ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Фотография

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
Re: Лятно
    #2950773 - 11.09.2012 20:24 [Re: O HARA]

Браво, Харче!

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nelka
пълен член

Регистриран: 21.08.2005
От: Norge
    #2950847 - 11.09.2012 22:45 [Re: O HARA]

Ах, какви попадения с груповата снимка: божи служители пред божия храм
И тази с триото, надвесено над таблата!!

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2951042 - 12.09.2012 12:03 [Re: Дзвер] Прикрепен файл (47 тегления)

Цитат:

Тук вече е Керкини- друго езеро в Гр. Отидохме да снимам розовите фламинги. Обаче както винаги- не било сезона им

Качихме се на една лодка поне да видим пеликаните и кормораните. Гидът се оказа голям зоолюбител, за разлика от един друг негов колега, който така се вряза в пеликаните, че ги накара да летят и беше супер за снимки. Искрено завидях на клиентите му.
Може малко да не са на фокус пилетата, но са правени с 300мм ръчнофокусен от движеща се лодка

И ние по-миналата година, на връщане от почивка в Гърция, минахме през Керкини, че отдавна му се точех. За съжаление се случи един кофти мрачен ден с облаци и дъжд и положението за снимане хич не беше розово, а и розовите фламинги ги нямаше
Така че с моята сапунера, при слаба светлина и от клатеща се лодка - снимките не са кой знае какво, ама нали стана дума за Керкини - ето и моите 5 cents:

.

.

.

А тук нашия гид-лодкар, който говореше някакъв развален български, специално ни улови една мида, за да ни покаже този характерен за езерото вид - доста голяма като размер, на за съжаление не ставала за ядене

И накрая една изоставена стара лодка, превърнала се в естествена "кашпа"

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2951073 - 12.09.2012 12:35 [Re: Natural]

Ееее, сигурно сте улучили онзи див лодкар, който приближава много птиците, съдейки от позата на пеликана, а и щом мида ви е извадил. Нашият, ако не се лъжа Костас се казваше, с едни страхотни сини очи беше много природозащитник, както казах. Само подробно ни обясни за видовете пеликани, за живота им, как ги защитават, кога Места прелива и докъде се пълни езерото, кога е построено .
За фламингите- от Февруари- ние сме решили живот и здраве пролетта пак да се пробваме, обикаляйки след това езерото, видях и няколко плитчини, където евентуално се събират фламинги, удобно за снимане и от сушата.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Natural
stranger

#2951081 - 12.09.2012 12:45 [Re: Дзвер]

Цитат:

много благодаря за изясняване на загадката кой язовир е бил- съвпада и по разстояние на отдалеченост от Батак и Доспат и като гледам и по изглед. Ако не знаеш името, трудно се намира в картите на гугъл, защото е почти с цвета на сушата.

Мда, както е казал Erishkigal , най вероятно е Широка поляна, или евентуално някой от Беглиците.
Като се тръгне по пътя от Доспат на север към Пазарджик - има много живописни картини и гледки към 5 язовира, съответно по ред: Доспат, Широка поляна, Голям Беглик, Малък Беглик, Батак.
Като за този маршрут препоръчвам малко преди или от самия гр.Батак да се завие наляво и да се мине по панорамния път, който минава от източната страна на яз. Батак и после слиза надолу към село Дебращица, а не през Пещера.

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Natural
stranger

#2951091 - 12.09.2012 12:52 [Re: Дзвер]

Цитат:

Ееее, сигурно сте улучили онзи див лодкар, който приближава много птиците, съдейки от позата на пеликана, а и щом мида ви е извадил.

Еми не беше много див и не приближаваше чак толкова птиците, този пеликан просто се случи на трасето, при заобикалянето на една от тези прегради.
То всъщност имаше двама лодкари, и ние избрахме този с по-изгодната оферта , а и нали споменах, че поназнайваше български, а другият - не.

--------------------
Епикур

Дзвер
wavedancer

#2951099 - 12.09.2012 13:00 [Re: Natural]

Цитат:

избрахме този с по-изгодната оферта

я сподели! Мислех, че са с една цена всички лодки. 20 евро/час на човек. Т.е за двама за 45 мин платихме 40 евро, защото ми омръзна да слушам за спецификата на видовете пеликани под силното августовско слънце, оказахме се на езерото около 1-2 ч. през деня . Обаче нещо препоръчвам на хората, които ще отидат през топлите месеци- " вувалИсио паготО"- биволски сладолед, продаваха го до кея с лодките. Няма такъв друг сладолед! приказка.
За " Широка лъка", в следващите 1-2 години не бих минала пак оттам, защото предполагам, че още ще оправят пътя. Освен ако не е човек с някое 4х4 за което не му пука. За този панорамен път, после ни казаха, джипиес-а сочеше през Пещера и Батак. Но язовира деиствително е много впечатляващ. Може би един от най- красивите, които съм виждала.

варна
морски

Регистриран: 04.11.2004
От: Мюнхен
    #2951136 - 12.09.2012 14:42 [Re: Дзвер]

Редактирано от варна (12.09.2012 15:11)

Natural
stranger

#2951140 - 12.09.2012 14:56 [Re: Дзвер]

Цитат:

Цитат:

избрахме този с по-изгодната оферта

Мислех, че са с една цена всички лодки. 20 евро/час на човек. Т.е за двама за 45 мин платихме 40 евро

Олеее , тоя ви е взел за туристи
(това е лаф на един приятел за случаите, когато сме на почивка или екскурзия и някой таксиджия, сервитьор, търговец и др. подобни се опитва да ни прекара с цената или качеството на услугата/стоката )

Цитат:

я сподели!

ами случаят е такъв - единият лодкар ни пресрещна още на паркинга и ни поиска 25Е общо за двамата за час. Ние с френда обаче (женорята бяха нещо вкиснати и останаха да пият кафе) като стари кучета отидохме до пристана и питахме другия за по-добра оферта и той обяви 20Е за час.
Но имам предположение защо на вас са ви взели повече.
1. Ние бяхме края на септември, а може би и заради лошото време почти нямаше хора, а вие сте били август, в разгара на сезона.
2. Вие сигурно сте говорили на гръцки, а за нас като българи може би се предполага, че сме по-бедни и може да има по-ниска тарифа

--------------------
Епикур

Дзвер
wavedancer

#2951190 - 12.09.2012 16:04 [Re: Natural]

Както казах беше пладне и освен една друга лодка, нямаше желаещи. Съобщи ни, че или ще чакаме, докато дойдат и други хора (1-2 часа още) или ще ни направи отстъпка и по 20 на човек- само ние двамата. Еййййй измамници, пък уж едни честни сини очи .
Дано инфото да е полезно за други, че нормалната цена е 20 на лодка, а не на човек.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 6287

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.