ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
Re: бременност и котки?
    #917326 - 16.08.2005 13:37 [Re: tender™]

цикалът на развитие на токсоплазмата например е такъв че изключва изкореняването й от природата-разнася се от практически всеки хищник. но ако всеки човек спазва добра хигиена може да се изкорени от човешката популация. или поне силно да се ограничи. не опростявам-разсъждавам

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #917348 - 16.08.2005 13:50 [Re: X-tended]

предложението ми е принципно - нито само по повод токсоплазмозата, нито конкретно към теб лично

а сега конкретно по темата:

- факт е, че проблем може да се появи и появата му е особено опасна в началния стадий на бременността, когато е възможно да не сме имали винаги едно наум, че трябва да сме по-внимателни какво пипаме и т.н.;
- друг факт е, че ако се появи, подобен проблем може да е фатален за плода (а една неуспешна бременност води до още много странични негативни ефекти, като промяна на микроклимата в пострадалото семейство, обръщане на плановете им в главата надолу, претоварване с негативни емоции и какво ли още не...)
- и, ако има възможност да се избегнат (или поне да се намали вероятността от) подобни ефекти, е добре да бъде използвана - покрито млекце котките не го лочат, както се казва.

все пак нека не забравяме, че става дума за здравето на нашите деца - а не само за котките ни.

аз не бих рискувал.
който иска, да поема риска

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

X-tended
agriolouloudo

#917380 - 16.08.2005 14:01 [Re: tender™]

погледни цитата на Винипух. риска не е от домашната котка, не излизаща и хранена със суха хран, редовно обезпаразитявана и тн. идва от бездомните котки. от тях така или иначе няма спасение.

tender™
барман

#917413 - 16.08.2005 14:10 [Re: X-tended]

знаеш ли колко проблеми не се казват директно, само мир да има.
а като попиташ хора с медицинско образование, макар и обичащи животните, ти казват - "абе я не рискувайте, малко вероятно е, но има риск, а точно на вас ако се случи...бременността е важно нещо за вас, не си стува да поемате и този риск - нека мине бременността и тогава пак си гледайте животинчето."

Поне на мен са ми го казвали хора, които имат и куче и коте вкъщи и са медицински лица .
Затова е въпрос на избор, но нека да бъде информиран изборът и всеки родител да изисква Ниво на информираност, пък да си реши сам после...и да си носи последствията.

--------------------

Винипух
мечешка мама

Регистриран: 10.08.2004
    #917426 - 16.08.2005 14:19 [Re: tender™]

Рискове съществуват и в абсолютно стерилна среда, така че, както ти казваш, нека не се вманиачаваме. Моя колежка изхвърли кучето на мъжа си, когато забременя. Така и така си търсеше повод да го махне, намери го. Същата дама пушеше и в осмия месец. Кое е било по-вредно и по-рисковано за плода?

--------------------

tender™
барман

#917439 - 16.08.2005 14:25 [Re: Винипух]

за Пушенето по време на бременност също има обширна тема във форум Бъдещи родители. И там се спряхме на мнението, че е вредно, но е и въпрос на личен избор. Аз лично съм против пушенето по време на бременност и дори сам съм спирал цигарите, докато жена ми е била бременна.
Има обаче и виждане, че рязкото спиране на цигарите може да доведе до много по-рисков шок у плода при бременна-пушачка, отколкото намаляването им до "поддържащи" дози - една на ден например. Но това е друга тема

--------------------

Винипух
мечешка мама

Регистриран: 10.08.2004
    #917446 - 16.08.2005 14:29 [Re: tender™]

Казах ти го за друго. Аз съм непримирим враг на цигарите. Ако тръгна да търся доводи в подкрепа на моята теза колко са вредни, сигурно ще ви засипя с доста по-аргументирани и конкретни публикации от тази за токсоплазмата, но не го правя. Бременните жени са достатъчно изнервени, за да ги гони параноя за всичко, което ги заобикаля. Не мисля, че това помага, даже напротив.

--------------------

X-tended
agriolouloudo

#917447 - 16.08.2005 14:30 [Re: tender™]

да риск ВИНАГИ има. има и след като се махне животното. това искам да кажа. решението всеки си взима сам. и на никого не съм казал-остави си котката, или махни си котката. мога само да показвам тази статия примерно. четат хората и мислят сами.

tender™
барман

#917468 - 16.08.2005 14:38 [Re: Винипух]

За цигарите си права - не е трудно да докажеш вредата от тях.
Но все пак се пуши и ще се пуши още дълго време, нали?
Някои хора правят пари от цигарите, на други им доставя удоволствие - т.е. някой се нуждае от това да има цигари.

Но кой има нужда от токсоплазмоза?

(Забележи, подвеждам те - реално коректният въпрос би бил кой има нужда от котки. Цигарите и котките в случая са причината, а ракът на белия дроб и токсоплазмозата - следствието.)

КОйто иска да пуши и който иска да гледа котка по време на бременност, сам си поема риска да се разболее от рак на белия дроб или съответно от токсоплазмоза.
Така че, и ти и аз можем само да информираме за опасностите - но не и да "налеем акъл"

--------------------

tender™
барман

#917472 - 16.08.2005 14:42 [Re: X-tended]

разбира се - аз също показвам статии.
моля никой да не се влияе от моето лично мнение при вземане на неговото (нейното) си решение в случай на бременност.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3314

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.