ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
Краят на Ноември - разходка с кученца...
    #2538565 - 21.12.2009 10:59 Прикрепен файл (88 тегления)

Края на месец Ноември. Слънчево и топло време. Решихме с приятели да излезем по брега на морето да разходим кученца - златен ретривър, диагноза кокер и бяла немска овчарка.
Оказа се, че е страшно трудно да се уловят и трите едновременно в един кадър. Това е възможно само ако стопаните им искат това...

В програмата бяха включени: гонене на пръчка, хапане на вълнички, пукане на детски топки... а за фотозависимите - щракане, дебнене, търкаляне по земята...

Минахме край едно приспособление с неизвестно за мен предназначение. Скелет на дървен кораб ли е било, барплот ли, или просто някаква атракция?

Нямаше кой да ми каже за какво служи това нещо. Че като се амбицирах ... Не, аз трябва поне да измисля нещо. И измислих... това чудо ще е за да се снима срещу слънцето, обаче като се застане в сянката на едната греда или мачта, така че да не блести слънцето директно в обектива...

Редактирано от Петьо Дилов (21.12.2009 11:14)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петьо Дилов
рекордьор

За леката скука отначало...
    #2538571 - 21.12.2009 11:19 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (92 тегления)

В първия момент, чисто от фотографска гледна точка ме обхвана някаква скука. Ми кво, море, пясък... все едно и също. Пък и на мен ми е твърде познато и донякъде банално...

Познато до болка... ... тука пък направо крещи от скука... въдици, но без рибарите си. Не, не са влезли да поплуват. Просто си пият мастичката в барчето зад гърба ми. Говорят за тъпата тегава риба, дето я мързи да захапе въдицата... и такива работи...

Спокойното време, тихото море, отсъствието на хора и животни в кадъра мепоразтревожиха малко... ся остана от скука да затворя апаратчето в чантата и да се отдам на хъмеене. То не че не бяхме с кучетата, но не може човек само тях да снима, нали ...

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Редактирано от Петьо Дилов (21.12.2009 11:29)

The mermaid
дете на Пирея

Регистриран: 12.02.2005
От: Морето...
Re: За леката скука отначало...
    #2538575 - 21.12.2009 11:30 [Re: Петьо Дилов]

Петьо, най-обичам познатите до болка морски снимки.. Завиждам ти, че живееш близо до морето, но пък и така му се радвам през твоя поглед

--------------------
"Красивото и нежно име с остър ръб ... " П.П.

Петьо Дилов
рекордьор

Сетих се...
    #2538577 - 21.12.2009 11:33 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (85 тегления)

Определено не бях прав.
Да, привидно бе еднообразно и скучно. Но не взех две много важни качества на светът наоколо. Че той във всяка една секунда е уникален и неповторим, и второ, много важно - този свят се състои от ЕЛЕМЕНТИ... ... Като например забити в пясъка крака от шезлонги... ... тъпизмите имат свойството да подобряват настроението, определено...

По същия този метод на "гледане" си правим от скучното поточе на мръсния канал голяма извиваща се сред каньон река...

... със стръмни свлачищни и непристъпни брегове...

Туй е ясно как се снима, особено с пряк визьор, нали... Абе да, характерно е, че при снимане на такива кадри хората от тайфата нещо избързват напред и викат на озадабените преминаващи "а, не, този не е снас..."
---
Продължаваме с елементи за да видим какво тук е по различното от преди или от след малко...

По принцип ресорт-сградите са еднообразни донякъде. Просто трябва да се опитаме да си представим как техните линии и повърхнини пробождат и разцепват пространството...

... и как отразяват слънцето..., така че в един момент нашата звезда Слънцето, става двойна звездна система... с гравитационен център - главата на човека... ... мда...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (21.12.2009 11:57)

Петьо Дилов
рекордьор

Нататък...
    #2538586 - 21.12.2009 11:59 [Re: Петьо Дилов] Прикрепен файл (87 тегления)

Продължаваме с елементите от цялото...

Това си го кръстих "Звярът от аспирацията, с глава сложена под тялото..."

Графити - неизбежен (неградивен) елемент от една подпорна стена...

Гледах, гледах... ... Е, как не виждам!? Ами то, много ясно! Това е новата атракция... от тази есен е на мода ... Качваш се по стълбата, и скачаш върху водното колело, ако може със засилка... След това въртиш педалите с всичка сила, докато създалата се аеродинамична тяга под турбината създаде разлика в наляганията, и устройството тръгне на път ... просто като къбена каша ... само че аз ще пропусна шоуто... продължавам да снимам...

Ето един пример за това как да си разнообразим сивото ежедневие, в което текат разни мръсни води от канализацията. През високотехнологични съоръжения като тръбно организирани варели, направо по пясъка на плажа...

После си облъчваш лявото мозъчно полукълбо с обогатен плутоний, не по-малко от 12 минути ... и резултатът е налице ...

Извинявам сел че об,аботката не е много доизпипананал но е п,авена твъ,де набъ,зо

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (21.12.2009 12:37)

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
Re: Краят на Ноември - разходка с кученца...
    #2538613 - 21.12.2009 12:34 [Re: Петьо Дилов]

Чудесно море. Там , където си снимал само морето - празни плажове и спокойствие. Това е " моето море ". С часове мога да седя там и да се наслаждавам.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Петьо Дилов
рекордьор

За кученцата...
    #2538620 - 21.12.2009 12:40 [Re: Azalea] Прикрепен файл (59 тегления)

Да не забравяме, че сме излезли да разходим кучетата, все пак.
Чара в началото се чудеше на всичко наоколо. Аве бебе е още. А да, тя предния ден навърши 9 месеца. Бебе е още...

Ретривъра Арчибъл...

Чара и Арчи в контражура на залеза...

Една от редките снимки на Арчибъл, Чара и в дъното - Рони... тримата...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (21.12.2009 12:49)

Over and Out

**

Регистриран: 22.02.2005
Re: Краят на Ноември - разходка с кученца...
    #2538795 - 21.12.2009 16:51 [Re: Петьо Дилов]

Морето, та морето... Може и аз да се пробвам да го поснимам това наше зимно море след няколко дни. Но само след като отдадем заслуженото на зимата по ски пистите в Банско.

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
Re: За кученцата...
    #2538879 - 21.12.2009 18:39 [Re: Петьо Дилов]

Хубава тема с хубави елементи.А последните елементи като гледам раздвижват достатъчно цялото спокойствие и дават съвсем друго настроение.

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Петьо Дилов
рекордьор

Относно едно свлачище...
    #2539568 - 22.12.2009 18:48 [Re: Менада] Прикрепен файл (60 тегления)

Това беше един почти емблематичен ресторант едно време. Трифон зарезан. На метри преди входа за Златни пясъци.

В момента е напълно изоставен. Чарът да се вижда морето през витрините се е превърнал в тягост...

Мястото опустя заради появилото се там свлачище, което започва още от главния път за Златните. Ето каква е картинката ...

А така се вижда пък като се слезе от долна страна на ресоранта. Цели масиви са пропаднали надолу към морето, заедно с построените върху тях сгради.

Масивът пък от своя страна е затиснал низходящите вили и постройки.

Ето. Сравнено с човешката фигура, която по принцип когато не се движи стои вертикално. Да не си помисли някой, че съм го докарал от кривене на апарата.

Спасителните кучета без грам команда се юрнаха в акция.

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (22.12.2009 19:05)

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2991

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.