ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
olgosh
пристрастен

Регистриран: 23.05.2009
Re: в Сирия продължават да убиват
    #2934300 - 09.08.2012 18:32 [Re: olgosh]

ето тук има нещо по темата:
Цитат:

нарастване на загрижеността от този радикализъм сред арабските държави; невъзможността да бъдат решени социално-икономическите проблеми и да се създадат силни национални държави с помощта на ислямистките принципи – т.е. на шариата; нарастване на противоречията между мюсюлманските държави и различните течения в радикалните ислямистки движения; накрая, в редица държави, станали жертва на агресията на радикалните ислямисти, бяха създадени структури за борба с тях.

http://www.geopolitica.eu/drugi-statii/1...v-blizkiq-iztok

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
    #3205392 - 01.10.2014 01:00 [Re: додо]

Днес ми попадна това съобщение
Цитат:

Русия и Китай наложиха вето на резолюцията на ООН за предаване на сирийското досие в Международния съд в Хага, като пренебрегнаха подкрепата на 65 страни, включително на всички участници в Съвета за сигурност на организацията, пише британският вестник Гардиън.
Руският посланик в ООН Виталий Чуркин нарече предложението „публично наказание” и предупреди, че ако резолюцията бъде приета, всички усилия за възстановяването на реда в Сирия, положени през последните три години, ще бъдат сведени на нула.

това съобщение е с дата 23.05.2014
искам да попитам дали някой знае какви усилия за възстановяването на реда в Сирия са били положени през последните три години...Как не ги е срам Китай и Русия сега?...как не ги е срам да направят това?...Как ли се чувстват сега тези негодници - усилия били положени значи и щели да се провалят, значи... ...и от кого са били положени тези усилия, не е много ясно...а още по-малко е ясно какви точно са тези усилия и какво точно са постигнали те...но резултатите са на лице - Айсис са пред Багдад, стотици хиляди сирийци бягат в Турция...Сега тези умници /Русия и Китай/ трябва да приемат бегълците - като резултат от техните "усилия"...

--------------------
gb.pipingrock.com

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3323171 - 25.11.2015 16:43 [Re: додо]

А аз си мислех, че пиша много дълги постове...лъгал съм се. На един пост, ако не му схванеш мисълта, за какво е пуснат и какво иска да се каже с него...пиши го бЕгал.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

додо
оптимистка

#3336047 - 01.02.2016 13:11 [Re: Бяло Конче]

Прав си, напълно си прав!...Трябва да сме кратки и ясни, но емоциите пречат понякога ...Между другото...има споразумение на официалните власти в Сирия и опозицията за разговори /англичани и французи са успели да постигнат това!/...Дано, дано!...Там е трагедия!...Голяма трагедия...Показаха един град по английската ТВ, който бил под обсада дълго време - дори не допускали никакви благотворителни организации на ООН там...Когато тези успели да влезнат в града с храни, одеала, медикаменти, положението е трагично - на втория ден и въпреки взетите мерки починали 12 /или 18 бяха - не помня точно, но някъде там.../ души от глад...Показаха деца - само кости, просто се чудиш как може да е още живо това същество... ...А руснаците били в Сирия защото сирийския президент ги бил помолил и ...определено помагат на този негодник!...Струва ми се, че това е срамно!!! Те се конфронтират на целия свят! - дори Иран и др. арабски поддръжници на режима в Сирия не правят това!...Не знам...Русия определено е нещо грешно във външната политика /а 1000% и във вътрешната , защото за външната си политика се стараят, но за вътрешната си праскат както си искат, мамка му/...Слушах външния министър на Русия /мисля, че се казваше Лавров/, че нещата в Сирия са започнали да се променят едва след тяхната намеса /по повод на един град, който те освододили от ИС, значи/, което обаче показвало много ясно кой се бил борел с ислямистите и кой бил се грижил за собствените си интереси в региона - демек, САЩ, Ангия и Франция/ и Турция се опита да се покаже много съпричастна към проблема, изпращайки сухоземни войски, но много скоро се оказа,че те се нахвърлят фактически на Кюрдите, решавайки свои вътрешни проблеми.../, които пращат бомбардировачи там, защитавали някакви свои интереси...Не мога да разбера дали това е просто не рабиране на изказвания на Обама за интересите на САЩ или тенденциозно изопачаване /аз чух по ТВ когато Обама каза, че защото ИС е определено против Ал Кайда и още повече - руши първобитните местни структури в Ирак, които иначе биха съществували "вовеки" според тях, те имат интерес да изчакат за по-нататъшно развитие на събитията там, но въпреки това много скоро след това изпрати бомбардировачи там.../...Днеска слушах, че този Лавров казал, че никога повече търговията със Запада нямало да бъде "както обикновено" - демек те вече щели да търгуват с политически подтекст със Запада... ...Тези хора не приемат, че бъркат, че са виновни, че са наказани справедливо и това което трябва да направят /наказани в "ъгъла"!/ е да мислят и да се променят...Но те - не!...Ние сме идеални, значи, другите са лоши! ...Западът ни блокира икономически 50 години заради тях, сега отново ги блокира - но те не разбират нищо!!!...Как не разбират, че насилието, не зачитането на човешките права е нещо лошо, което трябва да забравят/още повече, че имат опита от соц.време и видяха до къде ни доведе този опит, видяха резултатите!.../!!!...Има толкова други цивилизовани начини да се решават проблемите, особено ако се работи както трябва /политически, имам в предвид!/ и проблемите се решават при тяхното зараждане, а не се оставят да се разраснат до такава степен, че да предизвикат силни реакции, водещи до насилие и разруха...Аз не разбирам как руснаците не разбират и че Путин трябва да си отиде - светът не го приемаше от самото начало /заради миналото му в КГБ/, но след като излъга, че прави военни учения около Крим и после окупира Крим, за него вече няма хляб в международната политика доколкото никой вече не му вярва/било то дори само заради дребнавото отмъстително отношение към проблема, обяснявайки че го бил направил това защото американците някога го били правили../!!!Времето се променя, вече сме 21 век, но за тях това явно няма значение - те могат да ползват и опита на първобитните хора, ако така им е изгодно, значи ...Това си е истинска трагедия, защото едни чудесни хора като руснаците рушат всички пътища около себе си...Гледам сега, че американската администрация обвинила Путин в корупция около нещата с някакво руско посолство в САЩ ! - руската телевизия на английски /това фактически е английска телевизия за Русия/ излъчи коментар по този повод в диалог с няколко специалисти, че от руска страна реакцията е как може да обвиняват Путин в такова нещо без доказателства, значи ...Руснаците не разбират, че не само те живеят на тази Земя и че те не са повече от когото и да било друг - те си имат своите качества също както и всеки друг си има своите качества...ако те могат да се бият, други могат да мислят, значи...ние трябва да се съобразяваме един с друг и да си помагаме - всеки според способностите си, а не да позволяваме нашите способности да ни разделят, мисля...Така всички могат да живеят по-добре и това са интересите на всички!!!...Не знам... ...Там все още управлява тоталитарното мислене - пременил се Илия, погледнал се - пак в тия, значи...Това което става е много лошо, според мен...
Да...пак стана много дълго и без една тема - всъщност започнах със Сирия и свърших с Русия...Емоции значи... ...Извинявай ако не съм много ясна, но ако ме питаш за нещо, което не ти е ясно, готова съм да ти го обясня, значи...
Приятен ден на всички!

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#3340268 - 22.02.2016 17:40 [Re: додо]

Снощи гледах по ББС една среща на журналисти и политици от Запада и един руски журналист....Имаше парламентарист от Лондон и още някакви светила там и руският журналист идваше от Москва - представиха го като популярен в Русия...Не очаквах да се случи нещо интересно затова и не обърнах внимание на имена и кой кой е всъщност...струва ми се, че парламентариста беше лорд, но не съм сигурна всъщност...Това, което се случи обаче не бях очаквала наистина...Значи руснака заяви, че Русия се била опитвала да обясни на света, че Басар Асад сега не бил важен, а важните били терористите и руснаците значи се "занимавали" точно с тях, но никой не искал да разбере това значи....Това гръмна като атомна бомба в главата ми...Бях толкова ядосана, разочарована...Просто не вярвах на очите и ушите си....Такава низост никога не съм очаквала от руснаците!...Значи те биели терористите и бунтовниците според тях са си терористи - където са ислямистите там са и бунтовниците, според тях....А Асад нямал никакво значение, !не бил важен" според тях...Трагедия!...Може би руснаците са забравили, че се бият на страната на Асад ПО НЕГОВА ПОКАНА...или може би са забравили когато твърдяха в началото на конфликта, че сирийците значи трябвало да извоюват сами правата си, а сега изведнъж се оказва, че руснаците взимат страна в конфликта...Кой нормален човек ще им вярва? Каквото и да излъжат за тях всеки е склонен да вярва....Това е невероятно мръсно, нечестно поведение към тези хора, които просто искат да живеят нормално...Значи руски репортери били интервюирали сирийци от военната линия и те всички били много щастливи, че руснаците помагали на Асад, значи...При създалата се ситуация всеки нормален човек ще реши, че руснаците са дали пари на някои местни примати за да се изкажат добре за тях...Не ми е ясно какво точно правят руснаците - на Запад се говори за нова студена война с тях...те явно не им пука...свикнали са си да си живеят изолирани от цивилизацията и сега това им липсва, значи...Кого си мислят, че лъжат - явно е малко вероятно някой на Запад да повярва на плоските им лъжи...Те явно се опитват да излъжат собствения си народ - ето значи колко ние сме добри и колко другите са лоши и да продължават да дерибействат с нещастния си народ...Значи аз бях в Русия през 1998...Знам един истински случай как хващат един нещастник-алкохолик да краде лук...Нямал човека с какво да нахрани децата, открил този лук и събрал един чувал - 7 години затвор му дават! Децата му ги гледаха съседите, жена му го беше напуснала...7 години за една торба с лук!...Това е безкрайно несправедливо - не им е бил симпатичен и хайде в затвора...Там е трагедия...Помощите за безработни идваха с години закъснение...Как живееха тези хора така и не ми стана ясно...може би местните социални служби си гледаха работата по-добре от колкото може да се очаква, но хората имаха пари и дори често ме съжаляваха, че съм била от бедна България, значи, пък те били от богатата Русия...Както и да е, Русия според мен е много зле...Ако Путин беше истински политик, отдавна да си е подал оставката - истинските политици са хора на честта : виждат политиката им не върви - отиват си!...Но Путин не е политик...той е някакъв навлек, който чака да го хванат за яката и да го изхвърлят, значи и докато това не се случи, той ще си седи на президентския пост...

--------------------
gb.pipingrock.com

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3341465 - 28.02.2016 23:18 [Re: додо]

Това от поредицата "Разговори в кухнята" ли е?
Да беше публикувала някои готварски рецепти, щеше вероятно да е по-разбираемо ...

додо
оптимистка

#3342225 - 04.03.2016 19:48 [Re: Негатор]

Извинявам се за създалото се неудобство /за Вас!/, значи...не мисля, че тук трябва да сме много официални за да се разбира кой какво мисли,значи, но виждам, че това е създало сорт от проблеми за теб...какво да ти кажа?!..ми-и-и...не се вживявай много, а ако нещо не ти е ясно, но наистина те интересува, може да подадеш Запитване до мен, значи, пък аз ще надникна в трапезарията да ти предоставя нещото във вид на Завършен Продукт, значи...аз наистина си обичам кухнята, но ми е напълно ясно, че това не е така с всеки, особено пък и ако е от мъжки пол...Още веднъж се извинявам, за причиненото Ви неудобство и се надявам въпреки това да сте се насладили на кухненския път на мисълта ми.../както и на кашата ти-Вие тук, значи, мамка му...нема да се научим да пишем като ората и туй то... /
Приятен ден !

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#3342848 - 09.03.2016 11:43 [Re: додо]

Кризата с бежанците в Европа става много сериозен проблем вече...Основната част от бежанците са сирийци, но има и много афганистанци, сомалийци и др...На практика, всеки който иска да дойде в Европа, си стяга багажа...Унгария блокира границите си, Македония се опитва и тя...Дали това е пътят?!...Затваряме границите, затваряме очите, сърцата?!...Европа сега говори за връщане на бежанците в Турция... ..Но наистина това не може да продължава до безкрай...Според мен, Русия и Китай, които възпрепятстваха навременната намеса в сирийския конфликт, сега трябва да поемат своята отговорност!...Тези емигранти трябва да отиват в Русия и Китай сега, а не в Европа!...Как мислите?

--------------------
gb.pipingrock.com

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3342929 - 09.03.2016 20:21 [Re: додо]

Цитат:

Русия и Китай, които възпрепятстваха навременната намеса в сирийския конфликт

Забавно! Чия намеса са възпрепятствали?

додо
оптимистка

#3342972 - 09.03.2016 22:24 [Re: Негатор]

Значи, Русия и Китай поставиха Вето в Съвета за Сигурност към ООН...Вето на решението за намеса в Сирия...Те не позволиха намеса на ООН в Сирия доста в началото на конфликта, когато още нямаше Ислямистки шириати там, нямаше и бежанци...Това беше много непочтено решение и дойде като тъпанарска реакция на нападенията над Ирак и Либия...Е...руснаците и китайците не може да останат по-назад от другите, нали?!...Още една разрушена страна, този път по тяхна воля, значи...САЩ обявиха, че ще вземат 10000 от бежанците в Европа дори...А Русия и Китай си мълчат...Предполагам, дори не им е минало през главите мисълта, че носят някаква отговорност за това, което става сега...Сигурно пак ще изкудкудякат "ама американците това, ама другите онова"...срамно!...Те трябва да поемат всички бежанци от този район - сирийци, иракци!...
Във връзка с това ми е интересно още нещо - когато американците и англичаните нападнаха Ирак, те се кълняха, че ще направят от тази страна една просперираща страна...Сега позволяват иракчаните да бъдат клани като добитък - това ли е "проспериращата" страна, значи?!...Има нещо грешно тук определено...Политиците трябва да са отговорни хора!...Това безобразие в Ирак и Сирия трябва да се прекрати по най-бързия начин - живеем в 21 век, мамка му...И...не само там...Йемен се руши и убива по същия начин...За Авганистан нямам думи!...Сомалия е във война от много години също...За какво е ООН - доколкото знам, това е една организация, сформирана след Втората Световна Война с цел - никога повече войни по света!...Всеки политически проблем има политическо решение - не е нужно да умират невинни хора, деца...

--------------------
gb.pipingrock.com

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 12412

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.