ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Лoра

Регистриран: 05.11.2004
От: веяна :)
Re: снимки
    #2599356 - 27.03.2010 16:17 [Re: Дзвер]

Цитат:

а и ми е приятно да дискутираме цивилизовано кой как вижда нещата и различните вкусове.

да, именно

хмм.. така като гледам твоята снимка повече ми харесва. въпреки, че симетрията е по-голяма в другата.. там и двете ръце потъват еднакво почти. но пък релефа при теб е по-добре.. и малко по-контрастно, а аз обожавам контрастни снимки
дано скоро успееш да поснимаш на това място, звучи супер..

пускай още

и останалите да не се стесняват, ами да си пуснат снимките, че ми се критикува

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2599393 - 27.03.2010 18:56 [Re: Дзвер]

А моята първа асоциация беше с античен бюст.
Точно заради контрастите, мисля.
Но не ми се пипаше твоята снимка, макар точно тя да ме наведе на тази мисъл, затова се зарадвах като видях "чуждата".

.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2604814 - 09.04.2010 16:52 [Re: Лoра]

Експеримент. Без критики за кадрирането за тази идея си трябва женствено момче, русичко или с къдрички, рамото и мускулите, както и да ги гласихме, все твърде мъжкарски изглеждаха, та накрая изобщо не ги вкарах в кадъра

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Casiopeq
summer wine
**

Регистриран: 26.08.2009
От: София
    #2605604 - 11.04.2010 10:26 [Re: Дзвер]

защооооо не си ги вкарала в кадър? Веднага да ги вкараш! Тялото на мъж, трябва да излъчва мъжественост. За първи път виждам, толкова як мъж в ръцете и толкова 'нежно-младежки' в торса явно вдига САМО гири Много ми хареса. И по-изправеничък, ако има или в друга поза...ще е готино.

--------------------
"The pause is a Part of the walk" DEWAR`S

ВНИМАНИЕ!
Всеки е свободен да си бере лайка-та.

Дзвер
wavedancer

#2605748 - 11.04.2010 18:18 [Re: Casiopeq]

Екстра като тяло си е момчето, само че твърде мускулест- за тези специално с плодове и чувства някакви ми трябваше момче, което да не изглежда мускулаторски, а да може цялото тяло да изразява релакс и мир със себе си и света- китки, рамене, крака, хармонична поза и поглед не на "модел".
Радвам се, че ти харесва като идея, на мен също ми допада и мисля изобщо да доразработя темата свързана с античността и изобщо човешкото тяло без да е предизвикателно- искам неща като " Създаването на Адам" на Микеланджело да мога да правя
Имаше и други пози- цяло тяло, но личи напрежение или " моделство" в погледа.Забележи дори тук- рамото, което е далечната страна колко е изправено, а трябваше да е отпуснато, оставих снимката заради ръката от лакътя до пръстите, профила с леко отворената уста / макар и във врата да има напрежение/ и заради краката, доколкото се виждат.
Бтв- един въпрос към снимащите- как предразполагате хората да влезнат в темата? Случвало ми се е понякога, от една дума като си говорим, хем неопитни, им идва отвътре и друг път, обяснявам няколко дни предварително какво ще правим, показвам картини или скулптори да се обърне внимание на точно тези важни неща- поза, лице, докато снимаме слушаме и подходяща музика, разговаряме, не е напрегната обстановка, обаче ...не се получава.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #2605791 - 11.04.2010 19:59 [Re: Дзвер]

Дзвер, много добре се е получило! Браво! Харесва ми идеята и очевидно, успешно си предразположила модела, защото не забелязвам никакво напрежение по тялото. Позата е много естествена. Инспирарана ли е фотографията от конкретна статуя или сама си композирала? Всеки елемент си е на мястото. Не знам защо имаш притеснения относно кадрирането. На мен ми харесва. Обработката също пасва много добре. Искрено съм възхитена! Поздравления!

--------------------
I am just a vision.

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2605818 - 11.04.2010 21:30 [Re: Дзвер]

Дзверко, не искам да те критикувам, а да се подобри снимката. Щерката я видя и попита –На тази снимка някой древен ли е? – Да. -На какво е направен да е статуя, на фотошоп ли? – Май да? -А защо не му е дооцветила ръката вдясно?

П.С. не обвинявай и лапето както мене в сарказъм дето го няма... пък и да се сърдиш то отдавна спи и с нос си свирка.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Дзвер
wavedancer

#2605820 - 11.04.2010 21:36 [Re: O HARA]

Не, сама съм си я измисляла, ако нещо изобщо може да бъде измислено и някой друг да не го е правил, но аз обожавам мраморните скулптури.

--------------------

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2606389 - 12.04.2010 21:30 [Re: Дзвер]

Дзвер,тази снимка не я бях виждала!Божествена е!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2614216 - 26.04.2010 22:02 [Re: Дзвер]

Цитат:

Екстра като тяло си е момчето, само че твърде мускулест- за тези специално с плодове и чувства някакви ми трябваше момче, което да не изглежда мускулаторски, а да може цялото тяло да изразява релакс и мир със себе си и света- китки, рамене, крака, хармонична поза и поглед не на "модел".
Радвам се, че ти харесва като идея, на мен също ми допада и мисля изобщо да доразработя темата свързана с античността и изобщо човешкото тяло без да е предизвикателно- искам неща като " Създаването на Адам" на Микеланджело да мога да правя
Имаше и други пози- цяло тяло, но личи напрежение или " моделство" в погледа.Забележи дори тук- рамото, което е далечната страна колко е изправено, а трябваше да е отпуснато, оставих снимката заради ръката от лакътя до пръстите, профила с леко отворената уста / макар и във врата да има напрежение/ и заради краката, доколкото се виждат.
Бтв- един въпрос към снимащите- как предразполагате хората да влезнат в темата? Случвало ми се е понякога, от една дума като си говорим, хем неопитни, им идва отвътре и друг път, обяснявам няколко дни предварително какво ще правим, показвам картини или скулптори да се обърне внимание на точно тези важни неща- поза, лице, докато снимаме слушаме и подходяща музика, разговаряме, не е напрегната обстановка, обаче ...не се получава.

Дзвер, дано да си вярваш!

Дано да си вярваш защото прочетох нещо в женски клуб, което не е за поздравления - че преотстъпваш момчето на рекламни фотографи и се гордееш че си му била първия фотограф.

Аз това не ти го написах още тогава, защото си все в особено настроение
но малката въобще не свърза грозденцето с чувства, а каза че това е Орфей. Идеята е за Орфей. С тези нежни пръстчета.

Ето я темата за разработване, момчето невероятно влиза в същия нежен мъжки образ:

Лирикса ти е тук:

http://www.lyricszoo.com/kathleen-ferrier/orfeo-ed-euridice-che-feci-mai-che-faro-senza-euridice/

Дано не преварят идеята и да го пуснат с рекламна мелодия за мобилник. Моцарт, Глюк... всички гении да чуруликат като папагали на мобилник е престъпление!

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16534

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.