ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2420429 - 16.07.2009 04:20 [Re: oTpoBHa]

Не ми се искаше да чуя това.

Знам, че никой не обича животни и хич не обичат котката, напротив, дразнеха се че бабата дава сума пари за него и т.н.
Това беше и единствения страх на жената: какво ще стане с котката ми ако нещо се случи с мен?
Може би ще предпочетат да го пуснат на улицата, но за мен това е много жестоко, той милия няма никакви инстинкти.
Ако аз бях в Б-я, проблема е решен, взимам го в нас но...
Искрено се надявам някой от семейството да го вземе, все пак той цял живот е бил в апартамент...

Дали да не разпитам ветеринари? Може би все ще се намери добра душа... Не ми се струва редно да убиваме животинката

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
oTpoBHa
Ябълка

Регистриран: 23.08.2008
От: някъде, където
    #2420539 - 16.07.2009 10:21 [Re: skyline]

Ами на мен най-малко ми се иска да се мъчи или убива което и да е животно.Обичам ги всичките и ми е мъчно много,разпитайте ветеринарите,пуснете обяви...но имайки в предвид, че е на 15г,шансовете му намаляват за съжаление.Мисля че ще усети загубата на стопанката си,няма как.

--------------------
Нещата не се променят. Просто човек променя начина, по който ги вижда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2421520 - 16.07.2009 22:49 [Re: skyline]

Търсете стопани, не я евтаназирайте, ако е здрава. Имаме сдружение "Приятели на котката", които обаче освен със съвет, с място надали биха могли да помогнат, защото и те изнемогват, в момента има бум на котета търсещи дом....
Търсете някой добър човек, който да се смили над котето и да му бъде приятел до края на живота му.
Поне временен дом да се намери, че да не го изхвърлят роднините.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Fullmoon
слънчице

Регистриран: 18.10.2003
От: Земята
    #2427614 - 23.07.2009 11:30 [Re: Кокерката]

Абе, не мога да разбера тая работа. Починала бабата, ами на тия роднини не им ли е мъчно за загубата и не искат ли да гледат котката като живата връзка с паметта на тяхната баба? Тя котка на 15 години вече е ленива през повечето време, само ще спи и ще кротува, какво би могла да им пречи? Освен това надали й остават повече от 2 години живот, защото не я оставят да завърши спокойно дните си?
Евтаназия на здраво животно е недопустима.

--------------------
Да си обичан дава смелост. Да обичаш дава сила.
http://www.catfriends-bg.org

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2427930 - 23.07.2009 17:05 [Re: Fullmoon]

е де, ти пък - хората, били те и роднини, или още повече пък роднини , не са длъжни да харесват нито бабата, нито котката, айретен и двете едновременно - т.е. това, че си роднина, не те прави автоматично любим и симпатичен, освен ако не си оставил голямо наследство, нооо ..това е друга бира

иначе и аз се надявам да се намери стопанин за котката

dead eye iris
split mind

Регистриран: 30.01.2009
От: misplaced
    #2435061 - 01.08.2009 20:00 [Re: Си Ди]

Здравейте : )
Аз от 16 години все повтарях, че отглеждам диви зверове - трима на брой, все мъже (та и баща им) и че няма как към тях да добавя и домашен любимец... но преди две седмици едно коте така сърцеразирателно плака цяла нощ пред блока, че накрая предложих на децата да го приберем... и сега съм горда мащеха на котарак на около два месеца...

Изчетох и трите теми за котки и научих доста полезни неща (аз съм гледала само хамстери като малка)... интересува ме вътрешното обезпаразитяване - ние дадохме една десета от хапче, което ни дадоха в близкия зоомагазин (не помня как се казва, но беше и за кучета, и за котки, ако се съди по картинката), казаха ни след две седмици пак да му дадем, и едва след това да го водим за ваксинация... а тук чета, че се дават различни неща за различните паразити... Някой по-сведущ може ли да разясни по-обстойно този въпрос, или да даде линк за четене, че аз три бебета някак си успях да изгледам, ама с котето май повече ме е страх...

Благодаря предварително : )

--------------------
Everyone remains alone and dies alone... and the more they need to say what they feel, the more they are afraid to do so...

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2435113 - 01.08.2009 21:53 [Re: dead eye iris]

Най-хубаво ще е да си харесате някоя вет клиника /че не всички под път и над път са читави/ и да си заведете котето направо там. Там ще го обезпаразитят с каквото и колкото трябва, ще ви кажат кога пак, и ще ви кажат и схемата за двете ваксини. В някои зоомагазини понякога работят и разбиращи хора, но не е хубаво за медикаменти и такива неща да им се доверяваме напълно, лекар си е най-добре. Най-малкото защото котето е малко, а не всеки препарат е добър за него.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

dead eye iris
split mind

Регистриран: 30.01.2009
От: misplaced
    #2435116 - 01.08.2009 22:00 [Re: Кокерката]

И аз това си мислех, но не се сещах за познат, на чието мнение и препоръка да се доверя за ветеринар (а първия ден бяхме толкова стреснати, че всеки съвет ни беше добре дошъл)... после се сетих, че нашето джи пи има страст към котките и че може да ни насочи към котешки лекар... така че това и ще ни бъде първата задача за новата седмица. Благодаря : )

--------------------
Everyone remains alone and dies alone... and the more they need to say what they feel, the more they are afraid to do so...

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2469525 - 28.09.2009 05:26 [Re: dead eye iris]

Ни в клин, ни в ръкав се хващам за последния пост за да се похваля с успешна кастрация на малката Принцес

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2469641 - 28.09.2009 11:11 [Re: skyline]

а! според мен си е и в клин, и в ръкав!
браво и да си се гледате безаварийно
аз все ще слагам снимки на нашите две красавици, ама все не остава някак време

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12536

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.