ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
Тема за една мрачна дъждовна и тъжна неделя...
    #2201812 - 24.09.2008 14:12 Прикрепен файл (90 тегления)

Осветлението нея неделя стана дифузно. Демек небето се свъси от облаци, подуха вятър, стана студено, даже поваля.
Реших да видя какво е пък да снимаш при такова време. Нали все говорим, че разсеяната светлина рисувала. Ай да видим как рисува...
И така, тръгнахме на път по околностите - количката, пътя, апарата... ... е тъй, тоз път без уточнена дестинация... напосоки... в разсеяната приглушена светлина. И леко дифузно настроение...
---
Започна се с един дръглив гларус, пощещ се на рибарско мостче...

... ей за това мостче заспало говорим...

Малко по-натам едни корморани, аз в началото си помислих, че ще излитат вертикално, а те просто си стояха така на вятъра. Не знам какво правят - проветряват ли се или просто са си полудели животинките...

Някак си през този ден идеята за мостчета и птици присъстваше в обкръжаващата ме среда... и апаратчето мелодично ги запечатваше в шумолящия ромон на напоителния дъждец...

Показвам последната снимка от него място, при която реших тогава, че много трилъресто е мястото, и е крайно време да се махам...

... докато не са наизлези вълците от гората.

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Редактирано от Петьо Дилов (24.09.2008 15:29)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петьо Дилов
рекордьор

Продължавам нататък...
    #2201823 - 24.09.2008 14:32 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (88 тегления)

По-нататък тръгнах да търся живот наоколо. Примерно къщички заспали, ябълчици сгърчени и от сорта. Само коминчетата не димяха...

... и тука, от друг ракурс... на колене, мамо ле, у калтъ... ... ама снимки да стават...
(само небето ме дразни)

По-късно в едно поле, на едно плато, много ми хареса тази самотна къщичка. И цветовете.

... и изразява моята искрена молба към вас: "Хора, направете ме, моля ви, министър на енергетиката, та да видите, ще има ли жици по снимките тогава..."

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (24.09.2008 14:43)

Петьо Дилов
рекордьор

Пак покрай водата...
    #2201826 - 24.09.2008 14:41 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (84 тегления)

Него ден променях мястото на снимане сигурно 20 пъти.
Минах покрай един канал, свързващ езерото с морето. Там един човечец пък свързваше картината с настроението...

Но да не ви прозвучи песимистично. Неееее. Този човек не тъжеше по отминалото лято, а гледаше наблизо ловуващите рибари и си мислеше за оптимистично изпържена рибка, право от живописния и хигиеничен канал... бе оптимизъм отвсякъде...

Същото място, но от по-друг ъгъл на обектива.

Бе мрачничко е май... ама ш'си надуя музиката в колата.
---
А, и кат стана въпрос за мрачничко, нека да разведря форума с един виц от моя реална случка...
Прибирам се начи към къщи с колата. Тъмно навън. Зимата ще да е било. И некъф отзад. С джипка - висока, като светнал дългите, и късите, и фаровете за зайци... имах чувството, че и джобно фенерче на дълги ако имаше - и с него ме заслепяваше гадината. Карам аз. Не псувам гласно. Обаче оня все зад мене. Слизам накрая пред магазина, където отивах за хляб и зрелища (демек бира и видеофилм)... и оня, спира зад мене. То "оня" се оказа една... А, двечки даже. Слизат тези две чудни създания, и едната вика на другата "ау, ма, муцкоооо, що така не виждам нищо!"... а аз кво да видим - она с черни очила да била, братя. Викам и "Ми много силен поларизатор си сложила муцка"... ама като каза "Кфооооо?", реших да вляза и да си взема хляб и зрелища...
---
Освен че с горния разказ се самоспамирах, ами и извода искам да кажа: кога се качвате на черешата да пасете сочни черешки, махнете зелените очила...

Редактирано от Петьо Дилов (24.09.2008 14:58)

Петьо Дилов
рекордьор

Вече самотните плажове...
    #2201837 - 24.09.2008 15:02 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (87 тегления)

Взе нея неделя вече да се смрачава, но аз упорито снимах. Сменях местата, и пак снимах. Към края на тази сесия попаднах на един непознат за мене плаж.
---
Тука не зная дали е реклама на "Глобул". Няма да е. Щото кво излиза то? - хората говорили, говорили, и ги няма... изпарили се... много излъчват тез телефони... казаха по телевизора...

Тази снимка е просто лудница. Няма тема. Просто съм сплескал всички планове в едно - плаж, кранове, цистерни, блокове, хълмове. И лудницата е пълна.

По-спокоен изглед от същото място. Снимката е направена с 200мм фокусно разстояние. Поглед към фара на пристанище "Варна". Виждат се квартал Чайка и Акчелар.

Рапанче самотно...

Малко водещи... само не е ясно накъде водят... а и логика няма нещо - егати и гларуса, само какви следи оставя...

Или пък, не. Изглежда някакъв пиян ловец на гларуси се е вихрил по плажа, но животинката е останала между колелетата...

Редактирано от Петьо Дилов (24.09.2008 15:16)

Петьо Дилов
рекордьор

Почти по мръкнало...
    #2201849 - 24.09.2008 15:18 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (112 тегления)

Това няма нужда да го обясняваме... но тъжничко е малко.

А тука сега... ве, лоша работа. Но да сме оптимисти. Да, хората ги няма вече по студения плаж. Но пък сигурно някъде на топличко си пийват червено винце...

Понеже много се стъмни, затътрих се към дома. И с изненада установих, че големия кактус в двора разцъфтял докато ме нямало.

... И друг изглед на цвета, вместо лека нощ...
Тъжна е малко темата, но аз съм весел.

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (24.09.2008 15:27)

nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
Re: Почти по мръкнало...
    #2201912 - 24.09.2008 17:23 [Re: Петьо Дилов]

приказна разходка...

все едно сме били заедно....

напоследък си мисля че с теб сякаш сме свързани... ти говориш за мрачна разходка... аз правя същата...

в неделя бях до село Косово, да си пообиколя моделките... миналата година снимах едни баби там... оказа се че 2/3 от материаал ми е покойник...

остана само една - най-възрастната баба в селото...

баба дана - клисарката на селската църква.. навършила 94 лазарника, но все още не ползва бастунче за да катери селските улички

благодарение на нея селската църква е едно приятно местенце да се отдадеш на мислите си...

малка, богобоязлива и страшно харизматична личност...

но все още с несломим дух. Тя ми каза - Млада съм още синко, само да сме живи и здрави...

иначе по малките Косовски улички трудно можеш да забележиш някой... помня елриша имаше страхотно попадение с една баба носеща дърва тук, уви на мен позираше само котката

заваля, падна мъгла.. и само малкото звънче на църквата остана да пее зад мен

на тръгване видях малка боке импресия...

а накрая все пак доброто настроение ми го върнаха хората...
на пикник по хайдушки

--------------------
QUO CURRE EST

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2201934 - 24.09.2008 18:13 [Re: Петьо Дилов]

Петьо,винаги съм ти харесвала снимките,ама като ги украсиш и с тия хубави коментари,просто става едно завършено цяло,дето му се радва мало и голямо във форума.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2201937 - 24.09.2008 18:17 [Re: nsirakov]

Ники вие с Петьо топите сърцата на хората тука.Хем е тъжно,хем е красиво,хем близко на човек като види тия пейзажи и тия портрети.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
Re: Тема за една мрачна дъждовна и тъжна неделя...
    #2201947 - 24.09.2008 18:42 [Re: Петьо Дилов]

@Петьо, @Сираков, много обичам да разглеждам вашите снимки и да чета разказите ви! Благодаря ви, че споделяте с нас! Много хубава разходка сте ни спретнали днес!

Петьо Дилов
рекордьор

#2202251 - 25.09.2008 01:16 [Re: nsirakov]

Ники, разби ме, човеко!
Първата и третата картини са цял разказ. Има драматизъм, но не е трилър. Пак няма сън сега...
---
Ма и едни режими си изпраскал

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (25.09.2008 01:24)

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3246

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.