ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
Re: в Сирия продължават да убиват
    #2927171 - 16.07.2012 20:27 [Re: додо]

Додо,извинявай, ама аз не разбрах-от кого(и кого) ревнувам?
Асад или жена му(която ти на бърза ръка квалифицира от едно заглеждане по телевизията);Натурал-а,чиято позиция по темата подкрепих ;или Адмирал(той като админ на въпросният форум ли изплува в подсъзнанието ти,щото аз изобщо не го видях в темата,ама...така е като не пия хапчета ,и делириуми не ме спохождат ).
А къде остави товарищ Путин ,той не е ли между ревнува/ч/н-ите ?

--------------------
But she did ask...and well she is special

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2927238 - 16.07.2012 22:14 [Re: c´est moi]

Това е ясно, имах предвид, че след Виетнам американците освобождават само тези, които могат да си платят.

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #2927681 - 18.07.2012 03:28 [Re: niama kak]

В Америка, често чувам фразата"Войните са концентриран израз на политиката",пък аз се сещам за "Политиката е концентриран израз на икономиката", от някогашните лекции по Политикономика.
Можеш ли да ми посочиш страна, която освобождава друга, абсолютно безплатно?

--------------------
But she did ask...and well she is special

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2927708 - 18.07.2012 09:57 [Re: c´est moi]

Не се сещам за чак толкова големи алтруисти.

додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
    #2929612 - 24.07.2012 22:31 [Re: c´est moi]

много добре знаеш какво имам в предвид, скъпа, но явно извинението ми не може да стопли дребнавата ти душица...както и да е!...проблемът е твой, но отсега на татък ако те засека отново след като сме си "говорили" с адмирал, няма да ти бъде лесно...това, че толерирах поведението ти толкова време беше от ясното съзнание за състоянието ти преди време, но ти тормозиш адмирал и аз не съм съгласна с това...а тези глупости дето си ми спретнала тук ги дрънкай на някой друг - много хора се чувстват обидени от истината и това ще им дойде добре дошло...във всеки случай, отговарям ти не формално и директно, което би трябвало да приемеш като уважение, а не да се обиждаш, мисля...но...не те познавам, наистина дотолкова, че да бъда сигурна...твоя воля!

--------------------
gb.pipingrock.com

olgosh
пристрастен

Регистриран: 23.05.2009
    #2930610 - 28.07.2012 02:54 [Re: додо]

В Сирия диктатурата отдавна се поддържа от другата голяма диктатура СССР, а сега Русия!

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #2934228 - 09.08.2012 16:03 [Re: olgosh]

Руснаците имат настоящи и минали икономически интереси в Сирия така като САЩ и Европа имат бъдещи икон. интереси. Понеже русия трудно продава на световния пазара каквото е да е поради по-високото западно качество затова си осигурява пазари по друг начин. Вижте кои са най-големите и пазари все държави дето няма демокрация, нарушават се човешките права и има диктатура - Китай, Иран, Сирия... САЩ също се борят за пазари при това често тази борба е съпроводени с жертви, но така като го правата Руснаците е направо безобидно. Ако САЩ за въвеждането на демокрация в дадена държава с цел привличането и като пазар, причиняват смъртта на малко хора то Руснаците са готови да затрият половин Сирия за да си продават после ниско качествените стоки или оръжия.
САЩ правиха война в Ирак точно с такава цел да развиват оръжейната си индустрия. Сега Руснаците не искат конфликта в Сирия да спира защото продават оръжие хем на Асад хем на опозицията. Колкото повече оръжия хвърля Асад срещу народа си толкова повече купува от Русия. Докато Асад купува оръжия за да трепе собствения си народ и Русия ще поддържа вето в ООН. Прости икономически интереси водещи до политически. Щом Асад почне да купува по-малко оръжие ще се промени и ветото на Русия. А това може да стане или ако Асад надделее в конфликта или опозицията. Факта, че до сега никой не надделява е показателен че на много хора в Сирия име писано да умрат...независимо от коя страна.
Всички големи държави се надяват да правят пари от конфликта в Сирия но за момента само Русия и до някъде Китай правят това. Разбира се оправданието на Руснаците ще е че ако не с тяхното оръжие то ще с друго. Защо да изпускат печалбата и да я дават на друг?
Факт е обаче че щом няма изход от конфликта до сега а непрекъснато мрат Сирийци то извода е че така им е писано...да се изтребват взаимно. Само мога да предполагам за причините смъртта...щото безпричинна смърт няма, не и според мен.

Редактирано от flyfisher (09.08.2012 16:10)

olgosh
пристрастен

#2934274 - 09.08.2012 17:35 [Re: flyfisher]

Русия и Китай постепенно се изместват от стратегически позиции,за Русия например остана само базата в Сирия в този район! Китай съшо е изместен от Либия,Ирак,Нигерия,Судан/Южен-новата държава/ и др.по отношение енергийната си нужди и маса китайски капитали се прахосаха там!

За тия,които се опасяват от ислямизацията на арабските държави...

Колкото и парадоксално да звучи,за Запада и Израел ислямизацията на арабските държави е по-лесно управляема и безопасна за него! Тази политика е универсален метод за „разклащане”, ислямизацията е по-малко управляема от арабските и мюсюлмански държави.Ислямският радикализъм бавно се обръща против самите мюсюлмански държави. Още през 90-те години на миналия век в западните страни мюсюлманите са по-защитени, в социално, икономическо и дори религиозно отношение, отколкото в мюсюлманските държави! Факт е, че нито ислямските режими, нито държавите възприели модела на умерения политически ислям, са в състояние да решат икономическите и социалните си въпроси! Това се признава отдавна и от светските общества там,но налаганата от Исляма непримиримост към другите религии пречи на установяване на що -годе демократичен режим!Очаква се връщането на милиони мюсюлмани в техните страни, което ще доведе до разминаване на нагласите в мюсюлманските общества в повечето държави от Близкия Изток.
А за Сирия,както казват някои наблюдатели,тя е Брестката крепост към Иран!

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2934293 - 09.08.2012 18:13 [Re: olgosh]

Цитат:

но налаганата от Исляма непримиримост към другите религии пречи на установяване на що -годе демократичен режим!

А в Саудидска Арабия, като няма хич друга религия, към която биха могли да са непримирими зашо няма демокрация?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

olgosh
пристрастен

#2934297 - 09.08.2012 18:24 [Re: admiral]

САЩ и Великобритания си гледат интереса,а там/СА/ и някои други са им съюзници! Въпросът е да върви бизнесът,а който пречи,на дръвника! И какво като е Ислямизъм,всеки с вярването си,нещата постепенно се подреждат! Ябълката трябва да узрее,зелена не е за консумация! Нужно е време. Векове вярвания не се изкореняват и за десетилетия! Както писах ислямският фундаментализъм се обръща против самия себе си,и така ...време е нужно.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 12412

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.