ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
lost_lullacry

Регистриран: 07.10.2005
Проблем с коли.
    #2849298 - 06.11.2011 12:18

Вчера си взех едно коли, от развъдник, но е на 5 години, нямаше място за него и спешно му търсеха дом, обаче го е страх до паника, как мога да го изведа на разходка тогава, като не мога да му сложа нашийник?! Помооощ!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Карл Юнг

Регистриран: 27.07.2011
Re: Проблем с коли.
    #2849702 - 07.11.2011 23:32 [Re: lost_lullacry]

Много е голямо,за да бъде превъзпитано,но може да се опита.
Дайте го в някой кучкарник за една две седмици,за да му създадат навици.
Може да го заведете и на ветеринар,за да го видят и да ви посъветват какво да правите.

--------------------
"Убиеш ли болката, преди да си намерил отговор на болезнените въпроси, убиваш и себе си."
Карл Юнг

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2849772 - 08.11.2011 12:00 [Re: lost_lullacry]

Обучение на отраснало куче без навици и страх е много трудно, но постижимо с много търпение, любов, тактичност и помощ от професионалист. Потърсете в интернет треньор за обучение на кучета, но в никакъв случай не "давайте някъде" кучето. Човека трябва да покаже на вас как вие да работите с кучето си. Трябва да научи вас да коминикирате правилно с кучето и да разбирате техния език. Тогава няма да е никак трудно. Но ще се случва бавно.
Успех и поздравления за това, което сте направили.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

lost_lullacry

#2849780 - 08.11.2011 13:06 [Re: Кокерката]

За сега се научи да се приближава до мен и да ме души, дава ми да го галя, но идва само на едно определено място в къщата - там където спи, не го насилвам, почти взе парченце пица от ръката ми, но само го близна. Поиска да излезе навън, когато му се доходи по нужда, но само веднъж, понякога се отчайвам, макар да виждам промяна. Благодаря за съвета. Говорих със специалист, но за сега ми казаха само това, което вече правя, ще търся още.
Благодаря още веднъж!

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2849782 - 08.11.2011 13:14 [Re: lost_lullacry]

Обадете се на специалист да дойде да поработи няколко дни с вас. Очевидно е, че не сте имали такъв проблем досега. Такъв човек трябва да види кучето и да ви каже какво в какви ситуации да правите.
Засега се ориентирате добре. Без сила, с храна и играчки. Оставяте кучето само да поиска да дойде, опитвайте се да му печелите интереса. Мляскайте, играйте си с разни играчки в негово присъствие, и в същото време не го гледайте и не го викайте.
Но когато това премине и започнете да комуникирате ще дойде трудното - излизането навън, каишки, без каишки, команди и прочие.
Няма да струва скъпо да проведете няколко сеанса с треньор, а е страшно полезно, уверявам ви.

--------------------

lost_lullacry

#2849786 - 08.11.2011 13:27 [Re: Кокерката]

Ще потърся специалист със сигурност, играчки не приема, той е голям, роден е 2004 и до сега не е получавал особено човешко внимание, така че не вярвам да си играе някога с нещо, макар че съм му оставила нещо близо до купичката с вода, но не проявява никакъв интерес, освен това спи на пода, а не в леглото му, но ще мине време явно. Дано се адаптира това сладурче.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2849789 - 08.11.2011 13:39 [Re: lost_lullacry]

Ако вие си играете, т.е. давате му пример, ще разбере, че е играчка. Това, че не си е играло, не значи, че никога няма да си играе.
В случаи като вашия специалистите препоръчват с кучето да се държите като с малко, току що дошло у вас кутре, което няма навици и вие трябва да му покажете всичко. Не го приемайте за възрастно куче, а за новодошло, независимо годините.

--------------------

lost_lullacry

#2849883 - 08.11.2011 22:25 [Re: Кокерката]

Тази вечер го сложихме в легълцето му, пренесохме го просто, понеже се крие под мивката в банята, сега обаче е отпуснат в легълцето, дори подремна, но за кратко. Ето снимка.

lost_lullacry

#2849884 - 08.11.2011 22:28 [Re: lost_lullacry] Прикрепен файл (88 тегления)

Карл Юнг

Регистриран: 27.07.2011
    #2850103 - 09.11.2011 23:10 [Re: lost_lullacry]

Много красиво коли.

--------------------
"Убиеш ли болката, преди да си намерил отговор на болезнените въпроси, убиваш и себе си."
Карл Юнг

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2560

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.