ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
Re: Индия
    #3026421 - 16.03.2013 15:51 [Re: hasp]

И аз към групичката на чакащите още снимки и разкази. 22ч. с влак .

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3026427 - 16.03.2013 16:00 [Re: hasp]

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #3026473 - 16.03.2013 17:28 [Re: Дзвер] Прикрепен файл (68 тегления)

Около 8 часа спах, събудих се някъде към зазоряване. За разлика от руските 'плацкарт' тукашните 'слеепер клас' са с шест легла в купе а не с четири. През деня средното легло се вдига към стената за да може хората да седят на долното без да са приведени. Казвам 'купе', но няма преграда към коридора надлъжно на вагона (както е и при руските плацкарт) Другото подобие е че срещу купето има две легла но са малко по-къси, стоят напречно на купето. За разлика от руските влакове тук има разделение на половете. Това става като се уточнява пола на купувача и/или пътуващите. Другата особеност е че постоянно минават разносвачи на храна и чай с мляко, понякога просяци които са или като младо момиче представящо някаква зловеща богиня чрез червани и чернио краски, тризъбец и рогца или са травастити. Също така не видях някой да пие алкохол, а в руските влакове всички бяхме едно голямо къркащо семейство.

Снимките долу са правени когато влака е заобикалял Бангладеш и някъде първо на северозапад и после на север. Някъде в далечината би трябвало даса Хималаите. По моя преценка са на поне 50км права линия така че дори без мъглата или маранята пак едва ли щяха да се виждат.

следва...

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #3026553 - 16.03.2013 19:58 [Re: hasp]

хех, защо се притесняваш от втренчването в камерата... Така се получават чудесни портрети. Надявам се, че си снимал хората по-отблизо. Обожавам индийските персонажи - изключително колиритни и с изразителни лица. Благодаря за разходката

--------------------
I am just a vision.

Centurionus
ветеран

Регистриран: 12.03.2013
    #3026562 - 16.03.2013 20:26 [Re: canon]

Много хубав фото-пътепис , със перфектни снимки , усет към експозиция и с много добри попадения. Разглеждал съм и други подобни в други форуми , а и в този стана въпрос за високо-технологична Индия , "ядрена държава" със собствено самолетостроене и космически технологии . Та все някъде трябва да има комплекси за производство и прилежащите им градчета със специалистите работещи в тях , това би трябвало да е една друга класа/каста ,една друга Индия . Страна на контрастите е , и би било хубаво да се види контраста между мизерията ,пословичната мръсотия и тези оазиси на успеха. Лично не бих посетил тази страна , имам съставено мнение за нея ,но отново поздравления за осмелилите се и успелите .

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3027615 - 19.03.2013 19:11 [Re: O HARA] Прикрепен файл (60 тегления)

Повечето ми персонажи не са съвсем индийски понеже в североизточна Индия много изглежадат източно азиатци.
В Гуахати, най-големия град в Асам и в региона повечето са с характерни за Индия черти.

Както и предишните няколко, следващите две снимки са от влака.

Току що сме пресекли река Брахмапутра и Гуахати е съвсем наблизо.

Някъде в града.

Палтан Базар. района е на юг и близо до гарата. Има много хотели и удобен транспорт.

А това вече е Шилонг в Мегхалия. Града е на два часа път на юг и е на 1500 метра височина. Хората са съвсем различни, повечето са от народността Каси и езика им е донякъде подобен на камбоджанците. Счита се че са дошли от югоизточна Азия преди окло две хиляди години, може и по-отдавна.

Града е разположен сред борови гори.

следва...

Редактирано от hasp (19.03.2013 19:49)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3028680 - 22.03.2013 17:59 [Re: hasp] Прикрепен файл (57 тегления)

От Шилонг се насочих на запад към Нонгстойн.

Политически активисти в кампания за изборите след десетина дена за шатския парламент.

Шосето. Преди да отида в Индия си мислех че основния ми проблем би бил чистотата, миризмата или шумотевицата а се оказа прахоляка.

Нонгсойн е на около 100 километра от Шилонг.

Редактирано от hasp (22.03.2013 18:37)

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #3028695 - 22.03.2013 18:27 [Re: hasp]

Цитат:

Преди да отида в Индия си мислех че основния ми проблем би бил чистотата, миризмата или шумотевицата а се оказа прахоляка.

Aма в един момент спира да ти прави впечатление
След като още на първия ден в Делхи ми откраднаха обувките си купих нови , които след три седмици обикаляне просто изхвърлих. Преди да тръгна за летището си купих други с които се прибрах.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3028711 - 22.03.2013 18:53 [Re: canon] Прикрепен файл (60 тегления)

И на мен не ми се размина, точно в Нонгстойн ми се разкъса обувката и едвам намерих едни зелени кецове дето да мога да ги обуя. На пазара им обувки много но максимум 42 номер, а аз търсих 44.

Та да продължа. За да ида до района на Гаро трябваше да взема превоз до Риангдо, после до Шаланг и най накрая до Ронгтенг, последното село вече е в Гаро Хилс. Първите деве отсечки бяха около 40 километра и два часа път всяка. Третата от около 20 км отне по-малко време.

Пътят не се измени особено, нито пейзажа.

Риангдо е доста по-малък от Нонгстоин.

Тук съм с човека който ме подслони в Риангдо. Благодарско на него и семейството му за гостоприемството. Вероятността да остана на улицата за през ноща при сутрешни температури 10-12 градуса никак не беше малка.

Около Шиланг копат кюмюр здраво. В селото доста късметлийската успях да взема следващия транспорт само след 15-20 минути престой в това малко село където всичко е покрито с въглишщен прах.

Следва....

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

Редактирано от hasp (22.03.2013 19:39)

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3029314 - 24.03.2013 12:12 [Re: hasp]

Супер разходка! Надявам се, че има още.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11695

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.