ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Fine 123
sometimes

Регистриран: 22.06.2007
Какво е това котаче ?
    #2621762 - 09.05.2010 12:19 Прикрепен файл (268 тегления)

Има ли си порода или е просто рошавичко ?

Редактирано от Fine 123 (09.05.2010 12:21)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
Re: Какво е това котаче ?
    #2622475 - 10.05.2010 12:21 [Re: Fine 123]

Цитат:

Котачето е изключително красиво. То е дългокосместо и е мелез между дългокосместа трицеветна и улична междукофична... Да е живо и здраво!

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2622690 - 10.05.2010 16:54 [Re: Signor d'Oro]

Цитат:

Цитат:

Котачето е изключително красиво. То е дългокосместо и е мелез между дългокосместа трицеветна и улична междукофична... Да е живо и здраво!

изчерпателно!

ПП
Файн, не е "порода", но е разкошен екземпляр от семейство Домашни Котки - можеш да си избереш по сходство - http://kotkite.com/cat_6.html -бих гласувала по прилика за норвежката горска
погледни първо най-последната статия за класификацията
а и за какво ти е породата? това е домашен любимец

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Ия.
самодива

Регистриран: 02.05.2001
    #2622800 - 10.05.2010 20:09 [Re: Си Ди] Прикрепен файл (71 тегления)

Има малка прилика с норвежка горска, но тя е преди всичко в ушичките и малко в очите. Но иначе котето е разкошно - да е живичко и здравичко!!!
Ето една норвежка горска:

--------------------
Ти знаеш ли, че аз знам, че нищо не знам?

Редактирано от Ия. (10.05.2010 20:12)

Си Ди
гаргойл

#2623122 - 11.05.2010 09:58 [Re: Ия.]

ми те са различни, знаеш, пък и колко човека разбират от породи ?
АКО ти е важно, избираш си по прилика, и твърдиш, че е такава: е, може да признаваш от време на време, че е лееко подобрена

котакът е много готин, и цветът му е много готин, макар да подозирам, че с линеето в момента козинката му хич не е радост за стопанина му, а основно грижа

което пак повдига въпроса - моите два звяра мразят гребена, освен дето и водата за къпане - дайте идея за по-приемлив за тях вариант за чесане, но да се обират космарлаците, които падат на топки и снопове!?!
моята е този вид - http://www.zoozona.net/uf/dogs/Grooming/CombsBrushes/2306_h.jpg - двустранна, зъбите са меки метални и завити
мислех - дали нещо силиконово?

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2623182 - 11.05.2010 12:24 [Re: Си Ди]

С ръкавиците рошавите котета не се сресват толкова добре, колкото с това, което имаш сега. А и чистенето на ръкавицата не е най-приятното нещо

И при нас ресането е неприятно задължение, но няма как - взе да повръща по-често покрай смяната на козинката.

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Си Ди
гаргойл

#2623304 - 11.05.2010 15:05 [Re: deamon]

Шана драйфа през ден, дет се вика
тя е "къдрокоска", освен дето е дългокоса, при Мая няма чак такъв проблем, при нея косъма е различен, по-прав, мек и тънък / копринен /, макар че е пък по-хипералергичен , т.е. от нея кихам определено!

ама ще си се решим де, то е ясно
трябва да фотна дебелундрата и аристокотката скоро и да метна снимков матриЯл

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

deamon
emmeleia dancer

#2623316 - 11.05.2010 15:14 [Re: Си Ди] Прикрепен файл (126 тегления)

Не било нормално дори и за рошавите да драйфат често от космаците

Къдрокоса това ли означава?

Fine, извинявай за оф-топика. По твоята тема - мисля, че котето ти е като моето - безпородно, но многокосместо и много хубаво

--------------------

Редактирано от deamon (11.05.2010 15:17)

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2623437 - 11.05.2010 17:18 [Re: deamon]

По темата - котето е едно чудно коте, което заслужава истинска обич! Кому е нужна порода?

По втората тема, вече доста засегната тук - никакво повръщане не е нормално, нито за дългокосмести, нито за късокосмести котки. Нито зима, нито порлет, нито лете.
Ако някоя котка повръща космени топки /или се дави в опити да го направи/ значи се взимат:
а) Специализирана храна за подпомагане обработката на космените топки
б) Малцова паста за подпомагане на обработката на космените топки
в) Гребен или "гребло" които свалят хубаво мъртвия косъм
г) някой малко по-качествен шампоан /да не е от 2 лв/ и се почва къпане на всеки 10 дни /може и по-често/.
Забележка към г) Да, знам, че котките мразят къпането, но то при смяна на козина и при дългокосмести котки е ключа към хубава козина и здрав стомах на котката. Сори, ама ще се наложи да свиквате с къпането, защото е много важно.
Успех на всички с дългокосмести котки в пролетното многокосместо време.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

З.Г.Тилилейски
заядлив
**

Регистриран: 20.03.2007
От: нашта си маала
    #2623536 - 11.05.2010 20:15 [Re: Fine 123]

готино е котачето , к'во ти пука за породата ? да не си "чист ариец" ?

--------------------
Щом е механизъм - че се стрОши !

Ия.
самодива

#2623596 - 11.05.2010 21:41 [Re: Си Ди]

На мен ми казаха, че котките няма нужда да се къпят и аз моята бая време не съм я къпала, че чак ме е срам да си призная... и затова мълча Иначе май й е кеф на водата, ама голяма мъка с тая гъста козина норвежка - те имали слой козина, който трудно се мокрел - абе природата си знае работата - нали в тоя студ трябва да се с топло "непромокаемо" кожухче. Мъчех я в началото да я къпя - тя дава, но то половин бойлер отиваше, за да я намокря /не се майтапя /... После горкото цял ден се ближе и не може да изсъхне - сигурно езичето му е омалявало... и миришеше на мокра кокошка
Майтапа настрана, но има периоди, когато доста драйфа и то когато й взема специална храна за космените топки...
Ние пък сега не линеем, защото в момента сме пухкави като за зима. Аз цяла зима бях на газ /парно/ и моята котачка беше денонощно яхнала някой радиатор и беше станала като мишка проскубана от топлото. Сега вече няма радиатори, стои по доста време на терасата - особено сутрин като се наспи и решава, че и на мен ми е време да ставам и аз я "изритвам" навън и ела да видиш - рошла отвсякъде /ти я видя, ама не знам дали я помниш/...

--------------------

Fine 123
sometimes

#2623775 - 12.05.2010 07:38 [Re: Си Ди]

Цитат:

подозирам, че с линеето в момента козинката му хич не е радост за стопанина му, а основно грижа

което пак повдига въпроса - моите два звяра мразят гребена, освен дето и водата за къпане - дайте идея за по-приемлив за тях вариант за чесане, но да се обират космарлаците, които падат на топки и снопове!?!
моята е този вид - http://www.zoozona.net/uf/dogs/Grooming/CombsBrushes/2306_h.jpg - двустранна, зъбите са меки метални и завити
мислех - дали нещо силиконово?

Си Ди,реша я с едно метално гребенче всеки ден В началото много се сърдеше,защото беше цялата на фитилчета,но се примири милата със скубането и дърпането:)Дори спря да ме драска и се "задоволява" само с едно мяукане от което на мен трябва да ми дожалее и да спра,нооооо НЕ
Иначе се къпем с участието нан цялото семейство

--------------------
"...всички по-късни права се печелят посредством предхождащите ги задължения "

Fine 123
sometimes

#2623776 - 12.05.2010 07:47 [Re: Fine 123]

Благодря на всички Пък офтопика по темата ми е само полезен,тъй,че няма нужда от извинения !
Котаната попадна у дома ,защото живееше в къща(на наши приятели)и докато е била на разходка из съседските дворчета ,някой я е ритнал с всичката си жестокост и и е натрошил крачето Та сега моят дом е в ролята на котешки хоспис .

--------------------

Fine 123
sometimes

#2623778 - 12.05.2010 07:55 [Re: Си Ди] Прикрепен файл (107 тегления)

Цитат:

дайте идея за по-приемлив за тях вариант за чесане, но да се обират космарлаците

Ей тоя батко големият също бива ресан с метален гребен,но зъбците му са на няколко реда.Всичката залиняла козинка пада ,но при него битката с ресането е жестока

--------------------

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #2623784 - 12.05.2010 08:23 [Re: Fine 123]

Кой идиот може да направи такова нещо?

Котаната е много сладка. И с късмет, като гледам.
А това на снимката трябва да е куче, но ми се вижда с размерите на пони.

Fine 123
sometimes

#2623791 - 12.05.2010 08:59 [Re: nita]

Цитат:

но ми се вижда с размерите на пони.

Едричък върви маминия

--------------------

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2623853 - 12.05.2010 11:02 [Re: Ия.]

Това са едновремешни митове, че котката не трябвало да се къпе, а кучето много рядко. Някой мързеливец ще да го е измислил.
Особено котки с много козина си се къпят почти като хората. С шампоани, балсами, спрейове за разресване, сушене със сешоар, ресане със специални гребени.
/Ох къде е X-tended, той е специалиста по дългокосмести и пухкави котки/.
А за намокрянето има един много лесен начин - пълниш леген с подходящ размер и потапяш и накисваш котката докато не се намокри. СЛед което нашампоанваш, плакнеш и воала!

Иначе, на автора едно отгромно браво и едно благодаря за благородната постъпка, убедена съм, че мацата ще се отблагодари за добрината.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Си Ди
гаргойл

#2624043 - 12.05.2010 16:17 [Re: Кокерката]

аз съм сама за всичко и ми е трудно със справянето понякога, признавам
къпането си е цяло приключение, то само Шантал тежи цял тон, а Мая мрази въобще да я хващат, какво остава нещо друго, ресането е през куп за грош като ми остане време и сили ; но много се бият с четката, а аз нали не усещам веднага, чак когато почна да се дръгля, разбирам, че са ми направили кожичката на салата
иначе Шана, според мен, драйфа И заради лакомията си - Мая досега никога не е повръщала, взимам им специална храна, а пък малцовата паста въобще не я кусват!
иначе козината им ок, дори на Шана, просто изглежда още по-дебела, заради това че стърчи и е МНОГО, но няма фъндъци или такива неща - интересното е, че тя е някак по-мързелива и се чисти /визуално/ доста по-малко и рядко от Мая, която за сметка на това се чисти през цялото време, когато не спи, че и Шана олизва при всеки удобен повод
ся се притесних направо - ама пък не й личи да е болна или нещо, просто от време на време почва да търчи кат луда, после се трупясва, и по някое време намирам повръщан масур , даже единия път го направила отгоре ми докато спя, щот не е сварила да слезе, явно

сега се замислям - косми има из цялата къща, въпреки че ги обирам отгоре-отгоре, но нямах сили да прахосмуча - възможно ли е да драйфа заради това?

Си Ди
гаргойл

#2624049 - 12.05.2010 16:21 [Re: Fine 123]

егати гадовете , дет се намират
то хубаво мразиш котки и ти я влязла неканена в къщата, ама просто я гониш!?! защо трябва да я осакатяваш?!?
не че нещо вече може да ме учуди де, уви

поне сега котаната е добре!

--------------------

Ия.
самодива

#2624234 - 12.05.2010 21:22 [Re: Кокерката]

Абе май не трябва да се прекалява, щото предишната ми котка /пак полудългокосместа/ я бях метнала да я къпя всеки петък и започна да й пада козината на петна. Тогава ветеринар ми каза, че по козината имало някакво вещество, което било много полезно, а аз съм го отмивала с къпането и така се получавала липсата му в организма и съответно петнистото окапване... И аз не знам вече...
А за легена... имам вана - ще опитам, но как ще я възприеме като къпалня... ще видим , понеже това й бункера, където се крие при буря или заря...

--------------------

deamon
emmeleia dancer

#2624466 - 13.05.2010 11:39 [Re: Си Ди]

И аз имам проблем с малцовата паста - никакъв шанс да я погълне. Веднъж я бяхме намазали с нея по козинката, но колко отиде по покривката на спалнята и колко в стомахчето й е съвсем друг въпрос

А храната, която яде така или иначе не е суха (поне като сме си вкъщи), защото от нея съм забелязала, че повръща повече, отколкото от варено месо.

Ресането помага , но не и за красивия вид на дългите пръсти батко й

--------------------

nousha
вещичка

Регистриран: 12.09.2002
    #2624607 - 13.05.2010 15:49 [Re: deamon]

Малцовата паста ние мажехме по малко по лапите. Мацнеш малко, чакаш да го изближе - на лапите отгоре е много дразнещо да не го изближе, а по-трудно се размазва по килими и мебели Като го изближе, пак мацвам малко и така. Ние имахме гастрит, затова се налагаше. Виж, амалгамата никакъв шанс да я пие. Няма такова летене из въздуха, опиташ ли който и да е от известните начини да й го дадеш...

Имала съм само нормално-космени котки И като изключим тази с гастрита (нея така си я взех, с проблема), другите никога не са повръщали. И никога не съм ги къпала, не виждах абсолютно никакъв смисъл. Тоест, къпала съм едната 2 пъти за целия й живот, когато беше решила да излезе от дома и да се озове в мазето - тогава се налагаше да се прибегне до вода и шампоан, не й хареса

--------------------
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Словеса и други писания

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4417

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.