ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
Re: Държавата като трудов лагер
    #2524372 - 02.12.2009 16:46 [Re: zombie]

Цитат:

Теза: Държавата е наказателен трудов лагер.

Аргумент: Според неофициална анкета, над 60% от гражданите на Държавата ходят на работа с нежелание т.е. чувстват се наказани.

Продават труд,частната собственост връз средствата за производство е вид кражба по Маркс.Ако даби да беше обща,разбирай държавна,би била с дълга мотивационна нишка,тоест с високо съпротивление за амперите на мотивационният ток.
Лагер е - да,но никой не ти е обещавал при оплождането на яйцеклетката която си бил,че процедурата е за твое удоволствие,за други е била

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zombie
undead

Регистриран: 22.11.2005
    #2525775 - 03.12.2009 21:40 [Re: Huckleberry]

Това е ясно Хък. От шевролет и трабант съм избрал шевролета. Даже и носталгия не изпитвам по трабанта. Само се чудя има ли някакви основания подозрението ми, че би могло да си избера кон .

tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2525919 - 04.12.2009 00:12 [Re: zombie]

Цитат:

Това е ясно Хък. От шевролет и трабант съм избрал шевролета. Даже и носталгия не изпитвам по трабанта. Само се чудя има ли някакви основания подозрението ми, че би могло да си избера кон .

Можеш, разбира се. Кон с каручка. Ще се разхождаш с впряга по Царя. После като се прибереш във ведомствения апартамент, ше си нацепиш паркета и ше го използваш за подпалки. Може некоя кокошчица да си курдисаш на 6-тия етаж да ти снася яйчица. И не е нужно да ползваш тоалетната, ше акаш по стълбището и в коридора

Няма да си много оригинален обаче Цела една етническа прослойка ше те съди за плагиатство

Huckleberry

#2526357 - 04.12.2009 14:59 [Re: zombie]

Цитат:

За Трабанта не си прав,има харизма,има чаромат в Трабанта.Аз пък си купих Трабант,ей така да стои,и да си го поглеждам чат/пат. И Вартбурзи си купих,два по същата причина по която кокошката Ребека искаше си купи стара маса
Ребека,изпра ли войнишкото яке ?

tired

#2527084 - 05.12.2009 00:02 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Цитат:

За Трабанта не си прав,има харизма,има чаромат в Трабанта.Аз пък си купих Трабант,ей така да стои,и да си го поглеждам чат/пат. И Вартбурзи си купих,два по същата причина по която кокошката Ребека искаше си купи стара маса
Ребека,изпра ли войнишкото яке ?

Стари маси имам шест. Или повече. Престанах да ги броя вече. Рибите могат да броят до 4, след 4 нещата стават просто неразличимо на брой множество.

Имам време да ги купувам и да ги търся, защото не се трудя

Ако цивилизацията е неврастения по дефиниция, смея да твърдя, че трудът е по-добра терапия от шопохолията. Та затова, към зомбито: колкото по-тежък е трудът, толкова по-терапевтичен е ефектът. Сид Барет е полудял, нали? Може би е бил склонен към полудяване, може би би полудял дори и да работеше в някой завод, вместо да пее. А може би не. Хората рядко имат време за полудяване, когато се борят за своето оцеляване.

Трудът е психологична необходимост, а не задължение, натрапено ни от надзиратели, експлоататори и други лоши хора. А и предшества с хилядолетия възникването на която и да било държава.

Та на въпроса ти: кой труд е по-добър от гледна точка на какво? На удоволствието/неудоволствието от практикуването му, или на резултата от подобна практика?

П.П. Якето го изпрах и закърпих, сега смазвам автомата
Въпросът ми обаче е следният: с какво ги снима тея Вартбурзи?

Huckleberry

#2527324 - 05.12.2009 10:45 [Re: tired]

Цитат:

Не помня бе пиле,да не съм фотограф,имах некъв апарат,после друг...кво не ти харесва ся пъг ?

Цитат:

Може би е бил склонен към полудяване, може би би полудял дори и да работеше в някой завод, вместо да пее. А може би не.

Аз па имам завод,моа те взема на работа,шти хареса,заедно с якето,после ще ти омръзне естествено,но такае в живота

tired

#2527348 - 05.12.2009 11:01 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Цитат:

Не помня бе пиле,да не съм фотограф,имах некъв апарат,после друг...кво не ти харесва ся пъг ?

Цитат:

Може би е бил склонен към полудяване, може би би полудял дори и да работеше в някой завод, вместо да пее. А може би не.

Аз па имам завод,моа те взема на работа,шти хареса,заедно с якето,после ще ти омръзне естествено,но такае в живота

Може, обаче ше трябва да ме назначиш за директор. Снощи една приятелка ми прави хороскоп, каза, че съм първи психологичен тип, началник

Не знам колко рентабилна ше ти излезе тая авантюра, щот съм и перфекционист - 2/3 от работниците неминуемо ше бъдат уволнени поради некадърност или мързел

Huckleberry

#2527356 - 05.12.2009 11:05 [Re: tired]

Цитат:

Може, обаче ше трябва да ме назначиш за директор. Снощи една приятелка ми прави хороскоп, каза, че съм първи психологичен тип, началник

Не знам колко рентабилна ше ти излезе тая авантюра, щот съм и перфекционист - 2/3 от работниците неминуемо ше бъдат уволнени поради некадърност или мързел

А не ти ли каза че си типаж излъчващ в спектъра на лъчението тип "стара мома"

tired

#2527361 - 05.12.2009 11:11 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Цитат:

А не ти ли каза че си типаж излъчващ в спектъра на лъчението тип "стара мома"

Тц

Много спамиш обаче напоследък. За теми "свалки" и "флирт" си има специализирани форуми

tired

#2527384 - 05.12.2009 11:42 [Re: zombie]

Ако аз, като директор на завод, тоест, надзирател, уволня 2/3 от работниците поради некадърност или мързел, би ли могло да се каже, според твоята теза, че бих им направила услуга?

Биха могли с голяма охота да се отдадат на по-приятни занимания, като крадене на коне, просене, спане в чували на улицата. Ако са по-амбициозни, биха могли да станат трапери, да ловуват, да си построят сами колиба. Жените им биха могли да им тъкат дрехите на ръчно изработен от тях самите стан. Идилия. Връщане към примитивното. Модернизъм. За регресия покъмто примитивно-общинския строй, помеждувпрочем, е мечтал и Енгелс. Бих казала, че резултатът от експерименталната комунистическа де-еволюция беше наистина впечатляващ - връщането към примитивни форми на съществуване не е утопия, то е възможно!!!

Какво ни остави в наследство 20-ти век, векът на модернизма и комунизма, на регреса? Две първобитни световни войни, милиони и милиони изклани, огромни скупчвания на изключително грозен бетонен боклук, наречен "модерна архитектура", мързелив и некадърен народ, който вряка и мисли, че дори бог му е длъжен; тотална морална деградация, войнстваща простотия.

Хвала!

П.П. Чувствам как се оформя следващата форумна философска студия: Циганите като Модернисти

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6048

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.