ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
McClane
strenght and honour

Регистриран: 17.04.2006
От: океана
Избор на фотоапарат Canon
    #2645234 - 17.06.2010 15:42

Здравейте,
от известно време мисля да сменя старата си сапунерка (Canon PowerShot A530), както се изразявате тук във форума , с по-хубав фотоапарат или с нова такава. След като първоначално се бях насочил към PowerShot SX120 IS, след това ми хареса повече PowerShot SX20 IS, а накрая видях, че в същия ценови диапазон като втория е и EOS 400D и тогава вече съвсем се обърках.
Обръщам се към вас за съвет, кой от трите да избера? Принципно го искам за любителски снимки, но с по-добро качество. Да може да снима качествено и при по-малка осветеност, а също така да ползвам и по-голямо оптично приближение. След доста изчетен материал из интернет не ми стана много ясно с какво огледало-рефлексните и частност EOS 400D превъзхожда PowerShot SX20 IS, освен с това че има възможност за смяна на обектива. Като технология на снимане оглeдало-рефлексните с какво се различават от другите цифрови фотоапарати? Видях само, че начина на изобразяване на обекта на визьора се осъществява по различен начин.
Ще се радвам, ако някой може да ме просвети.
Благодаря предварително.

--------------------
По-добре малък, но свой и отпред, отколкото голям, но чужд и отзад!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Wolf ®
М а r i n e r o

Регистриран: 13.03.2004
От: Атлиман
Re: Избор на фотоапарат Canon
    #2645574 - 18.06.2010 02:30 [Re: McClane]

Canon SX20iS е доста добра "сапунерка",но Panasonic Lumix FZ35/FZ38 e по-добра и комай са за едни и същи пари.
Естествено тия камери със сменяемите обективи се водят хай-левъл,но....цените на обективите са по-хай също.
За любителски снимки най-удачно е сапунерка с възможност за
пълен ръчен режим.Много често сапунерките правят по-добри снимки,защото обикновено апаратите със сменяеми обективи стандартно идват с посредствени обективи.А добрите стъкла са скъпи.Оттам идва и разочарованието.

--------------------
http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2645674 - 18.06.2010 10:32 [Re: Wolf ®]

Цитат:

Canon SX20iS е доста добра "сапунерка",но Panasonic Lumix FZ35/FZ38 e по-добра и комай са за едни и същи пари.

нямам конкретна представа за тия FZ35/38, но понеже снимам с Panasonic FZ7 мога да кажа, че е доста "шумен", а пък при слаба светлина вече става много зле.

Цитат:

Като технология на снимане оглeдало-рефлексните с какво се различават от другите цифрови фотоапарати?

Ами освен смяната на обективи, другата съществена разлика е във физическия размер на матрицата. Щото мегапикселите са повече рекламен трик. Повече от 10мегапиксела не са ти особено нужни, освен ако не смяташ да си разпечатваш снимките на формат А1
Ако ти трябва за любителски нужди - може да се задоволиш със сапунерка , ако искаш да навлизаш по-дълбоко ти трябва огледално-рефлексен, обаче тогава шти трябват и доста повечко кинти ...
Ако искаш погледни и това

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

McClane
strenght and honour

#2645750 - 18.06.2010 11:45 [Re: Natural]

От това което сте написали и ти и Wolf си мисля, че определено не е за мен огледало-рефлексен фотоапарат. Относно Olympus-a на пръв поглед не отстъпва по параметри на Canon-a даже напротив, а е с около 200 лева по-евтин. Кой тип батерия е по подходящ за тия по-големите, а предполагам и с по-голяма консумация фотоапарати? Olympus-a е с вградена батерия, докато Canon-a е с 4хАА.

--------------------

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2645811 - 18.06.2010 14:37 [Re: McClane]

За батериите като че ли няма особена разлика ...
Малко по-удобна за манипулиране е единичната батерия - щрак, и готово, от друга страна пък - предимството на стандартните батерии е, че можеш да си купиш почти на всеки ъгъл (освен ако не си в планината )
Може би по-важно е колко ток консумира конкретният апарат, но това може да се установи чак при експлоатацията ...
Моят Панасоник е с единична собствена батерия и почти не ми се е случвало да закъсам. Нося си в чантичката за апарата зарядното+ резервна карта+ 2-3 филтъра и това е ...
И съм си разработил следната тактика :
Ако съм в чужбина и кръстосвам из улиците на някой град, ако вземе да издъхва батерийката в следобедните часове - сядам някъде да пия 1-2-3 бирки и помолвам сервитьора да ми включи зарядното с батерията в контакт - за по малко от час съм си починал, утолил съм жаждата , и батерийката се е позаредила , абе - 3 в 1

Можеш ето тук да сравняваш модели - в падащо меню Buying guide -> side-by-side comarision
Гледам че Канона има 0см. макро, което би трябвало да значи, че ако кацне муха на обектива, можеш да я снимаш на фокус
Олимпуса пък има в режим на продължаващо снимане 10 кадъра в секунда ... абе разгледай си сам

GMailDrive
почетен член
**

Регистриран: 02.08.2007
    #2646827 - 20.06.2010 08:17 [Re: McClane]

Тия дни купих за сестра ми SX120 за $179, за тези пари апарата си е направо доста добър. Някак си създава впечатление от пръв поглед за много евтина сапунерка, може би поради използваната пластмаса. Но след първите няколко снимки това усещане се разсейва. Снима бързо, доста добре се справя на малко светлина, недостатък е липса на визьор, при слънце може и да не се вижда добре дисплея, няма капаче на обектива, като че ли леекичко размазва снимките, липсва някак си детайлността. Сравнявам го на базата на Canon PowerShot S5 IS. Макро режима като че ли и той съвсем леко размазва. Впечатленията ми са на около 20-30 снимки. Цветовете са реалистични толкова, колкото и при S5 IS.

Тук май не мога да кача снимки за сравнение, наскоро се местихме и все още домашния сървър не работи, може би тия дни ако имам време ще кача едни и същи снимки правени с SX120 & S5 IS за сравнение. То всъщност няма какво да се сравнява де, S5 IS си е много по-добър.

SX20 IS е "потомък" на S5 IS, ако ги имаш парите няма какво да се чудиш. Това са джелезни фотоапарати, бързи, детайлни, реалистични цветове, много стабилни при снимане, с моят S5 IS правя по-добро видео със стеро звук, отколкото с домашната ми камера JVC. Мисля в скоро време да оставя в резерва S5 IS и да премина на SX20 IS. Всъщност това са най-добрите фотоапарати на Canon от ниските класове, оттам нататък са DSL-те, но и цените са от умножени по две и нагоре.

Отностно батериите ( S5 IS ), винаги съм с 8 батерии, 4-ри в апарата, 4-ри в чантата, без зарядно, рекорда ми е над 300 снимки ( повечето със светкавица ) или час и половина видео ( естествено не броя времето за смяна на SD картите ) с един комплект батерии, две седмици след това ( бях забравил да ги сменя ) направих още към 40 снимки, преди да се изтощят напълно. Така че, сядам и си пия бирата без да тормозя сервитьорите да ми зареждат батериите :-) Но и батериите ми са трепач, Made In Japan, не са китйска сглобка. По принцип съм привърженик на стандартните батерии, литиево-йонните са хубави, но доста скъпи, ако вземе да се повредят. Докато АА под път и над път.

Редактирано от GMailDrive (20.06.2010 08:25)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2647050 - 20.06.2010 19:07 [Re: McClane]

В първия си постинг си уточнил че критериите ти за бъдещия ти фотоапарат са:

Цитат:

Принципно го искам за любителски снимки, но с по-добро качество. Да може да снима качествено и при по-малка осветеност, а също така да ползвам и по-голямо оптично приближение.

Правилно си ги разбрал Вълка и Натурала,
Цитат:

От това което сте написали и ти и Wolf си мисля, че определено не е за мен огледало-рефлексен фотоапарат.

......бегай надалеч от ДСЛР и си земи нещо с вграден обектив със зуум поне трийсет и матрица не повече от 1/2.5" да не тежи.

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

McClane
strenght and honour

#2647053 - 20.06.2010 19:10 [Re: GMailDrive]

Благодаря много и на теб и на Натурала. Аз парите ги имам, просто не знаех дали реално си заслужава двойната разлика в парите между SX120-ката и SX20-ката. Ще се радвам ако споделиш и някоя снимка от SX120-ката и SX5-цата.
Благодаря още веднъж за изчерпателния отговор.

--------------------

Wolf ®
М а r i n e r o

Регистриран: 13.03.2004
От: Атлиман
    #2647101 - 20.06.2010 20:37 [Re: McClane]

Олимпуса въобще не отстъпва.Почти повече от 3 години ползваме
едно SP 350 за щяло и нещяло.Няма умиралка.Но щерката изрева,че има нужда от повече зуум,затова се спрях на Панасоника FZ35.Има доста подобрение от по-старите им модели.
Имай на предвид,че когато зуумваш трябва да не мърдаш,че става
мазало.Вземи си и една тринога Сони, и те настъпват здраво
на пазара...с Минолтите Аз искам някой да ми подари за рождения ден Алфа900.

--------------------
http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2647108 - 20.06.2010 20:52 [Re: McClane]

Цитат:

видях, че в същия ценови диапазон като втория е и EOS 400D и тогава вече съвсем се обърках.

Това за "същия ценови диапазон" е твоя заблуда. На сходна цена е единствено тялото / в най-добрия случай комплектовано с китов, т.е. - посредствен обектив/.
За да можеш да реализираш възможностите на голямата матрица и ДСЛР-а ти трябва читава оптика. Няма как да реализираш диапазона 28-500 мм само с един обектив, както е при турбосапунерите, ще ти трябват поне два зума, плюс поне един твърд обектив.
Само за сведение - добрият стандартен зум на Канон е 17-55/2,8, който струва около 2000 лева.......
Прави сметката.....
Ако нямаш някакви сериозни мераци във фотографията - вземи си турбосапунер и си свиркай

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7965

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.