ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
muntzer2
mozuk

Регистриран: 20.04.2004
От: VA
евтаназия на домашни любимци
    #519531 - 17.11.2004 21:16

Исках да питам какво мислите по този въпрос. Най вероятно ще трябва следващите няколко седмици да приспим кучето си. Тя е 12 годиша малтиска булонка. След извесна борба със няколко болести всички виждат че се мъчи. Не морално ли е от моя страна да разполагам с живота и по такъв начин.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
Re: евтаназия на домашни любимци
    #519568 - 17.11.2004 21:33 [Re: muntzer2]

Не я приспивайте. Не знаеш желанието и. Нека се "мъчи" пред вас и очите ви за да я помните - може и да не я боли. Аз не бих приспал животното си никога. Това е все едно с болните от рак. Давайте им обезболяващи или не знам вижте посъветвайте се с лекар. Гледайте на кучето като на човек

onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
От: София
    #519657 - 17.11.2004 22:48 [Re: зооманиак®]

първо искам да уточня че не съм ЗА евтаназията , но не съм и ПРОТИВ...
всичко е много относително, тъй като, ако животното се мъчи и изпитва болка според мен е по-добре да се приспи, но ако не е така едва ли е подходящо решение.
Моето мнение е, че всичко зависи от конкретния случай...
Решението си е изцяло ваше. Не очаквайте някой (в случая аз) да каже "приспи го". Цялата тежест на едно такова решение пада върху собствениците.

Зооманияк: само да ти кажа, че в природата на животните няма кой да им дава обезболяващи, но за сметка на това има кой да прочиства от стари или болни животни. Така, че това да го оставиш природата да си решава не е точно така. Ако ти изпитваш страшно силна болка и се храниш с цената на кански усилия какво би искал ? Животното какво би искало ?

зооманиак®
фАнАтик

#519731 - 17.11.2004 23:30 [Re: onion]

не желая да коментирам по темата Сава........има кой да си решава по случая аз не приспивам животни та ако ще - квото ще да е. ти ще ме приспиш ли мен ако аз изпитвам адска болка и съм болен от рак примерно и ти казвам дай ми отровата да не ме боли. а само дето това си е престъпление. знаеш прекрасно за какво ти говоря...........................................................

onion
лютив

#520128 - 18.11.2004 09:34 [Re: зооманиак®]

Аз тебе не , защото ти не си ми роднина или много близък човек ... колкото до това дали е престъпление - да , престъпление е ... но ако е по-доброто решение бих го направил, без да се интересувам дали е престъпление или не. За мен е по-важно съществото за което бих го направил от някакви си закони ...
Искаш да ми кажеш, че дори и да виждаш, че кученцето изпитва адска болка, НЯМА надежда да се оправи, а само надежда да доживее в мъки няколко месеца не би го направил така ли ?

зооманиак®
фАнАтик

#520157 - 18.11.2004 09:52 [Re: onion]

Убивал ли си животно !!!!!!!

Не ми се прави отново - за НИЩО НА СВЕТАААААААААААААААААААААААААААААААААА

Така че спирам да коментирам тая тема.............

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
    #520158 - 18.11.2004 09:53 [Re: muntzer2]

Цитат:

Не морално ли е от моя страна да разполагам с живота и по такъв начин.

не не е неморално. напротив. ти си готов да жертваш няколко дни с нея/него за да може тя/той да не страда. за мен това е висша степен на любов и уважавам хората които постъпват така, когато се вижда че надежда няма, само болка...

onion
лютив

#520294 - 18.11.2004 10:51 [Re: X-tended]

pc.com -> точно за това говоря и аз , значи сме на едно мнение ...

Зооманияк -> няма да спорим , просто изказах моето мнение по въпроса

зооманиак®
фАнАтик

#520303 - 18.11.2004 10:54 [Re: onion]

Добре

dalechen
Нерегистриран

#520360 - 18.11.2004 11:22 [Re: muntzer2]

никога за нищо на света не бих посегнал на живота на кучето.
как ще го заведете да го приспят... нали то на вас вярва...
това е предателство да я качите в колата и тя вярваща ви да поеме към смъртта.
по голямо предателство не знам.
никога за нищо на света не бих го направил.
и какъв ужас ще има в очите на кучето предадено от стопаните.
тези на които винаги е вярвало и винаги е служило.
много е тъжно.
и тези очички ще останат завинаги у вас
няма човек гледал животно, които да не помни очичките
това е мое мнение
не го налагам
но кучето ще се чувства предадено
за мен това е предателство
кой ще го заведе?
и как ви дава сърце да го направите

onion
лютив

#520410 - 18.11.2004 11:41 [Re: dalechen]

ти нали нямаше да спориш повече ...

X-tended
agriolouloudo

#521517 - 18.11.2004 20:49 [Re: dalechen]

Цитат:

и как ви дава сърце да го направите

нали и аз това казвам-не е лесно, но е правилно. когато те гледат тези очи с толкова болка и те молят да ги избавиш от мъките ти си длъжен да го направиш. и ако евтаназията е единствения изход си длъжен да го направиш. независимо от това кок ТИ ще се чувстваш после. решението е трудно и всеки решава сом. но рошението засяго чужд живот, което го прави особенно тежко.
не мога да бъда ничия съвест и всеки трябва да вземе това решение самостоятелно. аз говоря за това какво мисля аз и как бих постъпил. губил съм две животни-едното го евтаназирах другото не. не съжалявам за нито едно от двете решения, но и ситуациите бяха различни. затова всеки трябва да претегли плюсовете и минусите в зависимост от конкретната ситуация.

и още нещо-потенциално смъртоносна болест или такава коята е възможно да бъде значително забавена във времето за мен не са предпоставка за евтаназия. трябва да се вижда края и животното видимо да страда. само тогава!!

onion
лютив

#521587 - 18.11.2004 21:36 [Re: X-tended]

pc.com повтаряш много точно с твои думи това което и аз казах малко по-горе ...
мисля точно по същия начин

зооманиак®
фАнАтик

#521649 - 18.11.2004 22:11 [Re: X-tended]

Много ще ми е интересно дали самите Вие ще инжектирате отровата в животното си. Не да плащате на ветеринар и после да казвате това онава зи милите очички. А щом Вие решавате какво да става с живота на животното Вие трябва да го спрете тоя живот и моля Ви викнете ме като ефтаназирате любимците Ви да наблюдавам реакцията на ваще очички.........

MIK
Нерегистриран

#521650 - 18.11.2004 22:11 [Re: dalechen]

А как би постапил ако кучето е ранено,бласнато от кола или нахапано от друго такова?!?
Би го завел на ветеринар,нали?!?
За6тото знае6,че има начин да му се помогне и макр трудно 6те го излекуват...
А как би постапил в случай,че за кучето няма никакви 6ансове,то изпитва болка и няма обезболява6ти който да му помогнат,нима според теб е честно да го остави6 да страда и да умре в мъки и болки...нима не би предпочел да почине спокойно и безболезнено?!?
За мен си е егоизъм и престапление такова поведение
Именно,за6тото кучето се доверява на нас и очаква от нас да сторим за него най-доброто,а дали е по-добре да се мъчи дни,седмици наред след като можем да му подарим подобава6та смърт,без болки и мъки?!?
Съ6то съм против приспиване на здраво и младо куче или на такова за което има 6анс,но в подобен случай смятам,че е чест да се помогне по този начин.
6те ти дам един пример който е съвсем пресен...куче от породата Лабрадор Ретривер бива закопвано от моя съседка за 800 евро?!?!?.....кучето уж е от много добри родители,а се оказа,че жената която го е продала не е развъждач,а търговец,за6тото има по 30-40 кученаца на сезон което прави двойно на година ...Кученцата явно с много близък инбридинг са нестандартно високи и 70% от тях със Тазобедренна дисплазия...а въпросното куче е не само с таз.дисплазия,но и с лакетна дисплазия
Оперираха го и цената на операцията бе 1 000 евро,отделно бензин и медикаменти...и кучето няма никога да може да скача,да играе,да бяга...та то доро нормално да върви не може,натъпкаха го с пирони и това е,да не говорим,че при операцията са му рязани всички кости на краката...прави си извод какъв живот 6те води!
Е,как намира6 това ...чове6тина или егоизъм,за мен е 2-то!

зооманиак®
фАнАтик

#521653 - 18.11.2004 22:14 [Re: MIK]

Искам да Видя сама ТИ как ще го приспиш - не докторите........навремето са ги застрелвали собствениците им както е при конете със счупен крак. БУМ и ездача застерял коня си. Ти ще забиеш ли спринцовката във връта на кучето си.......

MIK
Нерегистриран

#521668 - 18.11.2004 22:23 [Re: зооманиак®]

Не само,че 6те го евтанизирам,но и 6те го застрелям ако е нужно и няма друг начин!!!
Не се възму6тавай
За6тото да притежава6 куче означава много повече от това да си с него в добрите му времена,а и в ло6ите...когато е младо му дава6 витамини за да се чувства по-добре,а когато е старо и се мъчи се опитва6 да го избави6 от мъките му,много е просто...
Ако моето куче с възрастта се разболее от болест от която страда видимо и няма лечение,не бих го оставила да се мъчи месеци наред,само,за6тото го обичам.
А точно обратното обичта ми към него ме задължава да му помогна,а не да стоя настрани и да го гледам как си отива,как светлината в очите му изгасва...
Преди време е имало съмнение за едно мое куче за дисплазия и ако бе6е така в зависимост от степентта бих го приспала,за6тото преди години в Бг няма6е методи на лечение и животните се мъчеха,за 6тастие се оказа разстегнато сухожилие и добре,че се намери ветеринар да определи точна диагноза.
Смятам,че е добре в такъв случай да се консултират с няколко различни ветеринаря и ако няма надежда да го избавят от мъките му.

зооманиак®
фАнАтик

#521677 - 18.11.2004 22:28 [Re: MIK]

Викни ме като дойде момента недай боже да застрелваш животното си. Иска ми се да те гледам в очите как дърпаш спусака

Моля те викни ме.....

MIK
Нерегистриран

#521688 - 18.11.2004 22:32 [Re: зооманиак®]

А ти ме викни когато го гледа6 проснато на земята,а то ти се моли с очи да му помогне6...какво 6те стори6,6те седи6 и 6те гледа6?!?!?!?
Е,това е предателство да не помогне6 в нужда на приятел

зооманиак®
фАнАтик

#521694 - 18.11.2004 22:37 [Re: MIK]

В добро и болка ще съм до него,
и както то ми се моли,
така ще се моля и аз,
но не ще го убия,
защото не е живота създаден,
хора решаващи - смели и пламенни,
да вадят пищовите и да даряват "приятелство"......

NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
    #521727 - 18.11.2004 22:59 [Re: зооманиак®]

Ние си приспахме котката която беше болна от рак.След 3-тата операция на нищо не беше заприличало животното ,направо не му беше останал стомах.Може би трябваше да продълга да го изтезавам и да му направиме още 5-6 операции докато само не умре в адски мъки.

зооманиак®
фАнАтик

#521734 - 18.11.2004 23:07 [Re: NEW_100]

Вие лично ли или вет лекарите.
Аз ще си го гледам - няма и да го оперирам даже. Само ще си набавя обезболяващи + инжекции за инсулин за да го боцкам по леко и то само ще си умре.....

Но всеки си решава сам.....и всеки ден ще му говоря и ще плача до него......а после ще си взема НОВО и ще го кръстя "име"-втори

Не виждате ли че така е и при хората. Или май, чакай не трябва да сравняваме животните с хората.....все забравям това....

MIK
Нерегистриран

#521776 - 18.11.2004 23:28 [Re: зооманиак®]

А от къде си сигурен,че боцкайки го няма да му причини6 повече болки?!?Ветеринар ли си?!?
И кой ти каза,че за болна от рак котка се прилага инсулин?!?
При болна от диабет,а не от рак!!!
Говори6 несъвместими не6та

зооманиак®
фАнАтик

#521784 - 18.11.2004 23:33 [Re: MIK]

ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО

пише си:
инжекции за инсулин А НЕ ДА СЛАГАШ ИНСУЛИН ПФУУУУ
това значи просто ползваш телата им а това и бебе ще убода и няма и гък да каже

ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО

ЗА МОЯ РАДОСТ СЪМ ГОВОРИЛ С ВЕТЕРИНАРИ КОИТО СА МИ ДАЛИ ТОЯ ВАРИАНТ ПРИ УСЛОВИЕ ЧЕ ЧОВЕК ИМА ЖЕЛЕЗНИ НЕРВИ И ЛЮБВЕОБВИЛНО СЪРЦЕ И НЕ Е УБИЕЦ.

май трябва повечко да ти се обясянва на тебе

NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
    #521796 - 18.11.2004 23:41 [Re: зооманиак®]

Аз смятам че и хората трябва да имат право на евтаназия,както е в Холандия. Когато на мен трябва да ми се бие инжекция отивам на лекар а не се лекувам сама. Операцията помага до някъде. При болен човек от рак се бие морфин и дозата непрекъснато се увеличава защото се привиква. Незнам дали си виждал какво преставлява човек в последната фаса на развитие на рака когато вече е на морфин,непрекъснато дрогиран.Е в такъв момент според мене трябавa да имаш правото да избереш смъртта защото това не е живот.

зооманиак®
фАнАтик

#521809 - 18.11.2004 23:48 [Re: NEW_100]

Виждал съм много неща в живота си и това съм виждал НО да нека избира болният няма проблем НО тук някой си стопанин се явява мозъка на животното и прави изроба му спрямо външните мили очички на животното. Това не ни е работа......умирали са ми много животни по една ири друга причина НО за това ги намалих не мога да понасям смъртта на животните. Настръхвам....дано не съм наранил някой от форума.....но просто си говориме.....за важни неща от живота ни......

MIK
Нерегистриран

#521817 - 18.11.2004 23:56 [Re: зооманиак®]

Ни6то лично,но от тук написаното до сега виждам,че или лекърите са те бъзикнали или ти съвсем не си в час
Написала съм 'да прилага6 инсулин',а не да слага6...май ти не чете6 внимателно!!!
Добре,че немогат да изкре6тят,че сигурно и Господ 6те ги чуе...как така разбра,че не ги боли,а?!?
Я,кажи какво ти е образуванието?!?
Стругар,железничар,кифладжия?!?!?!?!
Ветеинар със сигурност не си!!!
Акцептирай мнението на другите и приеми и тяхната гледна точка,но успей да за6тити6 собственното си мнение с добро доводи...ама не кой ветеринар какво ти е казал и т.н.
Аз съм работила във Вет.клиника и то не в каква да е,а в Университетска и пак не смея да се меся навсякъде!!!
Просто дай доказателства,че животните не изпитват болка!!!
А ти ако има6 железни нерви това не важи и за животните,те се мъчат и то с твоя помо6т,замисли се над това...6то за приятел си ти за тях?!?!?
Не се притеснявай,аз каквото трябва да го знам,го знам... а всичко останало се учи при нужда!!!
И пак повтарям,ни6то лично!!!

зооманиак®
фАнАтик

#521824 - 19.11.2004 00:06 [Re: MIK]

Хубаво,
стреляй си животните,
беси ги,
ефтаназирай ги - квото искаш им прави,
аз си знам кво да си правя ако недай си боже стигнем до това с някой от кучетата ми.......

Другото не го коментирам ти си "таланта"

MIK
Нерегистриран

#521830 - 19.11.2004 00:11 [Re: зооманиак®]

И по-добре,че не коментира6,за6тото съвсем 6те се оплете6 в собственната си паяжина на заблудата

MIK
Нерегистриран

#521834 - 19.11.2004 00:13 [Re: NEW_100]

Смятам,че сте постъпили правилно!
Поздравления за смелостта която сте проявили!

зооманиак®
фАнАтик

#521844 - 19.11.2004 00:19 [Re: MIK]

Хайде да не ме дразниш и да не се опитавш психически да ми въздействаш моля. Да не ме провокираш и такива неща....и не ме подценявай моля.......недоказвам неща които са доказани.....като вариант на нещо което има 2-4 варианта на действие. А не бум и хоп аз щото съм приятел на животните и не ги мъча и бум......СТОП.....

"Нищо лично нали"

netсat
otnesena

Регистриран: 12.04.2004
От: tam nqkude
    #521981 - 19.11.2004 03:22 [Re: muntzer2]

Безсмислено е според мен, когато животинчето няма повече шансове за живот, а жалко съществувание в мъки и агония, да бездействаме, чудейки се "какво да правим?" или пък още по-лошото - знаейки че то не може да се оправи, изкуствено удължавайки му живота или по-скоро мъките... Излишно е. Единствено хуманно действие в случая е да прекъснем тези мъки, а не да ги проточваме във времето допълнително. Едва ли някой би предпочел подобна съдба за себе си. За какво да живее това животинче в мъки? Това, че на нас би ни било мъчно без него, не означава, че е правилното решение, а по-скоро е егоизъм. И ние бихме били егоисти, постъпвайки така. На никого не пожелавам да му се налага да решава дилемата за евтаназия... Много е мъчно, и при 2-те решения.

--------------------
hello comuter, how are you?

X-tended
agriolouloudo

#522040 - 19.11.2004 08:12 [Re: зооманиак®]

Цитат:

Много ще ми е интересно дали самите Вие ще инжектирате отровата в животното си. Не да плащате на ветеринар и после да казвате това онава зи милите очички. А щом Вие решавате какво да става с живота на животното Вие трябва да го спрете тоя живот и моля Ви викнете ме като ефтаназирате любимците Ви да наблюдавам реакцията на ваще очички.........

много добре знаеш че и сам мога и бих го направил. и това което казваш само потвърждава тезата на всички (тук пишещи) защитници не евтаназията, че това е акт на себеотрицание с единствената цел избавяне от мъките на животното. това че ти си възприел най-лесната позиция - на наблюдател на агонията на животното само защото не можеш да понесеш угризенията си ако евтаназираш не означава че си прав. защото това не те прави по-добър стопанин, а точно обратното. заради собствената си съвест и слабост страда друг. не можеш да ме убедиш(поне не и по начина по който се опитваш да го направиш до момента) че това е добре за животното.

X-tended
agriolouloudo

#522043 - 19.11.2004 08:18 [Re: onion]

не бях забелязал че е почти същото, но това е същността на нещата. предполагам няма да ме съдиш за авторски права

asdasd

Регистриран: 13.09.2004
    #522065 - 19.11.2004 08:38 [Re: зооманиак®]

Абе я и аз да си пъхна носа тук.

Някои тук твърдят, че е отговорно да останеш до край с мъчещо се животно, а не да го приспиш. Аз смятам, че точно това е бягане от отговорност и страх от взимане на важни решения.

Казваш, че не си този който ще решава дали то да умре. Но не си и този, който ще решава дали то да се мъчи. Както спомена някой по горе, в дивата пророда отдавна да са му видяли сметката, та дори и да не е смъртно болно.
Да не би някой пак да се осмели да обвини природата в безотговорност и жестокост

Ти го обичаш, но това не значи, че заради тази, смея да твърдя егоистична любов, трябва да го оставиш да се мъчи. Ти не искаш да го преспиш, не защото на него така ще му е по добре, а защото на теб ще ти е зле. И ти искаш да отложиш своето страдание по загубата му, за сметка на неговото.

Това е pure его.

Ellia
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #522079 - 19.11.2004 08:49 [Re: зооманиак®]

Подозирам ,че никога не си преживявал/а подобна трагедия ,затова ти е толкова крайно мнението.
Това лято бях свидетел ,какво преживява сетер болен от рак на стомаха.Една ужасна и безкрайна агония.Не зная дали си чувал воя и скимтенето на куче болно от рак.Уверявам те -нещо неописуемо е.Зълва ми отначало мислеше като теб и му биеше инжекции с обезболяващи ,но рано или късно те престават да действат.Операциите не помогнаха и лекарите разбраха ,че разсейките започват да разяждат и останалите вътрешности.След няколко седмична агония, непрекъсната агония защото не действаше нито едно обезболяващо се решиха на евтаназия.
Мислиш ли ,че ще издържиш да гледаш как кучето ти ,което обожаваш, вие от болка,стопява се пред очите ти и дори пиенето на вода му коства кански усилия-сигурна съм ,че тогава ще промениш мнението си.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

зооманиак®
фАнАтик

#522088 - 19.11.2004 09:02 [Re: Ellia]

За всички
Колкото и да Ви е чудно съм виждал много неща в тоя скапан живот. НО няма да убивам животни на каквато и да е цена и което и да е или аз да съм причината с моето решение. Никой от вас не е убивал животно по един или друг начин и дано не е. За моя мъка и грехове съм минал и през този скапан период. Та аз си казах мнението Вие вашето. Кой прав кой крив има ли значение......

Само ме викнете като лично Вие не докторите отнемете живота на животното. Това си е убийство, както и да го погледнеш. Ако искате ще продължиме спора не ми е проблем. Ако не да го спрем, всички сме предубедени за своята гледна точка, че е най-правилната и си я защитаваме. Другото важно ли е НЕ.

Дано не стигаме до такива положения с нашите любимци, макар, че всеки казва, че е подготвен за това и смело може и сам да забие спринцовката.

Това е.......дано не се стига до това.......а който както иска да си решава какво ще прави, поради естествето на знанията му......

зооманиак®
фАнАтик

#522096 - 19.11.2004 09:13 [Re: asdasd]

Приятелю,
не сравнявай природата с скапания апартамент или къща. В природата всичко е измислено вече и човек се намесва рядко в живота на животните.
НО в нашия съвременен свят ние великите господари на животните взимаме решения за тяхното хранене и още куп глупости и накрая за смъртта им. Само че ако приемеш животното като част от семейството си и ти се реве когато то страда не ще убиеш животонто си живяло с теб 15години. Аз не правя разлика между майка ми и моето куче болонката или сетерката тя е нова сега. Това значи да спра все едно живота на майка ми. Разбираш ли ме. За мен животното е човек. Може да ми кажете че съм луд - няма значение. НО понеже много хора разделят животното от човека в дома си - така и лесно взимат решение ХОП докторе дай спринцовката. Аз взимам животно за да го направя член на семейството ми, а не да му взема живота с мое решение или мойта ръка. Та такива ми ти работи приятелю. Съдба знаеш ли какво значи, да я приемеш и да седиш до съдбата си с железни нерви и мъка в сърцето или сълзи в очите НО да си до нея. А характеристиката какъв стопанни съм, това не ме вълнува. Важно е какво съм преживял с това куче 10-15г и спомените ми. И аз просто никога няма да мога да го убия. Това значи да убия майка си. Наречете ме луд - може, нормално е. Важното е че като пиша това мъката идва във мен само при тая мисъл, а недай боже нещо да стане на живо.....да пази господ животните си........Хора различни приятелю........а животните са си едни и същи.....

onion
лютив

#522128 - 19.11.2004 09:33 [Re: зооманиак®]

значи с две думи искаш да ми кажеш че ще гледаш любимото си животно как изпитва огромна болка и се мъчи и няма да направиш нищо така ли ?
ако е така значи ти просто не бива да поддържаш сайт за животни ... или поне не за домашни.
не те разбирам човеко , просто не те разбирам ... аз бих направил всичко за животното което обичам , ако това всичко е неизбежна евтаназия , така да бъде.

onion
лютив

#522131 - 19.11.2004 09:36 [Re: MIK]

Цитат:

А ти ме викни когато го гледа6 проснато на земята,а то ти се моли с очи да му помогне6...какво 6те стори6,6те седи6 и 6те гледа6?!?!?!?
Е,това е предателство да не помогне6 в нужда на приятел

май всички освен Зооманиак тук сме на едно мнение ... силни думи

onion
лютив

#522139 - 19.11.2004 09:40 [Re: зооманиак®]

Цитат:

Вие лично ли или вет лекарите.
Аз ще си го гледам - няма и да го оперирам даже. Само ще си набавя обезболяващи + инжекции за инсулин за да го боцкам по леко и то само ще си умре.....

Но всеки си решава сам.....и всеки ден ще му говоря и ще плача до него......а после ще си взема НОВО и ще го кръстя "име"-втори

Не виждате ли че така е и при хората. Или май, чакай не трябва да сравняваме животните с хората.....все забравям това....

АБЕ ПИЧ , ИЗВИНЯВАЙ АМА ЩО НЕ ЗЕМЕШ ДА ПРЕСТАНЕШ ВЕЧЕ С ТОВА ЛИЧНО ТА ЛИЧНО ... КОЙ НЯКЪДЕ ТУК СПОМЕНА ЧЕ ЛИЧНО ЩЕ ЕВТАНАЗИРА КУЧЕТО СИ А ...
мисля че по жестоко е да го оставиш да се мъчи и да го гледаш от страни отколкото да го избавиш от болката
АЙДЕ СПРИ ДА ГОВОРИШ ПО ТЕМАТА , ПОВТАРЯШ ЕДНО И СЪЩО С РАЗЛИЧНИ ДУМИ ВЪВ ВСЕКИ ПОСТИНГ ...
НА ВСЕКИ ОПИТАЛ СЕ ДА ТИ ОБЯСНИ ДАВАШ ЕДИН И СЪЩИ ОТГОВОР - ЛИЧНО, ЛИЧНО , ЛИЧНО ... И НИЩО ДРУГО ... И ПИШЕШ ТЪПИ СТИХОВЕ ПО ТЕМА КОЯТО Е СЕРИОЗНА ...
ПРОСТО ИЛИ ИЗМИСЛИ НЕЩО НОВО ИЛИ СПРИ ДА ПОВТАРЯШ ЕДНО И СЪЩО

нищо ЛИЧНО ... просто и сам войнът е войн , дадоха ти се 1000 примера , но ти си знаеш твоето , така да бъде ... всеки си каза мнението и нито едно не съвпадна с твоето ... значи или всички са наред а ти не , или ти си наред а останалите - не.

Извинявам се на останалите за Caps-а !

зооманиак®
фАнАтик

#522146 - 19.11.2004 09:44 [Re: onion]

с две думи
ветеринарната медицина е доста напреднала така че има обезболяващи и обезболяващи
-
НО просто не мога да убивам вече животни чаткаш ли
-
остави това за сайтовете, спора ни ще стане многооооооооооо дълъг с тебе и не ни е за първи път..........
-
ни искам и да ме разбираш - казах си мнението Вие вашето - какво повече да говориме
-
причиняването на смърт по мое решение или действие вече съм го прекратил и горещо се моля да не решава господ да ме вкарва в такова изпитание. За това сега имам животни толкова малко - загубата им просто ми е пред очите и не искам да си връщам спомените, заради теб. Не искам да ти доказвам нищо на теб или на хората от форума. Това е лично решение по дяволите. Както Ви разбирам и вас, хората които също обичат животните си.
-
Да ще го гледам как се мъчи както го гледам и как се радвало преди това. Що ти няма ли да гледаш роднините си как се мъчат нищо че предният ден са пили на масата и са се веселили. Казах ти за мен животните са хора, пълноправни членове на семейството ми - поне на мойто. Няма анархия но не искам да обясянвам повече.

Как ли ме преценяваш а та чак и до сайта отиде...

зооманиак®
фАнАтик

#522150 - 19.11.2004 09:48 [Re: onion]

Да приятелю пак казвам прекалено съм различен и от мисленето на хората и от всичко. За МИК и за теб отново казвам това си е убийство та ако ще и с глас да проговори това животно и да каже "Стамене аз страдам - спести ми мъките" - е аз не се наемам да правя това....ще седна и ще заплача това ще стане.............

onion
лютив

#522154 - 19.11.2004 09:49 [Re: зооманиак®]

ами значи както ти си както нарече мен в един месидж на ICQ-то "мекушав".

ми айде така да разгледаме нещата:

имаш куче. болно от рак на стомаха. което вече не му помагат никакви обезболяващи. вие по цял ден от болка. едвам става да пие вода (пак с болка). и през цялото време те гледа с милите си очи и казва "помогни ми" защото вярва в теб.

ТИ КАКВО БИ НАПРАВИЛ В КОНКРЕТНАТА СИТУАЦИЯ ?

прочети внимателно поста, преди да отговаряш, за да не се повтаряш.

за мен темата е приключена , ясно е всеобщото мнение.

зооманиак®
фАнАтик

#522162 - 19.11.2004 09:52 [Re: onion]

"Пич" - кефи ме като някой ми каже така.....

Ами да защо не и лично щом се прави на господ и решава съдбата на животното си. Така и аз мога я отвеждам го на доктор приспива го. После с мъка в сърцето си говоря на всички колко съм го обичал и съм спестил мъките му и виждаш ли щото аз нямам смелост да направя това го водя на доктор.

Искам лично, това че искам да те видя как приспиваш животно си не означава че ще стане......НО.......вземайки самото решение е най-лесно ама изпълнението не стиска на всеки нали...щом то ти е доверило живота си вземи му го ти сам....а не чичо доктор......"пич"

зооманиак®
фАнАтик

#522171 - 19.11.2004 09:56 [Re: onion]

Няма да го убивам..и за мен е приключена просто хора различни мнения различни....действия различни...кво да кажа повече....не искам да съм убиец това е....

От каквото да е болно и каквото да става не ще решавам аз живота му...дали да живее или да умре......

Както то ще страда ще страдам и аз. Казах ти това е човек за мене......а вярвай ми знам какво е и душевна и физическа болка........много трябва да ми вярваш..........

onion
лютив

#522172 - 19.11.2004 09:56 [Re: зооманиак®]

ами ПИЧ , важното е кой в случая взима решението и поемането на неговата тежест , а не кой забива иглата, все едно е кой я забива според мен , само да спомена, че ако примерно никой ветеринар не се наеме да забие иглата (няма такава вероятност) и сам бих я забил ако бях достатъчно компетентен ... ПИЧ

не се обиждай , аз така си говоря ... тва ПИЧ го слагам за благозвучие

зооманиак®
фАнАтик

#522184 - 19.11.2004 10:01 [Re: onion]

Убивал ли си животно да те питам....
не мишка в лаборатория или жаба да и видиш устройството...

Знаеш ли колко смърт съм видял на животни МНОГОООООООО....

Не ме определяй по форумите моля - как и какво пиша или сайтове некви - аз не правя това не го прави и ти. А в наши лични разговори е друг въпрос. Не смесвай всичко.....или си кажи каквото искаш да ми кажеш.....

зооманиак®
фАнАтик

#522196 - 19.11.2004 10:05 [Re: onion]

Лесно става това с иглата:
1-купуваш си я
2-отиваш при доктора и да ти я напълни с отровата
3-стискаш кожата на врата на животното и боц
4-вземи от онези тънките игли да стане по лесно

Сядаш на стола и наблюдаваш как живота си отива от животното. Живота е прост. Умира взимаш торбата или го захвърляш на боклука или отиваш в горичката с лопата и под някоя липа го заравяш и един път седмично отиваш да видиш гроба му. Поплакваш си и си казваш колко го обичаш и така. Живота е прост...една игла съвети от зоо и ти си господ.......а аз те следвам по пътя......

Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #522212 - 19.11.2004 10:13 [Re: onion]

Изчетох внимателно мненията на всички тук и това ме накара да взема отношение по темата....Всички мнения, с изключение на тези на Зооманияк, ме накараха да се просълзя....защото си припомних болката, мъката и агонията, които виждах в очите на котката си в предсмъртните и гърчове! А аз седях до нея и не можех да направя нищо освен да я прегърна. И пак с толкова бола видях как блясъка изгасна в очите и! Споменът за тези мигове винаги ме натъжава, а в момента просто не съм в състояние дори да пиша
Тя имаше рак на млечните жлези, туморите бяха големи, лекарите ги бяха отстранили, но това сякаш ускори процеса и след операцията тя се влоши! Какво ли не бих дала тогава да и бях помогнала именно като я преспя! Не можех да я гледам как се мъчи-не можеше да диша, не се хранеше, не пиеше дори вода, а онзи огромен белег с конците по цялото и тяло и опъваше и я болеше и така си и умря-с хрипове, задушаваше се, гледаше ме в очите с надеждата да и помогна-та човекът е единственото спасение, което тя имаше! До ден днешен изпитвам вина, че не и помогнах! А трябваше, но човек винаги живее с надеждата, че всичко ще бъде наред, този момент ще премине и тя ще се оправи, но не се...
Аз смятам, че евтаназията в такива случаи, когато животното се мъчи и смъртта е близо е най-хуманното нещо, което човек може да направи!
Ако можех да върна времето назад щях да го направя и да избавя котката си от ужасните мъки!

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

onion
лютив

#522217 - 19.11.2004 10:16 [Re: зооманиак®]

би ли ми посочил моля те къде и как съм те определил. и като какъв.
"не смесвай всичко" е тва не го разбирам. не ми отговаряй моля те ... само разводняваме темата ... ти си каза мнението за евтаназията и аз си го казах и готово. който е пуснал темата има възможност да прочете и твоето и моето мнение ... и на другите. само казах, че ти единствен мислиш по този начин. всички останали сме ЗА , когато няма друг изход.

зооманиак®
фАнАтик

#522224 - 19.11.2004 10:20 [Re: Oli*]

Съжалявам за котката ти аз ти казах и преди в кюто, че съжалявам НО аз си знам недай си боже това да ме сполети....нека господ не ми го създава това изпитание НО не мога да убивам животни вече. Прекалено много смърт съм видял на животнив живота си. И нормална и насилствена и не могаааа, съжалявам ако съм настрани от мнението на всички НО не сте виждали това което и аз съм виждал а това което. Сега вече дори муха не мога да убия - гадно ми става и на мене. Дано няма повече гледки такива гадно ми е. Смъртта е противна и естесвена......съжалявам но ми е писнало да съм убиец....поради много факти в живота ми и загинали животни......ако искате ще ви ги кажа......не ме е срам от нищо.......

зооманиак®
фАнАтик

#522228 - 19.11.2004 10:23 [Re: onion]

Добре "пич"
аз казах отново че приемам вашето мнение.......казах си и за себе си какво мисля.........другото е просто думи.....

onion
лютив

#522240 - 19.11.2004 10:29 [Re: зооманиак®]

yes

asdasd

Регистриран: 13.09.2004
    #522268 - 19.11.2004 10:59 [Re: зооманиак®]

Цитат:

Убивал ли си животно да те питам....
не мишка в лаборатория или жаба да и видиш устройството...

Чакай малко какво значи това. С какво мишката е по малко животно. Аз имах хамстер и много страдах като умря (сега да не кажете, тоя пък заради някакъв хамстер).

зооманиак®
фАнАтик

#522338 - 19.11.2004 15:47 [Re: asdasd]

не аз няма да кажа спокос
ама това е друга тема за мишките и хората и лабораториите
ще навлеземе в сферата на опитите с животни и става еднааа каша
а и Сава каза Уес и е доволен
и всички сме доволни - нека настане тишина......
както казва МИК "нищо лично" всяка теза беше защитена........живота продължава........

MIK
Нерегистриран

#522350 - 19.11.2004 15:56 [Re: onion]

Съ6то забелязвам,че Зооманияк си противоречи и започвам да се съмнявам в неговата честна и безкористна обич към животните и смятам,че той е по-скоро от типът хора който изпитват един тип гре6на и егоистична обич без да респектират дадени обстоятелства

зооманиак®
фАнАтик

#522359 - 19.11.2004 15:59 [Re: MIK]

ехехехехе стига де разсмиваш ме
ще ми станеш лична психоаналитичка
ама не мога да ти плащам

не пиша за да ме определяш къв съм що съм и как си обичам животните

MIK
Нерегистриран

#522367 - 19.11.2004 16:04 [Re: зооманиак®]

Аз пък предлагам да се сложи мускулно,стига по-бързо до кръвообра6тението и кучето 6те се мъчи по-малко време и смартта му 6те бъде по-безболезнена!
Ти си странна птица...6то за обич е това?!?!?
Не те разбирам,а и да ти призная не искам да те разбирам така,че спести си думите който повтаря6 постоянно!!!

MIK
Нерегистриран

#522374 - 19.11.2004 16:10 [Re: Oli*]

Съжелявам за котката ти,но ти не бива да се тормози6 от това което не си сторила,а да се радва6,че си била там до нея(аз за жалост не бях до моето куче...и по-добре иначе 6тях да полудея)...човек учи от гре6ките си!!!
Тогава си преценила така и си постапила така както си сметнала за добре,сега 6те знае6 ако недай си Боже се случи не6то подобно какво да прави6.

зооманиак®
фАнАтик

#522376 - 19.11.2004 16:11 [Re: MIK]

охххх боже ама защо някой трябва да разбира някой във форумите тука просто всеки си излага мнението и става интересно
-
дали съм странна птица не знам казвам ти най-мразя да определям хората по това какво си пишат във форумите
-
якога да те определям теб каква си по форумите НЕ или някой друг НЕ - или пак си противореча......много си нападетална брей......
-
за обичта към животните не искам да говорим това е друга тема обширнаааааааааааааааа
-
за да си ги спестя просто си кажи мнението ли ипросто да си говориме а не да се нападаме на неква психо основа тъй като знаеме това онова за нас самите
-
нека да си говориме.........а не да се караме и определяме без да се познаваме лично........на никой не съм казал да ме следва в убежденията ми........пфу

debelio
за малко
*

Регистриран: 10.02.2004
    #522859 - 19.11.2004 22:22 [Re: muntzer2]

Бък беше 60кг доберман. Голям, мощен, справедлив, див, умен, верен, красив. Бък имаше рак на костите. Тая шибания всеки изминал ден му разяждаше все повече и повече краката. Докато не стигна до гръбначния стълб.

Зооманиак. И идея си нямаш, какво е да гледаш, как такова благородно същество се топи с всеки изминал ден. Как първо започва да куца, после и едвам ходи до тоалетната, как накрая не може даже и да лежи. И през цялото това време плаче. Реве. Вие. И ти с нищо не можеш да му помогнеш.

Приспахме го. И до ден днешен има моменти, в които се питам дали постъпихме правилно. И сигурно ще се питам още дълго време. Но всеки път стигам до извода, че такъв е бил най-добрият вариант.

Бък живя обграден с любов и даряваше любов. Май само това има значение.

зооманиак®
фАнАтик

#523613 - 20.11.2004 21:24 [Re: debelio]

Добре

onion
лютив

#523860 - 21.11.2004 09:19 [Re: debelio]

според мен си постъпил правилно , но това си е мое мнение

muntzer2
mozuk

Регистриран: 20.04.2004
От: VA
    #575054 - 27.12.2004 20:51 [Re: onion]

V kraina smetka kucheto ni Dolly pochina vchera Nedelia v sunia si. Tuzna no niakak si uspokoiavashta misul.

зооманиак®
фАнАтик

#575085 - 27.12.2004 21:32 [Re: muntzer2]

сега е в кучешкият рай онзи с вечните кокалени полета
много съжалявам но на сън и при хората смъртта идва някак си леко абе не знам кво да кажа

дано вземете по бързо ново куче да ви занимава и обича и да намали болката ви

Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #575089 - 27.12.2004 21:38 [Re: muntzer2]

Съжалявам много за животинчето!
Но съм сигурна, че не се е мъчила, щом е починала в съня си

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

IvanDK77
неориентиран

Регистриран: 10.07.2017
    #3407595 - 10.07.2017 23:31 [Re: muntzer2]

Здравейте,
Моят другар беше кралски пудел и цели 18 години ми беше като брат и син едновременно. На около 16 години започнаха проблемите му с ходенето, отделно имаше и тумор в черния дроб, но без разсейки, така че успявах с помощта на лекарите от Св. Антим да го поддържам в адекватно за възрастта му състояние. Постепенно започнаха да му се парализират предните крайници, така че отначало трудно ходеше, след това можеше само да се изправя, докато накрая последните няколко месеца съвсем му стана трудно да си стои на краката. Помагах му всеки ден като го държах на ръце и така го носих по улици и градинки за да получи малко разнообразие. Накрая от залежаване получи ужасна некроза на кожата и престана да се храни. Знаех, че това е краят и че той ми казва, че е време да си ходи. Винаги съм се боял от този момент, защото ми изглеждаше ужасно да го заведа сам при смърта и се молих на Господ, да го прибере той, преди да се наложи да го приспивам. Минаха няколко дни, раните ставаха все по големи, а кучето ми продължаваше да не яде. Накрая се примирих, че ще трябва да го заведа за последен път на ветеринар, за приспивателна инжекция, на сутринта на следващия ден. Уви, той си отиде от този свят през нощта и си дадох сметка, че така Господ ми показа милостта и силата си. След това в продължение на два месеца всеки ден плаках за него и се питах, дали не трябваше да му спестя мъките накрая като го приспя по-рано. Убеден съм обаче, че Господ беше с нас в този тежък момент, защото си го прибра, точно така, както го молих. За първи път срещнах кучето си на 5 април и 18 години по-късно на 6ти април за последен път бяхме заедно. Това просто беше съдбата ни, да се случи точно така и сега съм уверен, че е било правилно да се боря за живота му докрай. Съветът ми към всички, които имат стари кучета е много да ги обичат, много да се грижат за тях и да вярват, че тази любов няма да остане незабелязана от Господ и че накрая той ще се погрижи всичко да стане по най-правилния начин. Правите ли нещо добро и с любов, Бог ще е с вас!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4847

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.