ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
Re: в Сирия продължават да убиват
    #3397635 - 13.04.2017 00:52 [Re: Светозар*]

Интересна информация имаш!...Защо американците ще прокарват газопровод до Европа?...Звучи ми малко нереалистично...но кой знае?...в днешно време всичко може да се очаква...Очаквай неочакваното, значи...Според мен Путин просто живее в миналото...Той не е политик, не знае какво да прави и дребната му отмъстителна душица го води по грешни пътища...Спомням си, че по времето на Студената Война, американците постъпваха така със страните, които се ориентираха към социализма - сега ми излиза споменът за Чили ...Американците подкрепяха Пиночет точно с обяснението, че защитавали своите интереси в тази страна...Но тогава се водеше война между системите, ситуацията беше много по-различна и на никой нормален човек, според мен, не би му дошло на ум да отмъщава за случилото се тогава, особено след краха на соц. системата...Но Путин явно не може да приеме тази ситуацуия...За съжаление "широката руска душа" е само един мит!...Знам това още от пребиваването ми в Русия през 1997...Не срещнах никъде там широка руска душа - дребни, отмъстителни душици са руснаците...може би някъде я има там...може би...има много интересни хора,но...тези, които аз срещнах там се "връзват" лесно и са много отмъстителни...не знам....Във всеки случай, Путин е абсолютно неадекватен на днешното време и най-доброто, което може да направи според мен е да обяви, че няма да се кандидатира за нов мандат - те скоро имат избори там...Когато някой не знае какво да прави, трябва да освободи мястото на други, които знаят какво да правят...Поне аз така мисля...Поживъом - увидем,както се казва... Жалко е това, което се прави в Сирия!!!...Не знам за газопровода...Но това не може да е основна причина, според мен...Като не може през Сирия, ще го прокарат от друго място - виж как руснаците ни заобиколиха и прокарват газопровод през Турция сега...

--------------------
gb.pipingrock.com

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
додо
оптимистка

#3400290 - 06.05.2017 02:05 [Re: додо]

Доста се замислих защо се получава така с руснаците...доста официални източници посочват отношението на Русия към позицията на Запада, блокиращ търговията с тях, като нова студена война към Русия...Дори Михаил Горбачов заяви официално, че едно такова отношение към тях било нова Студена война... ...Доста време се чудех какво да мисля - дали руснаците се опитват по този начин да манипулират Запада, дали проявяват пълно неуважение и неразбиране към историята, дали наистина са толкова тъпи, че не могат да разберат разликите между една война /пък било тя и "студена"/ и едни действия, показващи, че поведението на Русия е неприемливо за Запада - тя би трябвало да разбере това и ако държи на връзките си със Запада, би трябвало да признае грешките си и да се промени /това е като при възпитанието на малкото дете - когато то се провини, отива наказано "в ъгъла" и седи там докато осъзнае грешката си и се извини...някои разглезени деца не са съгласни, че са сбъркали нещо - те се бунтуват и не искат да стоят наказани, но разбрали веднъж, че от бунта им няма да излезе нищо, приемат ситуацията по-реалистично, разбирайки, че в обществото има норми на поведение, които ТРЯБВА да се спазват.../...Руските управляващи явно си позволяват да се държат неприемливо в международните отношения...Странно е. че те загубиха Студената Война /Ленин също беше обявил Студена Война на Запада!/ и въпреки това се държат толкова непочтително, неуважително към победителите!!!...При други войни победените са изплащали дори контрибуции /пари/ на победителите, а руските политици се държат толкова нагло със Запада!?...Цялото им поведение сякаш казва "Кои сте вие, че да ни кажете какво да правим?"...Те не могат да осъзнаят капитулацията си дори!...Правят се на много велики, когато всъщност са победени и изглеждат толкова жалки въпреки всичките им богатства...Как може да се обясни изказване на Путин по повод събитията в Украйна, че руските бунтовници там ще имат каквото си поискат, демек това е Свободата, значи - поискваш си неяо и го постигаш, значи....ами че аз по тази логика мога да си поискам Русия да изплаща контрибуции не само на Украйна и другите бивши съветски републики за използването на техните територии за свои цели, но да ни изплаща контрибуции и на нас и на другите страни от бившия соц. лагер за въвличането ни в Студената Война /ние не сме обявявали Студени войни на Запада, но бяхме принудени да носим последствията от нея!/...Ето, аз си го поисквам това и по логиката на Путин това трябва да стане, значи ...Абсолютна безнравственост е да подстрекаваш хората към неморални постъпки!!!...Но руснаците не искат да мислят, техните политици знаят само да действат, като безмозъчните...Ето до къде ги доведе манията им за величие...Пак Запада им е виновен, значи... ...Те са толкова добрички ...Какво ли още ще видим от тези бивши тоталитаристи?! - защото властта и парите са в ръцете на средната тоталитарна прослойка - тя коли, тя беси и у нас, за съжаление....Да видим ние пък до къде ще стигнем с тях - може пък да открием неизвестни до сега в историята дълбочини на човешката низост ///

додо
оптимистка

#3405528 - 21.06.2017 05:10 [Re: додо]

Чували ли сте нещо за Сирия скоро?...Последното, което чух за там беше не много скоро от руския канал на ББС за това как руснаците, значи, не смятат че има разлика между бунтовниците и ISIS - според тях те се биели на страната на ISIS, а като ги сгащели, казвали, че са бунтовници...така че руснаците биели на ред - бунтовници, радикализирани мусулмани ...всички в купа, значи...интересно само къде ли са се изпарили бунтовниците, значи, щом всички са радикализирани мусулмани според братушките...или това е само поредният опит на журналистите да обяснят поведението на руснаците в Сирия...Тъжно е да се сблъскваш с такава гадост...Разбира се, че като хванат някого, той ще се опита да оцелее по възможно най-добрия начин и имайки подкрепата на Корана, че неверниците могат да се лъжат както си искат, окото няма да им мигне да се правят на бунтовници далеч от ISIS,но това съвсем не значи, че всички, които се бият срещу Башар Асад са за или от ISIS...ISIS се появи като подкрепа на сирийските бунтовници, но тя не е част от тях...Възможно е и бунтовниците да подкрепят ISIS от солидарност, но това пак не значи че могат да се третират като едно и също нещо...Аз мисля, че руснаците просто си търсят начини да се оправдават и че положението там е наистина много сериозно...Ако Башар Асад си отиде, нещата ще се проявят много точно - кой е за демокрация и кой е за мусулманска държава, само че, няма изгледи този безскруполен негодник да се оттегли от властта - той ще избие и прогони целия сирийски народ, но няма да се спре...Този човек е по-голямо зло и от Милошевич! - той трябва да се арестува и съди от международен съд за престъпления срещу човечеството, според мен...

--------------------
gb.pipingrock.com

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3406020 - 26.06.2017 16:13 [Re: додо]

Цитат:

Чували ли сте нещо за Сирия скоро?...

да, преди няколко седмици американците изстреляха 64 ракети томахоук по сирийско летище, от тях 5 паднаха в морето, а от останалите 59, 23 паднаха на обстрелваното летище, но не повредиха полосата му. останалите 36 не се знае къде са... а завчера руснаците изстреляха 6 ракети калибър, и 6-те паднаха точно в складове с оръжие на идил.

Цитат:

Възможно е и бунтовниците да подкрепят ISIS от солидарност, но това пак не значи че могат да се третират като едно и също нещо...

сериозно? тия бандити минираха половин алепо, когато стана ясно, че ще бъдат изгонени оттам. вкл. училища и детски градини... а башар асад ще си отиде, когато сирийският народ реши чрез избори, а не американците пускай си и малко руска пропаганда от ютюб, освен западната, помага за по-обективното мислене

додо
оптимистка

#3407864 - 14.07.2017 01:29 [Re: liubo_iotoff]

Да,,,интересна информация имаш...Аз никъде не съм видяла или чула колко ракети са изстреляли американците когато нападнаха летището от където са били излетели самолетите, използвали бойни отровни вещества...те са целели самолетите, а не летището, доколкото разбрах - полосата нищо не е виновна, че жестоките хора я използват за жестоки цели...както и да е...това беше реакция на гнева, а не планирано нападение, така че нищо чудно, че ефектът не е много голям...Още повече, че имаше и жертви сред мирното население там...Но../не можеш да си вадиш заключения за качествата на една армия от една нейна наказателна акция на хиляди километри от базите им...Не се и опитвай да го правиш, защото няма как да не сбъркаш /данните ти са твърде малко за едно статистическо заключение, каквото се опитваш да представиш тук... /

Колкото до втората част от постинга ти...определено не си обективен!
Бандитите били минирали Алепо, защото Башар щял да влезе в него с армията си...Ами...На война като на война, уважаеми!...На война хората не си стискат ръцете ами се убиват, доколкото ми е известно, значи...
Колкото до това кой ще реши съдбата на Башар, аз мисля че с действията си той вече е определил съдбата си - няма място за такъв човек в Политиката през 21 век! Той е убиец, а не политик! Той започна конфликта като стреля по мирна политическа демонстрацич...Той уби мирни граждани, излезли да демонстрират желанието си за политически промени, а не да убият Башар! Но Башар реши, че те искат точно това и им отговори подобаващо според разбирането си...Защо Башар реши, че мирната политическа демонстрация е заплаха за живота му?!...Единственото, което ми идва на ум е защото както се казва "гузен негонен бяга"...Башар най-добре си знае какво е истинското положение в страната и не може да допусне някакви демонстранти да му подливат вода...Защото те искат демокрация, открити и ясни закони за всички, а не корупцията, с която е пропито управлението на Башар...Как си го представяш ти това - баща му беше държавен глава дълги години, след това Башар е държавен глава повече от десетилетие и това в една арабска страна - Башар има свои кръгова, свои хора, свои интереси, значи...за останалите - рая, значи...Точно това искат да променят бунтовниците - докато Башар не си отиде и тези корумпирани кръгове около него не се разрушат, никога няма да може да има демокрация в Сирия!...Тези около него ще раболепничат винаги, те се страхуват да загубят благосклонността му!...Не виждаш ли как народа се държи с него не като с политик, избран на честни избори от народа, а като с престолонаследник...Имаше момент, когато Башар можеше да овладее положението и възстанови мира в страната като обяви нови избори и обяви, че той няма да се кандидатира в тях, но за него не е важен народа му, не е важна политиката, важен е само и единствено Той! И това именно категорично го изхвърля от политиката - политиката е регулатор на живота в страната, а не на неговия личен живот и интереси. За едно общество най-важното е мирът и сигурността на хората - ако почне да убива хората, които не са съгласни с него, това общество е лишено от възможността да се развива, да върви на пред...Не може да се убиват хора, защото мислят различно!...На него му беше пределно ясно какво искат хората и че той трябва да си отиде за да започне да се изгражда демокрация в страната и за това започна да ги убива!...Той е като нашия бай Тошо, селския хитрец, значи...ще ти докара вода от седем извора, ама няма да погледне истината в лицето...Истината за него е Той!...Той прави това, той прави онова, ама че нищо не работи няма значение, значи...Щом Той не мое го направи, никой немой, значи... ...Та...такива ми ти смешки...Не ходи с капаци на очите!...Оглеждай ситуацията от много страни преди да си извадиш заключение, значи...Какво би станало ако Башар, царят Слънце за сирийците, победи?...Какво би стнало, можеш ли да се опиташ да си представиш какво ще стане?...Аз ще се опитам...Значи победи ли Башар, побеждава неговата корумпирана система с неговите корумпирани управляваши. Кой в страната ще се противопостави на това след това повсевместно клане?!...Никой!...Тези ще се вихрят и дерибействат както си искат!...Хората там сега се страхуват да проявят някакво политическо отношение различно от отношението към краля- Слънце, те виждат че той побеждава и се страхуват да се окажат насреща му/ от друга страна те се страхуват от фундаменталистите с техните религиозни изстъпления и убийства също...Ето затова бунтовниците не са съгласни на никакви референдуми и договорки с Башар - той трябва да си отиде безусловно от политиката като един неудачен и неморален човек - подложил милиони хора на унищожение и разрушил страната си...Толкова граждански войни е имало в историята, аз не знам по-жестока от тази!...Колко милиони хора напуснаха страната, за да оцелеят ...По-бедните хора изпращат децата си сами зад граница, че дано поне те оцелеят...Нямам думи!...И ти си седнал да ми обясняваш, че народът щял да реши кога да си отидел Башар?! ....
ООН след Втората Световна Война реши никога повече да няма войни по света! Това което сега става в Сирия се дължи на руснаците и китайците които блокираха решението на Съвета за Сигурност за намеса в този конфликт с Вето...По-късно руснаците сами се намесиха, но застанаха на една от воюващите страни, а това не са омиротворителни действия, а само подклаждане и задълбочаване на конфликта докато се стигна до днес - една нещастна страна, на която отвсякъде се опитват да диктуват какво да мислят и как да живеят...

--------------------
gb.pipingrock.com

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #3424258 - 16.01.2018 10:46 [Re: додо]

Цитат:

Интересна информация имаш!...Защо американците ще прокарват газопровод до Европа?...Звучи ми малко нереалистично...но кой знае?...в днешно време всичко може да се очаква...Очаквай неочакваното, значи...

С голямо закъснение, но все пак - така вече никой няма да каже, че някой спекулира:
http://www.ostro.org/general/society/news/509988/

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3424266 - 16.01.2018 14:26 [Re: Светозар*]

Това си е ясно. Никой не воюва за този дето духа - бил той американец, руснак или китаец. Интересът клати феса.
Понякога се дразня от пропагандистки разни перчения, че видите ли - искаме само да убиваме лошите и нищо друго.
Е, няма такава държава, която да иска само това. Преди ни убеждаваха, че СССР правел всичко само заради справедливостта, след това пък САЩ затръбиха на същите тръби...
Все едно аз да отида на работа, но само от любов към труда и желанието си да допринеса за добрата икономика - без да си търся заплатата.
Е, някак не става.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3424295 - 16.01.2018 20:38 [Re: Светозар*]

Цитат:

Цитат:

Интересна информация имаш!...Защо американците ще прокарват газопровод до Европа?...Звучи ми малко нереалистично...но кой знае?...в днешно време всичко може да се очаква...Очаквай неочакваното, значи...

С голямо закъснение, но все пак - така вече никой няма да каже, че някой спекулира:
http://www.ostro.org/general/society/news/509988/

Бахти "супердържавата", чийто бюджет е основно зависим от продажбата на газ и други суровини... И то от продажбата към ЕС, който "аха-аха да се разпадне".

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Редактирано от Simulant (16.01.2018 20:39)

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #3424334 - 17.01.2018 08:02 [Re: Simulant]

Според някои ЕС щеше да се разпадне скоро след като България влезе в него. А според една жена във ФБ Германия и Франция щели да излязат от него до края на нашето председателство. Смешки колкото искаш...

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3424351 - 17.01.2018 10:37 [Re: Светозар*]

В крайна сметка - рано или късно - всичко се разпада. Тя и Земята ще се разпадне някой ден, но ние си живеем на нея - днес.
Така е устроен света - да няма вечни държави - и Слава Богу за това.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 12419

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.