ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
Re: Котка за домашен любимец - 3
    #2362267 - 27.04.2009 14:22 [Re: skyline] Прикрепен файл (76 тегления)

Избраният бебо ми заприли4а на нашата Джесика...
На снимката е на 3 месеца, а сега сме на 4.
Покойният ни котарак Роко беше същият и изтърпях без коте само половин година. Въпреки 4е вси4ки в къщи не желаеха толкова скоро новото попълнение, покрай това толкова игриво и любознателно животин4е се внесе много нова радост у дома.

Поздравления за котаната, която кра4и така гордо на каишка - невероятно изглежда някакси и много ви се радвам за постижението.
А решението за второ коте е много вълнуващо. След като поне едното животи4не е мъни4ко, много бързо си свикват две4ките. Успех в отглеждането на тези палавници!

Поздрави на вси4ки любители на домашни животинки!

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Редактирано от Erosaria (27.04.2009 14:23)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zlatina
наблюдател

Регистриран: 11.03.2004
    #2362748 - 27.04.2009 23:39 [Re: Erosaria]

Поздравления за решението да си вземете Джесика скоро след Роко. На снимката ми се струва, че крои планове за някаква пакост и всеки момент ще се втурне да я осъществи.
Наш Котьо се прибра с перфорирано ляво ухо след поредните махленски боеве.

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2362823 - 28.04.2009 03:00 [Re: Erosaria]

Много красива снимка и много красиво коте, разбира се благодаря и за хубавите думи

И сега да ви кажа новината - ИМАМЕ СИ БЕБЕ!
Преди половин час се прибрахме от ветеринаря където набоцкаха беба и сега си лежи в кашона от където не пожела да излезе. Затворила съм я в достатъчно голямо пространство с кутийка пясък и вода.
Каката само подуши през отвора на кутияата, позавъртя се наоколо и изчезна. Мисля да ги срешна утре и то за много малко.
Бебока обаче НЕ Е сивото което си бяхме харесали. Днес сутринта посетих центъра за бездомни и там имаше 5 малки сладура. Заведох децата след училище и както очаквах, те се влюбиха в малката принцеса. Много си харесахме едно черно с бели мустаци и бяла якичка, но беше мъжко
Когато имам снимков материал ще се похвалиме и визуално . Лекарите в клиниката много харесаха бебока, надявам се и на вас да ви хареса. Казва се Принцес

skyline

#2362824 - 28.04.2009 03:06 [Re: Кокерката]

Мдам, има резон в това което казваш

Писанчо също е много прав...

Важното е да се опитваме да храним любимците си по възможно най-правилния начин пък от там на сетне...

Monnica

Регистриран: 18.07.2005
    #2362836 - 28.04.2009 03:46 [Re: skyline]

Цитат:

И сега да ви кажа новината - ИМАМЕ СИ БЕБЕ!

Айде честито бебе!
Дай снимка да видим на кого прилича. На коя баба го кръстихте. Колко е голямо на възраст? Какво е на цвят? Нали до последно "видеозонът" показваше, че ще е сивичко бебето, пък виж как не позна.
Моя Риво неще друго коте. Любимо му е да седне срещу мен и да ме съзерцава. Аз не исках толкова да се привързва към мен, но това е положението.
Контрастът черно -бяло не е лош. На Риво кожата на пръстчетата на лапичките му е черна,а козинката между пръстчетата е снежно бяла. Интересно само там козината му е така особенно бяла, че чак скърца от бяло. Също е с бели мустаци и черни вежди.
Смеем му се, че е спортен тип-с бели къси чорапки и с бял потник.

Monnica

#2362839 - 28.04.2009 03:55 [Re: Erosaria]

Джесика е готина! Ама и вие сте с "хубавият" навик да стоите на масата,май? Или се лъжа? Риво няма научаване,че на маса не трябва да се мята отгоре.

skyline, аз съм пропуснала новината,че вече ходите на каишка. Как се научи?

Цитат:

Поздравления за котаната, която кра4и така гордо на каишка - невероятно изглежда някакси и много ви се радвам за постижението.

skyline

#2362871 - 28.04.2009 06:20 [Re: Monnica]

Аууу,затрупа ме с въпроси
Виж сега, на видеозона винаги може да се вярва - до 80 % Пак е сива нашта Убавица ама не е един цвят, прилича на кака си, но без бялото.. Всъшност вече имам снимка, успях да я хвана докато вечеряше. Как подуши храната и спря да хъска насреща ми, а като напълни коремчето даже ме порадва с мъркане
Голямото бебе беше много любопитно какво толкова правя в този шкаф, на кой говоря и най-вече кой по дяволите яде от нейната любима храна Та, гушнах беба и от далече И показах новия член на семейството. То малкото ядеше и дори не забеляза какво става наоколо, но Тинки цялата настръхна и почна да ръмжи , на края скочи от скута ми и се скри в най-далечното място на стаята от където не посмя да мръдне дори за вечеря Ръмжи и хъска на децата ако се опитат да я гушнат особено ако се опитат да я доближат до "страховитото" място. В заключение стигнах до извода, че котката по-скоро се страхува от бебето отколкото да си пази територията (за сега)

аааа, ето, и снимката ни е готова вече (качена в нета). запознайте се с нашата Принцес

Хммм как си пропуснала момента с каишката , нали пусках снимки...

П.П. Другото, черното коте беше нещо подобно ТУК ама мъжко беееее, пусто ....

Monnica

#2362881 - 28.04.2009 07:24 [Re: skyline]

Цитат:

П.П. Другото, черното коте беше нещо подобно ТУК ама мъжко беееее, пусто ....

Е, сега, и мъжките вършат работа.

Новото ти коте е почти същата разцветка каквато беше майката на моето предишно коте в България. Сладурче е и как й личи,че е момиченце-фино същество е. Риво едвам го вдигам да го гушна. 6кг. е.
На снимката, бебето както яде, така е готово да избяга и да се скрие. /виж му ушите и ококорените очета/ Има ли си собствено скривалище? Като взех Риво, това направих първо-негово място, където никой не го закача. Беше много смешно-като пристъпеше там и някак цялото му тяло се отпускаше и успокояваше. Той наистина ми повярва,че там е защитен и скрит. Всъщност това беше едно котешко легло и той просто стъпваше в него и край-недосегаем е! Даже отначало почти месец не идваше сам при нас, ами все в леглото си лежеше. После ни превзе.

Каката на бебето вероятно я е страх точно от новият нашественик в нейната територия. Предполагам,че ще се сприятелят бързо. Две женски котки имат обща тема за клюки-мъжки котаци.

А за ходенето на каишка не съм видяла снимките. Връщах се назад и търсих. На коя страница са?

Стискаме с Риво палци на мацките да се сприятелят бързо. И чакаме обща снимка на двете мацки заедно.

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2363015 - 28.04.2009 12:36 [Re: skyline]

Айде честито! СТрахотна бебка, пожелавам много бързо да се разберат с кака си и да настане една идилия у вас

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #2363127 - 28.04.2009 16:20 [Re: zlatina]

Здравейте на вси4ки!

Zlatina - Джесика не успявах да я снимам, понеже все към фотоапарата се насо4ваше: да подуши вси4ко, пък и посягаше с лапи4ка. Затова й отклоняваха вниманието.
Вашият палавник зна4и разбойник го раздава, но е напълно нормално след като животин4ето расте на двора - пазят си територията.

skyline- Честито ви бебе! Голяма е сладурка малката Принцеса!
Да я нагушкаш и от мен!

Единственa- Правилно си отбелязала за "хубавият" ни навик.
Ние сме й позволили, но на масата в кухнята Дори не я допускам там без надзор. Но и да влезне сама, все обикаля и души покрай мебелите. Определено е завладяна от хладилника - сяда послушно пред вратата му и 4ака.
А в голямата трапезария спокойно се разхожда навсякъде и нищо не пипа и събаря. Но имаме ли гости и масата да е разпъната, и застелена с покривките за хранене, дори на столовете не се ка4ва. И Роко беше така. Много съм доволна от усета на тези животинки, но мисля, 4е си е както до порода, така и до характер и възпитание на самото коте.

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12515

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.049 seconds in which 0.027 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.