ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
От: Варна
Re: Какво е това котаче ?
    #2623596 - 11.05.2010 21:41 [Re: Си Ди]

На мен ми казаха, че котките няма нужда да се къпят и аз моята бая време не съм я къпала, че чак ме е срам да си призная... и затова мълча Иначе май й е кеф на водата, ама голяма мъка с тая гъста козина норвежка - те имали слой козина, който трудно се мокрел - абе природата си знае работата - нали в тоя студ трябва да се с топло "непромокаемо" кожухче. Мъчех я в началото да я къпя - тя дава, но то половин бойлер отиваше, за да я намокря /не се майтапя /... После горкото цял ден се ближе и не може да изсъхне - сигурно езичето му е омалявало... и миришеше на мокра кокошка
Майтапа настрана, но има периоди, когато доста драйфа и то когато й взема специална храна за космените топки...
Ние пък сега не линеем, защото в момента сме пухкави като за зима. Аз цяла зима бях на газ /парно/ и моята котачка беше денонощно яхнала някой радиатор и беше станала като мишка проскубана от топлото. Сега вече няма радиатори, стои по доста време на терасата - особено сутрин като се наспи и решава, че и на мен ми е време да ставам и аз я "изритвам" навън и ела да видиш - рошла отвсякъде /ти я видя, ама не знам дали я помниш/...

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Fine 123
sometimes

Регистриран: 22.06.2007
    #2623775 - 12.05.2010 07:38 [Re: Си Ди]

Цитат:

подозирам, че с линеето в момента козинката му хич не е радост за стопанина му, а основно грижа

което пак повдига въпроса - моите два звяра мразят гребена, освен дето и водата за къпане - дайте идея за по-приемлив за тях вариант за чесане, но да се обират космарлаците, които падат на топки и снопове!?!
моята е този вид - http://www.zoozona.net/uf/dogs/Grooming/CombsBrushes/2306_h.jpg - двустранна, зъбите са меки метални и завити
мислех - дали нещо силиконово?

Си Ди,реша я с едно метално гребенче всеки ден В началото много се сърдеше,защото беше цялата на фитилчета,но се примири милата със скубането и дърпането:)Дори спря да ме драска и се "задоволява" само с едно мяукане от което на мен трябва да ми дожалее и да спра,нооооо НЕ
Иначе се къпем с участието нан цялото семейство

--------------------
"...всички по-късни права се печелят посредством предхождащите ги задължения "

Fine 123
sometimes

#2623776 - 12.05.2010 07:47 [Re: Fine 123]

Благодря на всички Пък офтопика по темата ми е само полезен,тъй,че няма нужда от извинения !
Котаната попадна у дома ,защото живееше в къща(на наши приятели)и докато е била на разходка из съседските дворчета ,някой я е ритнал с всичката си жестокост и и е натрошил крачето Та сега моят дом е в ролята на котешки хоспис .

--------------------

Fine 123
sometimes

#2623778 - 12.05.2010 07:55 [Re: Си Ди] Прикрепен файл (107 тегления)

Цитат:

дайте идея за по-приемлив за тях вариант за чесане, но да се обират космарлаците

Ей тоя батко големият също бива ресан с метален гребен,но зъбците му са на няколко реда.Всичката залиняла козинка пада ,но при него битката с ресането е жестока

--------------------

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #2623784 - 12.05.2010 08:23 [Re: Fine 123]

Кой идиот може да направи такова нещо?

Котаната е много сладка. И с късмет, като гледам.
А това на снимката трябва да е куче, но ми се вижда с размерите на пони.

Fine 123
sometimes

#2623791 - 12.05.2010 08:59 [Re: nita]

Цитат:

но ми се вижда с размерите на пони.

Едричък върви маминия

--------------------

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2623853 - 12.05.2010 11:02 [Re: Ия.]

Това са едновремешни митове, че котката не трябвало да се къпе, а кучето много рядко. Някой мързеливец ще да го е измислил.
Особено котки с много козина си се къпят почти като хората. С шампоани, балсами, спрейове за разресване, сушене със сешоар, ресане със специални гребени.
/Ох къде е X-tended, той е специалиста по дългокосмести и пухкави котки/.
А за намокрянето има един много лесен начин - пълниш леген с подходящ размер и потапяш и накисваш котката докато не се намокри. СЛед което нашампоанваш, плакнеш и воала!

Иначе, на автора едно отгромно браво и едно благодаря за благородната постъпка, убедена съм, че мацата ще се отблагодари за добрината.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
    #2624043 - 12.05.2010 16:17 [Re: Кокерката]

аз съм сама за всичко и ми е трудно със справянето понякога, признавам
къпането си е цяло приключение, то само Шантал тежи цял тон, а Мая мрази въобще да я хващат, какво остава нещо друго, ресането е през куп за грош като ми остане време и сили ; но много се бият с четката, а аз нали не усещам веднага, чак когато почна да се дръгля, разбирам, че са ми направили кожичката на салата
иначе Шана, според мен, драйфа И заради лакомията си - Мая досега никога не е повръщала, взимам им специална храна, а пък малцовата паста въобще не я кусват!
иначе козината им ок, дори на Шана, просто изглежда още по-дебела, заради това че стърчи и е МНОГО, но няма фъндъци или такива неща - интересното е, че тя е някак по-мързелива и се чисти /визуално/ доста по-малко и рядко от Мая, която за сметка на това се чисти през цялото време, когато не спи, че и Шана олизва при всеки удобен повод
ся се притесних направо - ама пък не й личи да е болна или нещо, просто от време на време почва да търчи кат луда, после се трупясва, и по някое време намирам повръщан масур , даже единия път го направила отгоре ми докато спя, щот не е сварила да слезе, явно

сега се замислям - косми има из цялата къща, въпреки че ги обирам отгоре-отгоре, но нямах сили да прахосмуча - възможно ли е да драйфа заради това?

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
    #2624049 - 12.05.2010 16:21 [Re: Fine 123]

егати гадовете , дет се намират
то хубаво мразиш котки и ти я влязла неканена в къщата, ама просто я гониш!?! защо трябва да я осакатяваш?!?
не че нещо вече може да ме учуди де, уви

поне сега котаната е добре!

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
    #2624234 - 12.05.2010 21:22 [Re: Кокерката]

Абе май не трябва да се прекалява, щото предишната ми котка /пак полудългокосместа/ я бях метнала да я къпя всеки петък и започна да й пада козината на петна. Тогава ветеринар ми каза, че по козината имало някакво вещество, което било много полезно, а аз съм го отмивала с къпането и така се получавала липсата му в организма и съответно петнистото окапване... И аз не знам вече...
А за легена... имам вана - ще опитам, но как ще я възприеме като къпалня... ще видим , понеже това й бункера, където се крие при буря или заря...

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4424

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.