ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
Re: Национален шовинизъм vs национален нихилизъм
    #2586229 - 03.03.2010 21:11 [Re: tired]

Цитат:

Кой от коя страна на бариерата е?

Каке, дай пример, мола те, за ненационален шовенизам.После ште светнем за барйерата

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tired

Регистриран: 15.02.2009
    #2586232 - 03.03.2010 21:16 [Re: toto2]

Цитат:

Цитат:

Каке, дай пример, мола те, за ненационален шовенизам.После ште светнем за барйерата

Готово :

"Chauvinism, (pronounced /ˈʃoʊvɨnɪzəm/), in its original and primary meaning, is an exaggerated, bellicose patriotism and a blind belief in national superiority and glory. [1] By extension it has come to include an extreme and unreasoning partisanship on behalf of any group to which one belongs, especially when the partisanship includes malice and hatred towards a rival group. Jingoism is the British parallel form of this French word. [1]A contemporary use of the term in English is in the phrase male chauvinism.[2] Because "chauvinism" is most often heard in this context, it is often mistakenly believed to refer exclusively to "male chauvinism"."

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2586247 - 03.03.2010 21:33 [Re: tired]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Готово :

Chauvinism, (pronounced /ˈʃoʊvɨnɪzəm/), in its original and primary meaning, is an exaggerated, bellicose patriotism and a blind belief in national superiority and glory. [1] By extension it has come to include an extreme and unreasoning partisanship on behalf of any group to which one belongs, especially when the partisanship includes malice and hatred towards a rival group. Jingoism is the British parallel form of this French word. [1]A contemporary use of the term in English is in the phrase male chauvinism.[2] Because "chauvinism" is most often heard in this context, it is often mistakenly believed to refer exclusively to "male chauvinism".

Уффффф, ама сам идеот - как не забелезах, че си приказваме на англиски. Ма, гледам, и на тоа преубаф език кат се говори за баш-значението на думата, не й добавгат "национален" нещо........
Да не те е фраснал некой мажки шовенис нещо, така?...

Редактирано от toto2 (03.03.2010 21:36)

tired

#2586252 - 03.03.2010 21:39 [Re: toto2]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Готово :

Chauvinism, (pronounced /ˈʃoʊvɨnɪzəm/), in its original and primary meaning, is an exaggerated, bellicose patriotism and a blind belief in national superiority and glory. [1] By extension it has come to include an extreme and unreasoning partisanship on behalf of any group to which one belongs, especially when the partisanship includes malice and hatred towards a rival group. Jingoism is the British parallel form of this French word. [1]A contemporary use of the term in English is in the phrase male chauvinism.[2] Because "chauvinism" is most often heard in this context, it is often mistakenly believed to refer exclusively to "male chauvinism".

Уффффф, ама сам идеот - как не забелезах, че си приказваме на англиски. Ма, гледам, и на тоа преубаф език кат се говори за баш-значението на думата, не й добавгат "национален" нещо........
Да не те е фраснал некой мажки шовенис нещо, така?...

Ето го и на български:

"Шовинизмът е крайно и сляпо поддържане на собствената група, съчетано със злонамереност и омраза към съперничеща група. На български обикновено се използва за краен национализъм. Самият термин произлиза от името на Никола Шовен, войник на Наполеон Бонапарт, станал известен с фанатичната си привързаност към него.

Понякога като шовинизъм се определя и омаловажаващото отношение на мъжете към жените и то се нарича мъжки шовинизъм от феминистките. За тях този израз е равносилен на анти-женски сексизъм. По подобен начин, идеята че хетеросексуалността е единствената възможна и допустима сексуалност, понякога се нарича хетерошовинизъм или хетеросексуален шовинизъм."

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2586469 - 04.03.2010 09:03 [Re: tired]

Цитат:

Чувствам се голям за такава малка тема.Времената са други,само евреите са същите

Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
    #2586508 - 04.03.2010 09:54 [Re: Huckleberry] Прикрепен файл (57 тегления)

Цитат:

Времената са други, само евреите са същите

Точно така!
Същите са си!
И какво мислиш, че има в розовата чантичка - все пак Пурим се празнува...

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

Редактирано от Signor d'Oro (04.03.2010 09:55)

tired

#2586543 - 04.03.2010 10:42 [Re: Huckleberry]

Цитат:

Цитат:

Чувствам се голям за такава малка тема.Времената са други,само евреите са същите

А виж това никога не ми е било ясно - защо проблемът с евреите неизбежно се скрепява към някоя малоумна национал-шовинистична кауза. Че евреите съвсем не са национален проблем, те са интернационален такъв. От тях страдат французите, арабите, американците, черните, жълтите, пембените, зелените. Се ми се чини, че това, с което успяват да раздразнят хората и да предизвикат гнева им, е не еврейския им произход, а склонността им да живеят на чужд гръб и да образуват мошенически мафии. Също и да генерират комунистически антиутопии, които да им помагат, с популизъм и обещания за преразпределение на благата, да откраднат де що има натрупани от гореспоменатите блага.

Signor d'Oro
ценопитагореец

#2586559 - 04.03.2010 11:02 [Re: tired]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

А виж това никога не ми е било ясно - защо проблемът с евреите неизбежно се скрепява към някоя малоумна национал-шовинистична кауза. Че евреите съвсем не са национален проблем, те са интернационален такъв. От тях страдат французите, арабите, американците, черните, жълтите, пембените, зелените. Се ми се чини, че това, с което успяват да раздразнят хората и да предизвикат гнева им, е не еврейския им произход, а склонността им да живеят на чужд гръб и да образуват мошенически мафии. Също и да генерират комунистически антиутопии, които да им помагат, с популизъм и обещания за преразпределение на благата, да откраднат де що има натрупани от гореспоменатите блага.

Егати! Направо ме озвери с тоя постинг! "Ребека" е еврейско име и мислех, че с този ник ни подсказваш за еврейската си принадлежност, а Хъкълбери те заяжда нарочно по антисемитски...

Говориш за склонност при евреите, но то не е склонност, а способност. Просто и евреите са част от еволюцията на човечеството и някои от тях са били принудени да се променят по такъв начин.

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

tired

#2586564 - 04.03.2010 11:07 [Re: Signor d'Oro]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Егати! Направо ме озвери с тоя постинг! "Ребека" е еврейско име и мислех, че с този ник ни подсказваш за еврейската си принадлежност, а Хъкълбери те заяжда нарочно по антисемитски...

Говориш за склонност при евреите, но то не е склонност, а способност. Просто и евреите са част от еволюцията на човечеството и някои от тях са били принудени да се променят по такъв начин.

Способност за краднене викаш Значи излиза, според твойта теория, че циганите и евреите са най-еволюиралите раси. Ние, останалите маймуни, още не сме произлезли. И наивно си вярваме, че благата се печелят или създават с къртовски труд ))

Signor d'Oro
ценопитагореец

#2586589 - 04.03.2010 11:34 [Re: tired]

Цитат:

Способност за краднене викаш Значи излиза, според твойта теория, че циганите и евреите са най-еволюиралите раси. Ние, останалите маймуни, още не сме произлезли. И наивно си вярваме, че благата се печелят или създават с къртовски труд ))

Не излиза така!
"Излизането" е само твое тълкувание на написаното от мен. Аз мога и да го оспоря, но мога и да го оставя неоспорено. В случая само решавам да кажа, че не казвам това... тоест, че по никакъв начин не казвам, че евреите и циганите са най-еволюирали, защото превъзходната степен на прилагателното "еволюирал" ми е смешна... Не зная какво означава някой да бъде "по-еволюирал" и "най-еволюирал". Когато прочетох Дарвиновия "Произход на видовете", не видях никъде такова степенуване от Дарвин, затова то ми е напълно неясно и не го употребявам...

Имах предвид нещо друго, което от Шекспир е направено на добра пиеса - Венецианският търговец. Просто евреите в процеса на своето живеене са не само етническа група, не само религиозна група, но и социална група... Те са просто градската класа през средновековието и затова започват да упражняват определени дейности, в които стават много добри. Това е техен уникален шанс и те не го пропускат! Виждаш, че Шекспир е озаглавил пиесата си "Венецианският търговец", а не "Венецианският евреин"...

--------------------

нане Вуте

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3608

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.