ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Лoра

Регистриран: 05.11.2004
От: веяна :)
снимки
    #2597550 - 23.03.2010 11:40

ето няколко от мен, може да сте ги виждали на линкчето в подписа ми

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петьо Дилов
рекордьор

Регистриран: 01.07.2005
От: Варна
Re: снимки
    #2597587 - 23.03.2010 12:40 [Re: Лoра]

Ларче , ... опа, Лорче, може ли малко информация. Ще ти кажа какво ме интересува конкретно. Можеш ли с по две думи да разкажеш кои от моделите познаваш, има ли заигравка и разговор? Или просто: "я гледай в тоз обектив"..., или "погледа - долу вляво, а така, като мома англичанка, браво"..., или "няма те ухапи невестулката, споко, не мърдай!".
Браво за портретките
1 и 6 са ми по-естествени някак си, с нещо като отпускане на модела, с израз и изказ на нещо. Другите - 2, 3, 4, 5 малко са ми нагласени и суховати, но това е мое мнение и не искам да се сърдиш. Затова и зададох горния въпрос за да видя прав ли съм, или просто така ми се струва.
За 7 - хубава игра на третини, линии и форми. Добре щеше да бъде да не се виждат стойките под светрите правоъгълници защото могат евентуално да отвлекат вниманието. Снимката има история, има замислянка
Фаворит от серията ми е №6. Но нещо ми е леко замазана. Иначе погледът на тази млада жена говори

--------------------
Моето местенце е в pismoto.com Откъдето и да го погледне човек, лятото идва...

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2597597 - 23.03.2010 13:12 [Re: Лoра]

Тези женските портрети 2 и 6 ужасно много ми харесва подобно филмово излъчване и светлина!
Може ли и другите да пускат портрети в темата?

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Лoра

#2597653 - 23.03.2010 14:39 [Re: Петьо Дилов]

Петьо

моделите всичките ги познавам. и не от скоро..

естествено, че си говорим по време на снимки и естествено, че искам от тях да правят разни неща не всеки е роден модел, с позирането се свиква..
тук всичко е поза. в студио, както се вижда.
снимка 6 ми е любимия портрет и е от първата ни сесия с момичето. на филм е. замазана е, защото е подобие на репродукция от хартиено копие, почти на тъмно без статив..
2 и 4 са от една и съща сесия, но едната е на филм, другата дигитална разликата е огромна.. на мен чернобялата ми харесва повече.
на моя монитор стойките не се виждат на последната снимка, тъмничък е, знам..
снимки 3 и 5 са от някакви сесии от нямане какво да се прави.. понякога с колегите (момчето е от моя курс) се лигавим и се снимаме на по чаша вино-две и така.. случват се и добри кадри

--------------------
“A photograph is a secret about a secret. The more it tells you, the less you know.”
― Diane Arbus

Лoра

#2597655 - 23.03.2010 14:41 [Re: Дзвер]

пускай, дзвер, дай да видим твои работи

благодаря ти, харесала си точно двете снимани на филм

п.п. който иска, нека пуска портрети.. по-подбрани ако може

--------------------
― Diane Arbus

Редактирано от Лoра (23.03.2010 14:43)

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2597657 - 23.03.2010 14:43 [Re: Лoра]

я, ето че и лОрчето можела да пуска снимки тук

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

Петьо Дилов
рекордьор

#2597665 - 23.03.2010 14:57 [Re: Лoра]

Мерси за разясненията, Лора! Много хубами снимки имаш! Гледах ги.
Може ли да пусна портретки тука?

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (23.03.2010 14:57)

Дзвер
wavedancer

#2597666 - 23.03.2010 14:57 [Re: Лoра]

Ура!
Моите снимки са от тази неделя- портретната част. Тук бях за пръв път и гримьор и фризьор и стилист

На тази последната в последствие й махнах розовеещото, щото ме дразнеше, но сега не си намирам папката, в която я сложих.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Лoра

#2597680 - 23.03.2010 15:21 [Re: Дзвер]

ееееееее, дзвер!!!

класика! жестоки са! 1 ми е фаворит

--------------------
― Diane Arbus

Лoра

#2597682 - 23.03.2010 15:22 [Re: Петьо Дилов]

благодаря, Петьо

пускай

--------------------
― Diane Arbus

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2597757 - 23.03.2010 17:42 [Re: Дзвер]

Леле,то както нямаше,нямаше и се отприщихте като екслоадирал бент.И все красоти пускате-като от филмите са всички!
Удоволствие е да ги гледа човек!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2597762 - 23.03.2010 17:52 [Re: Лoра]

Цитат:

Ааааа, браво Лорче
Туй много хубав фот
И не знам защо, веднага ми заприлича моделката ти на Ингрид Бергман

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Лoра

#2598132 - 24.03.2010 12:45 [Re: Natural]

данке

бе, на мен не ми прилича.. може би настроението и излъчването си приличат..

--------------------
― Diane Arbus

Петьо Дилов
рекордьор

#2598135 - 24.03.2010 12:53 [Re: Natural] Прикрепен файл (65 тегления)

Да, прилича. А и снимката как носи духа на онова време! Бе добра е Лора!
---
Браво и на Дзве. И ти почна студиен портрет. Поздравлиния! Сигурно е трудничко.
---
Моите примери за портретна фотография са от типа "уловен момент", където моделът неочаква снимката, но е в някаква своя среда. "Човекът от Жеравна"...

Каталунци след края на танца...

И "Мария и вярата"...

--------------------

Редактирано от Петьо Дилов (24.03.2010 12:58)

сани-х
.......
**

Регистриран: 06.07.2005
От: флорида
    #2598843 - 25.03.2010 21:20 [Re: Петьо Дилов]

човекът от Жеравна ми заприлича на Бил Клинтън

Дзвер
wavedancer

#2599306 - 27.03.2010 11:07 [Re: Дзвер]

--------------------

Мадона на сияйните водопади
участник
**

Регистриран: 29.02.2008
От: В полите на Витоша
    #2599318 - 27.03.2010 12:14 [Re: Дзвер]

Аааах какъв ефект! Прилича на светец...
или по-скоро на ортодоксален мъченик.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #2599320 - 27.03.2010 12:15 [Re: Дзвер]

харесвам!

--------------------
I am just a vision.

Лoра

#2599341 - 27.03.2010 14:41 [Re: Дзвер]

приятно е, но не ми харесва как ръцете му потъват в сянка..понякога като искаш голям контраст и като работиш само с една лампа е малко трудно да контролираш тези нежелани сенки и потъвания.. и в случая така като гледам единствения вариане т ръцете му да са някъде другаде или 2 идеи по напред или настрани.. също и дупките в очите и под носа.. за тях е ясно, че това е желаният ефект, но мисля, че това осветление не е за неговото лице и глава..

сега, това си е лично мое мнение и не задължавам никой с него. реших да го напиша, щото мисля, че дзвер няма да се фръцне и да си помисли, че се заяждам, примерно

--------------------
― Diane Arbus

Дзвер
wavedancer

#2599355 - 27.03.2010 16:07 [Re: Лoра] Прикрепен файл (58 тегления)

Не бих се фръцнала, да не взема да залитна и падна, а и ми е приятно да дискутираме цивилизовано кой как вижда нещата и различните вкусове.
Принципно идеята ми беше този път да пробваме не толкова контрастно, но младежът държеше да направим точно такава снимка- беше ми донесъл да погледна една и да търсим този ефект.
Ето тази- не е моя не знам на кого е.

Та, мисля, получихме каквото е показано.В случая ръцете не са ми важни, колкото релефността на торса.
За дали е за неговото лице и тяло- о, да, поне за моя вкус, този тип лица с ясни линии са екстра за това.
По- късно като разгледам какво друго сме сътворили, ще пусна и други.Намерих една стара каменоломна с много интересни боклуци из нея- варели, стари сгради, вертикални каменни скали и някой ден ще я експлоатирам. Вчера хванахме светлината уви само за 5-6 минути.

--------------------

Лoра

#2599356 - 27.03.2010 16:17 [Re: Дзвер]

Цитат:

а и ми е приятно да дискутираме цивилизовано кой как вижда нещата и различните вкусове.

да, именно

хмм.. така като гледам твоята снимка повече ми харесва. въпреки, че симетрията е по-голяма в другата.. там и двете ръце потъват еднакво почти. но пък релефа при теб е по-добре.. и малко по-контрастно, а аз обожавам контрастни снимки
дано скоро успееш да поснимаш на това място, звучи супер..

пускай още

и останалите да не се стесняват, ами да си пуснат снимките, че ми се критикува

--------------------
― Diane Arbus

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2599393 - 27.03.2010 18:56 [Re: Дзвер]

А моята първа асоциация беше с античен бюст.
Точно заради контрастите, мисля.
Но не ми се пипаше твоята снимка, макар точно тя да ме наведе на тази мисъл, затова се зарадвах като видях "чуждата".

.

Дзвер
wavedancer

#2604814 - 09.04.2010 16:52 [Re: Лoра]

Експеримент. Без критики за кадрирането за тази идея си трябва женствено момче, русичко или с къдрички, рамото и мускулите, както и да ги гласихме, все твърде мъжкарски изглеждаха, та накрая изобщо не ги вкарах в кадъра

--------------------

Casiopeq
summer wine
**

Регистриран: 26.08.2009
От: София
    #2605604 - 11.04.2010 10:26 [Re: Дзвер]

защооооо не си ги вкарала в кадър? Веднага да ги вкараш! Тялото на мъж, трябва да излъчва мъжественост. За първи път виждам, толкова як мъж в ръцете и толкова 'нежно-младежки' в торса явно вдига САМО гири Много ми хареса. И по-изправеничък, ако има или в друга поза...ще е готино.

--------------------
"The pause is a Part of the walk" DEWAR`S

ВНИМАНИЕ!
Всеки е свободен да си бере лайка-та.

Дзвер
wavedancer

#2605748 - 11.04.2010 18:18 [Re: Casiopeq]

Екстра като тяло си е момчето, само че твърде мускулест- за тези специално с плодове и чувства някакви ми трябваше момче, което да не изглежда мускулаторски, а да може цялото тяло да изразява релакс и мир със себе си и света- китки, рамене, крака, хармонична поза и поглед не на "модел".
Радвам се, че ти харесва като идея, на мен също ми допада и мисля изобщо да доразработя темата свързана с античността и изобщо човешкото тяло без да е предизвикателно- искам неща като " Създаването на Адам" на Микеланджело да мога да правя
Имаше и други пози- цяло тяло, но личи напрежение или " моделство" в погледа.Забележи дори тук- рамото, което е далечната страна колко е изправено, а трябваше да е отпуснато, оставих снимката заради ръката от лакътя до пръстите, профила с леко отворената уста / макар и във врата да има напрежение/ и заради краката, доколкото се виждат.
Бтв- един въпрос към снимащите- как предразполагате хората да влезнат в темата? Случвало ми се е понякога, от една дума като си говорим, хем неопитни, им идва отвътре и друг път, обяснявам няколко дни предварително какво ще правим, показвам картини или скулптори да се обърне внимание на точно тези важни неща- поза, лице, докато снимаме слушаме и подходяща музика, разговаряме, не е напрегната обстановка, обаче ...не се получава.

--------------------

O HARA
непокорна

#2605791 - 11.04.2010 19:59 [Re: Дзвер]

Дзвер, много добре се е получило! Браво! Харесва ми идеята и очевидно, успешно си предразположила модела, защото не забелязвам никакво напрежение по тялото. Позата е много естествена. Инспирарана ли е фотографията от конкретна статуя или сама си композирала? Всеки елемент си е на мястото. Не знам защо имаш притеснения относно кадрирането. На мен ми харесва. Обработката също пасва много добре. Искрено съм възхитена! Поздравления!

--------------------
I am just a vision.

участник
**

#2605818 - 11.04.2010 21:30 [Re: Дзвер]

Дзверко, не искам да те критикувам, а да се подобри снимката. Щерката я видя и попита –На тази снимка някой древен ли е? – Да. -На какво е направен да е статуя, на фотошоп ли? – Май да? -А защо не му е дооцветила ръката вдясно?

П.С. не обвинявай и лапето както мене в сарказъм дето го няма... пък и да се сърдиш то отдавна спи и с нос си свирка.

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Дзвер
wavedancer

#2605820 - 11.04.2010 21:36 [Re: O HARA]

Не, сама съм си я измисляла, ако нещо изобщо може да бъде измислено и някой друг да не го е правил, но аз обожавам мраморните скулптури.

--------------------

Менада
размер XLent

#2606389 - 12.04.2010 21:30 [Re: Дзвер]

Дзвер,тази снимка не я бях виждала!Божествена е!

--------------------

участник
**

#2614216 - 26.04.2010 22:02 [Re: Дзвер]

Цитат:

Екстра като тяло си е момчето, само че твърде мускулест- за тези специално с плодове и чувства някакви ми трябваше момче, което да не изглежда мускулаторски, а да може цялото тяло да изразява релакс и мир със себе си и света- китки, рамене, крака, хармонична поза и поглед не на "модел".
Радвам се, че ти харесва като идея, на мен също ми допада и мисля изобщо да доразработя темата свързана с античността и изобщо човешкото тяло без да е предизвикателно- искам неща като " Създаването на Адам" на Микеланджело да мога да правя
Имаше и други пози- цяло тяло, но личи напрежение или " моделство" в погледа.Забележи дори тук- рамото, което е далечната страна колко е изправено, а трябваше да е отпуснато, оставих снимката заради ръката от лакътя до пръстите, профила с леко отворената уста / макар и във врата да има напрежение/ и заради краката, доколкото се виждат.
Бтв- един въпрос към снимащите- как предразполагате хората да влезнат в темата? Случвало ми се е понякога, от една дума като си говорим, хем неопитни, им идва отвътре и друг път, обяснявам няколко дни предварително какво ще правим, показвам картини или скулптори да се обърне внимание на точно тези важни неща- поза, лице, докато снимаме слушаме и подходяща музика, разговаряме, не е напрегната обстановка, обаче ...не се получава.

Дзвер, дано да си вярваш!

Дано да си вярваш защото прочетох нещо в женски клуб, което не е за поздравления - че преотстъпваш момчето на рекламни фотографи и се гордееш че си му била първия фотограф.

Аз това не ти го написах още тогава, защото си все в особено настроение
но малката въобще не свърза грозденцето с чувства, а каза че това е Орфей. Идеята е за Орфей. С тези нежни пръстчета.

Ето я темата за разработване, момчето невероятно влиза в същия нежен мъжки образ:

Лирикса ти е тук:

http://www.lyricszoo.com/kathleen-ferrier/orfeo-ed-euridice-che-feci-mai-che-faro-senza-euridice/

Дано не преварят идеята и да го пуснат с рекламна мелодия за мобилник. Моцарт, Глюк... всички гении да чуруликат като папагали на мобилник е престъпление!

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2614837 - 27.04.2010 21:54 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Не те разбирам
Да, хубаво е, ако вземат момчето за нещо истинско. И се радвам, че си го " открих". Много ясно, че по- добри фотографи ще го снимат щом става. Но с него ще продължим да си снимаме завбъдеще, защото имаме едни идеи, които сме си говорили и искаме да пробваме.
А иначе беше много смешно, като той не знаеше какъв точно е човекът, който се е интересувал от него и ми вика, " Виж, аз ще отида и ще го питам да ни даде някакви дрехи"

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2618305 - 03.05.2010 20:22 [Re: Дзвер]

Стела

--------------------

aid
(не)редовна

Регистриран: 04.09.2005
От: Red Cross
    #2618349 - 03.05.2010 22:29 [Re: Дзвер]

Първата снимка много ми хареса , но на другите като че ли девойчето не се е отпуснало достатъчно, малко "втвърдени/напрегнати" ми се виждат, ама може само така да ми се привижда щот съм с главоболие

--------------------
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си.

aid
(не)редовна

#2618451 - 04.05.2010 06:22 [Re: aid]

абе нещо бая не ми е било добре, щом чак и думата съм объркала. искала съм да кажа, че са "вдървени/напрегнати".
"втвърдени" и аз незнам к'во е

--------------------

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2618553 - 04.05.2010 10:46 [Re: Дзвер]

И снимките и моделката ти са хубави, обаче и на мен ми направи впечатление че е някак като че го прави като ангария, липсва й естественост За каталог на дрехи би станало, но за нещо по-художествено - трудно Ох, не ти е лесно и на теб да работиш с всякакви хора

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Дзвер
wavedancer

#2618604 - 04.05.2010 12:36 [Re: aid]

Цитат:

абе нещо бая не ми е било добре, щом чак и думата съм объркала. искала съм да кажа, че са "вдървени/напрегнати".
"втвърдени" и аз незнам к'во е

Верно са "втвърдени" някои от снимките- последната. Тези са на първо "четене", които ми попаднаха. Трябва да прегледам останалите 250 и да избера по- разчупени пози.
@ Шогун, с това момиче не беше трудно да се работи, а и не са за нещо художествено. Тя иска да е точно това- модел за каталози на дрехи. А и аз искх да пробвам един тип осветление, което до сега не съм.
Бтв за " втвърдяването"- или аз им действам стресиращо като снимаме или гримьорката, която е супер готина по моите разбирания, защото винаги като сме точно този " екип" се получава по- статично.
А това, което начинаещите модели грешат е да гледат на всяка цена в камерата, да заемат поза и да не мърдат, а те следват с поглед. И колкото и да казваш, че могат да се движат бавно и спокойно- очакват да чуят щракването и ако не го чуят веднага се напрягат. Не знам защо.

--------------------

участник
**

#2618710 - 04.05.2010 15:24 [Re: Дзвер]

Мен ме учудва разминаването между хубав грим, магическите орхидеи върху вълнистата и жива коса и евтиния спортен стил на дрехите, в които е облечена.

--------------------

aid
(не)редовна

#2618748 - 04.05.2010 16:32 [Re: Дзвер]

Дзвер, ами ти си си отговорила на въпроса, правят така именно защото са начинаещи и нямат опит. Може би като потренират повечко и натрупат достатъчно опит, нещата би трябвало да се променят. Ама това са си мои догадки, може и други да са причините.
За гримьорката незнам, но теб съм те виждала на снимка и не ми изглеждаш страшна
Днес като ги гледам отново снимките и друго ми направи впечатление, изразът на лицето на модела. Сякаш няма желание/ищах да позира, все едно тя не иска, ама някой друг понеже я кара и тя насила го прави.

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2618808 - 04.05.2010 17:10 [Re: aid]

За това ще кажа по- късно,че излизам, на мен лично ми е много интересно да научавам от моделите тук разни неща- що за хора са, особено тези, които не са професионални,а искат да бъдат, как гледат изобщо на потенциална такава работа. Има много голяма разлика дори, ако го погледнеш откъде са.
Ако ви е интересно де .
Аз също гледам снимките и понеже знам кога и какво сме говорили, докато снимаме, мога да видя кога "придобиват изражение".
За себе си мисля, че не съм страшна, на всичкото отгоре, както може да се види от форумите не съм и мълчалива много. Имаме предварителни срещи. И най- интересно е когато снимаш ТФП, тогава става някаква силно казано " битка" кой какво иска- гримьор, фотограф, модел. Всеки гледа нещо различно в снимката.

--------------------

aid
(не)редовна

#2618824 - 04.05.2010 17:47 [Re: Дзвер]

Интересно ни е, разказвай, плз

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2619095 - 05.05.2010 00:51 [Re: aid]

Не знам как е по другите страни, вероятно тук БуБу би разказала доста различни неща за там при вас.
Но от моя опит с начинаещи модели:
- първо тук работата на фотографа се възприема като, че е просто щракане. Най важни са гримът и прическата. За да си даде сметка един модел за това, че фотографът и евентуално, ако има стилист са " шефовете", то трябва да си много известен фотограф- с публикации в големи издания, с много познати и много да се шуми около теб.
- почти всяко момиче или момче под 70 кгр си мисли, че може да е модел, защото е лесно, защото е хубав/а
- онзи ден, докато снимахме със Стела / момичето от снимките/, стоях да гледам, докато я гримират. Около час разговорът беше само за гримчета и тнт. Нещото, което ме изуми беше, че от 14 годишна си мислела как ще е гримирана за сватбата си, дали ще успеят да й направят прическата добре и как смята, че защо да не пробва за модел, след като всички се пробват. Друг път с подобни начинаещи момичета съм чувала подобни приказки- винаги споделят какви обувки за 300-400 евро са си купили, как плащат поне веднъж седмично на гримьор и 2 пъти на фризьор. Същите тези момичета питат фотографите за ТФП / когато позират, снимаш и слагат снимките в бук-овете си без никой да плаща на никого/ и ако имам моя си идея- се организирам аз да си намеря дрехи, ако са нужни или аксесоари, ако обаче е тяхна, очаквам ( всъщност уговаряме се те да си донесат), но забравят.
Отделно другото е, че ако сме избрали идея и сме се съгласили, не могат да се вживеят в нея. Пример: имаше случаи с по- гламур- рок излъчване, червена електрическа китара. Ок, но изисква много динамика в позата и чувство, ане просто да позираш с китарата или да я хванеш като мандолина.
В Гърция фотографите, които снимат за списания, колекции или големи каталози, винаги предпочитат да работят с чуждестранни модели, поради две причини. Чуждите модели / според думите на известни фотографи/ са по- дисциплинирани и кооперативни, работят и правят каквото се иска от тях- налага се подстригване- ок, налага се да не си красив в лицето и да те направят грозен, но да изпъква дрехата- ок. Гръцкият модел иска да е красив в лицето. Рядко са щурите.
Повечето начинаещи момичета позират по- свободно, само, докато разговорът се върти около колко красиви са. Кажеш ли един път какво точно искаш като поза и ако им е трудно- погледът помръква и от там нататък нещата придобиват малко измъчен вид.
За това и много много фотографите избягват да правят ТФП-та и да си късат нервите напразно. Защото никой не си дава сметка, че зад една снимка стои работата и материалите на един гримьор, а професионалните гримове не са евтини изобщо, да не говорим за сменянето на мигли и други еднократни аксесоари, работата на фризьор и на фотографа, който освен техниката, след това прекарва дни в оправяне на кожа и други неща.
Отделно има и нещо друго, което не знам на какво се дължи . Сега гледам една снимка на момичето, което правеше косите, докато си наглася осветлението я сложих да пробвам върху нея- нищо снимка- без замисъл, без да е оправена или тя да е кой знае колко накипрена- но е толкова пълна с енергия. А като се има предвид, че с това момиче от снимките не беше трудно да се общува, а и кожата й е толкова перфектна, че не се налага почти никаква корекция, нито пък тялото й изисква някакви специални коригиращи пози или фотошопинг.

--------------------

aid
(не)редовна

#2619128 - 05.05.2010 02:23 [Re: Дзвер]

Дзвер, незнам как работиш при такива условия, сигурно си много търпелива. Така както си го описала ми се струва, че хич не ти е лесно с гръцките модели. Много глезени бе , ама явно понятието "да бъдеш модел" се разминава по различните краища на света. А пък това мислене, че работата на фотографа е само щракане за мен е доста руд и дисриспектфул.

"отпускането" сигурно зависи и от самия модел, колко е срамежлив, дали е притеснителен като натура особено като знае, че е на фото-сесия. Фактът, че ги снимат за нещо, което е важно за тях, ги "втвърдява" допълнително. Примера ти с момичето, което е правило косите го доказва донякъде. Знаела е, че просто я снимаш за проба и затова си е била напълно естествена и е позирала с кеф.
Това са си мои разни разсъждения, може и да не съм права. Не съм фотограф и не работя с модели, та съм много под нивото ти, но ми е интересен "разговора", еле пък когато научавам нови неща.
Интересно би било да се включи и БуБу да разберем как е и тук, но силно се съмнявам, че ще има време за това

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2619248 - 05.05.2010 11:58 [Re: aid]

Е, чак не е толкова зле, относно търпението- навсякъде се иска, иначе не се захващаш , а и осъзнавам, че самата аз щом искам да пробвам нещо точно такова и съм се съгласила с определени хора, значи си нося всички последствия. Чета един форум от време на време- предимно модели и фотографи от щатите. Та и там в дискусиите съм срещала много подобни, а и по- фрапиращи неща. Това, което обаче винаги ми е било чудно е " атитюда" на начинаещите модели, който тук със сигурност е малко по- различен вероятно и са по- несериозни. Наскоро друга позната- гримьор искаше да участва в един международен конкурс за грим " американ пин ъп"- момичето супер сериозно- сума време си търси модел точно такъв сладникав- рус с големи очи, поръчва дрехи, обувки и аксесеоари от щатите за идеята, които бяха трицифрено число. И накрая в деня на снимките, когато ангажира и фотограф, в града в който живее, " моделката" просто не идва.

--------------------

nelka
пълен член

#2619289 - 05.05.2010 13:13 [Re: Дзвер]

Дзвер,
Извънредно интересно, благодаря ти много за разказа.
Ако ти се пише, спокойно можеш да споделяш винаги когато имаш желание за това.

Почти нищо не знам за Гърция, но примерно една разходка по парадната улица на Патра ме...впечатли. Различни географски ширини, различни вкусове. По на юг е нещо като програма на италианска телевизия.

Позната щеше да идва към Норвегия за известно време и ме запита за някои основни неща, включително дрехи. Отговорих, че тук не се носят като в България лъскави неща.
След като пристигна, тя ме "навика" за грешната информация, защото в магазините имало достатъчно лъскаво.
Така е, но явно въпросът не е само в наличието на лъскаво, а в начина, по който се носи то. В онова, което се влага в него едва ли не.

siuxi
пристрастен
**

Регистриран: 30.05.2009
    #2624538 - 13.05.2010 14:39 [Re: Лoра]

уеб страница

участник
**

#2624877 - 13.05.2010 22:28 [Re: Дзвер]

Прочетох, поогледах отново... някои неща не си заслужават да се правят както "в щатите", прекалено е скучно.
Моделите ти имат красиви гръцки черти.

Музика за вдъхновение:

П.С. още е на:
http://www.myspace.com/paliatsaras
http://www.youtube.com/paliatsaras
ама и едни хубави сини очи има пу-пу гледай да не хванеш от гледане уроки

--------------------

siuxi
пристрастен
**

Регистриран: 30.05.2009
    #2624888 - 13.05.2010 22:42 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Дзвер
wavedancer

#2626335 - 16.05.2010 13:53 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Още малко да ви досадя с " персоналния" ми модел

--------------------

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #2626352 - 16.05.2010 14:44 [Re: Дзвер]

ай

Дзвер другия път като го снимаш това момче, може ли да дойда да ти помагам с екипировката?!?
ще съм много кротка и изпълнителна

много ми харесаха.
браво!

--------------------
Трудна за отвличане.

nelka
пълен член

#2626388 - 16.05.2010 16:09 [Re: Дзвер]

Ах, Дзвер,
Умата няма да се справи сама, ще трябва и мен да викаш да помагам.

Двете цветни снимки са
Мога ли да споделя: при втората периферията на шапката малко ми се набива на очи в предната си част. Някак ми стои по_скоро като двуизмерна в белотата си.
Това е вероятно да изглежда различно при теб, дори по всяка вероятост е така.
Много ми харесват и другите две снимки.
Може би четвъртата ми идва малко странна, нещо в долната част на краката ми се струва неестествено като поза.
Сянката на лявото бедро дали не е по_добре да я заличиш или омекотиш?

Уф, излезе, че основно коментирам, а не е така. Много ми харесва. Третата снимка е все едно си снимала бог от гръцката митология.
За цветните казах.

(Ти сега кажи кога да идвам )

Менада
размер XLent

#2626422 - 16.05.2010 17:12 [Re: Дзвер]

Чуднички!Третата ми е фаворит!
Последната ми седи като монтаж,не знам защо.

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2626423 - 16.05.2010 17:12 [Re: nelka]

Nelka, получавате и двете с Ума покана за пом. фотографи, и без това имам огромна нужда, когато триподите не стоят върху скалите. Относно сенките в Ч/Б не ме притесняват изобщо, нито ги намирам за дразнещи. Това от което самата аз не съм доволна много в случая и мислих, че ще бие първо на очи е светлината в едната ръка- дланта, която тъмнее в цветните.

--------------------

aid
(не)редовна

#2626644 - 17.05.2010 02:27 [Re: Дзвер]

Дзвер, много са ти хубави снимките, а за "персоналния" ти модел съм без думи. Много хубав тоз момък , и не е "втвърден"
Третата снимка не излиза при мен и не мога да я видя, но последната лееко стил "рамбо" идва, не че е лошо разбира се.

Гледам за помагачи май не останаха свободни места , ако изникне обаче място за нещо друго, свиркай, плиийс

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2627391 - 17.05.2010 22:59 [Re: aid]

Верно не е чак толкова " втвърден" / ще ти я присвоя тази думичка/, но този път и аз бях лоша и диктатор, та не натисках изобщо копчето, ако видя, че има "втвърдяване"
Имаме места свободни колкото искаш в екипа и без това сме само двамата

--------------------

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2627392 - 17.05.2010 23:03 [Re: Дзвер]

Абе момъка е "уау" квото и да си приказваме.
Съвсем леко в последната кракът нещо...

Иначе са .
И ми напомнят за онази реклама за плочките,които всеки би искал в...банята си.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Дзвер
wavedancer

#2627402 - 17.05.2010 23:10 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Не знам каква е тази еуфория по този момък . На мен не ми е чак толкова уау-ски, макар да е хубав в тялото. Но около него е някаква истерия - жени, жени,навсякъде, мятат му се непознати по плажа да се снимат с него , разни водещи на предавания и доста по- големшки от него го канят и водят по вечери.Дори мъже му се натискат Много ми е странно
Рекламата за плочките не съм я гледала, може ли линк?

--------------------

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2627403 - 17.05.2010 23:11 [Re: Дзвер]

Ти гледаш професионално,а ние като консуматори.
Айде да не ни разваляш удоволствието сега.

Ходи го щракни още малко.

Упс,рекламата съм я виждала само на хартия,по женските списания.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Редактирано от ne znaem cqlata istoriq (17.05.2010 23:13)

Дзвер
wavedancer

#2627409 - 17.05.2010 23:16 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Дори и да не ми беше модел, аз вече не забелязвам никакви мъже , освен един...и той е на тв-то и... луд- Шелдън Куупър

Свалила съм си третия сезон, но като свърши и той...

--------------------

Менада
размер XLent

#2627446 - 18.05.2010 00:29 [Re: Дзвер]

Дзвер!!! Апаратът ти е женски,ша знайш!

--------------------

aid
(не)редовна

#2627456 - 18.05.2010 01:10 [Re: Дзвер]

Много е секси, затова е таз еуфория
Не само тялото му е хубаво, а и визията му също. Абе откъдето и да го погледнеш става ясно, че е мъж за много жени
Верно, други негови снимки нямаш ли, да изплакнем и ние още малко окото

--------------------

участник
**

#2628133 - 18.05.2010 19:21 [Re: Дзвер]

Цитат:

Не знам каква е тази еуфория по този момък . На мен не ми е чак толкова уау-ски, макар да е хубав в тялото. Но около него е някаква истерия - жени, жени,навсякъде, мятат му се непознати по плажа да се снимат с него , разни водещи на предавания и доста по- големшки от него го канят и водят по вечери.Дори мъже му се натискат Много ми е странно
Рекламата за плочките не съм я гледала, може ли линк?

Как може да говориш така за кокошката, която снася златни яйца? - така биха ти казали от работния екип на всяка пайнерка /у нас/. Ще те зашъткат веднага.

П.С. снимките са хубави, момчето е екстра, изживява звездния си час, няма какво да се киселявиш, радвай се.

--------------------

Natural
stranger

#2628757 - 19.05.2010 10:26 [Re: Дзвер]

Цитат:

Но около него е някаква истерия - жени, жени,навсякъде, мятат му се непознати по плажа да се снимат с него , разни водещи на предавания и доста по- големшки от него го канят и водят по вечери.

Иначе само мъжете били възприемали хубавите жени като сексуален обект

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Дзвер
wavedancer

#2628808 - 19.05.2010 12:16 [Re: Natural]

Хич не е истина това - жените са страшна напаст, а другият мит е, че жените сме били по- суетни. Е, нема по- суетно нещо от хубав мъж, подложен на женски атаки. Мит 3- че гей персоните са по- суетни от хетеро мъжете- тц, не са, само на пръв поглед изглежда така.

--------------------

Natural
stranger

#2629061 - 19.05.2010 18:48 [Re: Дзвер] Прикрепен файл (52 тегления)

И така и така си говорим - сега се сетих нещо, което ми направи вЧеПетление (то намери се кой на кого да дава акъл де , ама както и да е )

Не знам дали е специално търсен ефект , обаче на втората снимката на убавеца на скалите - пичът изглежда като аха да падне на негово дясно , нещо центърът на тежестта изглежда извън опорната точка. /на първата като е категоричен наклонът и диагонала - там е друго/
И некакси ми става жал, как ше се изтърси на теа остри скали и ше си повреди убавото тЕло
Верно, че ако го врътнеш малко - вече заради ротацията не може да се кропне читаво ... ама де да знам

Иначе казах ли, че са много арни снимките де , ама те твойте винаги така
.

--------------------
Епикур

Менада
размер XLent

#2629091 - 19.05.2010 19:33 [Re: Дзвер]

Дзвер ,нищо ново под слънцето.Древногръцкият мит за Нарцис го знаеш...

--------------------

MIK
Нерегистриран

#2634933 - 29.05.2010 07:55 [Re: Дзвер]

Еееееееееееее...........Дзверо.....давай си адреса и да идвам да помагам,ще ти доведа 2-ма четириноги статисти ... че и без това днес имаме път към съседна нам и вам страна ( Турция ), че шТо пък да не отскоча да окажа първа помощ на тоз закъсал на тез канари "босоног" момък

Дзвер
wavedancer

#2664474 - 15.07.2010 22:39 [Re: MIK]

Bzzzzzzzz
Темо, събуди се!

--------------------

nelka
пълен член

#2664487 - 15.07.2010 23:09 [Re: Дзвер]

Еееей, най_после.
Ходя да те търся във ФФ.

Менада
размер XLent

#2665167 - 16.07.2010 19:53 [Re: Дзвер]

Вторатаааа...Аааааааааа!

--------------------

mil4o
чак пък новак

Регистриран: 08.11.2004
От: Chesapeake,Va
    #2665276 - 17.07.2010 01:59 [Re: Дзвер]

Втората снимка е убиец!!!

Bobo.

Регистриран: 26.06.2007
От: New Jersey
    #2665329 - 17.07.2010 05:48 [Re: Дзвер]

Лицето на момчето е много изразително, постарали сте се с първата снимка и се е получило много сполучливо. Синият цвят на ирисите и текстурата им ми харесват, особено на левият, който е и уловил повече светлина, има дълбочина някак си. Как, при обилното осветление успяхте да задържите зениците така широко отворени?

Дзвер
wavedancer

#2665449 - 17.07.2010 15:34 [Re: Bobo.]

В тъмна стая със светкавици- зеницата не се затваря толкова бързо.

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2673719 - 01.08.2010 19:41 [Re: Дзвер]

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2673736 - 01.08.2010 20:27 [Re: Дзвер]

--------------------
Ние сме ора естете.

Natural
stranger

#2674105 - 02.08.2010 13:58 [Re: Дзвер]

Eййййййййй, много добре !

--------------------
Епикур

Tryin' to find
инат

Регистриран: 15.06.2002
От: SF
    #2674253 - 02.08.2010 19:07 [Re: Дзвер]

Първата моделка е разкош. И ти де

O HARA
непокорна

#2674314 - 02.08.2010 21:38 [Re: Дзвер]

WOW !!!!! Страхотни са! Струва ми се, че адски много си напреднала. Само предпоследната моделка сякаш си я хванала, докато говори нещо и не ме грабва, но останалитееееее.... Чудесно тониране и обработка, много непринудени са позите и израженията, стилът е изискан.

За какви клиенти снимаш? И откъде се учиш? Поздравления!

--------------------
I am just a vision.

spots
.....................
**

Регистриран: 02.02.2008
От: usa
    #2674674 - 03.08.2010 15:28 [Re: Дзвер]

super colors!

--------------------
Entities should not be multiplied unnecessarily.

Дзвер
wavedancer

#2674728 - 03.08.2010 17:32 [Re: O HARA]

Хехе, мерси! Уча се сама . И има още доста да се изучавам. В конкретния случай снимките трябваше да са за мен и за момчето, с което сега работим и с което доста си допаднахме / този от предишните снимки, ако си успяла да ги видиш- той е дизайнер на дрехи. В последстжие се оказа че 3 от тях ги искат от един колеж по моден дизайн за сайта си и рекламни брошури. Първото момиче- Йоана беше невероятна- и токъм външност и откъм характер. Много ми харесва. Надявам се скоро да снимам със сестра й, ако докато се върнем не е заминала за чужбина / интернационален модел/. Второто момиче Катя-от Русия тук имаше цял филм по Костурица, докато опитвахме да снимаме. Снимала съм 10-15 минути от общо 3 часа .Бяхме се уговорили,бла- бла. И идва изведнъж с родителите си- дошли от Русия ваканция. Мама носи разни бижута, и тъкмо си наглася осветлението- хукне и влезе в кадър да се имала за спомен с красивата си дъщеря, тати стои отзад и колкото и да казвах да излезе от снимките, все по някой крак има, тя постоянно се местеше и тичаше до тях, аз се опитвам нещо да правя. Някакъв ад, да се чудиш да се смееш ли или да им сложиш един софтбокс на главата. Но е много красива- 1.80 висока, грациозна, с безумно дълги коси. Ще видим дали за друг път ще се сработим

--------------------

Salve
moonlight

Регистриран: 13.02.2004
От: Cryst@l Moon
    #2678912 - 11.08.2010 15:50 [Re: Дзвер]

Eeeee

много красиво....изпълва очите и Душата!!!! Разкош!!!!!!

--------------------
Сълзата ти превръща се в кристал
когато осъзнаеш, че си цял
а Цял си-осъзнал Безкрая в Светъл миг
приютил ловеца и сърната в своя лик.....

nelka
пълен член

#2683527 - 22.08.2010 21:10 [Re: Дзвер]

Дзвер,
честита ти първа страница във ФФ!!!

Дзвер
wavedancer

#2685278 - 26.08.2010 00:17 [Re: nelka]

Продължение...
Йоана

А това е сестра й момичето, за което споменах в предишния пост.

--------------------

aid
(не)редовна

#2685552 - 26.08.2010 18:22 [Re: Дзвер]

Страхотни!!! Браво Дзвер!

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2685686 - 26.08.2010 21:22 [Re: aid]

Благодаря, aid!

--------------------

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #2689194 - 03.09.2010 07:42 [Re: Дзвер]

Страхотни снимки..... много професионални.... Успехи занапред...

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Jadore

Регистриран: 10.08.2004
От: Sofia-Seattle, WA
    #2689288 - 03.09.2010 12:28 [Re: Дзвер]

Бравоооо!!!... Страхотни картинки си сътворила

Casiopeq
summer wine
**

#2690951 - 07.09.2010 12:26 [Re: Дзвер]

Дзвер, третата ти снимка е просто СТРАХОТНА!

Позата на модела, фона- сцената, облеклото, излъчването... всичко. Поздравления.
Ако аз бях направила подобна снимка, щях да се поинтересувам и да я покажа и предложа да е за поне две различни реклами (примерно)- просто няква Класика (образец) за красиво (/а фотография)!

--------------------

ВНИМАНИЕ!

Дзвер
wavedancer

#2691009 - 07.09.2010 14:08 [Re: Casiopeq]

Благодаря, Кас, много мило ! Но до евентуален момент с реклама има мнооого още път да се извърви
Вчера шихме една рокля вкъщи с едно момче и я горихме на терасата, как не подпалихме нищо не знам , ако стане нещо читаво от снимките,ще покажа.

--------------------

Natural
stranger

#2691013 - 07.09.2010 14:21 [Re: Дзвер]

Цитат:

има мнооого още път да се извърви

keep going , талантът и усилията рано или късно се възнаграждават

--------------------
Епикур

Дзвер
wavedancer

#2691015 - 07.09.2010 14:27 [Re: Natural]

Е, това ми е една от любимите фрази "keep walking", нищо, че не пия Дж. Уокър . За талант- ако има такъв, натуралски, за усилията, още, още, още 100 пъти повече трябва да се труди човек, учи и опитва . Добрата новина е, че установих защо понякога осветлението ми не ми се получава както искам точно вкъщи, та как да махна тавана отгоре, да ползвам и 3-те метра на съседите и някоя друга стена ми е излишна?

Дзвер
wavedancer

#2697660 - 21.09.2010 12:56 [Re: Natural]

Нова тема! Идеята беше да изглежда нещо средно между първобитно и оцеляваща.
Много бях горда, че дори моделът на роклята си беше мой- " дизайна й", както и прогоряването по краищата .
По принцип трябваше да отидем в черна изгоряла гора до една планина наблизо, но слава Богу, че има стачка на цистерните и не успяхме, та снимахме в парка до нас. Защо " Слава Богу", защото темата на темата ни преследваше през цялото време. Първо аз така се ударих в едно дърво, че камерата ми излетя от ръцете и ми разби брадата. После тъкмо бяхме навлезли в същността на оцеляването и момичето модел само успя да каже " Вода" и се свлече. И тъй като нито вода си бяхме взели, всички бяхме си оставили телефоните вкъщи, много се изплашихме, добре че наблизо има ресторант и ни дадоха вода. Спряхме снимките, но оцеляхме. Другия път темата мисля ще е " тото милионер", току- виж сме спечелили

--------------------

aid
(не)редовна

#2698061 - 22.09.2010 17:28 [Re: Дзвер]

Дзвер, за първобитно и оцеляваща, мацката не трябва ли да е поне малко поизцапана На мен ми изглежда като че е взела душ току що, и една такава изнежена, едва докосвайки дървото, като че ли я е страх, че ще се изцапа. Според мен би трябвало да е по груба, по уверена и по бойна, ако мога така да се изразя.
Първата снимка много ми допада, но гледайки портрета неволно в съзнанието ми изниква образ на жена от ренесанса, с дълга, тежка и с обръч рокля, но в никакъв случай не я възприемам като първобитна и оцеляваща. Така поне снимката ми въздейства на мен.
Надявам се да не се обидиш от мнението ми, а да ти помогне да разбереш как се възприемат снимките ти от различни хора
пп. забравих да кажа за роклята, справила си се чудесно!

--------------------

Дзвер
wavedancer

#2698226 - 22.09.2010 23:18 [Re: aid]

Е, ти пък, за какво да се сърдя!?
И на мен косата ми идва една идея по- подредена и сложна за оцеляваща, но всъщност тя може да е била ренесансова дама и да я преследват и роклята се е запалила от кладата, която са й готвили и сега да бяга!
Малко да се похваля или не знам точно- снимах едни горе- долу познати лица от телезивията днес, а те казали на други и ще снимам и с другите. Малко ми е радостно, че са харесали работата ми и се свързват с мен, но обществото им изобщо не ми допада " днес къде бях, как ме гледаха, какви обувки си купих и на коя марка са, страхотен съм".

--------------------

aid
(не)редовна

#2698309 - 23.09.2010 06:14 [Re: Дзвер]

Браво! Работата ти не остана незабелязана, разбира се, че ще си радостна.
Няма как да промениш обществото, все такова се очертава да е ... нагаждай се, прави компромиси и така, ако искаш да се развиваш и да вървиш нагоре.

--------------------

Casiopeq
summer wine
**

#2698608 - 23.09.2010 21:10 [Re: Дзвер]

снимките са много идейни. харесва ми фантазията и въображението ти ... ако й намериш и един първобитен Мъж
Наистина с удоволствие следя израстването и развитието ти
Не позволяй нищо да те сломи

--------------------

ВНИМАНИЕ!

Дзвер
wavedancer

#2698636 - 23.09.2010 23:46 [Re: Casiopeq]

Мда , искам да снимам някой мъж, но точно с първична красота,дива, а не лъскав.

--------------------

Wolf ®
М а r i n e r o

Регистриран: 13.03.2004
От: Атлиман
    #2698691 - 24.09.2010 05:17 [Re: Дзвер]

Кога ше почваме сеансите

Нещо такова ли търсиш...

Ко ше каеж за тея самодиви

--------------------
http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #2698724 - 24.09.2010 07:13 [Re: Wolf ®]

Бате, от къде ги изкара тези образи. Невероятни са, особено последната мадама.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Дзвер
wavedancer

#2698860 - 24.09.2010 15:38 [Re: Wolf ®] Прикрепен файл (179 тегления)

Е, не чак толкова екстремно. Но като ей този от прикачения файл с по- малка или изобщо без брада

--------------------

Wolf ®
М а r i n e r o

#2699093 - 25.09.2010 07:32 [Re: Кукера©]

Има и още Тва е от Ренесанс Феър в Бристол,Уисконсин

--------------------

участник
**

#2700371 - 29.09.2010 14:01 [Re: Wolf ®]

Давай още!
Изглеждат много щастливи и естествени в образите си.
Тук нали знаеш затвориха София Ленд...

--------------------

Wolf ®
М а r i n e r o

#2700590 - 30.09.2010 09:14 [Re: Мадона на сияйните водопади]

Аре още малко

--------------------

ledaaaaa
drop
**

Регистриран: 29.09.2010
    #2700797 - 30.09.2010 19:33 [Re: Wolf ®]

Много са красиви Като в приказка!

Менада
размер XLent

#2700801 - 30.09.2010 20:09 [Re: Wolf ®]

Страхотни са!Светли и позитивни!

--------------------

ani4803
неориентиран

Регистриран: 20.12.2011
    #2859605 - 20.12.2011 13:19 [Re: Лoра]

Това е мноко красива снимка:

http://www.dcresource.com/reviews/nikon/coolpix5700-review/DSCN0005-pp.JPG

CalicoJack
Джедай самодив

Регистриран: 11.03.2007
От: нета
    #2859785 - 21.12.2011 00:00 [Re: ani4803]

Цитат:

Това е мноко красива снимка:

http://www.dcresource.com/reviews/nikon/coolpix5700-review/DSCN0005-pp.JPG

Мммм, чудесна е!

--------------------
Шерше ла подвола телето.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17268

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.1 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.