ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
jenny_r
неориентиран

Регистриран: 07.02.2010
Re: ДОМАШНАТА КОТКА
    #2571110 - 07.02.2010 14:45 [Re: Oli*]

Здравеите, аз съм нова във форума и имам нужда от съвет за моето коте. Получих го като подарък от мъжа ми миналата година за осми март. И дотогава не бях гледала котки. Много бързо го научихме да пишка в тоалетната и много бързо свикна с нас. Добро и дружелюбно котенце общо взето. Първият път когато го заведохме на ветеринар, много се стресира и за вбъдеще, когато усети, че искаме да го изведем много се плаши и започва да се крие. Страх го е и от външни хора и само ако чуе звънеца бърза да се скрие някъде. Опитваме се да преодолеем страха му заедно и малко по малко мисля , че се справяме.Сега и въпроса за който имам нужда от помощ. Откакто навърши 10 месеца, моят котарачко започна да си маркира територията и да пишка на някой места из апартамента. Отначало само чистехме след него и ароматизирахме, макар че миризмата му много трудно се чисти. Сега обаче си избира местенце и пишка някъде из апартамента почти всеки ден! Това много ни притеснява. Изпишка се и в обувките на наши познати. Те са почти като част от семейството и всеки ден са у нас. Много неприятна изненада. Върха на "маркирането" беше когато се изпишка върху дивана в кухнята. Там спи мой роднина, който временно сме приютили в нас. Кажете ми моля ви, как да го оттуча от това да пишка навсякъде, има си тоалетна, която ползваше много усърдно докато не стана на 10-12 месеца. Сега само ака там. Жал ми е да го кастрирам, въпреки настояването на мъжа ми, който смята, че това ще ни реши проблема. Дайте вашият съвет моля.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #2571134 - 07.02.2010 15:05 [Re: jenny_r]

Достигнало е полова зрялост и съвсем според природата си е започнал да си маркира територията. Маркирал си е гостите ви, и роднината, всичко е негово. Единственият изход от това положение е кастрация, при това скорошна, защото ако си създаде траен навик след време, вече и липсата на тестостерон няма да му повлияе и ще си маркира доживот.
Кастрацията при мъжките е изключително лесна, бърза, защото е външна операция, от която се излиза буквално за часове. Само за един ден ще сте забравили, че сте минали през подобно нещо и до месец-два маркирането ще спре. Но не се колебайте, както казах след време може навика да остане.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

jenny_r
неориентиран

#2571199 - 07.02.2010 16:24 [Re: Кокерката]

Значи мъжа ми все пак ще се окаже прав. Аз исках котака да може да стане татко преди да го кастрираме, но не можем да му намерим женска, а това маркиране направо ни побърква. Искаше ми се да не се стига до там, но това май е единственият вариант , за да не се мъчи котето и ние.

jenny_r
неориентиран

#2571279 - 07.02.2010 18:22 [Re: Кокерката]

Много благодаря за съвета. Но да попитам и още нещо. Чух от познати, които гледат котки по дълго време от мен, че имало и таблетки за разгонени котки. Дали да не пробваме първо тях преди да го кастрираме?

Fullmoon
слънчице

Регистриран: 18.10.2003
От: Земята
    #2571312 - 07.02.2010 18:41 [Re: jenny_r]

Да му давате хормонални таблетки е жестоко, защото може сериозно да повлияе на здравето му. Кастрацията е много по-добър вариант.

--------------------
Да си обичан дава смелост. Да обичаш дава сила.
http://www.catfriends-bg.org

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2572249 - 08.02.2010 20:51 [Re: jenny_r]

И освен, че са изключително вредни, те са и само за женски котки. Мъжките котки НЕ се разгонват. Те са, както всичко мъжко, винаги готови. И не разгонването им влияе на маркирането и поведението като цяло, а тестостерона. Който може да се спре само с кастрация.

--------------------

jenny_r
неориентиран

#2572871 - 09.02.2010 16:20 [Re: Кокерката]

Mnogo blagodarq na vsichki za syvetite! Na men naistina sa mi polezni, zashtoto az nikoga do sega ne sym gledala kotence. Shte namerim udobno vreme da go kastrirae togava, za da moje da se uspokoi toi , a i vsi4ki vky6ti.

Pozdravi!

disparity
non compos mentis

Регистриран: 26.03.2010
От: в безтегловност
    #2599110 - 26.03.2010 16:43 [Re: jenny_r]

Здравейте, И аз съм нова тук и също ми е нужен съвет. От лятото си имаме коте и тъй като преди никога не бяхме гледали такова животинче, в началото доста четох за храненето и грижите за него. Досега ядеше предимно суха храна (роял канин и проплан), но съм избягвала да му купувам консерви, защото така и не успях да се ориентирам кои са качествени (вместо това котакът нагъваше телешки салам и кренвирши и изглеждаше доволен, но напоследък нещо не му се услаждат и се замислям за консерви или паучове като алтернатива). Разчитам на съвет от "родители" с по-голям опит и стаж...

--------------------
Fiction is obliged to stick to possibilities. Truth isn't.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2599142 - 26.03.2010 18:42 [Re: disparity]

Не виждам защо ако котето яде толкова качествена и пълноценна храна като споменатите гранули те да се сменят?
Телешки салам и кренвирши не е храна за котета.
Ако искате да разнообразявате с нещо може когато готвите някакво месце да сварявате няколко парченца и да му давате.
Но мое лично мнение е, че само ще развалите храненето на котето и собствения си бюджет с минаване от гранула на пауч или консерва. В тях има над 80% вода, за която обаче си плащате.

--------------------

disparity
non compos mentis

Регистриран: 26.03.2010
От: в безтегловност
    #2599144 - 26.03.2010 18:50 [Re: Кокерката]

Не мисля да се минава изцяло на консерви, а само да се разнообрази менюто. Някак си ми е жал да го храня само с гранули. А за вареното месце, идеята не е лоша, но аз освен котето имам и три деца и едва намирам време да дишам, така че този вариант не ме устройва много (освен ако синовете ми не решат да се правят на котешки кулинари... което не ми се вярва да стане)...

--------------------
Fiction is obliged to stick to possibilities. Truth isn't.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12961

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.