ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
zombie
undead

Регистриран: 22.11.2005
Утопия, алтернативно общество
    #2554042 - 15.01.2010 18:47

Открита е планета с абсолютно същите характеристики като Земята, с изключение на разумни същества (според нашия, човешки критерий за разумни същества). Планетата е на 2 месеца път с конвенционална совалка.

Създаден е екип от хора, които да планират заселването на планетата. Ако ти си член на екипа, какви биха били предложенията ти или по възможност цялостната концепция по заселването и евентуалното бъдещо развитие на обществото от заселници.

...

Понеже знам, че още в началото ще се скараме за името - планетата се казва XYZ022.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
savata71
индустриален отпадък
**

Регистриран: 09.12.2009
От: София
Re: Утопия, алтернативно общество
    #2554051 - 15.01.2010 19:03 [Re: zombie]

Първо трябва да се помисли как ще се разпределя манджата, за не започне веднага класовото разслоение

Редактирано от savata71 (15.01.2010 19:04)

zombie
undead

#2554087 - 15.01.2010 19:53 [Re: savata71]

Цитат:

Първо трябва да се помисли как ще се разпределя манджата, за не започне веднага класовото разслоение

Да, това е посока в която ще ни да мислим. Предложения?

savata71
индустриален отпадък
**

Регистриран: 09.12.2009
    #2554111 - 15.01.2010 20:20 [Re: zombie]

Може би трябва да се види как е при учените на Антарктида.
Но те пък нищо не произвеждат, а получават манджата наготово.
На новата планета първоначално няма да може да има "демокрация". Най-ефективния режим за овладяване на планетата е може би строгия йерархичен строй, подобен на военния. Но пък веднага възниква риск от израждане на главнокомандващите в своеобразна аристокрация ...

Редактирано от savata71 (15.01.2010 20:20)

Casiopeq
summer wine
**

Регистриран: 26.08.2009
    #2554276 - 15.01.2010 23:18 [Re: zombie]

Цитат:

Открита е планета с абсолютно същите характеристики като Земята, с изключение на разумни същества (според нашия, човешки критерий за разумни същества). Планетата е на 2 месеца път с конвенционална совалка.

Създаден е екип от хора, които да планират заселването на планетата. Ако ти си член на екипа, какви биха били предложенията ти или по възможност цялостната концепция по заселването и евентуалното бъдещо развитие на обществото от заселници.

...

Понеже знам, че още в началото ще се скараме за името - планетата се казва XYZ022.

Ти и ребека, сте най-заслужилите!
Моля ви!
Тази Планета има нужда от Вас и се разкарайтеееееееее от тук!
Мерси за разбирането.

--------------------
"The pause is a Part of the walk" DEWAR`S

ВНИМАНИЕ!
Всеки е свободен да си бере лайка-та.

zombie
undead

#2554353 - 16.01.2010 00:15 [Re: Casiopeq]

Ами ако обществото на XYZ022 се развие технологочно и си направим интернет? Може ли да пишем от там във форума, седнали под палмите, всеки с лаптоп на слънчеви батерии?

tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2554360 - 16.01.2010 00:22 [Re: zombie]

Цитат:

Ами ако обществото на XYZ022 се развие технологочно и си направим интернет? Може ли да пишем от там във форума, седнали под палмите, всеки с лаптоп на слънчеви батерии?

Casiopeq
summer wine
**

#2554555 - 16.01.2010 11:40 [Re: zombie]

Цитат:

естествено че може.
То като сте затънали в посредствеността си, едва ли скоро ще решите да изплувате от там, за да видите, ей така, през очите на дете колко сте скучни.
И понеже, няма да сте сигурни дали сте били достатъчно убедителни, е добре да продължавате и от другата планета да пишете, дори да срещнете трудности, телепатично ме помолете и аз ще видя какво да направя....
След като вие досаждате и не разбирате от дума.
И аз мога.
Да ви вбеся до степен в която да ви баннат...? дали ще мога.
Ще пробвам. Това ми става цел на живота.
Мисля, че Бекската първа няма да издържи...

--------------------

ВНИМАНИЕ!

tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2554593 - 16.01.2010 12:14 [Re: zombie]

Цитат:

А за какво ще ходим тогава до XYZ022, ние и без това сме си спретнали едно алтернативно, утопично общество в нета

Вече берем плодовете на антиутопичните му последствия. Ето я пълната уравниловка, демокрация - всеки пиян или кретен може да участва пълноправно в живота и

Casiopeq
summer wine
**

#2554603 - 16.01.2010 12:25 [Re: tired]

Цитат:

Цитат:

А за какво ще ходим тогава до XYZ022, ние и без това сме си спретнали едно алтернативно, утопично общество в нета

Вече берем плодовете на антиутопичните му последствия. Ето я пълната уравниловка, демокрация - всеки пиян или кретен може да участва пълноправно в живота и

ама, ти и пиеш ли Бе душа? Ауууууу, тва вече не е хубаво. Хайде Кретенията ти се разбира от постовете, ама за поркането нямаше как да знаем....тцъ...ми ся нямате ли някой специалист наблизо да лекува зависимости, или сте съвсем откъснати от света?
А не може ли смениш аптеката, от която си купуваш спирта, че в някоя друга, може да е по-качествен?
И друго какво, ти имаш ли некви идеи как Сама да си помогнеш, или да търся в нета :как да се помогне на Ребека?
Да, мога да пусна една петиция...

--------------------

ВНИМАНИЕ!

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2273

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.037 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.