ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Плетива

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
Re: Кой какво плете/е оплел?
    #2285674 - 14.01.2009 08:47 [Re: Моман]

Аз докато го опиша и ти си й отговорила, Моманче.

Ей,малко живнА този форум, ама нали е зима, като цъфнат кокичетата и пак ще замре.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (14.01.2009 08:48)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2285675 - 14.01.2009 08:50 [Re: mysteria]

Така е, Мисти. Отдавна не бях хващала куки, но нали съм пралеля, назначена съм като основен снабдител на терлици. А през зимата, с тези дълги вечери, какво по-хубаво от чаша чай с коняк, хубав филм и плетка в ръцете?

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

mysteria
добричка

#2285777 - 14.01.2009 11:19 [Re: Моман] Прикрепен файл (299 тегления)

Цитат:

А през зимата, с тези дълги вечери, какво по-хубаво от чаша чай с коняк, хубав филм и плетка в ръцете?

Ах, че хубаво си го описала, чак ме засърбяха ръцете насред работен ден аз съм плеткохоличка

И за да не ме изгони модераторката като мокър котак, да ви покажа едно елече/ най-елементарно / с нашита калинка и шапка на беба.
Това вече може да го облича, точно съм го улучила, че нали плетох доста за "неродена мома"

Редактирано от mysteria (14.01.2009 11:26)

mysteria
добричка

#2285782 - 14.01.2009 11:30 [Re: viki.s]

Вики, мерси, покажи още твои неща, сигурна съм, че имаш и си ги криеш.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

burberryМодератор
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #2285827 - 14.01.2009 12:01 [Re: mysteria]

Цитат:

И за да не ме изгони модераторката...

Няма, няма.. те някои неща като плетенето (и бродирането) са малко латентни хобита - някак си искат допълнително стимулиране, за да хванеш куките - примерно да видиш някакво моделче, хубава прежда или просто да си спомниш колко е приятно. Та за това и самото говорене в темите за плетене е някак си стимулиращо

--------------------
Diablo III

mysteria
добричка

#2285868 - 14.01.2009 12:24 [Re: burberry] Прикрепен файл (208 тегления)

Шефке, благодаря ти за търпението.

Снощи изсъхна и пуловера на Преси.
Може ли да дадете някои идейки за изпирането на плетивото. Този момент е много важен за мен. Както при шивачите - ютията е половин майстор, така и за плетивото изпирането след изплитането и изключително важно - аз не пера с прах или сапун. Само с омекотител. Оставам да се поизцеди и простирам върху хавлиена кърпа. Ако нещо не ми хареса го изпирам в пералнята на деликатното пране с мноооооого омекотител и лекичка центрофуга.

Ето го и пуловера, сниман е с мобилния ми телефон

--------------------

Редактирано от mysteria (14.01.2009 12:25)

burberryМодератор
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #2285912 - 14.01.2009 13:07 [Re: mysteria]

Цитат:

Може ли да дадете някои идейки за изпирането на плетивото.

Аз се ориентирам по етикетите на преждите - на повечето е отбелязано да се перат на ръка, темпратура, без да се използват избелващи вещества (не че на някой би му хрумнало...). Някои прежди са обработени така, че да са подходящи и за машинно пране, но това пак си е отбелязано на етикета. И пак на повечето е отбелязано, че изделието тр да се суши хоризонтално. Явно тогава тр с подръпване да му се придаде исканата форма, защото рядко има обозначение, че гладенето е препоръчително, но ако има - обикновено е на слаба ютия. За цветните прежди съм чувала, че във водата трябвало да се слага оцет (? оцет ли беше или нещо близко?), за да не пускала боята. Не знам дали оцетът помага (според мен - не), защото някак си мисля, че не "боята пуска", а това, че самата прежда .... се рони. За това може би е добре преди да се започне да се плете - преждата да се изпере, каквото има да пада, да падне (самата аз посмъртно не бих направила това, но само защото или нямам нерви да се занимавам, не знам как да я изсуша, или нямам търпение да започна да плета)
Та тази тема и детските дрешки ме подсетиха, че именно (а и не само де) заради прането и гладенето не всички прежди, които ни се струват мекички и пухкави, са подходящи за бебета и малки деца - трябва често да се перат, дори и да се гладят (гладенето убивало микробите) и за кратко време дрешките ще се развалят.

--------------------
Diablo III

mima_pateto
неориентиран

Регистриран: 13.01.2009
    #2285968 - 14.01.2009 14:05 [Re: Мадона на сияйните водопади]

mysteria здравей рокличката която си оплела мн ми хареса и бих искала ако имаш схема и йелание ест. да ми я пратиш

mysteria
добричка

#2286606 - 15.01.2009 09:56 [Re: mima_pateto]

Цитат:

mysteria здравей рокличката която си оплела мн ми хареса и бих искала ако имаш схема и йелание ест. да ми я пратиш

Аз плета без схеми, всичко е " на око", даже беба не беше се родила, като плетох рокличката.
Мога само да кажа, че долната част съм я изплела като "плисета" - виж моята жилетка, там е по-ясно на снимката.
В талията съм я направила на дупчици, за да има от къде да се прокара панделката, а горната час си е най-обикновена лицева плетка.

Ако не ти е ясно, както съм обяснила, питай. Ще ти обясня точно как да направиш "плисетата", но бримките трябва да се броят.

--------------------

mysteria
добричка

#2286612 - 15.01.2009 10:02 [Re: burberry]

Верти, благодаря за обстойния ти отговор. Винаги се съобразявам с написаното на етикета на преждата. но, при жилетката на щерката, нея не съм я показала, защото още не съм я снимала се оказа, че докато плета още, ръцете ми бяха станали цикламени от плеждата, явно при багренето не са стабилизирали добре.

При някои от плетивата някъде ми се получават някои "посукани" бримки и не ми стоят естетично, за това пускам в пералнята, за да може от леката центрофуга да се наредят правилно бримките.

Последния път опитах на изгладя едно елече на Преско и после разплитах почти цялата редница и плетох наново де. Вече само пускам лека пара и от далече само " докосвам" до изплетеното.

--------------------

Редактирано от mysteria (15.01.2009 10:03)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 100346

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.