ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
в Сирия продължават да убиват
    #2925344 - 10.07.2012 05:39

Как мислите, прав ли е Путин когато заявява най-отговорно, че Русия не можела да допусне трагедията на либийския народ да се повторела в Сирия?...Как може тои да сравнява Либия и Сирия?...Положението в двете страни е толкова различно, че просто нямам думи...Нима Путин не отчита, че Либия беше социалистическа страна?! - нещо което и децата разбират явно "убягва" от неговия поглед...Или той може би иска това да бъде официално признато от Запада?!...и защо му е едно такова признание официално, мамка му - толкова хора ще загинат в Сирия заради капризите на един политик...просто...немам думи!...И...каква е толкова тази трагедия на "либийския народ"?! - та и на децата им беше ясно, че на Кадафи му е истекло времето...така или иначе той щеше да си отиде и това е пределно ясно на либийския народ...Военната намеса в случая само ускори процеса и спаси държавата от една дълга агония и много хора от една насилствена смърт...Това е фактическото положение и то се осъзнава от повечето хора в Либия, мисля /защото либийците не са глупави хора, доколкото знам/, друг е въпросът,че насилието не се харесва на много хора и предизвиква естествена съпротива, но тя явно не може да е много дълбока и силна, тъй като се отнася до формата, а не до съдържанието на случилото се - въпреки недоброжелателните си намерения на Запада в Либия, той фактически помогна за съкращаване на агонията ...друг е въпросът какво се случва след това там!...Но Сирия не е соц. страна и следователно Западът няма интерес да разруши системата там...дори напротив - доколкото ми е известно, сирийския президент ли е, премиер ли е женен за бяла жена, която не изглежда от много голяма класа...може би е от онези, дето се пускат в употреба по партитата...не знам наистина!...Просто ми прилича на такава жена!...Предполагам, че набожните мюсулмани не могат да отминат това току така и ...ето ти проблема! Следователно, ако западът свали този умник в Сирия, на практика той ще подкрепи мюсулманите и ще прекъсне процеса на демократизация там...И въпреки това - именно Русия и Китай се оказват страните, сложили вето на намесата на ООН в Сирия!!!...Как си го обяанявате това?! ...Може би аз не знам много неща тук, но това че биват убивани протестанти от войската и че това кръвопролитие продължава толкова дълго време, а Русия и Китай си играят игрички на "вижте кой съм аз" ми е пределно ясно!...

--------------------
gb.pipingrock.com

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
Re: в Сирия продължават да убиват
    #2925425 - 10.07.2012 15:27 [Re: додо]

Цитат:

Може би аз не знам много неща тук

ами да, има неща, които не знаеш.
Например може би не знаеш, че руснаците имат военна база в Сирия, в Тартус.
А руснаците (за разлика от янките) почти нямат бази извън собствената територия, та едва ли биха се лишили с лека ръка от Тартус.
Освен това Асад купува доста оръжие от Русия и Китай.

Също така, с всички особености разбира се, Сирия при Асад си е баш социалистическа държава и се управлява от Арабската Социалистическа Партия БААС.

Цитат:

Следователно, ако западът свали този умник в Сирия, на практика той ще подкрепи мюсулманите и ще прекъсне процеса на демократизация там

всъщност, реалността е малко по-друга.
Режимите и на Садам в Ирак, и на Кадафи в Либия, и на Асад в Сирия, на Мубарак в Египет на пратика бяха (са) светски и срещу ислямизма в съответните държави. И може би това е единственото им хубаво. Но е факт.
Впрочем точно затова, откакто започна кризата в Сирия, израелците например въобще не се включват така активно с критики (или заплахи) към режима на Асад.
Парадоксално, но е така - той наистина им е кръвен враг, но поне се e установило някакво Status quo и те си го познават и знаят какво може да се очаква от него. Пък и режима поддържа някаква стабилност, което за евреите изглежда е по-приемливо от съсед с доста оръжия, завладян от хаос и различни ислямистки движения ...
Като прибавим към това и обстоятелството, че в Белия дом е Обама, който, за разлика от Буш, го играе по-сдържам на международното поле, особено що се отнася до употреба на военна сила ...
И като прибавим и факта, че западноевропейците (освен донякъде Великобритания) вече отдавна нямат нито достатъчен военен ресурс (без помощта на САЩ), нито достатъчна твърдост на управляващите правителства да защитят пред левичарско-пацифисткото обществено мнение една военна намеса в Близкия изток, плюс че Европа понастоящем си има и достатъчно вътрешни проблеми с икономическата и дългова криза ... - мисля, че можеш да сглобиш една мозайка, която ще ти даде някакъв отговор на питанките

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #2925451 - 10.07.2012 17:09 [Re: додо]

Додо,не знам откъде черпиш данни за съпругата на Асад,
Цитат:

Представьте себе мир без свободных знаний

В Государственной Думе пройдёт второе слушание о внесении поправок в «Закон об информации», которые могут привести к созданию внесудебной цензуры всего Интернета в России, в том числе к закрытию доступа к Википедии на русском языке.

Сегодня сообщество Википедии протестует против введения цензуры, опасной для свободных знаний, открытых для всего человечества. Мы просим у вас поддержки в противодействии этому законопроекту

,Виждам ,че руската Википедиа е недостъпна,та не можа да прочетеш,че първата дама си е чиста сирийка по родители,при това произхожда от доста интелигентно семейство и определено не и се е налагало да се "пуска по партита".
Виждам,че Натурал-а ти е обяснил за руските и китайски интереси в региона,като добавим и факта,че ситуацията в Сирия е по-скоро локална,защо трябва външни сили да се намесват?И кой създаде тези ислямистки течения моля?САЩ,Западна Европа?
Мисля,че за никого не е тайна вече,че ако НАТО и САЩ не бяха се намесили в Либия,за Европа щеше да бъде Апокалипсис с всичките тези милиони либийци натоварени на баржи и отправени към бреговете на Италия,Гърция,Франция,Северна Африка...А какъв процент от тях бяха добре обучени терористи,опълчили се в един момент стрещу режима на Кадафи,само един Господ знае...
Свободата не е безплатна,както обичат да казват янките.

--------------------
But she did ask...and well she is special

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2925580 - 11.07.2012 09:21 [Re: c´est moi]

Свободата не е безплатна,както обичат да казват янките.

Точно така, след Виетнам янките не "освобождават" безплатно.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2925613 - 11.07.2012 14:19 [Re: додо]

Цитат:

Нима Путин не отчита, че Либия беше социалистическа страна?!

Весело нали? Като стигнах дотук, спрях да чета останалото!

додо
оптимистка

#2926625 - 14.07.2012 02:34 [Re: Негатор]

Що бе?!...Факт е че те бяха сложили ВЕТО на решението на ООН да изпрати омиротворителни войски в Сирия...И също е факт, че прави паралел с Либия, а това не би могло да се случи ако не се омаловажи този факт /че Либия беше СОЦ/...

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#2926629 - 14.07.2012 02:56 [Re: Natural]

Защо ли си мисля, че това не е стария либерален АСАД, а някакво младо недоразумение...Както и да е...И какво общо има Израел тука с решението на Русия? или пък на Запада? - Израел не е сила в международните отношения, той има достатъчно много проблеми и самият той се нуждае от помощ!...Не ми говори смешки за западноевропейците - АНГЛИЯ Е ПО-АКТИВНА САМО ЗАЩОТО НЕПРЕКЪСНАТО СЕ СРАВНЯВА СЪС сащ И НЕ ИСКА НИКАК ДА ИЗОСТАВА ПО-НАЗАД ОТ НЕГО...А НЕ ЗАЩОТО СА ПО-СТАБИЛНИ ОТ ДРУГИТЕ ЕВРОПЕЙСКИ СТРАНИ!...Англичаните са болни на тема по-по-най и се борят със зъби и нокти за световно лидерство, уважаеми...А тъй като лидери сега са САЩ - познай какво става в Англията...И знаеш ли аз как си го обяснявам това - това им дава платформа да се чувстват над останалите в Европата...Нищо, че доста страни са много по-добре финансово от Англия, как си обясняваш невероятния курс на лирата, например?...Те не пропускат никоя възможност да затвърдят лидерството си по света - независимо по какъв начин - лоялен или нелоялен, некоректен, мошенически /казано най-просто,де/...Смешно е да мислиш, че Европа е слаба и за това не се намесва в Сирия!...Както и Израел, според мен, не може да е причина за ненамеса в Сирия, Египет...Те може би, по-вероятно се страхуват, че ако и при тях се случи нещо подобно и при тях ще се намесят отвън, та затова си траят и всеки да си гложди кокала...Но русия и Китай??!...Както и да е...Нещо се носи във създуха, че Русия прави нещо по въпроса...Дано да се оправят!...Така трудно се отглежда един човек, как нможе да се убива така лесно?! - това е истинско безобразие и то трябва да се прекрати час по-скоро според мен...

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#2926630 - 14.07.2012 03:07 [Re: c´est moi]

Брей че голяма политичка се извъди?... ...Всеки случай благодаря ти за информацията за жената на този народоубиец!...Аз я видях на телевизора като отиваше да гласува за някакъв референдум, който провежда този умник и наистина ми заприлича на лека жена - не че беше облечена лошо, но цялото й излъчване беше нещо "грешно"...както и да е...значи тя не е причина за ненамесата, мамкаа му...Слушай, не се заяждай с мен заради адмирал, моля? - Ти да не би да ме ревнуваш от него?!!...Или не си си пила хапчетата и този път ...Погрижи се за себе си, моля!...или...не ме занимавай с простотии, моля!

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#2926978 - 15.07.2012 23:15 [Re: додо]

Сорри, адашке!...Бях малко груба!...Разбира се, става въпрос да спреш да ревнуваш адмирал от мен /не мен от адмирал ! - опитах се да се пошегувам, но излезе много тъпо ...може би защото ме ядоса - толкова дълго време,години вече го ревнуваш този човек от мен...?...И как реши, че аз имам някакви претенции към него, моля?...Пък дори и да е така - грозно е да ревнуваш! - живей и не пречи на другите да живеят...Приятен ден!

--------------------
gb.pipingrock.com

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #2927164 - 16.07.2012 20:12 [Re: niama kak]

И преди Виетнам не е било безплатно.Въпросът е кой е плащал ,а не дали е било безплатно.

--------------------
But she did ask...and well she is special

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 12424

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.