ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
Re: евтаназия на домашни любимци
    #521844 - 19.11.2004 00:19 [Re: MIK]

Хайде да не ме дразниш и да не се опитавш психически да ми въздействаш моля. Да не ме провокираш и такива неща....и не ме подценявай моля.......недоказвам неща които са доказани.....като вариант на нещо което има 2-4 варианта на действие. А не бум и хоп аз щото съм приятел на животните и не ги мъча и бум......СТОП.....

"Нищо лично нали"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
netсat
otnesena

Регистриран: 12.04.2004
От: tam nqkude
    #521981 - 19.11.2004 03:22 [Re: muntzer2]

Безсмислено е според мен, когато животинчето няма повече шансове за живот, а жалко съществувание в мъки и агония, да бездействаме, чудейки се "какво да правим?" или пък още по-лошото - знаейки че то не може да се оправи, изкуствено удължавайки му живота или по-скоро мъките... Излишно е. Единствено хуманно действие в случая е да прекъснем тези мъки, а не да ги проточваме във времето допълнително. Едва ли някой би предпочел подобна съдба за себе си. За какво да живее това животинче в мъки? Това, че на нас би ни било мъчно без него, не означава, че е правилното решение, а по-скоро е егоизъм. И ние бихме били егоисти, постъпвайки така. На никого не пожелавам да му се налага да решава дилемата за евтаназия... Много е мъчно, и при 2-те решения.

--------------------
hello comuter, how are you?

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
    #522040 - 19.11.2004 08:12 [Re: зооманиак®]

Цитат:

Много ще ми е интересно дали самите Вие ще инжектирате отровата в животното си. Не да плащате на ветеринар и после да казвате това онава зи милите очички. А щом Вие решавате какво да става с живота на животното Вие трябва да го спрете тоя живот и моля Ви викнете ме като ефтаназирате любимците Ви да наблюдавам реакцията на ваще очички.........

много добре знаеш че и сам мога и бих го направил. и това което казваш само потвърждава тезата на всички (тук пишещи) защитници не евтаназията, че това е акт на себеотрицание с единствената цел избавяне от мъките на животното. това че ти си възприел най-лесната позиция - на наблюдател на агонията на животното само защото не можеш да понесеш угризенията си ако евтаназираш не означава че си прав. защото това не те прави по-добър стопанин, а точно обратното. заради собствената си съвест и слабост страда друг. не можеш да ме убедиш(поне не и по начина по който се опитваш да го направиш до момента) че това е добре за животното.

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
    #522043 - 19.11.2004 08:18 [Re: onion]

не бях забелязал че е почти същото, но това е същността на нещата. предполагам няма да ме съдиш за авторски права

asdasd

Регистриран: 13.09.2004
    #522065 - 19.11.2004 08:38 [Re: зооманиак®]

Абе я и аз да си пъхна носа тук.

Някои тук твърдят, че е отговорно да останеш до край с мъчещо се животно, а не да го приспиш. Аз смятам, че точно това е бягане от отговорност и страх от взимане на важни решения.

Казваш, че не си този който ще решава дали то да умре. Но не си и този, който ще решава дали то да се мъчи. Както спомена някой по горе, в дивата пророда отдавна да са му видяли сметката, та дори и да не е смъртно болно.
Да не би някой пак да се осмели да обвини природата в безотговорност и жестокост

Ти го обичаш, но това не значи, че заради тази, смея да твърдя егоистична любов, трябва да го оставиш да се мъчи. Ти не искаш да го преспиш, не защото на него така ще му е по добре, а защото на теб ще ти е зле. И ти искаш да отложиш своето страдание по загубата му, за сметка на неговото.

Това е pure его.

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #522079 - 19.11.2004 08:49 [Re: зооманиак®]

Подозирам ,че никога не си преживявал/а подобна трагедия ,затова ти е толкова крайно мнението.
Това лято бях свидетел ,какво преживява сетер болен от рак на стомаха.Една ужасна и безкрайна агония.Не зная дали си чувал воя и скимтенето на куче болно от рак.Уверявам те -нещо неописуемо е.Зълва ми отначало мислеше като теб и му биеше инжекции с обезболяващи ,но рано или късно те престават да действат.Операциите не помогнаха и лекарите разбраха ,че разсейките започват да разяждат и останалите вътрешности.След няколко седмична агония, непрекъсната агония защото не действаше нито едно обезболяващо се решиха на евтаназия.
Мислиш ли ,че ще издържиш да гледаш как кучето ти ,което обожаваш, вие от болка,стопява се пред очите ти и дори пиенето на вода му коства кански усилия-сигурна съм ,че тогава ще промениш мнението си.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

зооманиак®
фАнАтик

#522088 - 19.11.2004 09:02 [Re: Ellia]

За всички
Колкото и да Ви е чудно съм виждал много неща в тоя скапан живот. НО няма да убивам животни на каквато и да е цена и което и да е или аз да съм причината с моето решение. Никой от вас не е убивал животно по един или друг начин и дано не е. За моя мъка и грехове съм минал и през този скапан период. Та аз си казах мнението Вие вашето. Кой прав кой крив има ли значение......

Само ме викнете като лично Вие не докторите отнемете живота на животното. Това си е убийство, както и да го погледнеш. Ако искате ще продължиме спора не ми е проблем. Ако не да го спрем, всички сме предубедени за своята гледна точка, че е най-правилната и си я защитаваме. Другото важно ли е НЕ.

Дано не стигаме до такива положения с нашите любимци, макар, че всеки казва, че е подготвен за това и смело може и сам да забие спринцовката.

Това е.......дано не се стига до това.......а който както иска да си решава какво ще прави, поради естествето на знанията му......

зооманиак®
фАнАтик

#522096 - 19.11.2004 09:13 [Re: asdasd]

Приятелю,
не сравнявай природата с скапания апартамент или къща. В природата всичко е измислено вече и човек се намесва рядко в живота на животните.
НО в нашия съвременен свят ние великите господари на животните взимаме решения за тяхното хранене и още куп глупости и накрая за смъртта им. Само че ако приемеш животното като част от семейството си и ти се реве когато то страда не ще убиеш животонто си живяло с теб 15години. Аз не правя разлика между майка ми и моето куче болонката или сетерката тя е нова сега. Това значи да спра все едно живота на майка ми. Разбираш ли ме. За мен животното е човек. Може да ми кажете че съм луд - няма значение. НО понеже много хора разделят животното от човека в дома си - така и лесно взимат решение ХОП докторе дай спринцовката. Аз взимам животно за да го направя член на семейството ми, а не да му взема живота с мое решение или мойта ръка. Та такива ми ти работи приятелю. Съдба знаеш ли какво значи, да я приемеш и да седиш до съдбата си с железни нерви и мъка в сърцето или сълзи в очите НО да си до нея. А характеристиката какъв стопанни съм, това не ме вълнува. Важно е какво съм преживял с това куче 10-15г и спомените ми. И аз просто никога няма да мога да го убия. Това значи да убия майка си. Наречете ме луд - може, нормално е. Важното е че като пиша това мъката идва във мен само при тая мисъл, а недай боже нещо да стане на живо.....да пази господ животните си........Хора различни приятелю........а животните са си едни и същи.....

onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
    #522128 - 19.11.2004 09:33 [Re: зооманиак®]

значи с две думи искаш да ми кажеш че ще гледаш любимото си животно как изпитва огромна болка и се мъчи и няма да направиш нищо така ли ?
ако е така значи ти просто не бива да поддържаш сайт за животни ... или поне не за домашни.
не те разбирам човеко , просто не те разбирам ... аз бих направил всичко за животното което обичам , ако това всичко е неизбежна евтаназия , така да бъде.

onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
    #522131 - 19.11.2004 09:36 [Re: MIK]

Цитат:

А ти ме викни когато го гледа6 проснато на земята,а то ти се моли с очи да му помогне6...какво 6те стори6,6те седи6 и 6те гледа6?!?!?!?
Е,това е предателство да не помогне6 в нужда на приятел

май всички освен Зооманиак тук сме на едно мнение ... силни думи

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4847

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.