ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
От: София
Re: евтаназия на домашни любимци
    #520410 - 18.11.2004 11:41 [Re: Анонимен]

ти нали нямаше да спориш повече ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
    #521517 - 18.11.2004 20:49 [Re: Анонимен]

Цитат:

и как ви дава сърце да го направите

нали и аз това казвам-не е лесно, но е правилно. когато те гледат тези очи с толкова болка и те молят да ги избавиш от мъките ти си длъжен да го направиш. и ако евтаназията е единствения изход си длъжен да го направиш. независимо от това кок ТИ ще се чувстваш после. решението е трудно и всеки решава сом. но рошението засяго чужд живот, което го прави особенно тежко.
не мога да бъда ничия съвест и всеки трябва да вземе това решение самостоятелно. аз говоря за това какво мисля аз и как бих постъпил. губил съм две животни-едното го евтаназирах другото не. не съжалявам за нито едно от двете решения, но и ситуациите бяха различни. затова всеки трябва да претегли плюсовете и минусите в зависимост от конкретната ситуация.

и още нещо-потенциално смъртоносна болест или такава коята е възможно да бъде значително забавена във времето за мен не са предпоставка за евтаназия. трябва да се вижда края и животното видимо да страда. само тогава!!

onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
    #521587 - 18.11.2004 21:36 [Re: X-tended]

pc.com повтаряш много точно с твои думи това което и аз казах малко по-горе ...
мисля точно по същия начин

зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
    #521649 - 18.11.2004 22:11 [Re: X-tended]

Много ще ми е интересно дали самите Вие ще инжектирате отровата в животното си. Не да плащате на ветеринар и после да казвате това онава зи милите очички. А щом Вие решавате какво да става с живота на животното Вие трябва да го спрете тоя живот и моля Ви викнете ме като ефтаназирате любимците Ви да наблюдавам реакцията на ваще очички.........

MIK
Нерегистриран

#521650 - 18.11.2004 22:11 [Re: Анонимен]

А как би постапил ако кучето е ранено,бласнато от кола или нахапано от друго такова?!?
Би го завел на ветеринар,нали?!?
За6тото знае6,че има начин да му се помогне и макр трудно 6те го излекуват...
А как би постапил в случай,че за кучето няма никакви 6ансове,то изпитва болка и няма обезболява6ти който да му помогнат,нима според теб е честно да го остави6 да страда и да умре в мъки и болки...нима не би предпочел да почине спокойно и безболезнено?!?
За мен си е егоизъм и престапление такова поведение
Именно,за6тото кучето се доверява на нас и очаква от нас да сторим за него най-доброто,а дали е по-добре да се мъчи дни,седмици наред след като можем да му подарим подобава6та смърт,без болки и мъки?!?
Съ6то съм против приспиване на здраво и младо куче или на такова за което има 6анс,но в подобен случай смятам,че е чест да се помогне по този начин.
6те ти дам един пример който е съвсем пресен...куче от породата Лабрадор Ретривер бива закопвано от моя съседка за 800 евро?!?!?.....кучето уж е от много добри родители,а се оказа,че жената която го е продала не е развъждач,а търговец,за6тото има по 30-40 кученаца на сезон което прави двойно на година ...Кученцата явно с много близък инбридинг са нестандартно високи и 70% от тях със Тазобедренна дисплазия...а въпросното куче е не само с таз.дисплазия,но и с лакетна дисплазия
Оперираха го и цената на операцията бе 1 000 евро,отделно бензин и медикаменти...и кучето няма никога да може да скача,да играе,да бяга...та то доро нормално да върви не може,натъпкаха го с пирони и това е,да не говорим,че при операцията са му рязани всички кости на краката...прави си извод какъв живот 6те води!
Е,как намира6 това ...чове6тина или егоизъм,за мен е 2-то!

зооманиак®
фАнАтик

#521653 - 18.11.2004 22:14 [Re: MIK]

Искам да Видя сама ТИ как ще го приспиш - не докторите........навремето са ги застрелвали собствениците им както е при конете със счупен крак. БУМ и ездача застерял коня си. Ти ще забиеш ли спринцовката във връта на кучето си.......

MIK
Нерегистриран

#521668 - 18.11.2004 22:23 [Re: зооманиак®]

Не само,че 6те го евтанизирам,но и 6те го застрелям ако е нужно и няма друг начин!!!
Не се възму6тавай
За6тото да притежава6 куче означава много повече от това да си с него в добрите му времена,а и в ло6ите...когато е младо му дава6 витамини за да се чувства по-добре,а когато е старо и се мъчи се опитва6 да го избави6 от мъките му,много е просто...
Ако моето куче с възрастта се разболее от болест от която страда видимо и няма лечение,не бих го оставила да се мъчи месеци наред,само,за6тото го обичам.
А точно обратното обичта ми към него ме задължава да му помогна,а не да стоя настрани и да го гледам как си отива,как светлината в очите му изгасва...
Преди време е имало съмнение за едно мое куче за дисплазия и ако бе6е така в зависимост от степентта бих го приспала,за6тото преди години в Бг няма6е методи на лечение и животните се мъчеха,за 6тастие се оказа разстегнато сухожилие и добре,че се намери ветеринар да определи точна диагноза.
Смятам,че е добре в такъв случай да се консултират с няколко различни ветеринаря и ако няма надежда да го избавят от мъките му.

зооманиак®
фАнАтик

#521677 - 18.11.2004 22:28 [Re: MIK]

Викни ме като дойде момента недай боже да застрелваш животното си. Иска ми се да те гледам в очите как дърпаш спусака

Моля те викни ме.....

MIK
Нерегистриран

#521688 - 18.11.2004 22:32 [Re: зооманиак®]

А ти ме викни когато го гледа6 проснато на земята,а то ти се моли с очи да му помогне6...какво 6те стори6,6те седи6 и 6те гледа6?!?!?!?
Е,това е предателство да не помогне6 в нужда на приятел

зооманиак®
фАнАтик

#521694 - 18.11.2004 22:37 [Re: MIK]

В добро и болка ще съм до него,
и както то ми се моли,
така ще се моля и аз,
но не ще го убия,
защото не е живота създаден,
хора решаващи - смели и пламенни,
да вадят пищовите и да даряват "приятелство"......

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3128

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.