ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Плетива

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Sunshine_1
почетен член

Регистриран: 25.04.2007
Малко помощ за пуловерче!
    #2850161 - 10.11.2011 07:06 Прикрепен файл (227 тегления)

Моля Ви дами помогнете ми малко,кажете ми как се плете това нещо ,как се зпочва ,предполагама че е от горната страна ,но никога не съм плела такъв тип плетка

--------------------
I do not want to return to earth after what i experienced,i want to get into heaven because i was arleady in hell.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Re: Малко помощ за пуловерче!
    #2850164 - 10.11.2011 07:35 [Re: Sunshine_1]

Плете отдолу нагоре, но ми се струва, че с тази снимка само няма да успееш да се справиш.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Sunshine_1
почетен член

#2850166 - 10.11.2011 07:38 [Re: Моман]

Добре,но как трябва да стане,обясни ми ,моля те,ако трябва и на скайп-
sunshine2170

--------------------
I do not want to return to earth after what i experienced,i want to get into heaven because i was arleady in hell.

Моман

#2850169 - 10.11.2011 07:49 [Re: Sunshine_1]

Сега нямам възможност, Съншайн. Довечера, може би.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Sunshine_1
почетен член

#2850183 - 10.11.2011 10:34 [Re: Моман]

Довечера съм нощна смяна,може ли да оствим за утре вечерта или през деня?

--------------------

mysteria
добричка

Регистриран: 21.04.2007
От: Русе, България
    #2850186 - 10.11.2011 10:43 [Re: Sunshine_1]

Първо да отворим снимката, много е красив модела.

Да, плете се от горе на долу, као пончо-с непрестанно наддаване до ластика. Разпределяш си бримките за предницата, гръб и ръкави и наддаваш с наметки, които на следващия ред изплиташ като бримки, а не като наметки / за да не стават дупки. След това завършваш ръкавите с бордюр и плетеш ластика в кръг. Ще се справиш и от снимката, ако си я увеличиш, ще видиш. Плетеницата по средата не е задължително да е същата, може просто да си измиклиш нещо други. Вариация върху това, което виждаш. Забравих да добавя, за яката, най-накрая нанизваш бримки за яката и плетеш жартиерна плетка. Ще се справиш.

Успех.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Sunshine_1
почетен член

#2850190 - 10.11.2011 10:56 [Re: mysteria]

Ок,съгласна,почти го разбрах,плете се изцяло-предница,гръб и ръкави всичко наведнъж,но след като се започва от горната страна как се прави извивката за бието?И как след като отгоре са токлова малко бримките как щяе станат повече за гърба и оредницата,нали з бието трябва да са малко?Също незнам как се изплита наметката като бримка,аз от опкавоата страна винаги съм я плела опакова бримка?

Много ви благодаря момичета за помоща!

--------------------

mysteria
добричка

#2850216 - 10.11.2011 13:53 [Re: Sunshine_1]

Там, където ще ти е началото, си слагаш едни конец с резличан цвят и това ти е началото.

2. Наметката се изплита като бримка от вътрешната страна, пробвай един, два пъти по различен начин и ще улучиш.

3. Бримките си ги сметни сама, като оставяш с по 8 или 10 бримки повече за лицето и гърба.
По-малко бримки за ръкавите, те без това ще станат широки, повече бримки за лицето и гърба.

4. За ластика, просто елеминираш ръкавите и нанизваш само предницата и гърба. Това е.

--------------------
Цял живот студ и огън....клетва и благослов....добро утро и сбогом ,и сбогом....моя трудна любов....

Редактирано от mysteria (10.11.2011 13:54)

Моман

#2850252 - 10.11.2011 16:27 [Re: mysteria]

Цитат:

Да, плете се от горе на долу

Мисти, гледах посоката на лицевите бримки, затова казах, че е плетено отдолу нагоре, но и отгоре надолу може да се изплете, както се плете реглан. Аз бих предпочела оригиналния вариант, заради започването на ластика (на кръста). Не знам толкова еластично завършване, каквото е започването, признавам си. И като съм почнала с признанията, да си кажа, че не знам и как от наметката да не остане дупка. Когато не искам дупка, вадя нова бримка от основата на старата, а после изплитам и старата, естествено.

Моделчето наистина е много ефектно и стои елегантно, но не е лесно за изпълнение само по снимка (ако трябва да се изпълни стриктно). Не става дума за плетениците и другите декоративни елементи - там може да се импровизира, а за разпределението на бримките и извивките на ръкавите в горната част. Аз бих могла да го оплета, но по въпросите и коментарите на Съншайн, останах с впечатлението, че няма много опит с по-сложните модели.

--------------------

mysteria
добричка

#2850406 - 11.11.2011 09:09 [Re: Моман]

Има начин и все така си плета, от наметка - бримка, просто промушваш куката от другата страна и се получава бримка. Нямам време сега за обяснения, ако искаш, фащай куките и идвай да ти покажа хем шпием по ена биришка!

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Можете да добавяте нови теми
Можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11190

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.025 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.