ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
Re: в Сирия продължават да убиват
    #3343010 - 10.03.2016 00:30 [Re: додо]

Цитат:

Те не позволиха намеса на ООН в Сирия

ООН не разполага със собствена войска! Затова пак питам чия намеса не са позволили?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
    #3343061 - 10.03.2016 14:45 [Re: Негатор]

Знаеш ли, ако се интересуваш наистина от тази подробност, по-добре се обърни към някой формален източник...Истината, за съжаление, е, че сега не мога да ти отговоря на този въпрос поради простата причина, че ТОВА НЕ Е ВАЖНО!!!...и съответно - вече не го помня....Това, което е важното е, че Русия и Китай блокираха навлизането на международни сили в Сирия, когато Асад започна да избива народа си там...Няма никакво значение дали това са американци, англичани или танзанийци - ВАЖЕН Е ФАКТЪТ на БЛОКИРАНЕ на нещо, което би спряло този ненормалник Асад...Надявам се, сега ти е ясно...Тогава руснаците прокламираха, че сирийците трябвало сами да извоюват правата си и никой не трябвало да се бърка там, значи, и затова те слагали това Вето...немам думи...

--------------------
https://gb.pipingrock.com/?rwcode=DJA553

Centurionus
ветеран

Регистриран: 12.03.2013
    #3343275 - 11.03.2016 10:59 [Re: Негатор]

Защо се мъчиш да изтъкнеш алогизми , неистини и небивалици ?
Нима тази безкрайна тирада от мисловни проблясъци , желания , укори , надежди , грешни изводи .....не е такова възхитително проявление на чистия ХАОС за теб ?
На мен ми прилича на запален бенгалски огън в главата на птицата . Почти нищо не разбирам , не мога да уловя и елементарна логическа или фактологична поредица , но въпреки това съм абониран за темите и , чета бърчейки чело в опит да прозра хаосът ,но оставам единствено смазан от всеобхватността му .

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

додо
оптимистка

#3343583 - 14.03.2016 02:06 [Re: Centurionus]

Странно, наистина...Може би ти не разбираш и българския език изобщо?!...Знаеш ли, така няма да се разберем...Трябва да напишеш "ето това и това не ми е ясно", значи...Точно и ясно!...Общи приказки - на пазара!...Аз говоря конкретно и ако не разбираш нещо, кажи конкретно какво не разбираш...Каква логика не ти е ясна -конкретно!...Ако искаш да разбереш нещо, което наистина не разбираш, разбира се...Защото така, както си ми обяснил тук проблемите си, излиза, че просто не искаш да разбереш нищо и само търсиш общи формулировки, за да се заядеш... ...А...мен това не ме интересува и фактически не мога да ти помогна, уважаеми ...АРГУМЕНТИ И ФАКТИ, моля!

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3343860 - 15.03.2016 16:33 [Re: додо]

Да де - конкретно говориш - барем лошите са все едни и същи!

додо
оптимистка

#3343947 - 16.03.2016 02:27 [Re: Негатор]

Може ли конкретно, моля?!...Кои са тези все лошите - може би ти не смяташ, че са лоши ли?...Ми кажи си де, защо не смяташ, че са лоши "лошите" значи...Или може би ти искаш некои да са само добри пък други да са само лоши...нема такива песни, значи - никога не съм казвала, че некои са само лоши....по принцип всеки мове да бъде лош /ако не е напълно размазан отвсекъде, значи/...но когато нещо е лошо, то си е лошо, значи: не моеш каза на черното бело...Доколкото те схващам, ти искаш руснаците да са добрите, значи и се сърдиш на мен, че те са лоши... ...сори!...ама не може некой да постъпва добре и да предизвиква такова масово преселение...Можеш ли да се поставиш на мястото на сирийците: къщите им разрушени, родата е избита, навън е зима, а те са с малките деца и бебетата без подслон, без храна....Кое е доброто тук?...Хората вървят пеша стотици километри - жени, деца...бягат от своя ужас, от смъртта, от разрушенията...А ти си седнал да се сърдиш, че руснаците били лоши - ами лоши са, разбира се! - те го направиха това, заедно с Китай...безотговорни хора, дребнави сърчица, за които е важно отмъщението, а не решението на проблема...Разбира се, не казвам, че всички руснаци биха постъпили така, но нема начин тези другите руснаци да не застанат зад вождовете си - те са шовинисти и са уверени, че водачите им са велики и знаят какво правят....те изобщо не мислят със своите глави, а дори се опитват да търсят под вола теле, значи...немам думи!...Надявам се да съм те налучкала, значи, защото никак не си конкретен!

--------------------

Centurionus
ветеран

#3343970 - 16.03.2016 08:16 [Re: додо]

Има една много малка и бих написал избрана част от човечеството ,която е способна да изработва такива количества ендорфини в телата си ,че прави употребата на халюционогени безсмислена . Благословени блажени .

--------------------

додо
оптимистка

#3344368 - 17.03.2016 22:10 [Re: Centurionus]

Отново общи приказки...Ти май се страхуваш да мислиш със собствената си глава - може би всичко извън сивия делник за теб е илюзия, халюцинация?...Знаеш ли...хората са измислили нещо такова, наречено "чертежи"...Та...когато се строи нещо, първо се правят чертежите и тогава всеки може да построи това, което е заложено в тях /не е нужно да си правиш всичко сам, значи/...Това е много важно когато се строят мащабни проекти - без чертежи би било много трудно, днес това е немислимо дори...Много е важно да можеш да четеш правилно чертежите - нищо не можеш да направиш, ако не разбираш чертежа, значи ...сградата ще рухне в случай, че по някакъв начин изобщо бъде построена...Така е с всичко друго в живота - училището те учи на много абстрактни неща, но ако не се научиш да прилагаш на практика в живота си това познание, образованието ти е безсмислено - напразно погубени години, значи...ако се беше занимавал с нещо друго, сигурно би живял по-добре, значи...Та...помисли си по въпроса, значи...Светът не свършва на края на носа ти определено...

--------------------

Centurionus
ветеран

Re: в Сирия продължават да убиват *DELETED*
    #3344417 - 18.03.2016 09:45 [Re: додо]

Мнението изтрито от admiral

--------------------

додо
оптимистка

#3344427 - 18.03.2016 11:58 [Re: Centurionus]

Ти май не искаш да разбереш, че трябва да мислиш конкретно...Всичко може да има по света, но това нищо не означава конкретно за твоя случай: ако има война в Сирия, това не значи, че има война и в България, нали...трябва да мислиш конкретно, което разбира се не означава да игнорираш каквато и да било информация...Та... ако е възможно нещо да се внуши на хората било то от разстояние или не, това не означава, че ти конкретно си подложен на такива манипулации, нали?...Дори да си подложен на подобно въздействие, истината е, че то не е дълготрайно и винаги има противодействие - твоето съзнание!...Нито магия, нито хипноза, нито каквото и да е било внушение може да работи ако съзнанието ти е на местото си - тези манипулации действат чрез подсъзнанието на човека...Можеш да усещаш конфликт в себе си, но можеш и да го анализираш и оправиш всичко...Това е само въпрос на култура, познание!!!...това обаче, че някой се опитва да те манипулира по този начин показва неговото безсилие да се справи с проблема си легално, а това води други мисли след себе си...По принцип - всяко нещо има две страни, всичко може да бъде полезно и вредно...Такова предаване на информация без съмнение ще е много полезно за глухи хора - то ще им върне "слуха" на практика...Както и да е...Всички знаем, че бай Тошо не се смущаваше да изтъква, че се стреми да внуши някои постулати дори в главите на децата...Мислиш ли, че той би бил така открит ако имаше лоши намерения?!...Той просто е научил, за този метод и със "селският"си манталитет е решил, че това е начин да съкрати пътя на промяна на културата, вероятно...Аз си спомням, че той беше много щастлив от това , че знае и прилага този ефект на повторението /като внушение, значи/...той си мислеше, че прави нещо добро, не подозирайки обратния ефект, значи - типично за половинчатото образование, знание изобщо.../По тази именно причина, между другото, много хора по целия свят предпочитат да не се образоват изобщо поради опасността от половинчато образование, което на практика може само да им навреди:научиш неяо малко и си мислиш, че знаеш вече всичко, значи - действаш смело и ..."вървиш на село", както се казва, значи.../Ние си имаме един много хубав разказ за това "Пази боже сляпо да прогледа", значи...Ако можеш да "четеш" информацията правилно, би могъл да си помислиш "ЗАЩО" - защо бай Тошо, например, прави това...по-нататък : това лошо ли е за теб или не, какво би ти навредило това...и т.н....КРИТИЧНО МИСЛЕНЕ! - прокламираше Тодор Живков точно преди промените...Винаги можеш да мислиш кое е по-истинното, по-вероятното да е истинно в този така многолик свят : нещото или точно обратното му и...ЗАЩО това е така...и т.н....Трябва да мислиш със собствената си глава!...Да оглеждаш нещата от различни ъгли...Да задаваш въпроси и търсиш отговорите...за да стигнеш до истината, защото тя е в триизмерно пространство- от една страна може да ти изглежда елементарна, но погледната от друга страна, да изглежда недостижима...Това, че някои злоупотребява с нещо не означава, че нещото е лошо!...И чертежите тук отново не са прочетени правилно - всяка информация от този вид има многостранно приложение и не означава дори, че те застрашава с нещо!...Това е просто инструмент, а за какво ще се използва и как ще се използва и защо ще се използва зависи от този, който го използва...Това не е еконструктивна информация, за която ти говоря!...И...ако наистина знаеше да четеш чертежите, щеше да знаеш това, уважаеми...
Малко объркано и неясно звучи, но пък е напълно вярно!...Човечеството е в подножието на велики открития, от него зависи дали да върви напред или да бяга страхливо назад, да се крие в първичните си инстинкти и "първобитен" живот, страхувайки се да поеме нагоре по стръмната планина...Природата ни е дала много, сега е наш ред да и го върнем, да я облагородим, развием по-нататък един вид...Ние сме част от Природата /Бога/ и трябва да не забравяме това - всичко, което имаме е резултат на развитието и ние не само не трябва да го подтискаме и рушим, а напротив - да го включим активно в процеса на развитието, да го използваме и усъвършенстваме...за да живеем по-добре и по-добре...да сме щастливи, реализирани хора, значи...В противен случай, заставаш срещу Природата на практика, а това несъмнено води до лоши резултати...защото...тя не си играе, значи: нещо като не работи, го маха...

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 12243

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.