ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
zest
ентусиаст

Регистриран: 28.04.2005
Кучето и дръвчетата
    #918722 - 17.08.2005 11:55

Здравейте,

Имам ротвайлер на 6 месеца и в последно време започна да прави големи бели. Това че съсипа доста обувки и джапанки не е проблем.
Проблема е че имаме засадени дръвчета по двора(туя гигантея) и вечер когато е сам ги напада и им бели кората. Две от дръвчетата са вече напълно обелени до височина 1 метър и незнам дали ще оцелеят.
Въпросът ми е има ли някаква течност с която да намажа основата на всички дръвчета и да го отблъсква с миризма или вкус? Или може би има начин да му се обясни, че това което прави е лошо, но едва ли?

--------------------
"You can shear a sheep many times but you can only skin it once."

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MIK
Нерегистриран

Re: Кучето и дръвчетата
    #918758 - 17.08.2005 12:07 [Re: zest]

Обтрий кората с люта 4ушка,може да помогне макар,4е не е изпитан на4инът си струва да опиташ.
Успех!

Berenis
императорска любима

Регистриран: 20.09.2004
От: София
    #918846 - 17.08.2005 13:05 [Re: zest]

Не съм чувала за миризма, която да отблъсква куче. Мисля, че механичната защита повече ще свърши работа. Не се сещам какво е туй "Туя Гигантея", но ако стеблото позволява,пробвай да го увиеш в тънки дъсчици,наредени вертикално плътно една до друга и овързани с тънка, здрава тел. Или пък стебла от папур. При всички случаи ще изглежда красиво, а кучето няма да го бели повече. Като ти прочетох въпроса, се сетих, че това съм го виждала и съм се чудила защо са го направили хората - мислех, че за декорация, пък то си имало причина.
Нали знаеш, че хранителните вещества на дървото се движат само в кората? Ако кората е прекъсната напълно, дори на сантиметър, в смисъл - липсва цял пръстен от нея, дървото ще загине. Няма начин да оцелее.
П.П. Може направо да ползваш готова рогозка за целта, стига да е от по-дебели стебла.Слабото й място, обаче, е в това, че е съшита с конци, а кучето може да ги скъса.

--------------------
Mulier est hominis confusio

NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
    #919060 - 17.08.2005 15:20 [Re: zest]

Аз подкрепям идеята за мрежата. Омотай ги с мрежа, поне така правят по зоологическите градини в клeтките на тревопасните ,явно твоят пес има такива изблици

zest
ентусиаст

#919289 - 17.08.2005 17:45 [Re: NEW_100]

Благодаря ви за съветите. Сложили сме оградка от тел, но е висока 1 метър и я прескача или пък заобикаля от едно далечно място.
Ще пробвам с оцет+червен пипер+люта чушка. Освен това ще му донесем от гората по дебелички пръчки че да чопли тях.

--------------------

NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
    #919751 - 17.08.2005 22:54 [Re: zest]

Ама не оградка .Трябва самият ствол на дървото да обвиеш.Така няма да може да прескача и няма да има как да го дъвче.

Diyana Char
по женски суетна

Регистриран: 28.05.2005
От: София, България
    #920670 - 18.08.2005 15:44 [Re: NEW_100]

И аз мисля, че трябва по отделно да увиеш дръвчетата с нещо. Има също спрейове - потърси в нета магазин Алиса 33(дано не бъркам). Той е във Варна. Не знам ти от къде си, но поне можеш да видиш марката и да се интересуваш по вет. аптеки. Но дали имат ефект и каква е цената? А инъче си знаеш, дебнене "Лошо куче не така" и... успех

--------------------
БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН КЛУБ ЛАБРАДОР РЕТИВЪР
CHARMING CORA

Diyana Char
по женски суетна

Регистриран: 28.05.2005
От: София, България
    #920694 - 18.08.2005 15:55 [Re: Diyana Char]

Сега се порових: "Get off" се казва спрея има и желе?!? Може да го има и на други места, но както ти казах - за първи път разбрах за такъв препарат. Не знам колко е ефикасен. Има за в къщи и за градината. Можеш да го видиш на този сайт в графата шампоани и т.н.

--------------------
БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН КЛУБ ЛАБРАДОР РЕТИВЪР
CHARMING CORA

Charlie
почетен член

Регистриран: 13.05.2005
    #921200 - 18.08.2005 20:47 [Re: Diyana Char]

Хехе, още един прекарал се . майтап. Аз също имам роти. Големо диване е и както казваш нищо не може да остане здраво покрай зъбите му . Аз градината я оградих след като на 3 пъти изкопа чесъна на майка ми и ядеше гладиолите на жената. Иначе рискувахме двамата с него да си живеем заедно на улицата . В Канада продават спреиове уж да отблъскват кучето, но май вършат точно обратното с моя Чарли. Луютата чушка изобщо не помага. Опитах тоя метод за да го отуча да яде от масата и от земята- след като изяде лютото започва като луд да се оглежда за още...ега ти песа . Сега ще ти кажа аз какво направих. 3 неща- 1. Когато ни няма стои вързан на синджир (не опитвай с каишки щото са много скъпи за да копуваш всеки ден), 2- оградих всичко по-ценно с мрежа, 3- абсолютно безкомпромисен съм когато го видя да дъвче нещо друго освен позволените играчки. Това последното работи най-добре. Въпреки че много често като изяде нещо и не смее да се доближи до мене защото знае че може да яде пердах (само незнам защо като го пляскам по задника той се кефи и налита да си играе ). Добре е да знаеш че ротитата имат огромна нужда от кокали и други такива за упражняване на "дъвкателните функции". Един ден бях забравил навън една греда 10/10 см. Изяде я гадината и това си е. Намерих половината от нея на другия ден с размерите на клечки за зъби...
Ако искаш пиши ми на лично съобщение да ти разкажа още...а ти на мене за твоя звяр. Май сдамо ние двамата сме с ротита сред тия побъркани любители на НОК

zest
ентусиаст

#921424 - 18.08.2005 22:59 [Re: Charlie] Прикрепен файл (69 тегления)

Все едно си писал за моя Феро . Всичко прави на парченца и съставни части. Вече съм оградил всичко а вчера дори и го понаплясках малко, май разбра защо
Ето го моя хубостник(снимката е правена преди 2 месеца):

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2364

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.