ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Abate
ЛЮБОПИТЕН

Регистриран: 15.03.2007
От: София
Набързо през Израел....
    #2644379 - 15.06.2010 22:40

Време беше и аз да дам своя дан за каузата "Българо-израелска" дружба.
По тази причина миналата седмица буквално "прелетях" за няколко дни, колкото да събера още картинки в папка "Пътешествия", да завържа нови познанства е... и да изнеса 2 концерта.
За концертите няма кво да ви разказвам, то и без друго това не се разказва. Само ще ви кажа - беше пълно с наши сънародници (и не само), а програмата бе страхотна и предизвика сълзи в очите на някои от тях (ососбено "Я кажи ми облаче ле бяло").
Изкарахме 4 незабравими дни, нищо, че тръгнахме от тук на 18 градуса а там ни посрещнаха с 36!!!
Гледам форума се е понапълнил с теми и нови снимки, така и трябва - все пак тук сме заради снимките.
Ето моите - гарнирани с малко коментари.

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Abate
ЛЮБОПИТЕН

Re: Набързо през Израел....
    #2644384 - 15.06.2010 22:46 [Re: Abate] Прикрепен файл (52 тегления)

Ден първи...
Пристигаме на летище Бен Гурион. Както ще видите - насред нищото, но вътре е доста просторно и приятно студено.
Вдлъбнатината дето прилича на сателитна чиния (не съм наясно какво е) отвътре е част от интериора и от краищата и тече вода на капчици в басейна под нея.

Избрах този формат на качване на снимки хем да не заемат много място, хем, да може да се разглеждат по-бързо.

--------------------
"Когато на готин човек му е кофти - това е блус. Когато на кофти човек му е готино - това е чалга"

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2644396 - 15.06.2010 23:00 [Re: Abate] Прикрепен файл (63 тегления)

Пътувайки през Тел Авиф можете да станете свидетели на всякакви архитектурни стилове, особено ако прекосите стария арабски квартал Яфа.
Може да видите сгради на повече от 100 години, или такива строени в старинен стил, но съвременното строителство преобладава.
Малко инфо: В Израел една къща, колкото и порутена и необитаема да е, се води частна собственост. Ако в продължение на 99 години никой не представи документи за собственост тя става държавна и едва тогава може да бъде съборена и на нейно място да се построи нещо ново. Това обяснява съществуването на многото стари бараки почти в центъра на града.

--------------------

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2644399 - 15.06.2010 23:11 [Re: Abate] Прикрепен файл (52 тегления)

Другото което не може да не ви направи впечатление е зеленината в която се "къпе" почти цялата държава. По думите на една от гидовете ни - всички дървета в тази пустинна земя са насадени от човешка ръка. Аз не знам такова число но тя каза 300 хиляди милиона!!!
Днес всичко се поддържа с капково поливане и пак по думите на местните - никаква вода не се пилее, използва се многократно и накрая отива за напояване.
Опитах да хвана късчета от тази красота и да ви я покажа.
Например - горе в дясно е ствола на Бенджамин в естествената си среда, само дето е токова голям, че не може да се обхване от 2-ма човека.

--------------------

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2644412 - 15.06.2010 23:26 [Re: Abate] Прикрепен файл (57 тегления)

Пускам една последна и без друго времето напредна пък утре ще продължа.
Любимите ми нощни снимки и малко инфо:
Плажовете са осветени през цялата нощ.
Не видях един гларус и типичните за нашето черноморие "черни" миди (техните са на фона).
Надлезите (където ги има) са произведения на изкуството.

--------------------

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2644468 - 16.06.2010 01:54 [Re: Abate]

Наспи се по_бързо, чакаме за още.

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #2644524 - 16.06.2010 08:51 [Re: nelka]

даже рано съм станала и чакам!

Abate, какво да кажа...и мястото интересно и снимките хубави!Чакам!

--------------------
Трудна за отвличане.

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2645037 - 17.06.2010 01:02 [Re: Uma Rojo] Прикрепен файл (54 тегления)

Стига бе хора.... Карате ме да се чувствам виновно, че ви карам да чакате. Ами, днес бе бирен ден. Ей сега се прибирам и ще кача още една страничка - колкото да не е било напразно чакането.
Една поредица от снимки на паметници и места свързани с гоненията и унищожението на евреите!
Паметници сигурно има много, но на два от тях ще се спра подробно. Първият - "Мемориала на Холокоста". Композиция от постройки символизиращи линии, траверси, вагони, газови камери... Ужасно нали.

Вторият - мемориалния парк в "HaZikaron garden".
На площ от 160 дка. са разположени няколко паметника с различна тематика. "Tkuma monument" символизиращ преклонението пред паметта на загиналите близо 6 милиона евреи.
Плочите изразяващи в цифри къде и колко евреи са били убити.
"Алеята на размисъл" - където са изписани броя на хората от всяка държава допринесли за спасението на евреите
(Малко инфо - няма точни данни за броя на спасените или убити у нас евреи. На плочата е изписана цифрата 7000 убити а тук често се споменава 50 000 спасени. Ето какво намерих в нет-а:
Цитат:

ТОЗИ ТЕКСТ СЕ БАЗИРА НА ТЕКСТА НА ПЛОЧАТА ПОЛОЖЕНА НА 24 ФЕВРУАРИ 1993 Г. В ГРАДИНКАТА ДО НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ. ТОЗИ ТЕКСТ Е ОДОБРЕН ОТ ПРЕЗИДЕНТА, ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ И ПРЕДСЕДАТЕЛЯ НА ОРГАНИЗАЦИЯТА "ШАЛОМ ". ТОЙ ГЛАСИ: "НА 9 МАРТ 1943 Г. ПРОТЕСТЪТ НА БЪЛГАРСКАТА ДЕМОКРАТИЧНА ОБЩЕСТВЕНОСТ, ПОДКРЕПЕН ОТ ГРУПА НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ, ПРИНУДИ ПРАВИТЕЛСТВОТО ДА ОТЛОЖИ ДЕПОРТИРАНЕТО НА 8500 БЪЛГАРСКИ ЕВРЕИ КЪМ ФАШИСТКИТЕ ЛАГЕРИ НА СМЪРТТА. ТОЗИ ПРОТЕСТ, КАКТО И ХОДЪТ НА ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА, СПАСИХА ОТ ГИБЕЛ 49 000 БЪЛГАРСКИ ЕВРЕИ. ЗА СЪЖАЛЕНИЕ, ОТ БЕЛОМОРСКА ТРАКИЯ И ОТ ВАРДАРСКА МАKЕДОНИЯ, АДМИНИСТРИРАНИ ПО ТОВА ВРЕМЕ ОТ БЪЛГАРСКИТЕ ВЛАСТИ, 11 363 ЕВРЕИ БЯХА ОТКАРАНИ В НАЦИСТКИТЕ КОНЦЕТРАЦИОННИ ЛАГЕРИ И САМО 12 ОТ ТЯХ ОЦЕЛЯХА. БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД ПРЕКЛАНЯ ГЛАВА ПРЕД ПАМЕТТА НА НЕВИННИТЕ ЖЕРТВИ" .

--------------------

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2645282 - 17.06.2010 16:57 [Re: Abate] Прикрепен файл (58 тегления)

Днес качвам малко снимки от светите места.
Толкова е писано за тях, толкова е говорено, а и нет-а е пълен с информация...
Ще споделя моите впечателвения.
Според евангелието от Иоан, Христос изгонил търговците от храма с думите: "вземете това оттук и дома на Отца Ми не правете дом за търговия".
Не е успял!
От тогава до днес търговията в Иерусалим е най-печелившия бизнес. Километри тесни улички, сергии, магазинчета за сувенири, кръстове, свещи и глъч на всички езици, най-често - руски!!!

Аз съм атеист, но признавам си - не останах по-назад от общата маса.
Предполагам, всеки би искал да се осланя на нещо, таи надежда за по-добро и се надява някой свише да изпълни желанията му. Така разсъждавах и аз, но в момента в който застанеш пред божи гроб.... Става чудо.
Знам, знам, че не е това мястото. Даже може и да не е бил този Човекът, но в тясното сумрачно местенце е събрана енергията на толкова милиони (може и милиарди) човека, всеки с вярата, с молитвата и надеждата си, че просто се смаляваш, свеждаш глава и се молиш...
Кой знае защо се сетих откъс от разказ на Ивайло Петров: "Всичко е от Бога! Той дава и Той може да ни вземе всичко за миг".
Та така.

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2645309 - 17.06.2010 17:54 [Re: Abate] Прикрепен файл (51 тегления)

Такаааа...
Няколко фрагменти от Гръцката православна патриаршия, където се помещава резиденцията на патриарха на Ерусалим - Теофилoс.
С неговата благословия тук "Abate" стана хаджи Либен (Любен)
Малката снимчица долу в дясно е макет на "Божи гроб" изработен от седеф.

--------------------

Abate
ЛЮБОПИТЕН

#2648230 - 22.06.2010 13:19 [Re: Abate] Прикрепен файл (71 тегления)

Пусто време.... Не достига.
Мисля да приключвам тази тема (има по-актуална в момента) .
Снимки много, приятели нови, спомени - само хубави.
Както в американските филми накрая ще спомена няколко имена. Това са хората които направиха пребиваването ни в Израел, Тел Авив, Йерусалим възможно и приятно.
Special thanks to: Моше Регив, Джаки Аруети и неговата прелестна съпруга Ализа, Яков Джераси, собственикът на хотел "Армон Ям" - Давид Асса. Благодаря ви!!!
Благодаря на работещите в българския ресторант "Витоша", на знайните и незнайни майстори от останалите ресторанти, които се погрижиха да не ни липсва нищо. Благодаря ви! Храната беше прекрасна.
И накрая, специални благодарности на Деси Добрева , певицата която със своя глас допринесе най-много за успеха на концерта в зала "Heichal Hatarbut" .

--------------------

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #2648257 - 22.06.2010 13:56 [Re: Abate]

благодарности и на теб Abate, че сподели пътуването в разкази и картинки

--------------------
Трудна за отвличане.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 3022

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.