ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
Re: Китай
    #2485480 - 20.10.2009 17:07 [Re: Петьо Дилов]

Е, явно принципът "око да види, ръка да пипне" не е само наш

--------------------
Ние сме ора естете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2485484 - 20.10.2009 17:10 [Re: Over and Out]

Днес по обяд най-после разгледах снимките ти и се засилих да пиша, пък нета ми зачезна.
Страхотно място и готини снимки, благородно завиждам

--------------------
Ние сме ора естете.

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #2485582 - 20.10.2009 19:03 [Re: Over and Out]

И тук ги разгледах с интерес! Наистина вдъхновяваш .

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2485674 - 20.10.2009 21:16 [Re: Over and Out]

Тези дестинации са най_интересни,когато имаш локален приятел или знаеш езика.Тогава пътешествието ти е по_вълнуващо.Приключенец си ти,Амазонке

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
    #2486845 - 22.10.2009 07:04 [Re: Менада]

Цитат:

Тези дестинации са най_интересни,когато имаш локален приятел или знаеш езика.Тогава пътешествието ти е по_вълнуващо.Приключенец си ти,Амазонке

страхотно място, жалко че не си уловила духа на страната

--------------------
QUO CURRE EST

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2487343 - 22.10.2009 18:25 [Re: Over and Out]

Невероятни гледки!

За мен лично, теракотената армия е супер зловеща. Не знам защо така я възприемам

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #2489613 - 25.10.2009 18:10 [Re: Over and Out]

Велоко!
Не знам дали си взимала някакви класове по фотография или ти е заложено, но си личи, че знаеш как да композираш!
Кадрите наистина ме накараха да почувствам това величие и простор не само на китайската стена, но и култура като цяло.
Много ме изкефи тази снимка с младежите на покрива на една от кулите. Точно там горе чувството е неописуемо.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
    #2489952 - 26.10.2009 10:37 [Re: nousha]

Nousha, аз никога не пътувам организирано, ако мога да го избегна. За мен планирането и подготовката са част от удоволствието. Плюс това имам толкова много пътешественически опит, че практическата организация я правя за часове или в движение и изобщо не ми тежи. Последното си пътешествие го реших две седмици преди да замина и си купих самолетните билети три дни преди датата на първия полет. Така че да - лесно се оправях за отделните пътувания, защото имам опит и подготовка. Не решавам всичко предварително, защото искам да съм гъвкава, но си имам някакъв общ план на действие в главата и знам какви са ми алтернативите. Ако човек не е подготвен и не е "оправен" ще си загуби повече време в лутане и организации вместо в пълноценно прекарване - за това става дума, за загубване няма да се загубиш, нито пък ще ти се случи кой знае какво тъй като Китай е безопасна страна. Английският е достатъчен за кратки престои в Азия - намират се достатъчно хора, които го разбират и говорят разбираемо.

Големите китайски градове, Сираков, за мен нямат собствен дух. Имат история, имат мащаб/размах, имат добра кухня, някои имат ултра модерно лице, но дух и атмосфера нямат. Познатите мизерия, соц. реализъм и еднаквост ги убиват. Приятно изключение донякъде прави Хонг Конг. Предполагам атмосфера ще усети човек в Тибет, Сечуан, Юнан, но това е друга част на света, друг маршрут, друго пътешествие. Това като коментар, а не като оправдание тъй като просто няма за какво да се оправдавам.

Да не е само текст, пускам линк към клипчето ми за Китай на YouTube.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2490273 - 26.10.2009 16:18 [Re: Over and Out]

Виж какво, Амазонке, ти не знаеш къде да ходиш. Хората като кажат "Азия" имат предвид Капукуле, Дубай, Малдивите и Пухкет. Като кажат "Африка"това означава Хугарда, Тунис, Пирамидите, Шарм-ал Шейх, Сейшелите и Мавриций. Интересното е че за ткива места няма да те питат за духа на страната.
За местата където ходиш обаче, трябва да пресъздадеш в една снимка цяла вселена.
Например в оня минъорски град (забравих му името) защо не щракна опърпан, бъззъб и преждевременно състарен китаец да клечи до камара кюмюр покрай обрасла с треволяк ж.п. линия? Наоколо смог, доменни пещи се извисяват в далечината а в малко по-близък план боси китайчета се въргалят прахоляка, бедни но щастливи. Това трябва да снимаш според мен.
За друг път да знаеш! Ако посетиш Швеция например и посетиш само Стокхолм, снимките няма да подлежат на критика. Ако обаче решиш да се разходиш до Линкьопинг и Норкьопинг, трябва да пресъздадеш меланхолията и северната тъга която ще те обзаме. Най-добре да идеш когато е късна есен. Наоколо мрачно и мокро, местните с предимно безизразнни лица понякога излъчващи студенина и скрита агресивност, болката която те обзема като гледаш в огледалото за обратно виждане спазмите на катеричките с прекършен гръбнак дето ги газиш по шосето от Линкьопинг до Норкьопинг, всичкото това трябва настроение трябва да го покажеш в снимки иначе все едно не си посетила Швеция...
Амазонке, Амазонке, нощо не разбираш!

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #2490526 - 26.10.2009 20:17 [Re: hasp]

Хм, трябва ли да се чувствам виновна, че обичам да снимам лицата на местните като отида по чужбинско? Ами всеки снима, каквото вижда, но гледаме различни неща. Един се впечатлява от величието на Китайската страна, друг се впечатлява от опърпания китаец, до който играят и се смеят щастливи деца. Духът на една страна се усеща индивидуално и много зависи от собствената настройка и призма. Има хора, които като отидат в Тайланд, Индия, Египет и Соломоновите острови, виждат само мизерия, мръсотия и досадни туземци. Те даже и не снимат сигурно. Лично аз, смятам, че Амазонка е уловила духа на Китай по свой начин и на мен ми хареса. Обичам да разглеждам всякакви гледни точки стига да не са плод на суета и ограниченост.

--------------------
I am just a vision.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 5756

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.