ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2359945 - 24.04.2009 08:54 [Re: skyline]

И моята е каприз към някои храни, но като има храна не я мисля, ако иска да яде, ако иска да гладува - тя решава. Понякога като я видя, че няма да яде и давам храната на уличните и те я омитат на секундата.

--------------------
Боят изгражда.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
    #2359991 - 24.04.2009 10:00 [Re: Писанчо]

хм, точно това беше и моето решение по подобен повод - моята се оказа, че не харесва риба особено, белтък, сирене, кашкавал, разни други подобни меса и смески, както и съответно половината от консервите, които се предлагат май - а аз съм купила точно от недолюбваната храна гранули, не от "нейната" марка, просто защото тогава нямах възможност да обикалям да търся, а взех единствената наблизо
котика е на диета т.е. - и без това всеки напоследък ме пита дали не е бременна, щот тумбата и изпъква на дребното тяло
като видя че не става хич, ще я дам долу на блоковите котки

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2360931 - 25.04.2009 12:16 [Re: skyline]

Аз си я оставям да яде... колкото иска. Никакви глезотии, че иначе ще се качват по главите ни. Ако не е тайна каква марка е недолюбваната храна и коя е любимата?
Консервите... според мен по-добре, че не ги яде, аз не знам какво толкова им харесват на навлажнените гранули в консерва...
Като цяло всеки домашен любимец би предпочел нещо по-овлажнено, по-овкусено, по-прясно... и ние така бихме направили даже.. Въпроса е, кое е по-здравословно и пълноценно.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Писанчо
Хищник

#2361041 - 25.04.2009 16:51 [Re: Кокерката]

Моята обича храната със сос и си го изблизва. Едно време като и варях цаца се натъпкваше до пръсване и после миришеше на гларус, но после спря да яде. Но има една храна, на която не може да устои - варен дроб. Направо полудява като го подуши и го омита на секундата. Соса също се изблизва до капка, паничката става като нова

--------------------
Боят изгражда.

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2361104 - 25.04.2009 18:51 [Re: Писанчо]

Цитат:

.... се натъпкваше до пръсване и после миришеше на гларус, ...

представих си гледката. Голям смях

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2361121 - 25.04.2009 19:09 [Re: Кокерката]

Цитат:

Ако не е тайна каква марка е недолюбваната храна и коя е любимата?

Ми не е тайна.
Любимата и е Hill's. В момента редуваме Purina Pro Plan и някаква нова която взех за проба поради липса на любимата - Perfect Fit На нашата храна обаче пише "kitten"

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2361123 - 25.04.2009 19:11 [Re: Писанчо]

А, аз за котките не се и съмнявам, че я харесват тая храна... Тя затова е натъпкана с овкусители, омирисители и прочие химия, че да се "пристрастяват" към нея. Мисълта ми е вие, хората, как може да я харесвате. Повечето такива са нисък клас гранули в сос.... соса пълен с химия... И никаква логика не виждам да давате тооолкова повече пари. За два пъти по-малко ще си вземете суха храна висок клас и с едно бульонче се получава горе-долу същото, без химията самоче...
А за рибата... даже не искам и да си мисля, камо ли да коментирам. Никой досега не можа да ми обясни в дивото си състояние къде котка хваща риба....

--------------------

Писанчо
Хищник

#2361151 - 25.04.2009 19:46 [Re: Кокерката]

За какви гранули става въпрос? Говоря за късчета месо в желиран сос. Тя не яде от всички видове и не рядко оставя по нещо. Купувам и два три вида консерви за разнообразие от сухата храна. Колко химия имат не знам, едва ли е повече от тази в нашата човешка храна. От това, което чета на етикета има добавени витамини и растителни влакна. Има и растителни мазнини, но силно се съмнявам, че който и да е клас суха храна няма да има подобни съставки.
Колкото до рибата, не знам с какво тя е вредна за котките или хората. Снежанка яде основно костите и по някое парченце. В костите със сигурност има полезни микроелементи за нея. Къде ловят риба не знам, но не съм виждал котка, която да не се примоли за рибка, ако я надуши.
П.П. Сега погледнах състава на сухата храна - има горе долу същите съставки + пепел и непреведеното BH Toluene

--------------------
Боят изгражда.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2361170 - 25.04.2009 20:20 [Re: Писанчо]

Късчета месо са само в ония консервти, които са по 4-5 лв за 250 грама... Масовите консерви са правени на принципа на гранулите, нискокачествен екструдат, залят със сос от химични добавки и вода. За тия 250 грама 70% са вода, останалите 30% са със съдържанието на гранулите. Е, за 4-5 лв спокойно можеш да си вземеш висок клас гранула половин кило, да си направиш бульонче и получаваш към кило "консерва". Да не говорим, че с чисто месо пак би излязло по-евтино В гранулите половината добавки ги няма, по една много проста причина /във високия клас де/ гранулите нямат влага, заради която да се слагат множество консерванти, и имат повече процентно съдържание на месо и естествени съставки, което пък ги овкусява достатъчно, че да не се налага да се добавят изкуствени овкусители.
А за рибата... ехххх... Освен, че има котки, които хич не тичат към рибата... Освен, че тя е вредна за нивото на фосфора и др. подобни /не случайно след проблеми с бъбреците и камъни и песъчинки, на боледувалите котки направо забраняват всякаква риба и рибни неща/... Та, освен всичко това... хубаво е все пак да си храним животните с храни, които по някакъв начин се приближават до естествените им източници на храна в природата /пилешко най-вече/. Затова и винаги питам къде в природата някой е виждал котка да яде риба. Има си различия в състава на всяко месо, рибата не прави изключение.
Колкото до костите.... тук напълно съзнателно ще си замълча, защото не разбирам от кости, а спор да водя за смисъла на костите не държа

--------------------

Писанчо
Хищник

#2361184 - 25.04.2009 20:44 [Re: Кокерката]

Като говорим за естественият им източник на храна, това са в доста по-голяма степен гризачите и най-вече мишките, а птиците са след тях, ама консерви от мишки не съм виждал, пък и да имаше едва ли бих купил от тях
Котката ми не яде постоянно риба, та едва ли ще и стане нещо от нея. То и за нас сладкото е вредно, но всеки си хапва понякога.
Лошото е, че ако в консервите слагат консерванти, в гранулите пък блъскат разни пълнежи, които пак не се усвояват и могат да създадат разни проблеми. Та затова и спора ми се вижда малко безсмислен. Пилешко бих и давал, но вкъщи никой не го яде, та и тя пропуска покрай мен

--------------------
Боят изгражда.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12512

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.049 seconds in which 0.029 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.