ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
tired

Регистриран: 15.02.2009
Re: Национален шовинизъм vs национален нихилизъм
    #2586596 - 04.03.2010 11:40 [Re: Signor d'Oro]

Цитат:

Цитат:

Говориш за склонност при евреите, но то не е склонност, а способност. Просто и евреите са част от еволюцията на човечеството и някои от тях са били принудени да се променят по такъв начин.

Способност за краднене викаш Значи излиза, според твойта теория, че циганите и евреите са най-еволюиралите раси. Ние, останалите маймуни, още не сме произлезли. И наивно си вярваме, че благата се печелят или създават с къртовски труд ))

Не излиза така!
"Излизането" е само твое тълкувание на написаното от мен. Аз мога и да го оспоря, но мога и да го оставя неоспорено. В случая само решавам да кажа, че не казвам това... тоест, че по никакъв начин не казвам, че евреите и циганите са най-еволюирали, защото превъзходната степен на прилагателното "еволюирал" ми е смешна... Не зная какво означава някой да бъде "по-еволюирал" и "най-еволюирал". Когато прочетох Дарвиновия "Произход на видовете", не видях никъде такова степенуване от Дарвин, затова то ми е напълно неясно и не го употребявам...

Имах предвид нещо друго, което от Шекспир е направено на добра пиеса - Венецианският търговец. Просто евреите в процеса на своето живеене са не само етническа група, не само религиозна група, но и социална група... Те са просто градската класа през средновековието и затова започват да упражняват определени дейности, в които стават много добри. Това е техен уникален шанс и те не го пропускат! Виждаш, че Шекспир е озаглавил пиесата си "Венецианският търговец", а не "Венецианският евреин"...

Средновековието викаш. Действието в библията през средновековието ли се развива? Щот в библията евреите са били точно толкова еволюирали по отношение на мошеничествата, колкото и през средновековието.

Елементарна логическа грешка е да се обърква причина и следствие. Евреите не са били принудени да краднат, защото са били гонени, а са били гонени, защото са краднали.

Тоест, не са еволюирали в мошеници поради гоненията, а са еволюирали в един мразен и гонен народ, поради своите мошеничества ))

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
    #2586634 - 04.03.2010 12:15 [Re: tired]

Цитат:

Не излиза така!
"Излизането" е само твое тълкувание на написаното от мен. Аз мога и да го оспоря, но мога и да го оставя неоспорено. В случая само решавам да кажа, че не казвам това... тоест, че по никакъв начин не казвам, че евреите и циганите са най-еволюирали, защото превъзходната степен на прилагателното "еволюирал" ми е смешна... Не зная какво означава някой да бъде "по-еволюирал" и "най-еволюирал". Когато прочетох Дарвиновия "Произход на видовете", не видях никъде такова степенуване от Дарвин, затова то ми е напълно неясно и не го употребявам...

Имах предвид нещо друго, което от Шекспир е направено на добра пиеса - Венецианският търговец. Просто евреите в процеса на своето живеене са не само етническа група, не само религиозна група, но и социална група... Те са просто градската класа през средновековието и затова започват да упражняват определени дейности, в които стават много добри. Това е техен уникален шанс и те не го пропускат! Виждаш, че Шекспир е озаглавил пиесата си "Венецианският търговец", а не "Венецианският евреин"...

Средновековието викаш. Действието в библията през средновековието ли се развива?...

Не зная какво имаш предвид под гонитба за мошеничество на евреите в Библията... Ако искаш може да илюстрираш!

Кажи ми за случка в Библията, в която се описва гонението на евреите от друг народ (например египтяните) за мошеничество и какво е мошеничеството?

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

tired

#2586660 - 04.03.2010 12:48 [Re: Signor d'Oro]

Цитат:

Цитат:

Не излиза така!

Средновековието викаш. Действието в библията през средновековието ли се развива?...

Не зная какво имаш предвид под гонитба за мошеничество на евреите в Библията... Ако искаш може да илюстрираш!

Кажи ми за случка в Библията, в която се описва гонението на евреите от друг народ (например египтяните) за мошеничество и какво е мошеничеството?

Ето една библейска случка: отиват евреите в Египет, изкупуват цялата реколта на местното население, после му я продават обратно на десеторни цени ))

Можеш да наречеш това търговия, ако ти се нрави. Според мен си има друго име. Търговията е нещо по-различно, ма нейсе

Библията, имай предвид, не са я писали фашистите или антисемитите, писали са я евреите. Ето също така кой пише и разпространява теориите за еврейската конспирация: не германците, не антисемитите, а самите евреи:

True Torah: Jews against Zionism

A eто и как е продължила въпросната еволюция:

Signor d'Oro
ценопитагореец

Регистриран: 28.12.2009
От: под Белевите върбета
    #2586676 - 04.03.2010 13:04 [Re: tired]

Цитат:

Ето една случка: отиват евреите в Египет, изкупуват цялата реколта на местното население, после му я продават обратно на десеторни цени ))

Можеш да го наречеш това търговия, ако ти се нрави. Според мен търговията е нещо по-различно, ма нейсе

Библията, имай предвид, не са я писали фашистите или антисемитите, писали са я евреите. Ето също така кой пише и разпространява теориите за еврейската конспирация: не германците, не антисемитите, а самите евреи:

Това, за което говориш е правилно от гледна точка на вярванията на всеки отделен човек, в това число и на твоите лични вявания (в смисъл на убеждения). Хората вярват в онова, в което искат да вярват. Не ме разбирай погрешно! Последното нещо, което бих направил, е да оспорвам личните ти вярвания - първо, защото да оспорваш вярванията на човек по интернет във форум е идиотизъм, и второ (по-важното), защото не съм привърженик на спора... Аз принципно не оспорвам...

Ако ти вярваш, че евреите са мошеници, защото пишейки своята собствена Библия, са написали, че са отишли някъде, изкупили са стоката от населението и са му я продали след това на десеторна цена и че описвайки това те (евреите) дават нагледен урок на следовниците си по мошеничество с призива "О, млади хора, отивайте в непознати земи, купувайте стоката на местните и им я продавайте на десеторни цени!", то това мога да го приема като твое вярване... Аз лично не го споделям, но не казвам, че то не е рационално. Просто търся неговите аргументи... и засега не ги намирам...

Освен това искам да ти кажа, че няма нищо по-естествено от това един евреин да бъде антиционист. Аз лично познавам гейове хомофоби. Познавам канадска еврейка, която е ционист до последната си молекула от тялото, и познавам синът на тази еврейка, който е антиционист... Познавам комунисти, чиито деца са антикомунисти...

--------------------

"Я мислех, като да си умрем от старост, а оно така стана', като да си умрем от смех!"
нане Вуте

Редактирано от Signor d'Oro (04.03.2010 13:05)

tired

#2586685 - 04.03.2010 13:11 [Re: Signor d'Oro]

Цитат:

Цитат:

Ето една случка: отиват евреите в Египет, изкупуват цялата реколта на местното население, после му я продават обратно на десеторни цени ))

Можеш да го наречеш това търговия, ако ти се нрави. Според мен търговията е нещо по-различно, ма нейсе

Това, за което говориш е правилно от гледна точка на вярванията на всеки отделен човек, в това число и на твоите лични вявания (в смисъл на убеждения). Хората вярват в онова, в което искат да вярват. Не ме разбирай погрешно! Последното нещо, което бих направил, е да оспорвам личните ти вярвания - първо, защото да оспорваш вярванията на човек по интернет във форум е идиотизъм, и второ (по-важното), защото не съм привърженик на спора... Аз принципно не оспорвам...

Ако ти вярваш, че евреите са мошеници, защото пишейки своята собствена Библия, са написали, че са отишли някъде, изкупили са стоката от населението и са му я продали след това на десеторна цена и че описвайки това те (евреите) дават нагледен урок на следовниците си по мошеничество с призива "О, млади хора, отивайте в непознати земи, купувайте стоката на местните и им я продавайте на десеторни цени!", то това мога да го приема като твое вярване... Аз лично не го споделям, но не казвам, че то не е рационално. Просто търся неговите аргументи... и засега не ги намирам...

Освен това искам да ти кажа, че няма нищо по-естествено от това един евреин да бъде антиционист. Аз лично познавам гейове хомофоби. Познавам канадска еврейка, която е ционист до последната си молекула от тялото, и познавам синът на тази еврейка, който е антиционист... Познавам комунисти, чиито деца са антикомунисти...

Това е проблема, че тези мои "вярвания" не предхождат практическите ми житейски наблюдения, а са логическа последица от тях.

Моите "вярвания", неподкрепени с факти от действителността, всъщност бяха, че евреите са много готини и умни хора.

Знаем ли достатъчно за еврейския проблем, или за който и да било друг проблем, или разчитаме на телевизията и на жълтите вестници да ни разкажат какво трябва да мислим и на кого трябва да симпатизираме?

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2586689 - 04.03.2010 13:15 [Re: tired]

Цитат:

Библията, имай предвид, не са я писали фашистите или антисемитите, писали са я евреите.

Ма то и Евангелията не ги е писал дяволът.

Майката му е в четящите и те могат...да я (самоцензура).

Gogo5
член някакъв

Регистриран: 17.12.2009
    #2586697 - 04.03.2010 13:25 [Re: tired]

Пак ли евреите пречат на просперитета ти? На 20-ти април да подариш на детето си една малка сладка свастичка с цвят пепел от рози!

tired

#2586698 - 04.03.2010 13:27 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Цитат:

Библията, имай предвид, не са я писали фашистите или антисемитите, писали са я евреите.

Ма то и Евангелията не ги е писал дяволът.

Майката му е в четящите и те могат...да я (самоцензура).

Не съм сигурна, че Евангелията не ги е писал Дяволът. Понякога даже ми хрумва, че са точно негово дело ))

Дяволът е метафора на злото. А злото на какво е метафора? Не е ли на прословутия фройдов "death drive", на инстинкта за разрушение и саморазрушение? Този инстинкт е водещ в християнството, и достига апогея си в садо-мазохистичната теология и практика на католицизма.

tired

#2586705 - 04.03.2010 13:31 [Re: Gogo5]

Цитат:

Пак ли евреите пречат на просперитета ти?
На 20-ти април да подариш на детето си една малка сладка свастичка с цвят пепел от рози!

Ти освен да декламираш пионерски стихчета, които си чул по телевизията, друго умееш ли да правиш? Да четеш, да гледаш около себе си, да мислиш?

Я гледай пак матрицата, нали ти беше харесала. Белким некой ден ако се събудиш, може и да се плеснеш по челото - абе тая пропаганда дет съм я погълнал не била реалността, реалността била друга ))

Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
    #2586710 - 04.03.2010 13:35 [Re: tired]

Бе...той, дяволът, освен дето е метафора на злото, си е съвсем реален и си е злото.

Виж само как влияе на четящите Евангелията.
Цитат:

А злото на какво е метафора? Не е ли на прословутият фройдов "death drive", на инстинкта за разрушение и саморазрушение? Този инстинкт е водещ в християнството

Католицизмът пък е съвсем друга бира и няма причина безчинствата му да бъдат обяснявани с Евангелията.
Православието и него да не го изпускаме по целесъобразност.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4396

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.