ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Индия
    #2894191 - 22.04.2012 12:15

И така след изчетени няколко пътеводителя , десетина филма по NG и Discovery , и спомена за "Слона мой приятел" - дестинация Индия
Маршрута беше : Delhi-Khajuraho-Varanasi-Orchha-Agra-Jaipur-Ranthambore-Udaipur-Jodhpur-Jaisalmer-Delhi и всичко наоколо за 22 дни.
Това е на практика целия Раджастан + още малко :-)

От летището с чисто новичкото метро до хотела и след час почивка направо в сърцето на старият град. Неописуем гмеж от хора , пътища , автомобили

Бърза закуска

Red Fort - това е крепоста от която султаните в продължение на векове са управлявали града

New Delhi е новата част на града построена от англичаните и там са всички правителствени сгради , модерните хотели, дипломатическите мисии. Като цяло Делхи е много зелен град с много паркове.
Президентския дворец и срещу него Delhi Gate:

Humayun's Tomb e построена от съпругата на един от най-великите владетели и една от трите топ-исторически забележителности на Делхи:

Кhajuraho е в дълбоката провинция и в продължение на векове под контрола на могъщата династия Кандела. Когато не били на война практикували нови секс техники за което свидетелстват прословутите еротични скулптури по храмовете

Наоколо е така:

Сега това е маймунския рай:

Варанаси или Бенарес наред с Дамаск е един от най-старите все още обитавани градове в света.
Всичко тук е подчинено на свещената река Ганг около бреговете на която са не по-малко 500 храма. Това е мястото което всеки индус трябва да посети поне веднъж в живота и на което мечтае да бъде кремиран.

Както върви бизнеса напоследък на следващата такава снимка може и да съм аз

Всяка вечер от векове се провежда церемония посветена на Майка Ганг , като същото се повтаря и рано сутрин ... животът започва и завършва с реката

Изглед от терасата на стаята- тази двойка прекара цялата нощ до изгрева в молитва:

Из уличките на стария град:

Оchha е столицата на друга могъща династия:

Това е действащ полицейски пост -просто полицая е излязъл да хапне отсреща.

И разбира се Агра - това едва ли има нужда от много пояснения.
Самата Агра е едно от най-ужасните места по маршрута - хаос , шум , мръсотия...ако сте гледали поредицата "Идиот в чужбина" знаете за това място ;-)
Чели сте историята за Мумтаз Махал която умира при раждането на 14-тото си дете и Шах Дхахан построява този паметник на любовта.
Наистина е нещо грандиозно и колкото и да сте слушали за това място заставайки пред него почти онемявате.
Единственото нещо с което мога да направя бегло сравнение е Дуомото във Флоренция.

"Кошарката" около саркофазите е направена от едно единствено монолитно парче мрамор.
Цветовете на опиума са на почит...

Реката отзад:

Аgra Fort е мястото откъдето династията е управлявала:

Японките наистина бяха доста впечатляващи в тези сарита

Синът на Шах Джахан - Аурангзеб е последният велик султан. Убива двамата си братя и заточава баща си в Агра Форт.

Оттук златният пленник съзерцавал творението на живота си

Всъщност истината е , че не умрял толкова нещастен - а в безконечно алкохолно и опиумно опиянение...

Според друга легенда искал да строи черен Тадж за себе си на острещния бряг , но няма никакви доказателства за това.
Сега там има прекрасен парк с гледка към мавзолея:

Аkbar's Tomb - гробницата на най-великия султан.
Известен столерантността си към религиите той събирал и дискутирал на едно място с представители на различните религии.
Трите му любими съпруги били християнка , мюсюлманка и индуска , е ... имал и още около 500 наложници в харема.

Наоколо досущ както било преди 500 години щъкат сърнички...

Междуградски автобус:

Jaipur е столицата на Раджастан.

Зад астрономическата обсерватория на заден план се вижда двореца на махараджата , където семейството живее и ди днес.
Раджастан е бил разделен на 40 и няколко кралства , всеко със свой махараджа.
След създаването на Индия те губят кралския си статут , но и досега имат огромно влияние над обществения живот , много от тях заемат важни правителствени и дипломатически постове.
Семейните имоти са запазени и почти всички отдават част от дворците са като 5* хотели.

Много ми допаднаха ученическите униформи . Дори в най-бедното индийско село учениците може и да са боси , но задължително с чисти униформи.

В тази делва ( една от двете) махараджата в началото на века си носел вода за пиене и къпане от свещената река Ганг при първото си посещение в Лондон.

Над града има три форта - този е най малкият и е построен като място за усамотение само за любимите наложници.
По пътя:

Помещенията на наложниците:

Най-важният форт обаче е Amber Fort ( прозинася се Амер).
Това е стaрата столица преди династията да се измести в Jaipur.

Teсните коридорчета водят към най-закътаното място в двореца - харема:

Под тия сводове момичетат танцували , пеели , четели поезия единствено за един "зрител"

Това е най-популярният туристически траспорт до форта.
Бъхтят само до 14.00 часа

Недалеч от форта дин от махараджите построил градина за любимите си съпруги .
Изобщо жените явно са играли много важна роля в това общество

В езерото разбира се летен дворец...

Младежта прави вечерната си разходка:

Pushkar е друг свещен град за индусите .Тук се почита Lord Brahma - богът на сътворенето .Разположен на свещеното езеро не може да минете и 20 метра без да ви спре някой брамин или друг "свят човек" ... за "донейшън" разбира се

Отново в Jaipur - Албърт хол е градския музей :

Хава Махал ( махал= дворец) е построен за да могат жените от харема да наблюдават какво става отвън в града без те самите да бъдат забелязвани от простосмъртните :

От вътрешната страна :

Това не е екзотика , а нормална гледка по улиците на града :

Наблизо се намира маймунският храм - Galta Temple и ако сте гледали поредицата Monkey Thieves по Nat Geo - става дума баш за тия маймуни.
Около храма живеят близо 5000 маймуни.
Тая я пробвах , но не е от най-умните

В свещения танк се къпят наравно хора и примати...

Ranthambore е сред най-важните природни резервати в Индия и най-доброто място да видите свободни тигри в джунглата.
Според пътеводителите над 80 % от снимките на диви тигри са правени тук както и безброй филми.
Е ... най-много са различните видове елени , птици , крокодили .

Срещата с тигър е въпрос на късмет и не е гарантирана.
На второто си сафари зърнахме тази огромна женска :
Съзерцавахме я повече от час , но тя пък съзерцаваше близките елени

То be continued ...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (22.04.2012 13:56)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Re: Индия
    #2894200 - 22.04.2012 13:23 [Re: canon]

Според рейнждъра тази е на около седмица

Нощния влак и на сутринта сме в Udaipur - за мен най-красивият град който видях в Индия.

Фасада на градския дворец :

Един от важните предци на династията :

Тази мраморна вана е напълнана със сребърни монети които били дарени на радостната тълпа по случай важна кралска сватба :

Мисля сегашната принцеса си я бива , но майка и гледа малко лошо

Портала към харема:

Кралските кончета

Понастоящем една част от двореца е отворена като музей за посетители , а останалите части фамилията е отдала на три 5* хотела.
Без съмнение и досега и си живеят по царски...

Бившата лятна резиденция сега е един от най-луксозните хотели в света ( тук е сниман Octopussy от поредицата за Джеймс Бонд и куп други)

Друг ексклузивен хотел :

Пантеона на индуските божества:

На няколко часа път е Chittorgarph - най-големият и легендарен форт в Раджастан

При обсадата на крепоста когато нямало друг изход жените предприемали масово самоубийство - johar.
Тук са правени три такива - мъжете сами хвърляли своите съпруги , майки и дъщери на кладата и след това нямайки какво да губят се впускали в самоубиствената битка...
Тези гробници са на мястото където при едния johar през 16 век за ден се самоубиват 13000 жени.

Рабира се в основата на всяка войа стои жена
Според легендата неземно красивата кралица Падмини се къпела във водите на това езеро , когато злия султан видял отряжението и във водата.
Разбира се местният владетел отклонил мераците му и това станало причина за първата опустошителна обсада на крепоста през 13 век.

На няколкостотин километра е друг легендарен форт Kumbhalgarph

Kрепостните стени се простират на 30 километра.

По пътищата на Раджастан :

Тук там изчакваме да пресече и поредното стадо маймуни

Целта е Ранакпур и забележителният джайнистки храм - истинска фантазия от мрамор:

Хващаме автобуса и напред към Jodhpur... е мисля , че пак бих се качил на обществен автобус в Раджастан. Правила просто няма , през няколко километра край пътя се виждат закъсали или обърнати камиони .
В градовете , където има светофари или мигат само в оранжево или не работят изобщо. Предимство е нещо напълно непознато , а пешеходец е мръсна дума . Истанбул би ви се сторил едно много спокойно местенце

Тук най-голямата забележителносте е Mehrangarh Fort :

Според традицията при смърта на махараджата той е последван на кладата от вдовиците си.
Пак традицията повелявала преди да отидат на кладата да оставят отпечатъци от дланите си на стената.
Това са тези от последният такъв ритуал тук през 19 век.

Покоите:

Зад тези прозорчета жените на махараджата можели да слушат какви решения за каралството взимат мъжете и дори да дават съвети :

Форта разбира се е собственост на настоящия махараджа , но дядо му постриол нов дворец където семейството живее днес :

370 и кусур стаи... и разбира се по-голямата част от него днес е 5* хотел.

Jaisalmer е в сърцето на пустинята Тар и разбира се има своя забележителен форт. Тук се случва да не капва дъжд по 5-6 години , а средните валежи са под 10 см. годишно/кв.м.
Около 40-42 градуса е , но сухата жега някак си е поносима...

Разбира се всички сме за сафарито

Избрали сме път извън популярните туристически места ( някой дюни са буквално обградени от десетки хотелчета , палатки , ресторанти - дават ти 30-40 мин. колкото да се снимаш и идва следващата група)
Ние за два дни обае срещнахме само една англиска двойка на меден месец.

Пътя минава през селца замръзнали във времето. Хората са от най-нисшата каста - циганите и според нашия камилар циганите дошли в Индия от Европа

Има си разбира се и подкасти - бялата къща означава , че е собственост на човек от "бялата каста" - тоест каста която се занимава изключително с млекарство.

Чакаме си вечерята

Камилите обаче си бяха заслужили повече и почнаха веднага след като ги разпрегнаха:

Да спиш в пустинята направо на пясъчните дюни наистина се оказа едно от най-страхотните неща ...
Колкото и да съм мислил , че е пресилено...е просто няма такова ясно звездно небе като към 4- 5 през ноща.
Абсолютна поглъщаща тишина - липсва дори жуженето на насекоми или птичи звуци и на фона на това наистина безброй звезди...

Преди разсъмване:

Моята камила Виктор вече ме очаква , но трябва да намерим и Виктория , която е някъде наоколо

Обратно в Jaisalmer една истинска приказка от камък.
Градът е бил важна спирка в търговията между изтока и запада и дължи своето богатство на търговията . Още са запазени стотиците къщи на богатите търговци.
След разделянето и прокарването на границата между Пакистан и Индия търговията замира .
Пакистан е на около 100-ина километра и целият регион е силно милитаризирана зона.

Както винаги попадаме на поредния фестивал

Още една малка красавица

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

canon
На изток от рая

#2894203 - 22.04.2012 13:53 [Re: canon]

Делхи е на около 1000 километра , което с влак е близо 18 часа.
Бордеите на Делхи се простирта на километри покрай ЖП линията - всичко което сме гледали по филмите се оказва истина.

Храма на бахайската вяра - Lotus Temple е прочута забележителност , а според мен не е нищо впечатляващо и нагло са изкопирали операта в Сидни :

Qutb Minar е третата най-важна историческа забележителност на Делхи и мястото на първия султанат.Това е и най-високото минаре в Индия.

Когато завладели Хиндустан мюсюлманите построили огромна джамия иизползвайки колоните на предишните индиски храмове. Това ясно си личи тук :

И така последните два дни бяха отделени за релакс и лежерни разходки из New Delhi.
Типичен квартал на новата средна класа :

Няколко часа бяха отделени за музеите на "бащата на нацията" - Махатма Ганди и този на Индира Ганди.
Малко пояснение - независимо от еднаквите имена Индира Ганди няма кръвна врзъка с Махатма Ганди.
Тя е дъщеря на Джавахарлал Неру който е близък съратник на Махатма Ганди в борбата за независимост.

И така - последните стъпки на Махатма Ганди до мястото на убийството му са оформени като каменна пътека.

Това е спалнята от която илиза отивайки на традиционната си сутрешна молитва в градината на резиденцията :

Над лобното място където го зстига куршума е построен паметник.

Тук са правителствените резиденции и дипломатическия квартал и всичко изглежда като да сте попаднали в съвсем друга държава

Резиденцията понастоящем музей на Индира Ганди :

Джавахарлал Неру е произхожда от богата индийска фамилия и завъшрва образованието си в Англия:

С Индира Ганди

Ганди и семейство Кенеди:

Библиотеката и работният кабинет , където е приемала и държавните глави :

Специално място е отделено за подаръците от различни чужди ръководители. Ето и този от Тодор Живков :

Пътят към смъртта :

Мястото където нейният охранител я застрeлва е покрито с прозрачно стъкло :

Сарито с което е облечена в последния си ден - вижда се дупката от куршума :

Раджив Ганди с италианската си съпруга и децата :

И това което остава от дрехите му след бомбения атентат ;

Доста тъжен начин за завършек на това пътуване , но лично за мен това беше един чудесно прекаран ден...

--------------------

Редактирано от canon (22.04.2012 14:21)

Uma Rojo
inner while

Регистриран: 25.04.2005
    #2894205 - 22.04.2012 14:29 [Re: canon]

Нямам думи!
Вчера точно гледах това - клик

докато гледате снимките на canon си пуснете това

съвсем отвява главите в Източна посока

Благодаря за чудната разходка!

--------------------
Трудна за отвличане.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2894277 - 22.04.2012 21:13 [Re: canon]

Каноне, страхотно пътуване и за доста време!

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

canon
На изток от рая

#2894279 - 22.04.2012 21:59 [Re: Дзвер]

Гледам линка на Uma Rojo и все едно гледам документален филм.
Всичко е толкова реалистично показано!
Това с разминаването на камионите го изживяхме поне десетина пъти ... още си плюя в пазвата.
Шоферът явно не виждаше много често чужденци и страшно ни се кефеше , като след всяко подобно разминаване вдигаше победоносно палец и разкриваше пооредялата си усмивка
За съжаление ни бе отнета възможноста да пътуваме когато бяхме по-млади и имахме време , както го правят младите хора от нормалния свят ...
За тия 22 дни бяха навъртени около 4000 километра из Индия с влак , автобус, такси , камила , авторикша , колорикша и пак си беше бясно препускане .
Толкова много неща и толкова малко време.

Редактирано от canon (22.04.2012 22:07)

zozinia
почетен член

Регистриран: 24.04.2009
    #2894282 - 22.04.2012 22:45 [Re: canon]

Леле ! Впечатляващо пътешествие сте направили! Браво на вас !

Менада
размер XLent

Регистриран: 18.02.2006
От: въд планините
    #2894287 - 22.04.2012 23:18 [Re: Дзвер]

Цитат:

Каноне, страхотно пътуване и за доста време!

Аз си представям как се е кефил "Каноне"

--------------------
Някой ме повика насън и аз тръгнах да го търся далеч,далеч...

canon
На изток от рая

#2894288 - 22.04.2012 23:23 [Re: Менада]

Тия красавици ги снимах специално за теб

--------------------

Редактирано от canon (22.04.2012 23:31)

orion
неориентиран

Регистриран: 14.05.2002
    #2894289 - 23.04.2012 00:07 [Re: Uma Rojo]

Йеее, нямам толкова големи букви, за да напиша "чудесно" и толкова малки, за да напиша "завиждам".

Дзвер
wavedancer

#2894291 - 23.04.2012 00:56 [Re: Менада]

И аз! Даже си представям как сигурно не му се и разправя много- много след такова преживяване дето с думи и снимки сигурно е малко да се опише макар че предполагам всички искаме да чуем и видим още.
Ако завистта е да си пожелаеш и сам да посетиш въпросните места, значи съвсем искрено завиждам на "Каноне". Чудно ми е какво е усещането да пътуваш в индийски влак, особено, ако е такъв, каквито ги показват по филмите.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #2894318 - 23.04.2012 09:57 [Re: canon]

След като изчетох "Шантарам" в мен се породи едно огромно желание да посетя Индия. Не знам дали ще мога да го осъществя в тоя живот, но благодаря за прекрасния разказ в картинки. Страхотен е!

--------------------
Ние сме ора естете.

canon
На изток от рая

#2894433 - 23.04.2012 15:47 [Re: Дзвер]

Всъщност индийските влакове не са никак зле.
Познатите картинки с хора накацали на покрива и висящи по вратите са от градските железници.
При тези за дълги разстояния най-общо има 1-ва AC, 2-ра AC, 3-та АC класа , Sleeper и II класа .
Първите три категории са климатизирани и нощем ти дават чисти пакетирани чаршафи , одеяла и възглавници.
Там пътуваш предимно с чужденци и индийци над средната класа - бизнесмени , доктори , офицери от армията...
Само 1 АС е разделен на купета ( с 2 или 4 легла) , а 2 и 3 AC са под формата на плацкарт съответно с две и три легла едно над друго.
Sleeper е пак спален вагон , но неклиматизиран и това е масовия начин по който пътуват индийците.
II класа е некламатизирана с пластмасови или дървени седалки/пейки и е изключително евтина за най-бедните.
Та самите влакове са изненадващо комфортни , но на самата гара е нещо друго.
Обичайната гледка е налягали направо на мръсния под мъже , жени , деца чакащи си влака. Често безпризорно прасе завира муцуна в торбите на спящите хора и някой дето не е заспал в един момент му бие шута
Отвреме-навреме някой се пробужда отива и се облекчава на релсите...( между другото тук и мъжете вършат малката работа клекнали)
По релсите между коловозите щъкат десетки и стотици плъхове угощавайки се с отпадъците които никой не си прави труда да хвърля в кошче ( каквито впрочем почти няма).
На фона на това обаче пушенето е забранено
Индия наистина има много лица и мисля видяхме повечето.

Редактирано от canon (23.04.2012 15:51)

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2894493 - 23.04.2012 18:02 [Re: canon]

Ей, уникално
Мерси за виртуалната разходка!
Представям си колко впечатления си натрупал

А ако споделиш най-общо и как се прави логистиката за такова пътешествие ...

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #2894499 - 23.04.2012 18:27 [Re: canon]

.
и още една разходка, ако някой не го е гледал ..

http://www.imdb.com/video/screenplay/vi4092592409/

Цитат:

Всъщност индийските влакове не са никак зле...

Индия наистина има много лица и мисля видяхме повечето.

canon
На изток от рая

#2894517 - 23.04.2012 20:03 [Re: Tanya.]

На отиване се засякохме в полета с екип на БНТ и гледам , че утре вечер от
22.00 ще излъчат филма заснет от Надя Обретенова.
Те щяха да ходят към Дарамсала за среща с Далай Лама...
Ще ми е интересно да видя и техния поглед върху Индия

--------------------

Редактирано от canon (23.04.2012 20:13)

Менада
размер XLent

#2894530 - 23.04.2012 21:14 [Re: canon]

Мерсииии!
Тия са специална порода-марвари се казва,мисля.Стара индийска порода!

--------------------

canon
На изток от рая

#2894531 - 23.04.2012 21:18 [Re: Менада]

Да , тези кончета са снимани в двореца в Udaipur - това е столицата на Меварската династия.
Принцесата от снимката е наследник на тази фамилия.
Има и принц ерген

--------------------

Редактирано от canon (23.04.2012 22:06)

Менада
размер XLent

#2894537 - 23.04.2012 21:24 [Re: canon]

Може и мервари да се казват-аз само знам,че са специална бойна порода ,използвана в миналото
Специфични са им ушите.Няма други коне с такива уши.А на тия от снимките им личи ,че са класни животни.

--------------------

canon
На изток от рая

#2894549 - 23.04.2012 22:05 [Re: Менада]

Moя грешка - сигурно са мевари , защото виж как се казва кралската фамилия :

Този е от същата конюшня :

П.С. Ама ти вярно разбираш от коне

--------------------

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #2894555 - 23.04.2012 22:16 [Re: canon]

Интересна тема Каноне. Аз имам намерение да посетя Индия към края на тази година, но най вероятно да видя само Варанаси от местата където си бил. Може и да посетя Карнак (мисля че беше в Ориса) иначе ще разгледам Калкута, малко по-нагоре из западен Бенгал (Данджерлинг), малко в Бихар на път за Варанаси и предимно в Асам и Мегхалая. Ще пробвам да видя тигър в Казаринга (знам че вероятността е малка). Мерси отново за темата!

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

canon
На изток от рая

#2894561 - 23.04.2012 22:35 [Re: Natural]

Логистиката не е особено сложна , защото това е англоезична държава и е лесна за обикаляне.
Като начало най-изгодните варианти за полет до Индия са с Turkish през Истанбул и Qatar Airways през Доха.
Цените от София са доста сходни , но при първия вариант има 8 часов престой в Истанбул , а през Доха е само 2 часа и половина.
И двете авиокомпании са сред най-добрите в света .
После избираш кои места искаш да посетиш , определяш по колко дни , резервираш хотели през някой от големите световни сайтове за резервации от типа на booking.com или някой от големите индийски сайтове като yatra.com , travelguru.com и прочие...
Разбира се ако не обичаш всичко да ти е планирано до последнта минута на място има огромен избор от всякакъв клас хотели - просто влизаш , питаш за цената , искаш да ти покажат наколко стаи и ако те устройва оставаш .
Ако не избора е толкова голям , че наоколо все ще намериш нещо което да ти хареса .
Проучваш какви са възможностите за транспорт между отделните места.
Има доста евтини вътрешни полети и най-добрата търсачка е yatra.com и ixigo.com.
В повечето случаи обаче най-добрият начин за придвижване в Индия е с влак.
Това е сайта от където може да се правят резервации от чужбина:
http://www.cleartrip.com/trains

Всичко за влаковете в Индия:
http://www.seat61.com/India.htm

Предварителната резервация е препоръчителна , защото това е най-масовият транспорт там и трудно се намират добри места в последния момент.

Най-популярния сайт за всякакви въпроси разбира се е tripadvisor.com.
Специално за Индия има един друг уникално полезен сайт и форум с абсолютно всичката необходима информация :
http://www.indiamike.com/india/

Ако някой планува нещо подобно ще се радвам да помогна със съвет .

П.С. Страшно съм разочарован от гайда на Lonely Planet. Картите на практика не стават за нищо , голяма част от информацията е неактуална и неточна ( издание от Септември 2011 ), появи ли се едно място в пътеводителя - хотел , ресторант в изданието то неизменно повишава цените си често драстично...
Сравнявайки със стари издания 90 % от информацията е просто преписана едно към едно и обновяват нещата съвсем малко за цвят...
Горещо препоръчвам Rough Guide - местата са представени много по-добре с много по-голям акцент на историческите събития и забележителности , картите са по-подробни и прегледни.

--------------------

Редактирано от canon (23.04.2012 22:52)

canon
На изток от рая

#2894564 - 23.04.2012 22:45 [Re: hasp]

С доста чужденци разговарях - знаеш , че младите западни туристи обикалят често по 5-6 месеца и много от тях казваха , че Данджерлинг е най-впечатляващото място в Индия.
В края на годината обаче на север сигурно е студено , а може би и заснежено.
В момента е най-добрият сезон.
Аз го имах в предварителните планове , но то си трябват месеци за да се разгледа всичко.

P.S. Гледал съм филм за Казиранга и съм сигурен , че сафарито със слон ще е страхотно преживяване

--------------------

Редактирано от canon (24.04.2012 00:05)

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #2894726 - 24.04.2012 14:45 [Re: canon]

Цитат:

За тия 22 дни бяха навъртени около 4000 километра из Индия с влак , автобус, такси , камила , авторикша , колорикша и пак си беше бясно препускане .

Сетих се аз, че като зачезна ти си някъде на пътешествие, но не предполагах... Няма да повтарям клишета за чудесните ти снимки, не че не е вярно, а защото си го знаеш Впечатли ме обаче силно начина ти на пътуване и само мога да въздишам тихичко защото явно е най-подходящия за Индия , а аз вероятно никога не бих се осмелила, особено като видях автобуса
Завиждам ти и се радвам за теб, че успяваш да изпълняваш мечтите си, а и да ни доставяш интересни снимки и съучастничество на нас нерешителните и по-трудно подвижните /по разни причини/
Едно голямо „благодаря“!

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2894765 - 24.04.2012 16:12 [Re: canon]

Благодаря за разказа и снимките.
Още една от дестинациите ми отпадна.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

canon
На изток от рая

#2894840 - 24.04.2012 19:42 [Re: Shogoun]

Не не явно изобщо не е много опасно , защото никой от местните не трепваше ама те гледат малко по-философски на живота
Има и по-луксозни , но тези бяха държавни автобуси.

По-голям фън беше да стопираш автобус на околовръстното при положение , че надписите са само на хинди и имаш не повече от десетина секунди да се разберете закъде пътува. Още на първата секунда започва какафонията от клаксони.
Навсякъде се продават едни такива огромни с които е оборудван всеки камион или бус и наистина обичат да ги използват

Лафа в Индия е Good horn , good brake and good luck...

--------------------

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2894983 - 25.04.2012 06:25 [Re: canon]

Много интересни снимки. Чудесно пьтуване сте направили. Точно в мой стил, да се потопиш сред месните хора, опиташ и видиш повече неща, а не само да се вьрви по стандартните туристически пьтеки.

Тази екскурзия от Бьлгария ли си е организира (с бьлгарска туристическа агенция) имам впредвид или чрез агенция в чужбина?

Опс, току що погледнах постинга ти малко по нагоре, че сам всичко си организирал. Направи ми впечатление, че доста интересни места и дейности си покрил, а това става най-добре когато сам си организираш нещата.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (25.04.2012 06:33)

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2895065 - 25.04.2012 11:11 [Re: canon]

Ухааааааааааа!!!
Чудесно,прекрасно,невероятно!Поздравления!

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Дзвер
wavedancer

#2895234 - 25.04.2012 18:03 [Re: canon]

Цитат:

обикалят често по 5-6 месеца

Ей за такова нещо си мечтая.
Всъщност сам самичък ли пътува, без никакви групи? И не те ли беше страх? В смисъл такъв в някои по- бедни райони да не те ограбят? Би ми се искало да разказваш още, по- скоро емоционалната страна на такова пътешествие, предполагам е много вълнуващо всичко свързано с толкова различна култура. Имам познати, които са били из Индия, но те не бяха особено възхитени, защото много силно впечатление беше им направило нелицеприятната страна на някои навици и мръсотията.
Храната- имаше предварително набелязани места откъде да си вземаш,или опитваш и от случайни чисто индийски малки и непретенциозни места?
Такива неща

--------------------

canon
На изток от рая

#2895262 - 25.04.2012 19:55 [Re: Дзвер]

Изобщо не ме е било страх , а по пътя често срещаш други чужденци.
Не знам дали ще те изненадам , но много момичета пътуват съвсем сами. Много е забавно как после се засичате съвсем случайно от град на град и често нощем по гарите
Някой минал отттам друг от друго място и си разказвате преживяванията.
Намирам този начин на общуване дори за много приятен.
В един град обикаляте с китайска двойка , на друго място със смешен японец който знае да казва "добър ден" и обича българско кисело мляко , на друго място си с канадец започнал пътешествето си от Перу и Боливия и не знае къде точно в Африка ще кацне след като разгледа и Китай , на четвърто трескаво търсите жп гарата с млади финландци с които автобуса от Пушкар за Ажмер ни е излъгал за крайната дестинация и ни оставил в другия край на града ..., аристократичната лондончанка от хотела в Джайпур... , двойката сгодени италианци тръгнали да обикалят Индия и Непал ( с тях очаквам скоро да се видим в Милано ) , готините чилийки и аржентинци в пустинята... Толкова много преживявания за толкова кратко време.

За хигиена като цяло трудно дори може да се говори. Хапване от улицата единствено плодове като банани , папая, манго...
Храната е изключително вегетарианска с ориз , всякакви зеленчуци , леща , грах , а иначе основно пилешко и шишчета от месо на овца или козе...
Ако поискаш да е нормална е доста лютива , ако кажеш пикантно е направо отровна за нашия вкус.
Традиционна млечна напитка е ласи - мога да го оприлича на нашия айрян и се пие подсолено или подсладено , разбира се много много чай
Иначе основно се хапваше в ресторантчетата на хотелите ... и няколко пъти в Макдоналдс и KFC (има ги в Делхи и Джайпур) - от улицата все едно се телепортираш в познатия ти свят с любезен персонал , чистота , тишина , западна музика...може да си представиш , че си в София , Париж или Лондон например.
Още на изхода те чакат просяците , защото щом си чужденец ти си богат.

Най-първото усещане за Индия е когато излизайки от метрото те лъхва 35-40 градусовата жега примесена с лепкава задушлива миризма на урина и развалена храна. Прахоляк , мухи и всеки иска да те вози нанякъде
След ден-два вече не усещаш , а и като им понаучиш номерата започваш да плуваш в свои води.
Е пак ще намерят начин да те измамят , но много по-неусетно Хората са наистина много бедни и с това което те измамят няма да ти навредят особено , но за тях това е просто начин да преживяват.
Все пак накрая на летището точно като по филмите влязох в тоалетната и излязох с чисто нови дрехи и дори обувки.
Тези с които бях в Индия последния ден изхвърлих в коша , а другите минаха предния ден през химическо чистене.

Това обаче е част от пейзажа и в никакъв случай не може да е основното впечатление от страната. Абстрахираш се и почваш да гледаш от забавната страна на нещата наслаждавайки се на това което си струва да видиш.

П.С. Изгледах снощи филма по БНТ за който стана дума- изключително слаб и направо ме е яд как се харчат с лека ръка бюджетни пари за двуседмична командировка на цял екип и накрая произвеждат някаква 30 минутна боза...
Забавно ми стана само как махутът на слона в Амер ги излъгал , като им взел двойно ...тоя номер го пише във всеки пътеводител
Ако някой ходи натам самостоятелно или организирано нека знае , че цената е държавно фиксирана - 900 рупии за слон( качват се двама човека). С джип е 200 рупии (качва до 8 човека) , а пеш е 15-20 минути приятна разходка по хълма.

--------------------

Редактирано от canon (25.04.2012 20:34)

Дзвер
wavedancer

#2895272 - 25.04.2012 20:20 [Re: canon]

Страхотноооооооо! Друго няма какво да кажа, освен да си представям колко готино е било подобно пътешествие,точно както го описваш със случайни срещи и хора, дори спане по гарите, пътувания. Супер, Каноне, много ме радват такива хора, които не мрънкат и не сравняват,не се забиват в туристическите строго рекламирани места само и опитват на своя глава нещо различно от организирано посещение!Благодаря и за снимките и за разказа! Ако решиш, че още неща ти се разказват ще бъде супер.
Стана ми едно весело и индийско

--------------------

Urbi et Orbi

Регистриран: 20.04.2010
От: София
    #2895281 - 25.04.2012 21:03 [Re: canon]

В общи линии чрез твоя изчерпателен снимков материал се доубедих, че в тази страна едва ли бих стъпил в близкото десетилетие, да не споменавам за по-дълъг период. Тази свръхцигания, смрад, архитектурен кич, циганският манталитет, липсата на елементарни цивилизационни навици и др. хич не ми се нравят, даже ще съм убеден, че съм изгубил времето и парите. Но пък хората са различни и вероятно имат основателни причини за посещението на такива места.

--------------------
http://spqr753.blogspot.com/

canon
На изток от рая

#2895316 - 25.04.2012 22:21 [Re: Urbi et Orbi]

Индия наистина не е за всеки
Kaкто казва NVU ненапразно му казват третия свят и на фона на това имат ядрено оръжие , произвеждат собствени самолети , тук са кол центровете на половината англоезичен свят , половината лекари и зъболекари в Англия са с индийски или пакистански произход ... Какво да кажем за черна Африка ?
Аз и затова много се дразня когато прочета , че България била в третия свят.
Нищо ама нищо общо няма и цивилизационно сме много по-близо до идеала към който се стремим спрямо едни поне 70-80% от останалия свят.
Иначе за Индия от 1.2 млд. за средна класа се броят около 350млн. , а около 600 млн. според статистиката от март 2012 не разполагат дори с тоалетна вкъщи и вършат тия неща в близкия храсталак.
За сметка на това около 700 млн. разполагат с мобилен телефон...интересно нещо са тия статистики.

За теб са Италия и Ривиерата ...които аз също много ги харесвам

--------------------

Редактирано от canon (25.04.2012 23:11)

canon
На изток от рая

#2895321 - 25.04.2012 22:29 [Re: Дзвер]

Ето блога на две холандски мацки с които пътищата ни случайно се пресякоха на два пъти в Индия.
Ще следя по-нататъшните им преживявания из Азия.
На холандски е , но за снимките езици няма , а това за което им завиждам е младоста и възможноста да пътуват :

http://meisjesinazie.blogspot.in/2012_03_01_archive.html

Редактирано от canon (25.04.2012 22:41)

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #2895324 - 25.04.2012 22:54 [Re: canon]

Страхотно, наистина.
Веднъж ми казаха, че с Индия средно положение няма - или се влюбваш, или я намразваш за цял живот.
По снимките съдя, че не си я намразил.

canon
На изток от рая

#2895329 - 25.04.2012 23:12 [Re: Хуанита]

Значи аз съм средното положение.
Везни... не съм виновен

--------------------

Редактирано от canon (25.04.2012 23:13)

Дзвер
wavedancer

#2895330 - 25.04.2012 23:12 [Re: canon]

за статистиките...може би една от причините, които биха ме поразколебали ако имах финансова възможност да тръгна някога сама е тази с тоалетните. Това е и което моите приятели ми разказваха и бяха потресени- едно че извън хотелите и по- луксозни ресторанти било нещо страшно, второ, че навсякъде виждали дори по улиците просто как се вдига "дрехата" и...Всичко друго бих могла да понеса- да спа на пейка или дори на земята, да съм нахапана от комари,да ям буболечки, ако такава е местната храна, да няма климатици,да не се къпеш всеки ден дори, май само липсата на този тип хигиена с веце-тата ми идва в повече.

--------------------

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2895332 - 25.04.2012 23:15 [Re: canon]

И аз съм без думи!!!!!!!!!!!!! Почти ми замириса на лотус и подправки

Поздравления за пътешествието

П.С. Не бях виждала камила от толкова близко

canon
На изток от рая

#2895333 - 25.04.2012 23:23 [Re: Дзвер]

Всеки дори ниска категория хотел има стаи с климатици и без ( тези без климатик винаги са оборудвани с тия големите вентилатори на тавана които гледам по американските къщи в Тексас )
Разликата в цената е около 30 %.
Къпането всеки ден не е проблем , тук бубулечките не са популярни както в югоизточна Азия
Като говорех за гарите имах предвид разни среднощни влакове, а не спане ...та то няма дори къде да седнеш какво остава да легнеш там.
Индийците както и мюсюлманите се подмиват и не ползват тоалетна хартия и всяка баня /тоалетна е оборудвана с кранче ниско долу.
По тая причина ненавсякъде има тоалетна хартия и не е лошо да си носиш под ръка.
Индийския тип тоалетна е точно като турския тип с който ни бяха изтипосали в Европарламента.
Хотелите са със западен тип като нашите, във влаковете също има западен тип тоалетна.
Иначе вярно са ти казали - в градовете не бих казал , че е често , но пътувайки с влак покрай селцата виждаш как десетки мъже. жени , деца сутрин са свалили крачоли/вдигнали фустите и правят там каквото им се налага... Не знам защо не се крият по навътре из храсталака , а сякаш държат горките чужденци непременно да ги забележат

Предполагам рядко се случва , но нито за ден не съм изпитал каквото и да било стомашно неразположение.
Района в който бяхме - Раджастан не е сред опасните маларийни зони и ползвахме само репеленти и гривни.
Най-много 5-6 комара да се ме ухапали за цялото време.
В Агра обаче комарите са като хеликоптери и доброто омазване с репелент е просто задължително особено ако държиш да видиш Тадж Махал на разсъмване...

--------------------

Редактирано от canon (25.04.2012 23:33)

canon
На изток от рая

#2895335 - 25.04.2012 23:27 [Re: Mimski]

Пак заповядай

--------------------

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2895336 - 25.04.2012 23:38 [Re: canon]

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2895711 - 27.04.2012 05:13 [Re: Urbi et Orbi]

Цитат:

В общи линии чрез твоя изчерпателен снимков материал се доубедих, че в тази страна едва ли бих стъпил в близкото десетилетие, да не споменавам за по-дълъг период. Тази свръхцигания, смрад, архитектурен кич, циганският манталитет, липсата на елементарни цивилизационни навици и др. хич не ми се нравят, даже ще съм убеден, че съм изгубил времето и парите. Но пък хората са различни и вероятно имат основателни причини за посещението на такива места.

Напълно те разбирам, едно време исках да разгледам замъците и дворците покрай река Лоара ама като ми казаха че района бъка от вонящи на вкиснато вино и чесън френски селяни се отказах. Може да поразгледам замъци из Люксембург, там трябва да е чистичко и подредено.

--------------------

сани-х
.......
**

Регистриран: 06.07.2005
От: флорида
    #2896092 - 28.04.2012 05:20 [Re: canon]

Направо ми спря дъха. Голямо благодаря за това пътешествие!

Hris
почетен член
**

Регистриран: 25.10.2003
    #2922474 - 29.06.2012 07:01 [Re: canon]

Ауууууууу, голяма цигания.Ме4тала съм да разгледам страната, но сега съм благодарна, 4е не съм имала тази възможност.

--------------------
gg

O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
    #2926986 - 16.07.2012 00:12 [Re: canon]

Благодаря за това страхотно пътешествие, макат и само в снимки и разкази! Съжалявам, че не съм видяла темата по-рано. Любима и мечтана дестинация е за мен Индия. Сега съвсем се амбицирах.

--------------------
I am just a vision.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#2927003 - 16.07.2012 02:34 [Re: O HARA]

А аз ти видях темата за Болоня и описанието на Флоренция. Все едно аз сам бил там, така добре си го описала. Що ми се струва че разликата организирано пътуване-самостоятелно такова е доста голяма? Но това друга тема, неподходяща за "Фотография".

--------------------

O HARA
непокорна

#2927090 - 16.07.2012 14:27 [Re: hasp]

питай там, за да не спамим хубавата тема на Канон, мерси

--------------------
I am just a vision.

варна
морски

Регистриран: 04.11.2004
От: Мюнхен
    #2960645 - 30.09.2012 11:41 [Re: canon]

Браво, много хубави снимки.

canon
На изток от рая

#2961017 - 30.09.2012 19:24 [Re: варна]

Ти къде се загуби толкова време ?

--------------------

nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2961147 - 30.09.2012 21:36 [Re: canon]

Каноне,
Нямам представа защо не съм писала тук досега. Гледах като омагьосана, винаги толкова много харесвам снимките от пътуванията ти. И всеки път докато ги чакам да се явят всички, до последната, изпитвам едно такова хубаво успокоение, че ето, много са, удоволствието от разглеждането ще трае дълго.
Благодарности!

canon
На изток от рая

#2961204 - 30.09.2012 22:20 [Re: nelka]

Хммм мислех , че си писала тук.
Аз с теб за фотография , кулинария и всякакви изтънчени таланти изобщо отказвам да разговарям

--------------------

nelka
пълен член

#2961220 - 30.09.2012 22:38 [Re: canon]

A сега де! То и за момичета някак не върви да си говорим , а аз пък с теб по пътешествия (и забавното им предаване после) не мога да се равнявам, и значи каква стана тя... Ще си мълчим. Или в краен случай, комуникираме с по две думи, по модел на Адмирала.
Каноне, с най-добро чувство.

canon
На изток от рая

#2961229 - 30.09.2012 22:51 [Re: nelka]

Това да е бяло вино

--------------------

nelka
пълен член

#2961310 - 01.10.2012 01:47 [Re: canon]

Става!

варна
морски

#2961853 - 02.10.2012 11:14 [Re: canon]

Цитат:

Ти къде се загуби толкова време ?

Тук съм,но нямах много време, сега зимъска като заседнем, ще изкараме снимките от лятото

canon
На изток от рая

#2961904 - 02.10.2012 13:13 [Re: варна]

Тъмно пиво ,свински джолани и летни снимки

--------------------

варна
морски

#2961921 - 02.10.2012 13:32 [Re: canon]

Туй тъмното пиво никой от моите познати не го харесва, ама аз много го харча, еле със наденички. Как беше лафа, (надушвам, че сме от една порода )

Таман привършвам една такава 20тица

П.П Този новия Канон 7Д още не мога го изуча, то правили бъзикни, че чак се забравили...

canon
На изток от рая

#2961967 - 02.10.2012 14:50 [Re: варна]

Брей случайно нацелих. Аз мога да съм на тъмно по всяко време на годината.
Харесвам и малцовите бири.

П.С. Сериозна техника си си взел , разучи го и залагай пръста на спусъка

--------------------

Редактирано от canon (02.10.2012 14:54)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3011812 - 05.02.2013 03:17 [Re: canon]

Какви ваксини са препоръчителни? Аз си мисля за хепатит А и тиф (или тифус, не знам дали е едно и също)? Друго, препоръчаха ми доксициклин против малария, там на место тези хапчета има ли ги?

--------------------

canon
На изток от рая

#3011895 - 05.02.2013 14:27 [Re: hasp]

Аз имам комбинирана А+B за хепатит и не съм слагал нищо друго.

Това с Доксициклина не го препоръчвам , щото е убийствено за организма. Мисля схемата беше по една таблетка два дни преди пътуване , по време на самото пътуване и четири седмици след това. Това направо ще ти разбие стомаха.

Има Малорон и разни други , които са по-скъпи , но като се има предвид , че ти ще си в най-рисковия регион ...
Маларона цената за 12 таблетки е около 40 евро /в Европа/ взема се 1 ден преди тръгване, по време на престоя и 7 дни след връщане.

Ползвах само Autan и разни други репеленти , като гривни и едни лепенки дето се слагат по дрехите. Комари имаше само в Агра и бяха истински хеликоптери на разсъмване около Тадж Махал :-)

Преди да тръгна четях от инфото в тоя сайт :

http://www.fitfortravel.nhs.uk/destinations/asia-(east)/india.aspx

Редактирано от canon (05.02.2013 14:31)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3012140 - 06.02.2013 01:34 [Re: canon]

Мерси каноне! Днес се задействах, но без да навлизам в подробности тук тия неща струват пари дори при застраховка. На всичко отгоре било възможно най-рано в петък. Дори бележка за 40 хапчета доксиклин не ми написаха (за маларон не си и помислям, за него тука режат глави). Ще си карам както си знам-никога не чета здравната информация в пътеводителите. Даже сега съм и без пътеводител, принтвах си няколко карти и това е.

--------------------

canon
На изток от рая

#3012264 - 06.02.2013 15:13 [Re: hasp]

Чакаме те жив и здрав , сигурен съм , че ще има какво да разкажеш

--------------------

Azalea
Alien

#3012280 - 06.02.2013 16:07 [Re: hasp]

Приятно изкарване и да разказваш после!

--------------------

tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #3016230 - 16.02.2013 10:04 [Re: canon]

Тази камила май доста се радва да те види. Според мен или и е хубаво, че я снимаш, или си и носил нещо за хапване, та животното позира така и се стреми да се изкара максимално чаровно. Много сполучлива снимка.

И останалите снимки ми харесаха. Снимковото пътешествие из Индия, които си спретнал, е наистина разкошно.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3021837 - 04.03.2013 17:11 [Re: canon] Прикрепен файл (63 тегления)

След някой и друг ден, да се поотоложи малко.

--------------------

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #3021840 - 04.03.2013 17:21 [Re: canon]

Със сигурност е било невероятно интересно и забавно
Завиждам ти и то съвсем не благородно

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3026108 - 15.03.2013 16:48 [Re: Opk] Прикрепен файл (74 тегления)

Дубай някъде през ноща срещу 9-ти февруари. Самолета кацна малко след полунощ в Бангалор, но в моите търсеници на транспорт съвсем се отплеснах и не снимах. 24часа по късно бях в Калкута, пристигайки отново малко след полунощ-идеално време за търсене на пренощувка в град за който нямам ни карта, ни справочник и естествено (за мен) без хотелска резервация. Съботата бях даже в Мадрас (влак от Бангалор, после самолет до Калкута) за половин ден и снимки никакви.

Преди да продължа, ето една снимка от последните дни от пътуването. Снимката е правена неделя 24-ти февруари, минути преди автобуса да потегли към летището на Гуахати. Оттам към Бангалор с един час престой на летището в Калкута. Раницата която виждате е малко по-пълна и отколкото когато пристигнах в Индия и не вярвам да е повече от дест килограма. Даже тънко одеало има вътре. Нямах допълнителна чанта, само фотоапарата го носех в страничния джоб на някой от панталоните (къси и дълги, естествено не дънки). Това ми позволяваше като пристигна някъде да не тръгна веднага да търся настаняване, нито да игнорирам няколко километра ходене или ползване на градски транспорт.

На сутринта се събудих рано (умрел от студ, още не знаех че това ще ми се случва много пъти и излязох да се раздвижа та дано се стопля. Наблизо мернах луксозен за мен хотел с кафене на открито и спрях за малко да пия кафе без мляко, дотогава не по мое желание все с мляко и джинджър беше.

Такъв тип рикша доколкото знам може да се види само в Калкута, в случая на наелия я изглежда му е трябвало да си пренесе пилетата. Улицата е необичайно пуста заради ранния час.

Тази снимка не е на фокус както предишната и много други когато съм се опитвал да снимам хора. Дори фотоапарата да ми е "бърз", обикновено нямам време да проверя дали е фокусиран, а след снимката не мога да разбера поради малкия LSD където всичко изглежда наред. В допълнение почти винаги някой ще ме забележи докато снимам и ще се втренчи право в мен.

Тук пих "нормално" кафе. Единственото място "на теферич" в Калкута което намерих. Малко ми беше неудобно, понеже пазача на вратата към двора стоеше там за да не пуска местни. На мен ми махна да влизам нищо че не бях гост на хотела, моя хотел беше в пъти по-евтин.

Късно сутринта се запътих към гарата.

Пазар за цветя, но не букети а нанизи. Свързано е с Хиндуизма. Сниммката е отвисоко в началото на моста 'Howrah'.

Снимката е в южна посока, на около 100км (горе-долу) е бенгалския залив. Това е един от ръкавите от делтата на Ганг.

Сападния бряг, вижда се гарата.

Моста.

Гарата. Успях да си взема билет за същия ден. Слеепер клас, влака от 5:35 следобед. Двадесет и два часа пътуване и на другия ден около четири следобед бях в Гуахати.

Прекъсвам засега, надявам се след няколко дена да продължа.

Редактирано от hasp (15.03.2013 18:45)

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3026295 - 16.03.2013 00:20 [Re: hasp]

Харесвам снимките и обясненията към тях. Ако има още - би било удоволствие да се разгледат.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3026350 - 16.03.2013 08:55 [Re: Nadin]

И аз чакам продължението с интерес.

--------------------
Ние сме ора естете.

Azalea
Alien

#3026359 - 16.03.2013 10:29 [Re: hasp]

Интересно.

Хасп-е, а въздуха как беше ?

--------------------

Дзвер
wavedancer

#3026421 - 16.03.2013 15:51 [Re: hasp]

И аз към групичката на чакащите още снимки и разкази. 22ч. с влак .

--------------------

canon
На изток от рая

#3026427 - 16.03.2013 16:00 [Re: hasp]

--------------------

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3026473 - 16.03.2013 17:28 [Re: Дзвер] Прикрепен файл (68 тегления)

Около 8 часа спах, събудих се някъде към зазоряване. За разлика от руските 'плацкарт' тукашните 'слеепер клас' са с шест легла в купе а не с четири. През деня средното легло се вдига към стената за да може хората да седят на долното без да са приведени. Казвам 'купе', но няма преграда към коридора надлъжно на вагона (както е и при руските плацкарт) Другото подобие е че срещу купето има две легла но са малко по-къси, стоят напречно на купето. За разлика от руските влакове тук има разделение на половете. Това става като се уточнява пола на купувача и/или пътуващите. Другата особеност е че постоянно минават разносвачи на храна и чай с мляко, понякога просяци които са или като младо момиче представящо някаква зловеща богиня чрез червани и чернио краски, тризъбец и рогца или са травастити. Също така не видях някой да пие алкохол, а в руските влакове всички бяхме едно голямо къркащо семейство.

Снимките долу са правени когато влака е заобикалял Бангладеш и някъде първо на северозапад и после на север. Някъде в далечината би трябвало даса Хималаите. По моя преценка са на поне 50км права линия така че дори без мъглата или маранята пак едва ли щяха да се виждат.

следва...

O HARA
непокорна

#3026553 - 16.03.2013 19:58 [Re: hasp]

хех, защо се притесняваш от втренчването в камерата... Така се получават чудесни портрети. Надявам се, че си снимал хората по-отблизо. Обожавам индийските персонажи - изключително колиритни и с изразителни лица. Благодаря за разходката

--------------------
I am just a vision.

Centurionus
ветеран

Регистриран: 12.03.2013
    #3026562 - 16.03.2013 20:26 [Re: canon]

Много хубав фото-пътепис , със перфектни снимки , усет към експозиция и с много добри попадения. Разглеждал съм и други подобни в други форуми , а и в този стана въпрос за високо-технологична Индия , "ядрена държава" със собствено самолетостроене и космически технологии . Та все някъде трябва да има комплекси за производство и прилежащите им градчета със специалистите работещи в тях , това би трябвало да е една друга класа/каста ,една друга Индия . Страна на контрастите е , и би било хубаво да се види контраста между мизерията ,пословичната мръсотия и тези оазиси на успеха. Лично не бих посетил тази страна , имам съставено мнение за нея ,но отново поздравления за осмелилите се и успелите .

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3027615 - 19.03.2013 19:11 [Re: O HARA] Прикрепен файл (60 тегления)

Повечето ми персонажи не са съвсем индийски понеже в североизточна Индия много изглежадат източно азиатци.
В Гуахати, най-големия град в Асам и в региона повечето са с характерни за Индия черти.

Както и предишните няколко, следващите две снимки са от влака.

Току що сме пресекли река Брахмапутра и Гуахати е съвсем наблизо.

Някъде в града.

Палтан Базар. района е на юг и близо до гарата. Има много хотели и удобен транспорт.

А това вече е Шилонг в Мегхалия. Града е на два часа път на юг и е на 1500 метра височина. Хората са съвсем различни, повечето са от народността Каси и езика им е донякъде подобен на камбоджанците. Счита се че са дошли от югоизточна Азия преди окло две хиляди години, може и по-отдавна.

Града е разположен сред борови гори.

следва...

Редактирано от hasp (19.03.2013 19:49)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3028680 - 22.03.2013 17:59 [Re: hasp] Прикрепен файл (57 тегления)

От Шилонг се насочих на запад към Нонгстойн.

Политически активисти в кампания за изборите след десетина дена за шатския парламент.

Шосето. Преди да отида в Индия си мислех че основния ми проблем би бил чистотата, миризмата или шумотевицата а се оказа прахоляка.

Нонгсойн е на около 100 километра от Шилонг.

Редактирано от hasp (22.03.2013 18:37)

canon
На изток от рая

#3028695 - 22.03.2013 18:27 [Re: hasp]

Цитат:

Преди да отида в Индия си мислех че основния ми проблем би бил чистотата, миризмата или шумотевицата а се оказа прахоляка.

Aма в един момент спира да ти прави впечатление
След като още на първия ден в Делхи ми откраднаха обувките си купих нови , които след три седмици обикаляне просто изхвърлих. Преди да тръгна за летището си купих други с които се прибрах.

--------------------

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3028711 - 22.03.2013 18:53 [Re: canon] Прикрепен файл (60 тегления)

И на мен не ми се размина, точно в Нонгстойн ми се разкъса обувката и едвам намерих едни зелени кецове дето да мога да ги обуя. На пазара им обувки много но максимум 42 номер, а аз търсих 44.

Та да продължа. За да ида до района на Гаро трябваше да взема превоз до Риангдо, после до Шаланг и най накрая до Ронгтенг, последното село вече е в Гаро Хилс. Първите деве отсечки бяха около 40 километра и два часа път всяка. Третата от около 20 км отне по-малко време.

Пътят не се измени особено, нито пейзажа.

Риангдо е доста по-малък от Нонгстоин.

Тук съм с човека който ме подслони в Риангдо. Благодарско на него и семейството му за гостоприемството. Вероятността да остана на улицата за през ноща при сутрешни температури 10-12 градуса никак не беше малка.

Около Шиланг копат кюмюр здраво. В селото доста късметлийската успях да взема следващия транспорт само след 15-20 минути престой в това малко село където всичко е покрито с въглишщен прах.

Следва....

--------------------

Редактирано от hasp (22.03.2013 19:39)

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3029314 - 24.03.2013 12:12 [Re: hasp]

Супер разходка! Надявам се, че има още.

doko123
неориентиран

Регистриран: 25.03.2013
    #3029777 - 25.03.2013 16:22 [Re: Хуанита]

Страхотни снимки!

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3034055 - 04.04.2013 21:26 [Re: Хуанита] Прикрепен файл (62 тегления)

Цитат:

Супер разходка! Надявам се, че има още.

Има...

...след по-малко от час пристигнах в Ронгдженг, село в Гаро Хилс, област Източни Гаро Хилс. Доста патрулиращи двойки с автомати заради шумкарите в горите дето искат отделен щат Гаро.
Ето в нещо такова се придвижвах досега след Гуахати и обикновено също толкова претъпкано (бялата джипка )

Селото ми се видя една дълга около километър улица с доста народ в по-голямата си част. В сравнение с предишните места зеленината беше повече и порадии това че е по-ниско имаше палми вместо борове. Иначе все така планинско, даже по-стръмно ми се видя наоколо. Ако досега бях на нещо като плато, околността се измени на ниски, но стръмни ридове с тесни долчинки. Хората изглеждаха някак си по- "източно-азиатци".

Следващите два часа до Уилямнагар се возих на автобус и пътя беше по-добър отколкото в района на Каси. Отново видях добив на въглища на много места.

Уилямнагар, разпръснат и поне пет пъти по-голям от предишното село, има много правителствени сгради понеже е център на областа Източни Гаро Хилс. Никой не знаеше английски. Няма интернет клуб, за първи и последен път невъзпитани малки деца ми подвикваха, на пазара видях доста индийци, демек изглеждаха както човек си представя хората в Индия и естествено доста от тях се опитаха да ми покажат колко са компетентни и ме съветваха какво да правя без да съм ги питал. Заваля дъжд, стъжни ми се че трябва да остана на това място да пренощувам. По едно време видях рекламно табло с написано нещо като: "Както всяка болест проказата е лечима..." и след няколко минути минах покрай централната районна болница за лечение на проказа.
Наложи се да отседн в единствения хотел в градчето. На по-лош хотел не бях попадал, цената еквивалентна на три долара и половина ми се видя нагло надута.
Както се стъмни някъде към шест и всичко затвори, вечерен час ли имаше, що ли? Излязох с погнуса от хотелската стая да изпуша цигара и някакъв друг пушач ме заговори. Няколко от пръстите му бяха къси и безформени чуканчета, прокажен ли беше не знам но ми се отще и навън да бъда и се прибрах в стаята да ме хапят маларични комари. Ето снимка от покрайнините на града и една от стаята.

Следва...

Дзвер
wavedancer

#3034179 - 05.04.2013 02:22 [Re: hasp]

Хасп, респект за продължението на разходката и че показваш и разказваш!
За "хотелът"- нямам думи- просто си представям какво отвращение изпитва човек принуден от обстоятелствата да спи на подобно място, аз бих хванала холера при самата гледка . Човек само може да предполага от какво са петната по стените.

--------------------

Пипи^
суросинкява на цепленки

#3034295 - 05.04.2013 14:51 [Re: hasp]

Три долара и половина за тоя коптор! Ужаст!
Обаче продължавай, защото съвсем ме заинтригува. За Индия знам предимно от книгата "Шантарам" и тук-там нещо прочетено, но друго е да видиш и снимков матрЯл.

--------------------
Ние сме ора естете.

canon
На изток от рая

#3034392 - 05.04.2013 19:34 [Re: hasp]

Вече забравих как беше курса на рупията , но за 300 рупии на нощ съм се радвал на невероятен лукс сравнено с твоето ... разбирай същата стая със скрибуцащ вентилатор , само че без петната по стените. Тук там някое леке , но аз си бях купил чаршафи
Иначе нещо сносно почваше от 500-600 в по-евтините градове.

Ти си гърмян заек и заклет пътешественик , но човек наистина трябва да мине през Индия по твоя начин , защото това си е тренировъчен лагер на живо.
Може би една комбинация с Пакистан и Афганистан би донесла истински Голям Шлем
Чудя им се на ония екскурзианти , като видях как развеждат гнусливите им носове по лъскавите места с климатизираните бусчета и оттам в лъскавите хотели ... после били видели Индия.

--------------------

Редактирано от canon (05.04.2013 19:40)

nelka
пълен член

#3034935 - 07.04.2013 13:26 [Re: hasp]

Още една благодарност за разказа!
Надявам се, че все още е недовършен.

O HARA
непокорна

#3035465 - 09.04.2013 13:53 [Re: hasp]

Моите възхищения. Аз не бих могла да спя в такава дупка най-вече по здравословни съображения - има всякакви зарази. Надявам се, че си направил нужните ваксини. По такива места бих се доверила на възможно най-лъскав хотел с добра хигиена. Но аз съм си лигла де...

--------------------
I am just a vision.

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3036409 - 11.04.2013 17:40 [Re: O HARA] Прикрепен файл (54 тегления)

Цитат:

Моите възхищения. Аз не бих могла да спя в такава дупка най-вече по здравословни съображения - има всякакви зарази. Надявам се, че си направил нужните ваксини. По такива места бих се доверила на възможно най-лъскав хотел с добра хигиена. Но аз съм си лигла де...

Ако искаш гугълвай Williamnagar.
За вкасините, мислех за хепатит А и тиф, но не си направих. Оказа се че хепатит А не е (много) разпространен, но тифа си е опасност. Както и да е, ако е имало нещо да се случи да се е случило досега. Колкото до маларията, карах на доксициклин, доколко е ефективен за местния тип паразити не знам, засега съм добре. През сухия сезон маларията не е много разпространена с изключение на Гаро Хилс.

Да продължа.
Рано сутринта бях на автогарата и след четири часа из планините автобуса пристигна в Тура, най-големия град в Гаро Хилс.

Има махала с преселници от равнините.

Това е крайпътен ресторант.

Пробвал съм да произнасям думи на Каси и Гаро и определено Гаро се оказа невъзможен за мен език. Имат звуци които дори не мога да ги чуя. Загадка е как се справят с латинска азбука при това звучене. През 1870-те англичаните успяват да покорят Гаро и скоро след това мисионери ги покръстват и им създават азбука.

Града е доста разпръснат измежду баирите и покрайнините изглеждат доста различно от централната част.

Малко зеленина.

Една отдалечена махала.

Следва...

Редактирано от hasp (11.04.2013 18:41)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3046154 - 02.05.2013 23:30 [Re: hasp] Прикрепен файл (54 тегления)

Багмара, Южни Гаро Хилс. Тази река през дъждовния сезон е плавателна. Бангладеш е съвсем наблизо.

Автогарата в Багмара.

Обратно към Тура. В далечината равното е Бангладеш.

Къщичка край пътя, Южни Гаро Хилс.

Кратка спирка някъде по средата между Багмара и Тура (около пет часа път).

Абратно в Асам.

Централен Асам, по-скоро централната част на долината на Брахмапутра.

Снимка от Бангалор, щат Карнатака. Оттам ми беше самолета за наобратно.

Край.

--------------------

Редактирано от hasp (03.05.2013 00:38)

nelka
пълен член

#3046398 - 03.05.2013 14:50 [Re: hasp]

Благодаря ти! Чаках да покажеш и останалите снимки. Ти си един уникален пътешественик.

canon
На изток от рая

#3047075 - 04.05.2013 20:33 [Re: hasp]

Глупав , но сложен въпрос - като направиш една равносметка би ли се върнал пак в Индия ?
Аз да , но с оглед на придобития опит ще направя леки промени в организацията

--------------------

hasp
Gimme a litre o’ cola.

#3047103 - 04.05.2013 22:13 [Re: canon]

Разбира се че бих се върнал, но няма да направя грешката да е само за три седмици, това е абсолютно нищо дори за малък район на страната. И определено бих избягвал големите градове, не само грамаданските, но и тези с няколкостотин хиляди жители. Вих си взел един от местните велосипеди дето изглеждат вечни(предполагам си ги видял, тези дето спирачките им са с лостов механизъм) и бих заобикалял из кърищата с месеци.
Не знам защо но най много ми се иска да обикалям из Ориса.

--------------------

canon
На изток от рая

#3047325 - 05.05.2013 14:32 [Re: hasp]

Мда велосипедите са нещо просто ... трябва да се види !!!

--------------------

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #3047347 - 05.05.2013 16:30 [Re: hasp]

С голям интерес разгледах снимките и изчетох коментарите, благодаря за увлекателно поднесените впечатления! Споделеното ми е много ценно, защото трудно ще се намери сила, която да ме подтикне към такава авантюра. Едно от нещата на тази земя, което няма да направя. Адмирации за смелостта, и ти и Канона определено сте пътешественици по душа.

--------------------
" Не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага. "

mimozche
неориентиран

Регистриран: 11.11.2013
    #3108146 - 11.11.2013 11:07 [Re: Atlantida]

Здравейте ,
предстои ми пътуване,съвсем скоро,до Индия,за съжаление не на екскурзия.
Много ми е притеснено с прекачванията/Истанбул и Доха/,тъй като не съм пътувала по големи летища.
Ако някой е сменял на Ататюрк или е минавал транзит през Доха ,моля да разкаже как става,особено в Доха-чета в сайта им и пак ми е объркано

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #3108174 - 11.11.2013 13:57 [Re: mimozche]

Доха изобщо да не те притеснява, летището е много компактно и нямаш никакъв проблем, дори при кратко време на престой. Всичко е съвсем близо и съвсем не е голямо летище.
Ататюрк е доста по-голямо, но там всичко е добре уредено и информация има на всяка крачка, така че не вярвам да имаш каквито и да е ядове.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

mimozche
неориентиран

#3108177 - 11.11.2013 14:28 [Re: ne znaem cqlata istoriq]

Много благодаря за куража-определено имам нужда

canon
На изток от рая

#3108257 - 11.11.2013 19:54 [Re: mimozche]

Да , Доха е съвсем елементарна. Ще ти дадат жълта лентичка и просто следваш другите "жълти" пътници къде слизат. При отваряне вратите на автобуса в Доха има човек от персонала който се грижи да не би пътник случайно да слезе на грешното място , та зорлем да искаш пак няма да те пуснат да се объркаш

--------------------

Редактирано от canon (11.11.2013 19:56)

mimozche
неориентиран

#3108459 - 12.11.2013 10:54 [Re: canon]

Благодаря!
Вземам си куража,раницата и.....смело напред!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11692

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.095 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.