ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Mirovk
перхидролен
**

Регистриран: 20.06.2008
От: Квартала
Re: Правописът в българския език
    #2161161 - 29.07.2008 09:23 [Re: tisss]

Цитат:

или... правиш нещо много простичко: уважаваш чрез писането си на книжовен български първото от трите оновни неща, чрез които България оцелява досега: 1) българския език; 2) православната християнска вяра; 3) българската история.

Обикновено не се заяждам и не отговарям ,но именно такива "надути" с високопарни думи като теб ме карат да пиша както си искам.
1.Навсякъде се тръби и честваме не "деня на Българската азбука" , а на "славянската писменост"......извинявай ама аз не съм славянини и славянски език НЕ ПОЛЗВАМ...
2."Православна християнска вяра" тази вяра няма нищо обко с Българския език и писменос (пеше се и се чете на 3 основни азбуки) така че незнам за какво говориш, най-малкото като го заявяваш така високопарно трябва да уточниш "..за нас православните Българи.." виж се само колко си късоглед и какви глупости пишеш, България не е само Българи и всеки може да си пише както си иска....мое да сам РОМ бе батеее
3.История - тя е достатъчно изкривена и пренаписвана така, че изобщо не е мерило...стига дрема и говори за някаква псевдо "славянска култура и писменост" че ми се повраща, заради такива като теб не честваме деня на "Българската азбука и писменост" защото те са такива , това че на едни славяни им е харесала и я ползват си е техен проблем....но в сегашният вариянт е неприемливо за мен НЕ СЪМ СЛАВЯНИН!!
Дали ще ме "отсвирваш" или както там уж научно се изразяваш си е твой личен проблем и не ме касае, прави каквото знаеш така или иначе "Нарцисизма" ти е присъщ (всички преподаватели страдат от тази мания) и гледаш себе си, поне се научи да приемаш другите такива каквито са или поне мнението им..айде много ти здраве повече по тая тема няма да пиша.

п.п. има правописни грешки не го чети.

--------------------
Sub sole nihil novi est

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
cavanna
размирник

Регистриран: 15.05.2008
    #2161189 - 29.07.2008 10:22 [Re: Mirovk]

Цитат:

айде много ти здраве повече по тая тема няма да пиша.

Много правилно решение! Поздравления!

tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
    #2167079 - 06.08.2008 13:27 [Re: cavanna]

Цитат:

Цитат:

айде много ти здраве повече по тая тема няма да пиша.

Много правилно решение! Поздравления!

Ехото: "Много правилно решениеееееееее..."

Re. Mirovk: "Обикновено не се заяждам и не отговарям, но именно такива "надути" с високопарни думи като теб ме карат да пиша както си искам..."

Т.е. сега се заяждате. Ми добре! А второто Ви твърдение... Хем 1) "ще пиша, както си искам", хем 2) "такива надути с високопарни думи като теб ме карат"... Е, ми не може двете неща наведнъж.

Какво всъщност Ви се иска, Мirovk?

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Павел Лазаров
неориентиран

Регистриран: 10.09.2008
    #2192609 - 10.09.2008 15:30 [Re: tisss]

Каква гореща дискусия само ...

Аз считам, че правописът далеч не е най-важното нещо в един текст (Това важи особено много за такъв един форум!), но зная, че няма начин да предам точно идеите си, ако бъркам пунктуацията например. Въпросът е там, че читателят ми ще се затруднява на всяка крачка и допълнителното му усилие постоянно ще измества вниманието му от същността на мисълта ми към декодирането на написаното ("Кой, по дяволите, е действащото лице в това изречение?", "Какво прави?") . Това не ни помага в никакъв случай да общуваме пълноценно помежду си. И така често се караме не защото имаме противоположни гледища, ами просто защото не сме разбрали и декодирали добре думите на другия.

Мога ли да ви поканя в ... страницата с накои типични случаи на грешно (не)използване на запетайката?
Адресът е - изтрит от модератора.

Коментарите и критиките са добре дошли.

Редактирано от Legion_666_ (11.09.2008 13:06)

tisss
Tester Independent...

Регистриран: 07.04.2006
От: Пловдив
    #2192657 - 10.09.2008 16:36 [Re: Павел Лазаров]

Цитат:

1) ...Мога ли да Ви поканя в (...) "Запетая"... - страницата с някои типични случаи на грешно (не)използване на 2) запетайката? Коментарите и критиките са добре дошли.

1) Можете, разбира се. Но ще Ви откажа, тъй че не се хабете. Жега е. Гроздобер.

2) "Запетайка" на жаргон или според хъшлашкия начин на говорене е "дребосък", "дребен по ръст човек", "мизерна душица, която се преструва на демократ".

Как е настроението на Ленинградските марксисти, питам, шегувайки се... Критикувате ли, критикувате ли?

tisss

--------------------
Истината има спокойно сърце. (Уилям Шекспир, 1564-1616)

Legion_666_
Нерегистриран

#2200612 - 22.09.2008 12:02 [Re: ]

Току що ми показаха какво се случва, когато се загуби бас за правопис. Е, успокоявам се, че поне някои хора все пак държат да пишат правилно и си понасят последствията от непознаването на правописа в българския.

Костадин

Регистриран: 21.05.2005
От: София ,България
    #2302910 - 07.02.2009 09:09 [Re: ]

Не съди за да не те съдят!
В политиката най- важното е да има идея!
Пожелатено е идеите да се показват най- привлекателно!/ Едно от многото условия за това е и правилният правопис и правоговор,но той е един на местно равнище и друг на национално.Всичко зависи от аудиторията пред която говорим /
Нима някой ще твърди ,че хората използващи по- стари правописни норми са неграмотни?

Маги Ла Лока
неориентиран
**

Регистриран: 07.02.2009
    #2302994 - 07.02.2009 13:17 [Re: Mirovk]

Българско ни е само името, в действителност сме си чисти славяни. Българите са претопени, защото са били доста по-малко.

daik
изкопаемо

Регистриран: 01.06.2003
От: София
    #2309634 - 17.02.2009 00:47 [Re: ]

Най грамотно пишат на български небългарите. Българите пишат на български.

--------------------
"щастие за всички даром и никой да не бъде пропуснат"
А. и Б. Стругацки

Legion_666_
Нерегистриран

#2309754 - 17.02.2009 08:43 [Re: daik]

Цитат:

Най грамотно пишат на български небългарите. Българите пишат на български.

След "най" се пише тире. Но всъщност защо ти е да го знаеш? Може и с латиница да го напишеш мнението си. Може и още повече правописни грешки да допуснеш. Какво значение има, а? Все е на "български"- ще се оправдаеш.

Знаеш ли, пуснах тази тема преди време, защото едни хора в този форум заспориха с други хора тук, че искат да четат грамотно написани мнения.

Но от известно време насам се питам защо ли тази тема още стои тук, след като толкова баш българи се изказаха по нея, че нормите на правопис на българския език (за тях майчин такъв) са за боклука. Родолюбиво. Да?

Та чудя се дали да не я пратя в небитието тази тема. Самите българи щом не желаят да уважават правописа на собствения си език и да го спазват- за какво да е тук?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 31254

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.