ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
От: София
Re: евтаназия на домашни любимци
    #522139 - 19.11.2004 09:40 [Re: зооманиак®]

Цитат:

Вие лично ли или вет лекарите.
Аз ще си го гледам - няма и да го оперирам даже. Само ще си набавя обезболяващи + инжекции за инсулин за да го боцкам по леко и то само ще си умре.....

Но всеки си решава сам.....и всеки ден ще му говоря и ще плача до него......а после ще си взема НОВО и ще го кръстя "име"-втори

Не виждате ли че така е и при хората. Или май, чакай не трябва да сравняваме животните с хората.....все забравям това....

АБЕ ПИЧ , ИЗВИНЯВАЙ АМА ЩО НЕ ЗЕМЕШ ДА ПРЕСТАНЕШ ВЕЧЕ С ТОВА ЛИЧНО ТА ЛИЧНО ... КОЙ НЯКЪДЕ ТУК СПОМЕНА ЧЕ ЛИЧНО ЩЕ ЕВТАНАЗИРА КУЧЕТО СИ А ...
мисля че по жестоко е да го оставиш да се мъчи и да го гледаш от страни отколкото да го избавиш от болката
АЙДЕ СПРИ ДА ГОВОРИШ ПО ТЕМАТА , ПОВТАРЯШ ЕДНО И СЪЩО С РАЗЛИЧНИ ДУМИ ВЪВ ВСЕКИ ПОСТИНГ ...
НА ВСЕКИ ОПИТАЛ СЕ ДА ТИ ОБЯСНИ ДАВАШ ЕДИН И СЪЩИ ОТГОВОР - ЛИЧНО, ЛИЧНО , ЛИЧНО ... И НИЩО ДРУГО ... И ПИШЕШ ТЪПИ СТИХОВЕ ПО ТЕМА КОЯТО Е СЕРИОЗНА ...
ПРОСТО ИЛИ ИЗМИСЛИ НЕЩО НОВО ИЛИ СПРИ ДА ПОВТАРЯШ ЕДНО И СЪЩО

нищо ЛИЧНО ... просто и сам войнът е войн , дадоха ти се 1000 примера , но ти си знаеш твоето , така да бъде ... всеки си каза мнението и нито едно не съвпадна с твоето ... значи или всички са наред а ти не , или ти си наред а останалите - не.

Извинявам се на останалите за Caps-а !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
    #522146 - 19.11.2004 09:44 [Re: onion]

с две думи
ветеринарната медицина е доста напреднала така че има обезболяващи и обезболяващи
-
НО просто не мога да убивам вече животни чаткаш ли
-
остави това за сайтовете, спора ни ще стане многооооооооооо дълъг с тебе и не ни е за първи път..........
-
ни искам и да ме разбираш - казах си мнението Вие вашето - какво повече да говориме
-
причиняването на смърт по мое решение или действие вече съм го прекратил и горещо се моля да не решава господ да ме вкарва в такова изпитание. За това сега имам животни толкова малко - загубата им просто ми е пред очите и не искам да си връщам спомените, заради теб. Не искам да ти доказвам нищо на теб или на хората от форума. Това е лично решение по дяволите. Както Ви разбирам и вас, хората които също обичат животните си.
-
Да ще го гледам как се мъчи както го гледам и как се радвало преди това. Що ти няма ли да гледаш роднините си как се мъчат нищо че предният ден са пили на масата и са се веселили. Казах ти за мен животните са хора, пълноправни членове на семейството ми - поне на мойто. Няма анархия но не искам да обясянвам повече.

Как ли ме преценяваш а та чак и до сайта отиде...

зооманиак®
фАнАтик

#522150 - 19.11.2004 09:48 [Re: onion]

Да приятелю пак казвам прекалено съм различен и от мисленето на хората и от всичко. За МИК и за теб отново казвам това си е убийство та ако ще и с глас да проговори това животно и да каже "Стамене аз страдам - спести ми мъките" - е аз не се наемам да правя това....ще седна и ще заплача това ще стане.............

onion
лютив

#522154 - 19.11.2004 09:49 [Re: зооманиак®]

ами значи както ти си както нарече мен в един месидж на ICQ-то "мекушав".

ми айде така да разгледаме нещата:

имаш куче. болно от рак на стомаха. което вече не му помагат никакви обезболяващи. вие по цял ден от болка. едвам става да пие вода (пак с болка). и през цялото време те гледа с милите си очи и казва "помогни ми" защото вярва в теб.

ТИ КАКВО БИ НАПРАВИЛ В КОНКРЕТНАТА СИТУАЦИЯ ?

прочети внимателно поста, преди да отговаряш, за да не се повтаряш.

за мен темата е приключена , ясно е всеобщото мнение.

зооманиак®
фАнАтик

#522162 - 19.11.2004 09:52 [Re: onion]

"Пич" - кефи ме като някой ми каже така.....

Ами да защо не и лично щом се прави на господ и решава съдбата на животното си. Така и аз мога я отвеждам го на доктор приспива го. После с мъка в сърцето си говоря на всички колко съм го обичал и съм спестил мъките му и виждаш ли щото аз нямам смелост да направя това го водя на доктор.

Искам лично, това че искам да те видя как приспиваш животно си не означава че ще стане......НО.......вземайки самото решение е най-лесно ама изпълнението не стиска на всеки нали...щом то ти е доверило живота си вземи му го ти сам....а не чичо доктор......"пич"

зооманиак®
фАнАтик

#522171 - 19.11.2004 09:56 [Re: onion]

Няма да го убивам..и за мен е приключена просто хора различни мнения различни....действия различни...кво да кажа повече....не искам да съм убиец това е....

От каквото да е болно и каквото да става не ще решавам аз живота му...дали да живее или да умре......

Както то ще страда ще страдам и аз. Казах ти това е човек за мене......а вярвай ми знам какво е и душевна и физическа болка........много трябва да ми вярваш..........

onion
лютив

#522172 - 19.11.2004 09:56 [Re: зооманиак®]

ами ПИЧ , важното е кой в случая взима решението и поемането на неговата тежест , а не кой забива иглата, все едно е кой я забива според мен , само да спомена, че ако примерно никой ветеринар не се наеме да забие иглата (няма такава вероятност) и сам бих я забил ако бях достатъчно компетентен ... ПИЧ

не се обиждай , аз така си говоря ... тва ПИЧ го слагам за благозвучие

зооманиак®
фАнАтик

#522184 - 19.11.2004 10:01 [Re: onion]

Убивал ли си животно да те питам....
не мишка в лаборатория или жаба да и видиш устройството...

Знаеш ли колко смърт съм видял на животни МНОГОООООООО....

Не ме определяй по форумите моля - как и какво пиша или сайтове некви - аз не правя това не го прави и ти. А в наши лични разговори е друг въпрос. Не смесвай всичко.....или си кажи каквото искаш да ми кажеш.....

зооманиак®
фАнАтик

#522196 - 19.11.2004 10:05 [Re: onion]

Лесно става това с иглата:
1-купуваш си я
2-отиваш при доктора и да ти я напълни с отровата
3-стискаш кожата на врата на животното и боц
4-вземи от онези тънките игли да стане по лесно

Сядаш на стола и наблюдаваш как живота си отива от животното. Живота е прост. Умира взимаш торбата или го захвърляш на боклука или отиваш в горичката с лопата и под някоя липа го заравяш и един път седмично отиваш да видиш гроба му. Поплакваш си и си казваш колко го обичаш и така. Живота е прост...една игла съвети от зоо и ти си господ.......а аз те следвам по пътя......

Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #522212 - 19.11.2004 10:13 [Re: onion]

Изчетох внимателно мненията на всички тук и това ме накара да взема отношение по темата....Всички мнения, с изключение на тези на Зооманияк, ме накараха да се просълзя....защото си припомних болката, мъката и агонията, които виждах в очите на котката си в предсмъртните и гърчове! А аз седях до нея и не можех да направя нищо освен да я прегърна. И пак с толкова бола видях как блясъка изгасна в очите и! Споменът за тези мигове винаги ме натъжава, а в момента просто не съм в състояние дори да пиша
Тя имаше рак на млечните жлези, туморите бяха големи, лекарите ги бяха отстранили, но това сякаш ускори процеса и след операцията тя се влоши! Какво ли не бих дала тогава да и бях помогнала именно като я преспя! Не можех да я гледам как се мъчи-не можеше да диша, не се хранеше, не пиеше дори вода, а онзи огромен белег с конците по цялото и тяло и опъваше и я болеше и така си и умря-с хрипове, задушаваше се, гледаше ме в очите с надеждата да и помогна-та човекът е единственото спасение, което тя имаше! До ден днешен изпитвам вина, че не и помогнах! А трябваше, но човек винаги живее с надеждата, че всичко ще бъде наред, този момент ще премине и тя ще се оправи, но не се...
Аз смятам, че евтаназията в такива случаи, когато животното се мъчи и смъртта е близо е най-хуманното нещо, което човек може да направи!
Ако можех да върна времето назад щях да го направя и да избавя котката си от ужасните мъки!

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3951

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.