ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Фaй

Регистриран: 18.01.2005
От: Подпалвачите на мостове
Коте на около десет дена
    #2447595 - 22.08.2009 22:11

по приблизителната ми преценка, беше захвърлено в съседния двор, където не живее никой. Там по принцип има офис на нотариус, но той не работи в събота и неделя. Някой очевидно го е подхвърлил (изхвърлил?) снощи късно вечерта. Гадинката цяла нощ мяука тъничко и днес цял ден. Накрая племенникът ми прескочи оградата и го донесе. Очичките му са отворени, но са сини. Значи е съвсем мъник. Нахраних го с прясно мляко, с капкомер. В момента спи. Предполагам, че не за дълго.

Моля, някой, който разбира повече от котки, да подскаже - има ли нещо по-подходящо за храна на толкова малки котета? Трябва ли да правя още нещо, за да оживее?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Re: Коте на около десет дена
    #2447651 - 23.08.2009 00:45 [Re: Фaй]

Слагай му бутилка с топла вода увита с плат да се грее на нея. Трябва да масажираш коремчето, за да стимулираш перисталтиката и да го храниш на около 3 часа. Ако си в София пиши на Fullmoon или Artefact, те доста котки вече спасиха.

--------------------
Боят изгражда.

Фaй

#2447732 - 23.08.2009 10:44 [Re: Писанчо] Прикрепен файл (229 тегления)

Благодаря. За масажирането се сетих, даже възпроизведохме нужния ефект.:)
Не съм в София, във Варна съм. Утре ще го заведа до ветеринаря, предполагам, че ще ме посъветва с какво да го храня.
Вижте му снимката, за да се ориентирате за приблизителната възраст.

Фaй

#2447740 - 23.08.2009 11:17 [Re: Фaй]

Не знам дали не изтървам нещо важно? То мяука, дори и след като го нахраня. Ако го разхождам на ръце - млъква. Но щом седна - пак почва. Може ли да се разглези котенце?
Дали пък няма колики?

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2447842 - 23.08.2009 16:30 [Re: Фaй]

Мяука защото го храните с нещо, от което то не получава хранителни вещества. Пълни си коремчето, но не се нахранва. Нахранване означава да се достигне определено ниво на кръвната захар /която се получава от разграждането на определени хранителни вещества/. Това с мляко от крава не се постига. Логично, котето е хищник, кравата тревопасно... Купете сухо мляко /за котета или за човешки бебета/ и му давайте от него. Би трябвало след нахранване да последва изпишкване, изакване и хубав дълбок сън, между две топли бутилки с вода /за по-голям ефект може и от тиктакашите часовници за симулиране на майчиното сърце.

П.п. котето изглежда достатъчно голямо за да е възможно захранване и с различна от мляко храна. Може с пастет котешки или гранули за бебета накиснати с вода, по една чаена лъжичка да му се дават.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #2447848 - 23.08.2009 16:45 [Re: Кокерката]

Да, вероятно млякото не е достатъчно хранително. Не си спомням с точност, че беше по-миналата година, но при идентична ситуация купувахме сухо мляко за бебета от аптеката (май на Нестле) и го правехме. То май е доста по-хранително. След това започнахме с пастет.

Фaй

#2447880 - 23.08.2009 17:52 [Re: Кокерката]

Благодаря много. И на теб, Нита.
Поразузнах и се оказа, че има ветеринарна клиника, която работи и в неделя. Заведох го, там го обезпаразитиха и ми продадоха специално адаптирано мляко за бебе коте и шишенце с беберонче.
Докторката каза, че е на около 20 дена.
Вече е нахранен подобаващо, приключи с естествените нужди и от два часа спи върху бутилката с топла вода. Тя е увита, естествено.
Ще му сложа още една бутилка и часовник. Може утре да пробвам да редувам хранения с мляко и с накиснати гранулки.

Отново благодаря за помощта. В началото бях в паника, но вече ми се струва, че ще стане човек от мъника. Или поне котарак.

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #2447886 - 23.08.2009 18:00 [Re: Фaй]

Ще стане. Браво на теб!!!!!

Я аз тихичко да кажа някой да не ме чуе, че го плагиатствам - снимки, снимки (още)

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2447894 - 23.08.2009 18:09 [Re: Фaй]

Точно каквото е трябвало сте направили. Карайте засега на млякото, а след някой и друг ден/седмица започнете да се опитвате да му пробутвате накиснати гранули /задължително от по-качествените/. Ако не иска само да ги яде не го насилвайте много, но ако ги хапва когато попаднат в устата може едно хранене да е такова, или по едно лапване на всяко хранене....Въпроса е да започне да свиква с вкуса.
Дано оживее и стане истински котарак от дребосъка.
Поздравления за грижите, които полагате.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Фaй

#2447903 - 23.08.2009 18:30 [Re: Кокерката]

Добре.

Още снимки после. Като се събуди.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4614

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.