ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Губя търпение вече :((
    #2653853 - 29.06.2010 19:23

Става дума за дакелката ни. В началото на годината се удари гръбнака в ръба на масата и след два дни се парализира от удареното надолу. Не можеше да си движи крачетата и опашката, нямаше и най-малка чувствителност в тази част на тялото, не можеше да се изхожда сама. Докторите я бяха отписали, но чудото, за което се молихме, стана. Две седмици след инцидента тя отново стъпваше на четирите си крака, но... имаше проблем с пишането и акането. Явно не усещаше кога ги прави, защото ги правеше, както си вървеше. Навсякъде и често. Или докато спеше. Но проявявахме търпение и се надявахме да се оправи. Отучи се да ходи в тоалетната, където беше свикнала, сега го прави навсякъде и вече съм напълно убедена, че го прави нарочно. Не зная защо ни наказва. Навън не иска да пиша, два часа обикаляме и не ще. В момента, в който се приберем, си ляга в кошчето, дига опашката и .... На всичкото отгоре е станала страшно чувствителна - само думичка да й кажем - да й се зарадваме или да й се скараме - кляка и пиша. После се скрива под бюрото и наднича оттам. Ай съм я извикала, ай пак е пишнала. Да не казвам какво бърсане и пране на пътеки и килими пада. Ламината в коридора вече е за смяна...
Дайте идея, моля ви, помагайте! Докторите вдигат рамене. Каквото и да стане, тя ще си остане при нас. Това въобще не е под въпрос, но ми се иска да не стъпвам в локви вече.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
lost_lullacry

Регистриран: 07.10.2005
Re: Губя търпение вече :((
    #2653867 - 29.06.2010 19:42 [Re: Моман]

хмм, а ако и намерите другарче дори и за кратко, дали би последвала примера му, в смисъл ако види другото кученце къде ходи. Животинки - и те като нас.. много и е дошъл стреса и сега си го показва. Дано всичко се нареди!

Моман

#2653881 - 29.06.2010 19:53 [Re: lost_lullacry]

Цитат:

ако види другото кученце къде ходи.

Когато я извеждаме, тя вижда другите кучета какво правят, души след тях, но нищо не прави. Иначе е весела, храни се добре, изглежда добре, но този проблем го влачи 6 месеца вече.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

lost_lullacry

#2653888 - 29.06.2010 19:59 [Re: Моман]

Търпение, ще отвикне като и премине и психическата травма леко полеко. Дори и да може навън, явно още не се чувства сигурна да го прави, знам ли, мисля, че трявба да се престраши като е готова.

Моман

#2653890 - 29.06.2010 20:04 [Re: lost_lullacry]

И аз така си казвах, но става по-зле. Преди малко отиде в детската стая, изпиша се под стола, на който седеше дъщеря ми, излезе от стаята и си легна в креватчето. Кажи ми сега защо го прави??? И когато ме видя с подочистачката, само като я погледнах, без дума да й кажа, тя дигна опашката и се изпиша пак. От чувство за вина. Този поглед ми е познат.

--------------------

lost_lullacry

#2653910 - 29.06.2010 20:32 [Re: Моман]

милата, явно е чувство за вина.. а лекарите не могат ли да предпишат някакво успокояващо, не знам дали има за кучета, но все пък трябва да има нещо, за да си отпусне душичката това мъниче.. по-добре разпитай в някой специализиран форум за кучета, дано се намери решение по-скоро.

Моман

#2653927 - 29.06.2010 21:03 [Re: lost_lullacry]

Цитат:

по-добре разпитай в някой специализиран форум за кучета, дано се намери решение по-скоро.

Мислила съм и за това, но реших първо да питам тук.
Благодаря за съветите и съпричастността!

--------------------

Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2655013 - 01.07.2010 08:30 [Re: Моман]

Не знам дали идеята ми е адекватна, никога не съм имала куче. Ама защо не опитате да й слагате памперси? И нека си пишка и ака животното...

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Моман

#2655016 - 01.07.2010 08:36 [Re: Бистренце]

Опитвали сме, Бистренце, но на нея не й харесва с памперс. Като й го сложим, тя започва да бяга из цялата къща, все едно се опитва да избяга от него. Търка се в стените, в ъглите и накрая го довършва със зъби. Не го иска и това е. Чешит. Мога да я дебна и да я усмирявам, но не искам да я мъча.

--------------------

H²O
;p
**

Регистриран: 14.07.2009
    #2655523 - 01.07.2010 23:00 [Re: Моман]

Аз съм на мнение, че трябва да се обърнете към компетентен ветеринар, а ако нещата не се свеждат до медикаменти - към дресьор. Те могат да ви предложат разни трикове за дресировки и като че ли са най-доброто решение. желая ви успех!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3648

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.