ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
Re: Държавата като трудов лагер
    #2532665 - 12.12.2009 11:54 [Re: tired]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Може, обаче ше трябва да ме назначиш за директор. Снощи една приятелка ми прави хороскоп, каза, че съм първи психологичен тип, началник

Не знам колко рентабилна ше ти излезе тая авантюра, щот съм и перфекционист - 2/3 от работниците неминуемо ше бъдат уволнени поради некадърност или мързел

А не ти ли каза че си типаж излъчващ в спектъра на лъчението тип "стара мома"

Тц

Много спамиш обаче напоследък. За теми "свалки" и "флирт" си има специализирани форуми

Кви свалки те будят теб па ? аз си представям че си грозна,тоест по свой си начин съм си решил проблема със свалките

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2533323 - 13.12.2009 11:24 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Може, обаче ше трябва да ме назначиш за директор. Снощи една приятелка ми прави хороскоп, каза, че съм първи психологичен тип, началник

Не знам колко рентабилна ше ти излезе тая авантюра, щот съм и перфекционист - 2/3 от работниците неминуемо ше бъдат уволнени поради некадърност или мързел

А не ти ли каза че си типаж излъчващ в спектъра на лъчението тип "стара мома"

Тц

Много спамиш обаче напоследък. За теми "свалки" и "флирт" си има специализирани форуми

Кви свалки те будят теб па ? аз си представям че си грозна,тоест по свой си начин съм си решил проблема със свалките

Лошо нема, господ затова ни е дал въображение, да си представяме разни неща.

Не е ясно обаче защо намираш за необходимо да споделяш фантазиите си точно тук, във форума

Мине не мине време и некой прелети тук да ни разказва за себе си - я фенката ше дойде да сподели колко е културна и набожна и как раздава металистки ритници, я някой друг да ни осведоми какво кафе пие, я хъкълбери да ни осветли за фантазмения си живот. Спамерът много обича да говори за себе си. Много се кефи също така когато накара и другите да зарежат всички философски или каквито и да е други теми, и да започнат да споделят лични преживелици.

tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2533950 - 14.12.2009 13:00 [Re: zombie]

Да ти пейстна нещо от един друг форум?

Не знам кой го е писал. Но: какво би рекъл ти за това изказване, ако го приложиш не само към конкретната ситуация, а към историята на капитализма въобще?

Автор: harp
Дата: 12-12-09 18:09

Никак, ама никак не ми е нужно точно този човек да ми казва тези неща. Не ми е ясно каква е тази длъжност и какво точно работи, но последните му изказвания са нищонезначещи.
Държавата сама подготви ситуацията, в която задълбаваме в момента. То не бяха увеличения на заплати, на осигуровки..То не бяха нападения над бизнеса от страна на синдикати, Инспекция по труда, Риокози и кой ли още не. Онзи ден един простак от синдикатите се изцепи по ТВ - не жалете работодателите..... Е, като мислехте че ще ни одерете кожите, сега вие берете гайлето на безработните. Аз ще посрещна 2010 с редуциран наполовина състав в сравнение с тази година, а сумата от осигуровки ще е по-малка и от половината миналогодишна. Да им плащат на борсата обещетения, а аз ще се сниша като бай Тошо и ще чакам.
А този Данев онзи ден обясняваше, как трябва да се търсят пари от 2 000 000 българи, които били забогатели незнайно как. И нищо конструктивно от него.
Нагодина пари в бюджета няма да има. Не ми се мисли какво ще става. Запомнете това.

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2535773 - 16.12.2009 19:35 [Re: tired]

Цитат:

Спамерът много обича да говори за себе си. Много се кефи също така когато накара и другите да зарежат всички философски или каквито и да е други теми, и да започнат да споделят лични преживелици.

Добре де,да го обърнем на философия.Какво трябва да се допривнесе в плановата икономика за да бъде тя работеща и по добра алтернатива от свободният пазар - в световен мащаб.
Какво е общото в подхода на Хитлер към немската икономика,с този на съветската комунистическа партокрация към съветската икономика. И стига съскай,бъди мила,даже ме похвали нещо

Commentator
новак
**

Регистриран: 18.12.2009
    #2537548 - 19.12.2009 00:46 [Re: Huckleberry]

Уважаеми фон Гаден, вие нищичко не разбирате. Целта на сформирането на една държава вие е още много неясна, съветвам ви преди напишете някаква теза, да се запитате имате ли възможност да формулирате такава.

Редактирано от Commentator (19.12.2009 00:47)

a2sdf3456df3
член

Регистриран: 25.12.2009
    #2542584 - 29.12.2009 04:03 [Re: Commentator]

Цитат:

Уважаеми фон Гаден, вие нищичко не разбирате. Целта на сформирането на една държава вие е още много неясна, съветвам ви преди напишете някаква теза, да се запитате имате ли възможност да формулирате такава.

да ве, и мен не ми стана много ясно, държава ерго труд или труд ерго държава?

zombie
undead

Регистриран: 22.11.2005
    #2548850 - 08.01.2010 15:44 [Re: a2sdf3456df3]

Цитат:

Цитат:

hunter gatherers tribes -> агрокултура -> касти -> собственост -> класи -> държава

т.е. труд, ерго държава

Така с тоят нещата историографски. Кое не ти е ясно?

a2sdf3456df3
член

#2549295 - 09.01.2010 03:47 [Re: zombie]

[url=

уеб] страница[/url]

a2sdf3456df3
член

#2549301 - 09.01.2010 04:13 [Re: zombie]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

hunter gatherers tribes -> агрокултура -> касти -> собственост -> класи -> държава

т.е. труд, ерго държава

Така с тоят нещата историографски. Кое не ти е ясно?

какво означава ентропията?

zombie
undead

Регистриран: 22.11.2005
    #2551675 - 12.01.2010 17:05 [Re: a2sdf3456df3]

Цитат:

Цитат:

hunter gatherers tribes -> агрокултура(труд) -> касти -> собственост -> класи -> държава

т.е. труд, ерго държава

Така с тоят нещата историографски. Кое не ти е ясно

какво означава ентропията?

Within thermodynamics and statistical mechanics, entropy is a measure of the number of random ways in which a system may be arranged, often taken to be a measure of "disorder" (the higher the entropy, the higher the disorder).[Increases in entropy correspond to irreversible changes in a system, because some energy must be expended as waste heat, limiting the amount of work a system can do.

Какво за ентропията? Какво означава в обществено-икономически-политечески контекст?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6045

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.