ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
Re: ДОМАШНАТА КОТКА
    #2599158 - 26.03.2010 19:31 [Re: disparity]

Е, ако става дума само за разнообразяване /което понякога е опасно, защото котето решава, че щом получава понякога от по-вкусното ядене може да не яде вече сухите гранули и да си иска всеки ден от онова вкусното/...
Та.. паучове има няколко - на Iams,на Royal canin, Rafine... Консерви и пастети хубави са на Animonda - Carny /консерви/ и пак на Анимонда - Von Feinsten...Има и други, но аз тези съм пробвала и знам, че са висок клас.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
disparity
non compos mentis

Регистриран: 26.03.2010
От: в безтегловност
    #2599358 - 27.03.2010 16:45 [Re: Кокерката]

Благодаря много за мнението - това е и от което аз се опасявах - да не привикне с консервите - защото котакът изкючително лакомо се нахвърля върху консервите, а иначе изобщо не е лаком - преди три месеца е кастриран и си е все така елегантен, както и преди. От една страна се чувствам, все едно някой кара мен да не ям вафли, а от друга - все пак като сме го прибрали (от улицата), идеята е била, че става член на семейството и не може да го гледаме как да е. Всъщност, основната причина за това разнообразяване на менюто е, че постоянно някъде чета, че котките, хранени само с гранули, са предразположени към бъбречни проблеми, или бъркам нещо...

--------------------
Fiction is obliged to stick to possibilities. Truth isn't.

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2599481 - 27.03.2010 22:30 [Re: disparity]

Всъщност четете правилно, ама наполовина.
Гранулите наистина са вредни и водят до такива болести, но не всички гранули. Гранулите са /както и всичко останало/ качествени и нискокачествени. Вредни са нискокачествените, защото имат вътре растителен протеин /а на котката й трябва такъв от месо/, имат овкусители, оцветители, нямат повечето нужни хранителни съставки. Висококачествените гранули нямат този проблем и не водят до никакви заболявания, даже напротив, лекуват ги.
И за пример винаги давам моите две котки /една у нас една у брат ми/ които от 3 месечни котенца до днес, вече 5 години ядат само и единствено гранули. Разбира се висококачествени. Разнообразяваме рядко, основно по празници с някоя мръвка от нашата или някой и друг пауч.

--------------------

disparity
non compos mentis

Регистриран: 26.03.2010
От: в безтегловност
    #2600571 - 30.03.2010 17:24 [Re: Кокерката]

Мръвки от нашите си хапва и той, но ние готвим доста солено и с много подправки, затова избягвам да му давам. А паучовете и консервите, които сте изброила, при нас ги няма (живея в малък град), така че явно ще се запасим, като пътуваме до Пловдив или София, или ще си ядем само гранули.

--------------------
Fiction is obliged to stick to possibilities. Truth isn't.

Fiorela
отнесена

Регистриран: 31.05.2005
    #2604753 - 09.04.2010 14:52 [Re: Oli*]

Котаракът ми има нещо като едър пърхут по долната част на гърба и в основата на опашката. Края на следващата седмица ще го водя на ветеринар за годишната ваксина, въпросът ми е да предприема ли нещо за пърхута преди това?! Знам ли... къпане със специален шампоан, даване на витамини?! Малко инфо за него - 3г., не е породист, но е със сравнително дълга козина и е доста едър, храня с Royal Canin и обезпаразитявам редовно, няма контакт с други животни, няма бълхи.
Може би проблемът е в резултат на недостиг на някакви вещества, защото не е болнав и няма никакви симптоми.
Някой имал ли е подобен проблем?

--------------------
"От гледна точка на биологията, ако нещо ви хапе, то е предимно от женски пол" - Скот Круз

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2605074 - 09.04.2010 23:22 [Re: Fiorela]

Направете проба за кожно заболяване преди годишната ваксина.
Може да се дължи на нередовно къпане, на неподходящ шампоан, на кожно заболяване, по-малко вероятно е да е алергия към препарати или храната. Ако пробата е отрицателна си купете някой скъп, качествен шампоан и изкъпете котката.
Последният път с къпане оправих същият проблем.
Успех

--------------------

Fiorela
отнесена

#2605362 - 10.04.2010 17:47 [Re: Кокерката]

Много благодаря
Още утре ще сменя шампоана и ще го изкъпя. А в понеделник ще мина през ветеринаря да попитам за проба за кожно заболяване.
По принцип, колко често е препоръчително да се къпе?! Четох противоречиви мнения и се чудя къде е истината?!

--------------------
"От гледна точка на биологията, ако нещо ви хапе, то е предимно от женски пол" - Скот Круз

КокеркатаМодератор
кучкарка

#2605683 - 11.04.2010 14:35 [Re: Fiorela]

Котки с дълга козина може и е хубаво да се къпят по-често от другите. Средно веднъж на месец.
Успех с борбата с пърхута.

--------------------

Fiorela
отнесена

#2605710 - 11.04.2010 15:54 [Re: Кокерката]

Мерси пак. Ще се постарая да го къпя редовно, подозирам, че в това е проблемът. Къпането и ресането са ни голям зор, той изобщо не ги обича и понеже е едър се борим здраво. Аз съм си виновна, че не го приучих от малък.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12952

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.