ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
звездна

Регистриран: 08.04.2007
Любек - градът на марципаните
    #2609305 - 19.04.2010 01:06

Първо бих искала отново да благодаря на всички гласували за моята снимка "Пролетен вятър". Бях обещала да ви разкажа къде е правена тя и кой е градът.
Градът е Любек, малък и изключително красив, разположен в най-северната част на Германия, на самия бряг на Балтийско море ( или както си го наричат германците - Ostsee )
Taм преминаха цели 6 години от живота ми, потопена в атмосферата на готически къщи, огромни катедрали, пищни градини и всичко на фона на много езера и безброй канали опасващи града.

Първата снимка не е моя, но исках с нея да ви покажа градът от птичи поглед.

Това е централната част на града, изглежда буквално като остров, оградена отвсякъде с канали. Ако се вгледате внимателно ще видите върховете на 7 кули ! Да, те са гордостта на Любек! Ето какво е запечатал фотоапарата ми:

Мариенкирхе - най-голямата от петте катедрали!

По малките улички на града...

Привечер на главната тъговска улица.

Между Мариенкирхе и кметството е централния площад, където се състоят всички коледни празненства, пък и не само...въобще това място рядко остава без специалните къщички в които се сервират вурстове и бира, или пък греяно вино с подправки...или пък е център на старите занаяти и на всякакви други веселби.

Сега искам да ви покажа очерованието на другата голяма катедрала с две кули - Dom. Тя е в непосредствена близост до каналите и езерата...романтиката е пълна.

Това е пак същото езеро, но обективът е насочен малко по-надясно, така се виждат върховете и на другите кули в далечината.

Dom в целият му блясък!

Има продължение...

--------------------
Sola scriptura

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
звездна

Re: Любек - градът на марципаните
    #2609315 - 19.04.2010 01:42 [Re: звездна]

Продължаваме с каналите. Те са много и навсякъде...започват от Балтийско море, минават през Любек и стигат чак до Хамбург. По много от тях се движат туристически корабчета, дават се лодки под наем, с които човек може да си прави разходки и да наблюдава в непосредствена близост дивата природа.

Неизброимо множество от всяккви плаващи птици - лебеди, патета...и още много на които дори и имената не знам.

Разходка с лодка...и хранене на патките, разбира се.

И така ето, че стигаме и до символа на град Любек - Hostentor! Или както си го наричам аз "Портата" . Построена през 1478 година в късноготически стил.

Не само това, ами любекчани си овековечиха "Портата" с монета от 2 евро. От които и аз имам цели два екземпляра.

--------------------
Sola scriptura

aid
(не)редовна

Регистриран: 04.09.2005
От: Red Cross
    #2609337 - 19.04.2010 02:22 [Re: звездна]

Много ми хареса град Любек. Красота от където и да го погледнеш. Надявам се да имам шанс един ден да го посетя

пп. звездна, извинявай, не знаех, че ще има и продължение, ама продължението също много ми хареса. Всичко изглежда приказно

звездна

#2609342 - 19.04.2010 02:31 [Re: звездна]

Ето, че стигаме и до марципана.
В същност ме е срам да си призная, че докато не отидах в града на марципаните, си нямах и идея какво е това. Разбира се в детството си съм яла от така наречените "марципанчета", които ми се струваха отвратителни на вкус, и ги наричах " лошият шоколад". С две думи бях сигурна, че марципана е някаква доста блудкава вариация на шоколада. Първият ми спомен от Марципановата къща беше как си купувам едно блокче...нещо си вътре, жълтеникаво, лепкаво с вкус на бадеми, отгоре покрито с тъмен шоколад. Коментарът ми беше - ммм, този марципан е супер ( разбирай шоколадовото покритие) а това бадемовото вътре хич не ми харесва ( разбирай - истинският марципан)
Е, да...не след дълго разбрах обаче каква е истината. Маципанът не е нищо друго освен фино смляна бадемова маса, захар...и тайни съставки. Марципановата къща за която стана дума, се оказа, че е не просто символ на града...но е и световноизвестна. Niederegger!
Mмм, трудно ми е да разкажа какво точно има в марципановия салон...трябва да се види и почувства атмосферата.
Само да допълня, че в последствие станах страстен фен на марципана.

Вижте тези плодове отпред - те са от марципан!

Ето го марципановия салон от вън, снимката не е моя, оказа се че нещо не мога да си намеря такава снимка...

Който му е интересно, може да прочете повече за марципановата къща ето тук: http://www.niederegger.de/en/

Продължаваме с кехлибара! Бреговете на Балтийско море са истински находища на това красиво и слънчево нещо. Не знам как да го нарека, понеже нито е камък, нито е минерал, а е втвърдена смола от дървета. Уникално творение на природата! И в Любек и в Хамбург имаше безброй магазинчета предлагащи невероятна гама от украшения и бижута от този слънчев материал! Думите са безсилни да опишат красотата!

Разходката ни из Любек е на привършване Нека минем по тихите малки улички.

И да стигнем до мястото където е правена моята снимка...

Това са някакъв вид декоративни череши...не мога да опиша каква красота са...те са около 20 дървета, всичките насадени на една малка уличка. Пролетта там е едно приказно място...дъхът ти спира, можеш само да съзерцаваш. Вятърът си играе с нежните розови листенца...понякога ги трупа като розови преспи сняг по земята или ги сипе щедро върху коли и минувачи.

--------------------
Sola scriptura

T-62
стрелец

Регистриран: 06.10.2004
От: Ловеч
    #2609458 - 19.04.2010 07:03 [Re: звездна]

Прекрасна разходка! Благодаря за удоволствието и красотата!

--------------------
"Да обичаш,значи да се родиш."
"Няма път към мира. Мирът е пътят."
"Винаги има трети начин и той не е комбинация от другите два, а нов и съвсем различен."

Теди

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #2609482 - 19.04.2010 08:51 [Re: звездна]

разсъни ме с черешов вятър в мислите
мястото, снимките и атмосферата са невероятни звездна!
аз също за първи път опитах марципан /от марципанчетата и на мен ми щръкваше косата / в Германия след големи кандърми, но сега съм фен до живот. обичам го повече и от шоколада

благодаря за чудната разходка

--------------------
Трудна за отвличане.

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2609487 - 19.04.2010 09:15 [Re: Uma Rojo]

Много съблазнителни снимки ,звездна!

Ума,след тоя разказ,ако не стигнем до Португалия,може да идем да хапнем марципан(и аз съм му фен)
Ей го къде е Любек!

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

ALEX_AN
мечтателка

Регистриран: 16.05.2006
От: София, България
    #2609488 - 19.04.2010 09:18 [Re: звездна]

Много, мнооооооооооого красиво
А снимките с отраженията във водата са вълшебни
Веднага си качих една на десктопа

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #2609491 - 19.04.2010 09:27 [Re: Менада]

Менада там сме
сборен пункт Копенхаген /да метнем по няколко rоde pоlser с бира/ и от Дания ще порнем вълните към Любек и марципана
ама ги нагласих

--------------------
Трудна за отвличане.

The mermaid
дете на Пирея

Регистриран: 12.02.2005
От: Морето...
    #2609505 - 19.04.2010 10:23 [Re: звездна]

Без да знаеш с какво специално значение е за мен този град, така невероятно си го уловила.. Благодаря ти за разкошната разходка, звездна

--------------------
"Красивото и нежно име с остър ръб ... " П.П.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 4354

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.