ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
uHHa
почетен член

Регистриран: 23.11.2004
От: ВарНа
Re: Пак имам питане за зайчетата....
    #887239 - 26.07.2005 18:34 [Re: One and Only]

Не му давай "плодчета и зеленчучеци" освен ако не са от вашата градина (тук се подразбира,че не си слагате нитрати в зеленчука).Давай му и от смеските за гризачи(житце,царевичка и разни други има в тях), сменяй му водичката, сложи му по дебело клонче да го гризка и така да си изтъпява зъбките, а и не го излагай на пряка светлина.Т.е накратко гледай го добре и то ще изглежда добре

--------------------
The Life is a mistery so don't take it seriously

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
One and Only
неориентиран

Регистриран: 28.03.2005
    #889721 - 28.07.2005 09:25 [Re: uHHa]

А разстройство ли е това: Видях, че някои от стърготинките в клетката са покафенели и имаше малко, някак размазани дардонки, а и на зайчето му е нацапано едното краче... Ще се побъркам вече, днес сигурно пак ще го водя на ветеринар, продължава да не яде (яде само сено), а да не говорим колко малко вода пие! А иначе е жизнен, тича и т.н., но като го гушна имам чувството, че вече леко е заслабнал...

uHHa
почетен член

#891643 - 29.07.2005 01:37 [Re: One and Only]

Еми ти от къде пък знаеш колко вода трябва да пие Всичко според зависи май от храната която му даваш-колко вода има в нея... Забелязах, че като му дам само сено на моето зайче и "дардонките" както ги наричаш ти, стават зелени и пихтиести.. може би и при тебе е така...Само дето моя си хапва всичко...абе малко се "назландисва" на едни пръчици дет са от смеските ма знам ли..заешка му работа...
Ама зооманиак може и да знае...така или иначе един ветеринар не трябва ли да каже-заведи го

--------------------

One and Only
неориентиран

#891841 - 29.07.2005 09:29 [Re: uHHa]

Моят Йори в крайна сметка се оказа болен от някаква гадна стомашно-чревна заешка болест, от снощи се почна едно лечение, което не се знае как ще свърши, но имало надежда... Хора, много ми е мъчно! Щяхме да си го вземем с нас на вилата за отпуската, ама сега никой никъде май няма да ходи.

son of the sword
ентусиаст

Регистриран: 02.06.2005
От: Plovdiv,Bulgaria
    #892077 - 29.07.2005 10:58 [Re: One and Only]

Да ти кажа найстина е много гадно.И моя заяк е болен от 4-5 болести но го лекуваме с какво ли не.Толкова ми е смел миличкия не се предава.Имаше в началото стомашна треска кат се сетя ми става тъжно.Имаше гърчове абе да не разправям.Сега беше с някво възпаление на крака.Ама не се предаде.Боли не боли траеше заяка.Надявам се тия наще пухчовци да се оправят.Просто трябва да сме дисциплинирани с графика на разпределение на лекарсва ,храна и вода.Това е в полза за здравето на заяците.

--------------------
Да са живи и здрави нашите любимци!

uHHa
почетен член

#893395 - 29.07.2005 21:42 [Re: One and Only]

Казаха ли ти тази стомашно-чревна болест от какво се е получила и как може да се предотвратява...? То ясно, че е комбинация от правилно хранене и етц. ама да питам пак

--------------------

betina
неориентиран

Регистриран: 17.06.2005
От: Plovdiv
    #897294 - 01.08.2005 23:29 [Re: One and Only]

Не искам да те шашкам,но трябва да вземеш спешни мерки.Съжалявам че сега виждам въпроса ти,при зайчетата подобни симптоми са много тревожни.Опадането на козината е от дехидратация най-вероятно.Ветеринаря за каква инфекция се съмнява? Ваксинирано ли е зайчето? Моят заек за 24 часа изпива около 250мл. вода,храни се главно със сено и смеска за зайци,прясната храна е ограничена до минимум,по скоро му я давам като лакомство-резанче круша,ябълка...Смеската с концентриран фураж трябва да е не повече от 25-30% от дневното меню,или главно се хранят със сено.Лятото е опасен сезон за тях,понасят с лекота температури от -20гр. , но над +20 им става трудно,трябва да го пазиш от прегряване.Пиши какво е станало с зайо!

uHHa
почетен член

#897729 - 02.08.2005 11:04 [Re: betina]

250 мл? Явно е строго индивидуално, моето зайче т'ва количество го пие за 3 дена да не кажа повече. А като му дам много сено не го яде а си го прави кат легло

--------------------

son of the sword
ентусиаст

Регистриран: 02.06.2005
От: Plovdiv,Bulgaria
    #897831 - 02.08.2005 11:45 [Re: uHHa]

И при моето е така .

--------------------
Да са живи и здрави нашите любимци!

One and Only
неориентиран

#910617 - 11.08.2005 10:10 [Re: son of the sword]

Здравейте, всички, благодаря за отговорите, но бях в отпуска, а от вкъщи не знам защо, но само във форумите на all.bg не мога да влизам!?! Та, моето зайче вече го няма! Умря миналата седмица и по-добре да не ви разказвам как се мъчи, че и ние с него... Утешавам се само, че поне не бяхме на работа и бяхме до него, опитвайки се да го излекуваме, но така и не се получи. Иначе диагнозата беше "кокцидиоза". Успех на всички с вашите зайчета и... внимавайте!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2520

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.