ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Йоско
Тигър
**

Регистриран: 10.03.2008
Котешки хемароиди
    #2807162 - 15.06.2011 22:13

Здравейте приятели на животните,

запознати ли сте с темата-хемароиди при котките? Моята мацка има на ануса зачервявания и розови "топчета". Факт е, че се храни доста добре, изяжда порциите и на приятелката си и ходи по 3 пъти на ден до тоалетната. При нас са двете котета от 3 седмици, до сега е яла ефтини храни, при нас получава само най-скъпите и май още не може да си настрои стомахчето .

Някой имал ли е подобен проблем? Аз мисля, че не е нещо сериозно, но не ми се иска да изпитва болки

Благодаря много за помощта

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
Re: Котешки хемароиди
    #2807192 - 15.06.2011 23:38 [Re: Йоско]

Заведете котето на ветеринарен лекар. Може да не е нещо сериозно и да не се налага да правите нищо, но може да е някакъв проблем и да се наложи някакво лечение.
И за да не се чудим ние /и вие/, които нямаме медицинско образование, консултирайте се с лекар.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Йоско
Тигър
**

#2807293 - 16.06.2011 15:19 [Re: Кокерката]

Да, да, така или иначе има нужда и от почистване на зъбите, но не ми се искаше да я размъкваме по лекари, докато не свикне с нас и с новата къща

Йоско
Тигър
**

#2814086 - 05.07.2011 23:44 [Re: Йоско]

Котето е болничко

Има хиперфункция на щитовидната жлеза и сега сме на медикаменти

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Котешки проблеми
    #2814440 - 06.07.2011 18:57 [Re: Йоско]

Е, сигурно ще има подобрение

Йоско
Тигър
**

#2814445 - 06.07.2011 19:07 [Re: Си Ди]

Сега пие сутрин и вечер по една таблетка, защото са и много завишени стойностите. След 3 седмици сме пак на доктор за изследване на кръвта. Дано да се нормализира, защото в момента е изключително хиперактивна, почти не спи, само яде и бие другарчето, спи под леглото или под нощното шкафче, има разстройство и т.н. Абе, аз хубаво исках малки котета да вземам, взехме две старици, но поне можем да им предоставим условия за добър живот.

Си Ди
гаргойл

#2814446 - 06.07.2011 19:20 [Re: Йоско]

Точно така. Мисли позитивно - дал си възможност и шанс на две "говедца" , какъвто иначе нямаше да имат.
На мен сърцето ми се къса, като видя котета на улицата, но знам, че не мога да взема повече от две.

ПП Сега слушах и новини, при някаква акция на спецчастите застреляли куче, което просто е следвало природата си и е бранило дома си.
Не знам защо, но ми стана изключително тъжно. Някак е като епитафия за всичко ставащо наоколо ни.
Правя уточнението, че не знам подробности, просто чух шефа на ГДБОБ. Няма връзка с темата, просто споделих..

Йоско
Тигър
**

#2814463 - 06.07.2011 20:22 [Re: Си Ди]

И аз да споделя моето възмущение. Онзи ден говорих по телефона с майка ми и тя ми разказа следната ужасяваща история.

Става дума за котака на наши познати, които живеят в Банско. Котьо излиза навън, лови мишки, тича, скача из полята и е много щастлив. Изключително весел и колкото е нахален, толкова е миличък-просто му се играе на животното, гуши се, милва се

Не мога да си обясня поради каква причина и що за изверг трябва да е този съсед, който е хванал котака и така го е бил, че му е счупил челюстта

Вярвай ми, ако го намеря този съсед...

Може ли да има такива идиоти?!

И като сме на вълна страхотии....ходихме до приюта за животни в нашия град. Искахме специално 2 котки. Нямаха в момента "в наличност", нашите две писанки се очакваха да пристигнат след една седмица.
Показа ни, обаче една красива черна котка, чийто собствени до преди смъртта си много жестоко я е малтретирал, ритал, бил ....животното беше толкова наплашено,милото, толкова жално гледаше.

Ходихме няколко пъти да я видим, дори след като си взехме нашите, понеже никой не искаше да я вземе и ни беше милно. Дори обмисляхме 3 котки за завъдим. За щастие на котето, някаква жена си я харесала и я взела. Радвам се, че има и добри хора, наистина

Си Ди
гаргойл

#2814867 - 07.07.2011 12:21 [Re: Йоско]

И аз не го разбирам, не мога и да го приема за "нормално", "правилно" и прочие. Жестокостта си е жестокост. Без значение дали е проявена към човек или животно. Последната дори я приравнявам, в общия случай, към проявя на жестокост към дете, доколкото повечето живеещи наоколо ни животни нямат никаква реална възможност и способност да противодействат, беззащитни са и са невинни, като децата.

Йоско
Тигър
**

#2815462 - 09.07.2011 10:46 [Re: Йоско] Прикрепен файл (84 тегления)

Нещо не мога да прикрепя файловете, исках да се изфукам с малките бандитки .

Редактирано от Йоско (09.07.2011 11:00)

Йоско
Тигър
**

#2815465 - 09.07.2011 10:56 [Re: Йоско] Прикрепен файл (62 тегления)

.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3139

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.