kato vleze 4ujd 4ovek i se vry6ta kym starite si manieri!
Az bqh v 7-mi klas, kogato za 1-vi pyt hvanah zmiq(smok-mi6kar) prez jivota si i sy6to kato sym si imal redica glavoboliq zaradi tova ot slepiq strah na okolonite.Tova e 1 ot pri4inite da se ozlobqvam tolkova, kogato popadna na podobni, koito komentirat vnu6eniqta si i si vqrvat!Tova e ravnosilno devstvenica da ti kaje, 4e sexa e ne6to mnogo gnusno!!!Ne e li taka?!
S nai-dobri pojelaniq:Cobra

Jane
рекордьор

Регистриран: 14.09.1999
От: Varna -> Arlington, VA
Re: До всички манияци на тема-змии
    #22855 - 26.03.2002 19:13 [Re: Cobra]

Nali znaesh koito kylne wsichko kym nego se wryshta!
Gospodi, takowa grozno kylnene prez jiwota si ne sym chula! I to zadeto kazah che zmiite za men sa gadost (towa e normalna reakcia na 99% ot horata za wlechugite!) i pri towa ti se izvinih... ami da ti kaja za wsichki normalni hora, koito poznawam im se podwiga pri misylta za wlechugi, neznam kakyw chowek triabwa da si za da se kefish na podobna gadost...wsyshtnost weche moga da si predstawia kakyw- ei takyw kato tebe!...Ne se nadiawai sled tezi kylnenia, da pojelawash SMYRT na niakoi!!!... da namerish normalen chowek, koito da komunikira s teb w tozi forum ...Dori ne moga da si predstawia kak shte te nakaje Gospod za towa!

Mary Jane
---
So far, so good... so what?

--------------------
Imagination is more important than knowledge.

Бодилче
ентусиаст

Регистриран: 29.01.2002
    #22931 - 27.03.2002 08:46 [Re: Cobra]

Кобра,страха ни идва от времето на Адам и Ева /без значение дали наистина са живуркали/.наистина тия добитъчета са интересни,но съвременния човек има толкова насадени с векове страхове,че такива като мен и теб винаги ще се броят за откачени.Но не в това е въпроса.Въпроса ми е с какво си подсилваш духовната система.Ето ти пример-дори и твоята пепелянка е свикнала с теб,благодарение на ласките ти,храната,водата,която и даваш.Има някакво доверие м/у вас,нали?С нея ти си и горд,и нежен/или поне грижовен и добър/,и благодарени още кой-знае какво.В съскането й сигурно откриваш различни нюанси или интонации.Но никага не си сигурен дали ти казва точно "обичам те" или само "доволна съм",нали?Стига ли ти това?Може ли тя в дует с теб да напсува шефа ти или да изкаже каквото и да е единомислие?Тогава нещо куца в духовното.Виж,обожавам Анимал-планет,но понеже и ти си човек,ще ти потрябва и още нещо друго.Не бързай с идеализацията

Cobra
член
**

#22976 - 27.03.2002 11:16 [Re: Jane] Прикрепен файл (65 тегления)

Stomaha mi se svi ot smqh kato ti pro4etoh otgovora!
Ako mi se vry6ta6e vsqka kletva i Black magic, koqto sym pravil...neznam do kakvo polojenie trqbva6e da sym v momenta!Naroda ne slu4aino e kazal-zloto zlo ne go hva6ta i dobroto dobro ne vijda! No neka da dopusnem, 4e se vry6ta, za da ne ti ubivam entusiazma...e vyrne mi se i me uhape otr. zmiq...ami beibi 8 pyti sym hapan dosega ot pepelqnki i sys vsqko uhapvane imuniteta mi stava po-silen! Jelaq ti uspeh v o4akvaneto na vyzmezdie!!!
4uvala li si pogovorkata-garvan garvanu oko ne vadi?!?
Cobra

Godiva
Графиня дьо Шарни

Регистриран: 21.12.2001
От: София, България
    #22978 - 27.03.2002 11:19 [Re: Cobra]

А какво знаеш за Light magic?

Cobra
член
**

#22982 - 27.03.2002 11:37 [Re: Бодилче]

Не съм съгласен с теб, че страха идвал от времето на Адам и Ева! Страха идва от внушението на обществото.Защо 1 малко дете, което нищо не разбира не изпитва страх от змиите??? А когато порасне и чуе преувеличените измислици от заобикалящите го и внушението си казва думата!
Ако това беше насъдено от векове щяха да изпитват страх всички хора, независимо от възрастта!
Колкото до националността ми-да българин съм(УВИ!!!)

Бодилче
ентусиаст

Регистриран: 29.01.2002
    #22987 - 27.03.2002 12:11 [Re: Cobra]

никога не е късно "да поправиш" стореното.Хората пола си сменят,ти една народност ли не можеш?Но не ми отговори за задушевните ти диалози с пепелянката.Прав си за децата-тяхната чистота и наивност ги пази,но по-късно отвращението надделява.И не съм убедена,че пепелянската отрова ти засилва имунитета-не съм д-р и непременно ще проверя това.А не затруднява ли дишането,не обременява ли поне малко и временно сърцето?За другите карантии ще си мълча.

Белонога
IMAGINARIVM

Регистриран: 03.05.2001
От: FINIS TERRAE
Re: И това ако не е майтап!
    #22997 - 27.03.2002 13:38 [Re: Cobra]

Ама... и аз много си падах по змиите... и не случайно: те са си сред най-красивите животни, спор няма! И също като ги видиш... някак тутакси ти се приисква да ги погалиш (в случай, че нямаш изградени предразсъдъци, естествено!)... па, макар и да се окаже, че ще ти е за последно (особено ако не знаеш, че са отровни)! ;-)

Белонога
"Любовта никога не отпада"

--------------------
"Всичко живо е родено от любов и любовта крепи го живо!" Лопе де Вега

Cobra
член
**

#23000 - 27.03.2002 13:48 [Re: Бодилче]

Da tazi gre6ka 6te q opravq v nai-skoro vreme-izbora si otdavna sym go napravil->Norway e za men nai-velikata strana!
Otnosno zmiskata otrova pregledai site-a mi za zmiite i kato vleze6 klikni na "otrovni zmii" i tam 6te nameri6 otgovor na ?, koito te vylnuvat.Pyk ako ne mi vqrva6 konsultirai se s lekar! Informaciqta v site-a mi e ot dostoverna literatura. Pyk i sym go izpital li4no-pri 1-te uhapvaniq ottoka i bolkata traeha 2-3 dena, dokato na 8-to bolkata be6e bezobidna, a ottoka spadna za 1 no6t-ve4erta me hapi, na sutrinta po4ti ne mi li4e6e ni6to. Rqzal sym se samo na 1-to uhapvane
(s brysnarsko noj4e),no lekarska pomo6t ne sym tyrsil.
Otno6eniqta mi s nai-golqmata mi pepelqnka si ostavat zagadka za men, za6toto srednata po golemina(Hateful-II) e nai-agresivna v momenta,makar 4e ponqkoga lazi krotko po rycete mi, no ne dava da q galq po glavata, kakto golqmata, koqto sym si q uvival i okolo vrata! golqmata otna4alo be6e super zloba, no sega samo ot men i sykvartirantite ne se drazni.Vse pak q pipam samo az svobodno. Ot 4ujdi hora se drazni i e gotova da napada! Az sym stignal do polojenie kato q pogledna(bez zna4enie koq) i razbiram kakvi sa im namereniqta!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4398

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.