ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
Re: снимки
    #2619095 - 05.05.2010 00:51 [Re: aid]

Не знам как е по другите страни, вероятно тук БуБу би разказала доста различни неща за там при вас.
Но от моя опит с начинаещи модели:
- първо тук работата на фотографа се възприема като, че е просто щракане. Най важни са гримът и прическата. За да си даде сметка един модел за това, че фотографът и евентуално, ако има стилист са " шефовете", то трябва да си много известен фотограф- с публикации в големи издания, с много познати и много да се шуми около теб.
- почти всяко момиче или момче под 70 кгр си мисли, че може да е модел, защото е лесно, защото е хубав/а
- онзи ден, докато снимахме със Стела / момичето от снимките/, стоях да гледам, докато я гримират. Около час разговорът беше само за гримчета и тнт. Нещото, което ме изуми беше, че от 14 годишна си мислела как ще е гримирана за сватбата си, дали ще успеят да й направят прическата добре и как смята, че защо да не пробва за модел, след като всички се пробват. Друг път с подобни начинаещи момичета съм чувала подобни приказки- винаги споделят какви обувки за 300-400 евро са си купили, как плащат поне веднъж седмично на гримьор и 2 пъти на фризьор. Същите тези момичета питат фотографите за ТФП / когато позират, снимаш и слагат снимките в бук-овете си без никой да плаща на никого/ и ако имам моя си идея- се организирам аз да си намеря дрехи, ако са нужни или аксесоари, ако обаче е тяхна, очаквам ( всъщност уговаряме се те да си донесат), но забравят.
Отделно другото е, че ако сме избрали идея и сме се съгласили, не могат да се вживеят в нея. Пример: имаше случаи с по- гламур- рок излъчване, червена електрическа китара. Ок, но изисква много динамика в позата и чувство, ане просто да позираш с китарата или да я хванеш като мандолина.
В Гърция фотографите, които снимат за списания, колекции или големи каталози, винаги предпочитат да работят с чуждестранни модели, поради две причини. Чуждите модели / според думите на известни фотографи/ са по- дисциплинирани и кооперативни, работят и правят каквото се иска от тях- налага се подстригване- ок, налага се да не си красив в лицето и да те направят грозен, но да изпъква дрехата- ок. Гръцкият модел иска да е красив в лицето. Рядко са щурите.
Повечето начинаещи момичета позират по- свободно, само, докато разговорът се върти около колко красиви са. Кажеш ли един път какво точно искаш като поза и ако им е трудно- погледът помръква и от там нататък нещата придобиват малко измъчен вид.
За това и много много фотографите избягват да правят ТФП-та и да си късат нервите напразно. Защото никой не си дава сметка, че зад една снимка стои работата и материалите на един гримьор, а професионалните гримове не са евтини изобщо, да не говорим за сменянето на мигли и други еднократни аксесоари, работата на фризьор и на фотографа, който освен техниката, след това прекарва дни в оправяне на кожа и други неща.
Отделно има и нещо друго, което не знам на какво се дължи . Сега гледам една снимка на момичето, което правеше косите, докато си наглася осветлението я сложих да пробвам върху нея- нищо снимка- без замисъл, без да е оправена или тя да е кой знае колко накипрена- но е толкова пълна с енергия. А като се има предвид, че с това момиче от снимките не беше трудно да се общува, а и кожата й е толкова перфектна, че не се налага почти никаква корекция, нито пък тялото й изисква някакви специални коригиращи пози или фотошопинг.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
aid
(не)редовна

Регистриран: 04.09.2005
От: Red Cross
    #2619128 - 05.05.2010 02:23 [Re: Дзвер]

Дзвер, незнам как работиш при такива условия, сигурно си много търпелива. Така както си го описала ми се струва, че хич не ти е лесно с гръцките модели. Много глезени бе , ама явно понятието "да бъдеш модел" се разминава по различните краища на света. А пък това мислене, че работата на фотографа е само щракане за мен е доста руд и дисриспектфул.

"отпускането" сигурно зависи и от самия модел, колко е срамежлив, дали е притеснителен като натура особено като знае, че е на фото-сесия. Фактът, че ги снимат за нещо, което е важно за тях, ги "втвърдява" допълнително. Примера ти с момичето, което е правило косите го доказва донякъде. Знаела е, че просто я снимаш за проба и затова си е била напълно естествена и е позирала с кеф.
Това са си мои разни разсъждения, може и да не съм права. Не съм фотограф и не работя с модели, та съм много под нивото ти, но ми е интересен "разговора", еле пък когато научавам нови неща.
Интересно би било да се включи и БуБу да разберем как е и тук, но силно се съмнявам, че ще има време за това

--------------------
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си.

Дзвер
wavedancer

#2619248 - 05.05.2010 11:58 [Re: aid]

Е, чак не е толкова зле, относно търпението- навсякъде се иска, иначе не се захващаш , а и осъзнавам, че самата аз щом искам да пробвам нещо точно такова и съм се съгласила с определени хора, значи си нося всички последствия. Чета един форум от време на време- предимно модели и фотографи от щатите. Та и там в дискусиите съм срещала много подобни, а и по- фрапиращи неща. Това, което обаче винаги ми е било чудно е " атитюда" на начинаещите модели, който тук със сигурност е малко по- различен вероятно и са по- несериозни. Наскоро друга позната- гримьор искаше да участва в един международен конкурс за грим " американ пин ъп"- момичето супер сериозно- сума време си търси модел точно такъв сладникав- рус с големи очи, поръчва дрехи, обувки и аксесеоари от щатите за идеята, които бяха трицифрено число. И накрая в деня на снимките, когато ангажира и фотограф, в града в който живее, " моделката" просто не идва.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2619289 - 05.05.2010 13:13 [Re: Дзвер]

Дзвер,
Извънредно интересно, благодаря ти много за разказа.
Ако ти се пише, спокойно можеш да споделяш винаги когато имаш желание за това.

Почти нищо не знам за Гърция, но примерно една разходка по парадната улица на Патра ме...впечатли. Различни географски ширини, различни вкусове. По на юг е нещо като програма на италианска телевизия.

Позната щеше да идва към Норвегия за известно време и ме запита за някои основни неща, включително дрехи. Отговорих, че тук не се носят като в България лъскави неща.
След като пристигна, тя ме "навика" за грешната информация, защото в магазините имало достатъчно лъскаво.
Така е, но явно въпросът не е само в наличието на лъскаво, а в начина, по който се носи то. В онова, което се влага в него едва ли не.

siuxi
пристрастен
**

Регистриран: 30.05.2009
    #2624538 - 13.05.2010 14:39 [Re: Лoра]

уеб страница

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2624877 - 13.05.2010 22:28 [Re: Дзвер]

Прочетох, поогледах отново... някои неща не си заслужават да се правят както "в щатите", прекалено е скучно.
Моделите ти имат красиви гръцки черти.

Музика за вдъхновение:

П.С. още е на:
http://www.myspace.com/paliatsaras
http://www.youtube.com/paliatsaras
ама и едни хубави сини очи има пу-пу гледай да не хванеш от гледане уроки

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

siuxi
пристрастен
**

Регистриран: 30.05.2009
    #2624888 - 13.05.2010 22:42 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Дзвер
wavedancer

#2626335 - 16.05.2010 13:53 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Още малко да ви досадя с " персоналния" ми модел

--------------------

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #2626352 - 16.05.2010 14:44 [Re: Дзвер]

ай

Дзвер другия път като го снимаш това момче, може ли да дойда да ти помагам с екипировката?!?
ще съм много кротка и изпълнителна

много ми харесаха.
браво!

--------------------
Трудна за отвличане.

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2626388 - 16.05.2010 16:09 [Re: Дзвер]

Ах, Дзвер,
Умата няма да се справи сама, ще трябва и мен да викаш да помагам.

Двете цветни снимки са
Мога ли да споделя: при втората периферията на шапката малко ми се набива на очи в предната си част. Някак ми стои по_скоро като двуизмерна в белотата си.
Това е вероятно да изглежда различно при теб, дори по всяка вероятост е така.
Много ми харесват и другите две снимки.
Може би четвъртата ми идва малко странна, нещо в долната част на краката ми се струва неестествено като поза.
Сянката на лявото бедро дали не е по_добре да я заличиш или омекотиш?

Уф, излезе, че основно коментирам, а не е така. Много ми харесва. Третата снимка е все едно си снимала бог от гръцката митология.
За цветните казах.

(Ти сега кажи кога да идвам )

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17269

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.