ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
в Сирия продължават да убиват
    #2925344 - 10.07.2012 05:39

Как мислите, прав ли е Путин когато заявява най-отговорно, че Русия не можела да допусне трагедията на либийския народ да се повторела в Сирия?...Как може тои да сравнява Либия и Сирия?...Положението в двете страни е толкова различно, че просто нямам думи...Нима Путин не отчита, че Либия беше социалистическа страна?! - нещо което и децата разбират явно "убягва" от неговия поглед...Или той може би иска това да бъде официално признато от Запада?!...и защо му е едно такова признание официално, мамка му - толкова хора ще загинат в Сирия заради капризите на един политик...просто...немам думи!...И...каква е толкова тази трагедия на "либийския народ"?! - та и на децата им беше ясно, че на Кадафи му е истекло времето...така или иначе той щеше да си отиде и това е пределно ясно на либийския народ...Военната намеса в случая само ускори процеса и спаси държавата от една дълга агония и много хора от една насилствена смърт...Това е фактическото положение и то се осъзнава от повечето хора в Либия, мисля /защото либийците не са глупави хора, доколкото знам/, друг е въпросът,че насилието не се харесва на много хора и предизвиква естествена съпротива, но тя явно не може да е много дълбока и силна, тъй като се отнася до формата, а не до съдържанието на случилото се - въпреки недоброжелателните си намерения на Запада в Либия, той фактически помогна за съкращаване на агонията ...друг е въпросът какво се случва след това там!...Но Сирия не е соц. страна и следователно Западът няма интерес да разруши системата там...дори напротив - доколкото ми е известно, сирийския президент ли е, премиер ли е женен за бяла жена, която не изглежда от много голяма класа...може би е от онези, дето се пускат в употреба по партитата...не знам наистина!...Просто ми прилича на такава жена!...Предполагам, че набожните мюсулмани не могат да отминат това току така и ...ето ти проблема! Следователно, ако западът свали този умник в Сирия, на практика той ще подкрепи мюсулманите и ще прекъсне процеса на демократизация там...И въпреки това - именно Русия и Китай се оказват страните, сложили вето на намесата на ООН в Сирия!!!...Как си го обяанявате това?! ...Може би аз не знам много неща тук, но това че биват убивани протестанти от войската и че това кръвопролитие продължава толкова дълго време, а Русия и Китай си играят игрички на "вижте кой съм аз" ми е пределно ясно!...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
Re: в Сирия продължават да убиват
    #2925425 - 10.07.2012 15:27 [Re: додо]

Цитат:

Може би аз не знам много неща тук

ами да, има неща, които не знаеш.
Например може би не знаеш, че руснаците имат военна база в Сирия, в Тартус.
А руснаците (за разлика от янките) почти нямат бази извън собствената територия, та едва ли биха се лишили с лека ръка от Тартус.
Освен това Асад купува доста оръжие от Русия и Китай.

Също така, с всички особености разбира се, Сирия при Асад си е баш социалистическа държава и се управлява от Арабската Социалистическа Партия БААС.

Цитат:

Следователно, ако западът свали този умник в Сирия, на практика той ще подкрепи мюсулманите и ще прекъсне процеса на демократизация там

всъщност, реалността е малко по-друга.
Режимите и на Садам в Ирак, и на Кадафи в Либия, и на Асад в Сирия, на Мубарак в Египет на пратика бяха (са) светски и срещу ислямизма в съответните държави. И може би това е единственото им хубаво. Но е факт.
Впрочем точно затова, откакто започна кризата в Сирия, израелците например въобще не се включват така активно с критики (или заплахи) към режима на Асад.
Парадоксално, но е така - той наистина им е кръвен враг, но поне се e установило някакво Status quo и те си го познават и знаят какво може да се очаква от него. Пък и режима поддържа някаква стабилност, което за евреите изглежда е по-приемливо от съсед с доста оръжия, завладян от хаос и различни ислямистки движения ...
Като прибавим към това и обстоятелството, че в Белия дом е Обама, който, за разлика от Буш, го играе по-сдържам на международното поле, особено що се отнася до употреба на военна сила ...
И като прибавим и факта, че западноевропейците (освен донякъде Великобритания) вече отдавна нямат нито достатъчен военен ресурс (без помощта на САЩ), нито достатъчна твърдост на управляващите правителства да защитят пред левичарско-пацифисткото обществено мнение една военна намеса в Близкия изток, плюс че Европа понастоящем си има и достатъчно вътрешни проблеми с икономическата и дългова криза ... - мисля, че можеш да сглобиш една мозайка, която ще ти даде някакъв отговор на питанките

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #2925451 - 10.07.2012 17:09 [Re: додо]

Додо,не знам откъде черпиш данни за съпругата на Асад,
Цитат:

Представьте себе мир без свободных знаний

В Государственной Думе пройдёт второе слушание о внесении поправок в «Закон об информации», которые могут привести к созданию внесудебной цензуры всего Интернета в России, в том числе к закрытию доступа к Википедии на русском языке.

Сегодня сообщество Википедии протестует против введения цензуры, опасной для свободных знаний, открытых для всего человечества. Мы просим у вас поддержки в противодействии этому законопроекту

,Виждам ,че руската Википедиа е недостъпна,та не можа да прочетеш,че първата дама си е чиста сирийка по родители,при това произхожда от доста интелигентно семейство и определено не и се е налагало да се "пуска по партита".
Виждам,че Натурал-а ти е обяснил за руските и китайски интереси в региона,като добавим и факта,че ситуацията в Сирия е по-скоро локална,защо трябва външни сили да се намесват?И кой създаде тези ислямистки течения моля?САЩ,Западна Европа?
Мисля,че за никого не е тайна вече,че ако НАТО и САЩ не бяха се намесили в Либия,за Европа щеше да бъде Апокалипсис с всичките тези милиони либийци натоварени на баржи и отправени към бреговете на Италия,Гърция,Франция,Северна Африка...А какъв процент от тях бяха добре обучени терористи,опълчили се в един момент стрещу режима на Кадафи,само един Господ знае...
Свободата не е безплатна,както обичат да казват янките.

--------------------
But she did ask...and well she is special

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2925580 - 11.07.2012 09:21 [Re: c´est moi]

Свободата не е безплатна,както обичат да казват янките.

Точно така, след Виетнам янките не "освобождават" безплатно.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2925613 - 11.07.2012 14:19 [Re: додо]

Цитат:

Нима Путин не отчита, че Либия беше социалистическа страна?!

Весело нали? Като стигнах дотук, спрях да чета останалото!

додо
оптимистка

#2926625 - 14.07.2012 02:34 [Re: Негатор]

Що бе?!...Факт е че те бяха сложили ВЕТО на решението на ООН да изпрати омиротворителни войски в Сирия...И също е факт, че прави паралел с Либия, а това не би могло да се случи ако не се омаловажи този факт /че Либия беше СОЦ/...

додо
оптимистка

#2926629 - 14.07.2012 02:56 [Re: Natural]

Защо ли си мисля, че това не е стария либерален АСАД, а някакво младо недоразумение...Както и да е...И какво общо има Израел тука с решението на Русия? или пък на Запада? - Израел не е сила в международните отношения, той има достатъчно много проблеми и самият той се нуждае от помощ!...Не ми говори смешки за западноевропейците - АНГЛИЯ Е ПО-АКТИВНА САМО ЗАЩОТО НЕПРЕКЪСНАТО СЕ СРАВНЯВА СЪС сащ И НЕ ИСКА НИКАК ДА ИЗОСТАВА ПО-НАЗАД ОТ НЕГО...А НЕ ЗАЩОТО СА ПО-СТАБИЛНИ ОТ ДРУГИТЕ ЕВРОПЕЙСКИ СТРАНИ!...Англичаните са болни на тема по-по-най и се борят със зъби и нокти за световно лидерство, уважаеми...А тъй като лидери сега са САЩ - познай какво става в Англията...И знаеш ли аз как си го обяснявам това - това им дава платформа да се чувстват над останалите в Европата...Нищо, че доста страни са много по-добре финансово от Англия, как си обясняваш невероятния курс на лирата, например?...Те не пропускат никоя възможност да затвърдят лидерството си по света - независимо по какъв начин - лоялен или нелоялен, некоректен, мошенически /казано най-просто,де/...Смешно е да мислиш, че Европа е слаба и за това не се намесва в Сирия!...Както и Израел, според мен, не може да е причина за ненамеса в Сирия, Египет...Те може би, по-вероятно се страхуват, че ако и при тях се случи нещо подобно и при тях ще се намесят отвън, та затова си траят и всеки да си гложди кокала...Но русия и Китай??!...Както и да е...Нещо се носи във създуха, че Русия прави нещо по въпроса...Дано да се оправят!...Така трудно се отглежда един човек, как нможе да се убива така лесно?! - това е истинско безобразие и то трябва да се прекрати час по-скоро според мен...

додо
оптимистка

#2926630 - 14.07.2012 03:07 [Re: c´est moi]

Брей че голяма политичка се извъди?... ...Всеки случай благодаря ти за информацията за жената на този народоубиец!...Аз я видях на телевизора като отиваше да гласува за някакъв референдум, който провежда този умник и наистина ми заприлича на лека жена - не че беше облечена лошо, но цялото й излъчване беше нещо "грешно"...както и да е...значи тя не е причина за ненамесата, мамкаа му...Слушай, не се заяждай с мен заради адмирал, моля? - Ти да не би да ме ревнуваш от него?!!...Или не си си пила хапчетата и този път ...Погрижи се за себе си, моля!...или...не ме занимавай с простотии, моля!

додо
оптимистка

#2926978 - 15.07.2012 23:15 [Re: додо]

Сорри, адашке!...Бях малко груба!...Разбира се, става въпрос да спреш да ревнуваш адмирал от мен /не мен от адмирал ! - опитах се да се пошегувам, но излезе много тъпо ...може би защото ме ядоса - толкова дълго време,години вече го ревнуваш този човек от мен...?...И как реши, че аз имам някакви претенции към него, моля?...Пък дори и да е така - грозно е да ревнуваш! - живей и не пречи на другите да живеят...Приятен ден!

c´est moi
;)

#2927164 - 16.07.2012 20:12 [Re: niama kak]

И преди Виетнам не е било безплатно.Въпросът е кой е плащал ,а не дали е било безплатно.

--------------------

c´est moi
;)

#2927171 - 16.07.2012 20:27 [Re: додо]

Додо,извинявай, ама аз не разбрах-от кого(и кого) ревнувам?
Асад или жена му(която ти на бърза ръка квалифицира от едно заглеждане по телевизията);Натурал-а,чиято позиция по темата подкрепих ;или Адмирал(той като админ на въпросният форум ли изплува в подсъзнанието ти,щото аз изобщо не го видях в темата,ама...така е като не пия хапчета ,и делириуми не ме спохождат ).
А къде остави товарищ Путин ,той не е ли между ревнува/ч/н-ите ?

--------------------

niama kak
рекордьор

#2927238 - 16.07.2012 22:14 [Re: c´est moi]

Това е ясно, имах предвид, че след Виетнам американците освобождават само тези, които могат да си платят.

c´est moi
;)

#2927681 - 18.07.2012 03:28 [Re: niama kak]

В Америка, често чувам фразата"Войните са концентриран израз на политиката",пък аз се сещам за "Политиката е концентриран израз на икономиката", от някогашните лекции по Политикономика.
Можеш ли да ми посочиш страна, която освобождава друга, абсолютно безплатно?

--------------------

niama kak
рекордьор

#2927708 - 18.07.2012 09:57 [Re: c´est moi]

Не се сещам за чак толкова големи алтруисти.

додо
оптимистка

#2929612 - 24.07.2012 22:31 [Re: c´est moi]

много добре знаеш какво имам в предвид, скъпа, но явно извинението ми не може да стопли дребнавата ти душица...както и да е!...проблемът е твой, но отсега на татък ако те засека отново след като сме си "говорили" с адмирал, няма да ти бъде лесно...това, че толерирах поведението ти толкова време беше от ясното съзнание за състоянието ти преди време, но ти тормозиш адмирал и аз не съм съгласна с това...а тези глупости дето си ми спретнала тук ги дрънкай на някой друг - много хора се чувстват обидени от истината и това ще им дойде добре дошло...във всеки случай, отговарям ти не формално и директно, което би трябвало да приемеш като уважение, а не да се обиждаш, мисля...но...не те познавам, наистина дотолкова, че да бъда сигурна...твоя воля!

olgosh
пристрастен

Регистриран: 23.05.2009
    #2930610 - 28.07.2012 02:54 [Re: додо]

В Сирия диктатурата отдавна се поддържа от другата голяма диктатура СССР, а сега Русия!

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #2934228 - 09.08.2012 16:03 [Re: olgosh]

Руснаците имат настоящи и минали икономически интереси в Сирия така като САЩ и Европа имат бъдещи икон. интереси. Понеже русия трудно продава на световния пазара каквото е да е поради по-високото западно качество затова си осигурява пазари по друг начин. Вижте кои са най-големите и пазари все държави дето няма демокрация, нарушават се човешките права и има диктатура - Китай, Иран, Сирия... САЩ също се борят за пазари при това често тази борба е съпроводени с жертви, но така като го правата Руснаците е направо безобидно. Ако САЩ за въвеждането на демокрация в дадена държава с цел привличането и като пазар, причиняват смъртта на малко хора то Руснаците са готови да затрият половин Сирия за да си продават после ниско качествените стоки или оръжия.
САЩ правиха война в Ирак точно с такава цел да развиват оръжейната си индустрия. Сега Руснаците не искат конфликта в Сирия да спира защото продават оръжие хем на Асад хем на опозицията. Колкото повече оръжия хвърля Асад срещу народа си толкова повече купува от Русия. Докато Асад купува оръжия за да трепе собствения си народ и Русия ще поддържа вето в ООН. Прости икономически интереси водещи до политически. Щом Асад почне да купува по-малко оръжие ще се промени и ветото на Русия. А това може да стане или ако Асад надделее в конфликта или опозицията. Факта, че до сега никой не надделява е показателен че на много хора в Сирия име писано да умрат...независимо от коя страна.
Всички големи държави се надяват да правят пари от конфликта в Сирия но за момента само Русия и до някъде Китай правят това. Разбира се оправданието на Руснаците ще е че ако не с тяхното оръжие то ще с друго. Защо да изпускат печалбата и да я дават на друг?
Факт е обаче че щом няма изход от конфликта до сега а непрекъснато мрат Сирийци то извода е че така им е писано...да се изтребват взаимно. Само мога да предполагам за причините смъртта...щото безпричинна смърт няма, не и според мен.

Редактирано от flyfisher (09.08.2012 16:10)

olgosh
пристрастен

#2934274 - 09.08.2012 17:35 [Re: flyfisher]

Русия и Китай постепенно се изместват от стратегически позиции,за Русия например остана само базата в Сирия в този район! Китай съшо е изместен от Либия,Ирак,Нигерия,Судан/Южен-новата държава/ и др.по отношение енергийната си нужди и маса китайски капитали се прахосаха там!

За тия,които се опасяват от ислямизацията на арабските държави...

Колкото и парадоксално да звучи,за Запада и Израел ислямизацията на арабските държави е по-лесно управляема и безопасна за него! Тази политика е универсален метод за „разклащане”, ислямизацията е по-малко управляема от арабските и мюсюлмански държави.Ислямският радикализъм бавно се обръща против самите мюсюлмански държави. Още през 90-те години на миналия век в западните страни мюсюлманите са по-защитени, в социално, икономическо и дори религиозно отношение, отколкото в мюсюлманските държави! Факт е, че нито ислямските режими, нито държавите възприели модела на умерения политически ислям, са в състояние да решат икономическите и социалните си въпроси! Това се признава отдавна и от светските общества там,но налаганата от Исляма непримиримост към другите религии пречи на установяване на що -годе демократичен режим!Очаква се връщането на милиони мюсюлмани в техните страни, което ще доведе до разминаване на нагласите в мюсюлманските общества в повечето държави от Близкия Изток.
А за Сирия,както казват някои наблюдатели,тя е Брестката крепост към Иран!

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2934293 - 09.08.2012 18:13 [Re: olgosh]

Цитат:

но налаганата от Исляма непримиримост към другите религии пречи на установяване на що -годе демократичен режим!

А в Саудидска Арабия, като няма хич друга религия, към която биха могли да са непримирими зашо няма демокрация?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

olgosh
пристрастен

#2934297 - 09.08.2012 18:24 [Re: admiral]

САЩ и Великобритания си гледат интереса,а там/СА/ и някои други са им съюзници! Въпросът е да върви бизнесът,а който пречи,на дръвника! И какво като е Ислямизъм,всеки с вярването си,нещата постепенно се подреждат! Ябълката трябва да узрее,зелена не е за консумация! Нужно е време. Векове вярвания не се изкореняват и за десетилетия! Както писах ислямският фундаментализъм се обръща против самия себе си,и така ...време е нужно.

olgosh
пристрастен

#2934300 - 09.08.2012 18:32 [Re: olgosh]

ето тук има нещо по темата:
Цитат:

нарастване на загрижеността от този радикализъм сред арабските държави; невъзможността да бъдат решени социално-икономическите проблеми и да се създадат силни национални държави с помощта на ислямистките принципи – т.е. на шариата; нарастване на противоречията между мюсюлманските държави и различните течения в радикалните ислямистки движения; накрая, в редица държави, станали жертва на агресията на радикалните ислямисти, бяха създадени структури за борба с тях.

http://www.geopolitica.eu/drugi-statii/1...v-blizkiq-iztok

додо
оптимистка

#3205392 - 01.10.2014 01:00 [Re: додо]

Днес ми попадна това съобщение
Цитат:

Русия и Китай наложиха вето на резолюцията на ООН за предаване на сирийското досие в Международния съд в Хага, като пренебрегнаха подкрепата на 65 страни, включително на всички участници в Съвета за сигурност на организацията, пише британският вестник Гардиън.
Руският посланик в ООН Виталий Чуркин нарече предложението „публично наказание” и предупреди, че ако резолюцията бъде приета, всички усилия за възстановяването на реда в Сирия, положени през последните три години, ще бъдат сведени на нула.

това съобщение е с дата 23.05.2014
искам да попитам дали някой знае какви усилия за възстановяването на реда в Сирия са били положени през последните три години...Как не ги е срам Китай и Русия сега?...как не ги е срам да направят това?...Как ли се чувстват сега тези негодници - усилия били положени значи и щели да се провалят, значи... ...и от кого са били положени тези усилия, не е много ясно...а още по-малко е ясно какви точно са тези усилия и какво точно са постигнали те...но резултатите са на лице - Айсис са пред Багдад, стотици хиляди сирийци бягат в Турция...Сега тези умници /Русия и Китай/ трябва да приемат бегълците - като резултат от техните "усилия"...

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3323171 - 25.11.2015 16:43 [Re: додо]

А аз си мислех, че пиша много дълги постове...лъгал съм се. На един пост, ако не му схванеш мисълта, за какво е пуснат и какво иска да се каже с него...пиши го бЕгал.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

додо
оптимистка

#3336047 - 01.02.2016 13:11 [Re: Бяло Конче]

Прав си, напълно си прав!...Трябва да сме кратки и ясни, но емоциите пречат понякога ...Между другото...има споразумение на официалните власти в Сирия и опозицията за разговори /англичани и французи са успели да постигнат това!/...Дано, дано!...Там е трагедия!...Голяма трагедия...Показаха един град по английската ТВ, който бил под обсада дълго време - дори не допускали никакви благотворителни организации на ООН там...Когато тези успели да влезнат в града с храни, одеала, медикаменти, положението е трагично - на втория ден и въпреки взетите мерки починали 12 /или 18 бяха - не помня точно, но някъде там.../ души от глад...Показаха деца - само кости, просто се чудиш как може да е още живо това същество... ...А руснаците били в Сирия защото сирийския президент ги бил помолил и ...определено помагат на този негодник!...Струва ми се, че това е срамно!!! Те се конфронтират на целия свят! - дори Иран и др. арабски поддръжници на режима в Сирия не правят това!...Не знам...Русия определено е нещо грешно във външната политика /а 1000% и във вътрешната , защото за външната си политика се стараят, но за вътрешната си праскат както си искат, мамка му/...Слушах външния министър на Русия /мисля, че се казваше Лавров/, че нещата в Сирия са започнали да се променят едва след тяхната намеса /по повод на един град, който те освододили от ИС, значи/, което обаче показвало много ясно кой се бил борел с ислямистите и кой бил се грижил за собствените си интереси в региона - демек, САЩ, Ангия и Франция/ и Турция се опита да се покаже много съпричастна към проблема, изпращайки сухоземни войски, но много скоро се оказа,че те се нахвърлят фактически на Кюрдите, решавайки свои вътрешни проблеми.../, които пращат бомбардировачи там, защитавали някакви свои интереси...Не мога да разбера дали това е просто не рабиране на изказвания на Обама за интересите на САЩ или тенденциозно изопачаване /аз чух по ТВ когато Обама каза, че защото ИС е определено против Ал Кайда и още повече - руши първобитните местни структури в Ирак, които иначе биха съществували "вовеки" според тях, те имат интерес да изчакат за по-нататъшно развитие на събитията там, но въпреки това много скоро след това изпрати бомбардировачи там.../...Днеска слушах, че този Лавров казал, че никога повече търговията със Запада нямало да бъде "както обикновено" - демек те вече щели да търгуват с политически подтекст със Запада... ...Тези хора не приемат, че бъркат, че са виновни, че са наказани справедливо и това което трябва да направят /наказани в "ъгъла"!/ е да мислят и да се променят...Но те - не!...Ние сме идеални, значи, другите са лоши! ...Западът ни блокира икономически 50 години заради тях, сега отново ги блокира - но те не разбират нищо!!!...Как не разбират, че насилието, не зачитането на човешките права е нещо лошо, което трябва да забравят/още повече, че имат опита от соц.време и видяха до къде ни доведе този опит, видяха резултатите!.../!!!...Има толкова други цивилизовани начини да се решават проблемите, особено ако се работи както трябва /политически, имам в предвид!/ и проблемите се решават при тяхното зараждане, а не се оставят да се разраснат до такава степен, че да предизвикат силни реакции, водещи до насилие и разруха...Аз не разбирам как руснаците не разбират и че Путин трябва да си отиде - светът не го приемаше от самото начало /заради миналото му в КГБ/, но след като излъга, че прави военни учения около Крим и после окупира Крим, за него вече няма хляб в международната политика доколкото никой вече не му вярва/било то дори само заради дребнавото отмъстително отношение към проблема, обяснявайки че го бил направил това защото американците някога го били правили../!!!Времето се променя, вече сме 21 век, но за тях това явно няма значение - те могат да ползват и опита на първобитните хора, ако така им е изгодно, значи ...Това си е истинска трагедия, защото едни чудесни хора като руснаците рушат всички пътища около себе си...Гледам сега, че американската администрация обвинила Путин в корупция около нещата с някакво руско посолство в САЩ ! - руската телевизия на английски /това фактически е английска телевизия за Русия/ излъчи коментар по този повод в диалог с няколко специалисти, че от руска страна реакцията е как може да обвиняват Путин в такова нещо без доказателства, значи ...Руснаците не разбират, че не само те живеят на тази Земя и че те не са повече от когото и да било друг - те си имат своите качества също както и всеки друг си има своите качества...ако те могат да се бият, други могат да мислят, значи...ние трябва да се съобразяваме един с друг и да си помагаме - всеки според способностите си, а не да позволяваме нашите способности да ни разделят, мисля...Така всички могат да живеят по-добре и това са интересите на всички!!!...Не знам... ...Там все още управлява тоталитарното мислене - пременил се Илия, погледнал се - пак в тия, значи...Това което става е много лошо, според мен...
Да...пак стана много дълго и без една тема - всъщност започнах със Сирия и свърших с Русия...Емоции значи... ...Извинявай ако не съм много ясна, но ако ме питаш за нещо, което не ти е ясно, готова съм да ти го обясня, значи...
Приятен ден на всички!

додо
оптимистка

#3340268 - 22.02.2016 17:40 [Re: додо]

Снощи гледах по ББС една среща на журналисти и политици от Запада и един руски журналист....Имаше парламентарист от Лондон и още някакви светила там и руският журналист идваше от Москва - представиха го като популярен в Русия...Не очаквах да се случи нещо интересно затова и не обърнах внимание на имена и кой кой е всъщност...струва ми се, че парламентариста беше лорд, но не съм сигурна всъщност...Това, което се случи обаче не бях очаквала наистина...Значи руснака заяви, че Русия се била опитвала да обясни на света, че Басар Асад сега не бил важен, а важните били терористите и руснаците значи се "занимавали" точно с тях, но никой не искал да разбере това значи....Това гръмна като атомна бомба в главата ми...Бях толкова ядосана, разочарована...Просто не вярвах на очите и ушите си....Такава низост никога не съм очаквала от руснаците!...Значи те биели терористите и бунтовниците според тях са си терористи - където са ислямистите там са и бунтовниците, според тях....А Асад нямал никакво значение, !не бил важен" според тях...Трагедия!...Може би руснаците са забравили, че се бият на страната на Асад ПО НЕГОВА ПОКАНА...или може би са забравили когато твърдяха в началото на конфликта, че сирийците значи трябвало да извоюват сами правата си, а сега изведнъж се оказва, че руснаците взимат страна в конфликта...Кой нормален човек ще им вярва? Каквото и да излъжат за тях всеки е склонен да вярва....Това е невероятно мръсно, нечестно поведение към тези хора, които просто искат да живеят нормално...Значи руски репортери били интервюирали сирийци от военната линия и те всички били много щастливи, че руснаците помагали на Асад, значи...При създалата се ситуация всеки нормален човек ще реши, че руснаците са дали пари на някои местни примати за да се изкажат добре за тях...Не ми е ясно какво точно правят руснаците - на Запад се говори за нова студена война с тях...те явно не им пука...свикнали са си да си живеят изолирани от цивилизацията и сега това им липсва, значи...Кого си мислят, че лъжат - явно е малко вероятно някой на Запад да повярва на плоските им лъжи...Те явно се опитват да излъжат собствения си народ - ето значи колко ние сме добри и колко другите са лоши и да продължават да дерибействат с нещастния си народ...Значи аз бях в Русия през 1998...Знам един истински случай как хващат един нещастник-алкохолик да краде лук...Нямал човека с какво да нахрани децата, открил този лук и събрал един чувал - 7 години затвор му дават! Децата му ги гледаха съседите, жена му го беше напуснала...7 години за една торба с лук!...Това е безкрайно несправедливо - не им е бил симпатичен и хайде в затвора...Там е трагедия...Помощите за безработни идваха с години закъснение...Как живееха тези хора така и не ми стана ясно...може би местните социални служби си гледаха работата по-добре от колкото може да се очаква, но хората имаха пари и дори често ме съжаляваха, че съм била от бедна България, значи, пък те били от богатата Русия...Както и да е, Русия според мен е много зле...Ако Путин беше истински политик, отдавна да си е подал оставката - истинските политици са хора на честта : виждат политиката им не върви - отиват си!...Но Путин не е политик...той е някакъв навлек, който чака да го хванат за яката и да го изхвърлят, значи и докато това не се случи, той ще си седи на президентския пост...

Негатор
Античен вагабонтин

#3341465 - 28.02.2016 23:18 [Re: додо]

Това от поредицата "Разговори в кухнята" ли е?
Да беше публикувала някои готварски рецепти, щеше вероятно да е по-разбираемо ...

додо
оптимистка

#3342225 - 04.03.2016 19:48 [Re: Негатор]

Извинявам се за създалото се неудобство /за Вас!/, значи...не мисля, че тук трябва да сме много официални за да се разбира кой какво мисли,значи, но виждам, че това е създало сорт от проблеми за теб...какво да ти кажа?!..ми-и-и...не се вживявай много, а ако нещо не ти е ясно, но наистина те интересува, може да подадеш Запитване до мен, значи, пък аз ще надникна в трапезарията да ти предоставя нещото във вид на Завършен Продукт, значи...аз наистина си обичам кухнята, но ми е напълно ясно, че това не е така с всеки, особено пък и ако е от мъжки пол...Още веднъж се извинявам, за причиненото Ви неудобство и се надявам въпреки това да сте се насладили на кухненския път на мисълта ми.../както и на кашата ти-Вие тук, значи, мамка му...нема да се научим да пишем като ората и туй то... /
Приятен ден !

додо
оптимистка

#3342848 - 09.03.2016 11:43 [Re: додо]

Кризата с бежанците в Европа става много сериозен проблем вече...Основната част от бежанците са сирийци, но има и много афганистанци, сомалийци и др...На практика, всеки който иска да дойде в Европа, си стяга багажа...Унгария блокира границите си, Македония се опитва и тя...Дали това е пътят?!...Затваряме границите, затваряме очите, сърцата?!...Европа сега говори за връщане на бежанците в Турция... ..Но наистина това не може да продължава до безкрай...Според мен, Русия и Китай, които възпрепятстваха навременната намеса в сирийския конфликт, сега трябва да поемат своята отговорност!...Тези емигранти трябва да отиват в Русия и Китай сега, а не в Европа!...Как мислите?

Негатор
Античен вагабонтин

#3342929 - 09.03.2016 20:21 [Re: додо]

Цитат:

Русия и Китай, които възпрепятстваха навременната намеса в сирийския конфликт

Забавно! Чия намеса са възпрепятствали?

додо
оптимистка

#3342972 - 09.03.2016 22:24 [Re: Негатор]

Значи, Русия и Китай поставиха Вето в Съвета за Сигурност към ООН...Вето на решението за намеса в Сирия...Те не позволиха намеса на ООН в Сирия доста в началото на конфликта, когато още нямаше Ислямистки шириати там, нямаше и бежанци...Това беше много непочтено решение и дойде като тъпанарска реакция на нападенията над Ирак и Либия...Е...руснаците и китайците не може да останат по-назад от другите, нали?!...Още една разрушена страна, този път по тяхна воля, значи...САЩ обявиха, че ще вземат 10000 от бежанците в Европа дори...А Русия и Китай си мълчат...Предполагам, дори не им е минало през главите мисълта, че носят някаква отговорност за това, което става сега...Сигурно пак ще изкудкудякат "ама американците това, ама другите онова"...срамно!...Те трябва да поемат всички бежанци от този район - сирийци, иракци!...
Във връзка с това ми е интересно още нещо - когато американците и англичаните нападнаха Ирак, те се кълняха, че ще направят от тази страна една просперираща страна...Сега позволяват иракчаните да бъдат клани като добитък - това ли е "проспериращата" страна, значи?!...Има нещо грешно тук определено...Политиците трябва да са отговорни хора!...Това безобразие в Ирак и Сирия трябва да се прекрати по най-бързия начин - живеем в 21 век, мамка му...И...не само там...Йемен се руши и убива по същия начин...За Авганистан нямам думи!...Сомалия е във война от много години също...За какво е ООН - доколкото знам, това е една организация, сформирана след Втората Световна Война с цел - никога повече войни по света!...Всеки политически проблем има политическо решение - не е нужно да умират невинни хора, деца...

Негатор
Античен вагабонтин

#3343010 - 10.03.2016 00:30 [Re: додо]

Цитат:

Те не позволиха намеса на ООН в Сирия

ООН не разполага със собствена войска! Затова пак питам чия намеса не са позволили?

додо
оптимистка

#3343061 - 10.03.2016 14:45 [Re: Негатор]

Знаеш ли, ако се интересуваш наистина от тази подробност, по-добре се обърни към някой формален източник...Истината, за съжаление, е, че сега не мога да ти отговоря на този въпрос поради простата причина, че ТОВА НЕ Е ВАЖНО!!!...и съответно - вече не го помня....Това, което е важното е, че Русия и Китай блокираха навлизането на международни сили в Сирия, когато Асад започна да избива народа си там...Няма никакво значение дали това са американци, англичани или танзанийци - ВАЖЕН Е ФАКТЪТ на БЛОКИРАНЕ на нещо, което би спряло този ненормалник Асад...Надявам се, сега ти е ясно...Тогава руснаците прокламираха, че сирийците трябвало сами да извоюват правата си и никой не трябвало да се бърка там, значи, и затова те слагали това Вето...немам думи...

Centurionus
ветеран

Регистриран: 12.03.2013
    #3343275 - 11.03.2016 10:59 [Re: Негатор]

Защо се мъчиш да изтъкнеш алогизми , неистини и небивалици ?
Нима тази безкрайна тирада от мисловни проблясъци , желания , укори , надежди , грешни изводи .....не е такова възхитително проявление на чистия ХАОС за теб ?
На мен ми прилича на запален бенгалски огън в главата на птицата . Почти нищо не разбирам , не мога да уловя и елементарна логическа или фактологична поредица , но въпреки това съм абониран за темите и , чета бърчейки чело в опит да прозра хаосът ,но оставам единствено смазан от всеобхватността му .

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

додо
оптимистка

#3343583 - 14.03.2016 02:06 [Re: Centurionus]

Странно, наистина...Може би ти не разбираш и българския език изобщо?!...Знаеш ли, така няма да се разберем...Трябва да напишеш "ето това и това не ми е ясно", значи...Точно и ясно!...Общи приказки - на пазара!...Аз говоря конкретно и ако не разбираш нещо, кажи конкретно какво не разбираш...Каква логика не ти е ясна -конкретно!...Ако искаш да разбереш нещо, което наистина не разбираш, разбира се...Защото така, както си ми обяснил тук проблемите си, излиза, че просто не искаш да разбереш нищо и само търсиш общи формулировки, за да се заядеш... ...А...мен това не ме интересува и фактически не мога да ти помогна, уважаеми ...АРГУМЕНТИ И ФАКТИ, моля!

Негатор
Античен вагабонтин

#3343860 - 15.03.2016 16:33 [Re: додо]

Да де - конкретно говориш - барем лошите са все едни и същи!

додо
оптимистка

#3343947 - 16.03.2016 02:27 [Re: Негатор]

Може ли конкретно, моля?!...Кои са тези все лошите - може би ти не смяташ, че са лоши ли?...Ми кажи си де, защо не смяташ, че са лоши "лошите" значи...Или може би ти искаш некои да са само добри пък други да са само лоши...нема такива песни, значи - никога не съм казвала, че некои са само лоши....по принцип всеки мове да бъде лош /ако не е напълно размазан отвсекъде, значи/...но когато нещо е лошо, то си е лошо, значи: не моеш каза на черното бело...Доколкото те схващам, ти искаш руснаците да са добрите, значи и се сърдиш на мен, че те са лоши... ...сори!...ама не може некой да постъпва добре и да предизвиква такова масово преселение...Можеш ли да се поставиш на мястото на сирийците: къщите им разрушени, родата е избита, навън е зима, а те са с малките деца и бебетата без подслон, без храна....Кое е доброто тук?...Хората вървят пеша стотици километри - жени, деца...бягат от своя ужас, от смъртта, от разрушенията...А ти си седнал да се сърдиш, че руснаците били лоши - ами лоши са, разбира се! - те го направиха това, заедно с Китай...безотговорни хора, дребнави сърчица, за които е важно отмъщението, а не решението на проблема...Разбира се, не казвам, че всички руснаци биха постъпили така, но нема начин тези другите руснаци да не застанат зад вождовете си - те са шовинисти и са уверени, че водачите им са велики и знаят какво правят....те изобщо не мислят със своите глави, а дори се опитват да търсят под вола теле, значи...немам думи!...Надявам се да съм те налучкала, значи, защото никак не си конкретен!

Centurionus
ветеран

#3343970 - 16.03.2016 08:16 [Re: додо]

Има една много малка и бих написал избрана част от човечеството ,която е способна да изработва такива количества ендорфини в телата си ,че прави употребата на халюционогени безсмислена . Благословени блажени .

--------------------

додо
оптимистка

#3344368 - 17.03.2016 22:10 [Re: Centurionus]

Отново общи приказки...Ти май се страхуваш да мислиш със собствената си глава - може би всичко извън сивия делник за теб е илюзия, халюцинация?...Знаеш ли...хората са измислили нещо такова, наречено "чертежи"...Та...когато се строи нещо, първо се правят чертежите и тогава всеки може да построи това, което е заложено в тях /не е нужно да си правиш всичко сам, значи/...Това е много важно когато се строят мащабни проекти - без чертежи би било много трудно, днес това е немислимо дори...Много е важно да можеш да четеш правилно чертежите - нищо не можеш да направиш, ако не разбираш чертежа, значи ...сградата ще рухне в случай, че по някакъв начин изобщо бъде построена...Така е с всичко друго в живота - училището те учи на много абстрактни неща, но ако не се научиш да прилагаш на практика в живота си това познание, образованието ти е безсмислено - напразно погубени години, значи...ако се беше занимавал с нещо друго, сигурно би живял по-добре, значи...Та...помисли си по въпроса, значи...Светът не свършва на края на носа ти определено...

Centurionus
ветеран

Re: в Сирия продължават да убиват *DELETED*
    #3344417 - 18.03.2016 09:45 [Re: додо]

Мнението изтрито от admiral

--------------------

додо
оптимистка

#3344427 - 18.03.2016 11:58 [Re: Centurionus]

Ти май не искаш да разбереш, че трябва да мислиш конкретно...Всичко може да има по света, но това нищо не означава конкретно за твоя случай: ако има война в Сирия, това не значи, че има война и в България, нали...трябва да мислиш конкретно, което разбира се не означава да игнорираш каквато и да било информация...Та... ако е възможно нещо да се внуши на хората било то от разстояние или не, това не означава, че ти конкретно си подложен на такива манипулации, нали?...Дори да си подложен на подобно въздействие, истината е, че то не е дълготрайно и винаги има противодействие - твоето съзнание!...Нито магия, нито хипноза, нито каквото и да е било внушение може да работи ако съзнанието ти е на местото си - тези манипулации действат чрез подсъзнанието на човека...Можеш да усещаш конфликт в себе си, но можеш и да го анализираш и оправиш всичко...Това е само въпрос на култура, познание!!!...това обаче, че някой се опитва да те манипулира по този начин показва неговото безсилие да се справи с проблема си легално, а това води други мисли след себе си...По принцип - всяко нещо има две страни, всичко може да бъде полезно и вредно...Такова предаване на информация без съмнение ще е много полезно за глухи хора - то ще им върне "слуха" на практика...Както и да е...Всички знаем, че бай Тошо не се смущаваше да изтъква, че се стреми да внуши някои постулати дори в главите на децата...Мислиш ли, че той би бил така открит ако имаше лоши намерения?!...Той просто е научил, за този метод и със "селският"си манталитет е решил, че това е начин да съкрати пътя на промяна на културата, вероятно...Аз си спомням, че той беше много щастлив от това , че знае и прилага този ефект на повторението /като внушение, значи/...той си мислеше, че прави нещо добро, не подозирайки обратния ефект, значи - типично за половинчатото образование, знание изобщо.../По тази именно причина, между другото, много хора по целия свят предпочитат да не се образоват изобщо поради опасността от половинчато образование, което на практика може само да им навреди:научиш неяо малко и си мислиш, че знаеш вече всичко, значи - действаш смело и ..."вървиш на село", както се казва, значи.../Ние си имаме един много хубав разказ за това "Пази боже сляпо да прогледа", значи...Ако можеш да "четеш" информацията правилно, би могъл да си помислиш "ЗАЩО" - защо бай Тошо, например, прави това...по-нататък : това лошо ли е за теб или не, какво би ти навредило това...и т.н....КРИТИЧНО МИСЛЕНЕ! - прокламираше Тодор Живков точно преди промените...Винаги можеш да мислиш кое е по-истинното, по-вероятното да е истинно в този така многолик свят : нещото или точно обратното му и...ЗАЩО това е така...и т.н....Трябва да мислиш със собствената си глава!...Да оглеждаш нещата от различни ъгли...Да задаваш въпроси и търсиш отговорите...за да стигнеш до истината, защото тя е в триизмерно пространство- от една страна може да ти изглежда елементарна, но погледната от друга страна, да изглежда недостижима...Това, че някои злоупотребява с нещо не означава, че нещото е лошо!...И чертежите тук отново не са прочетени правилно - всяка информация от този вид има многостранно приложение и не означава дори, че те застрашава с нещо!...Това е просто инструмент, а за какво ще се използва и как ще се използва и защо ще се използва зависи от този, който го използва...Това не е еконструктивна информация, за която ти говоря!...И...ако наистина знаеше да четеш чертежите, щеше да знаеш това, уважаеми...
Малко объркано и неясно звучи, но пък е напълно вярно!...Човечеството е в подножието на велики открития, от него зависи дали да върви напред или да бяга страхливо назад, да се крие в първичните си инстинкти и "първобитен" живот, страхувайки се да поеме нагоре по стръмната планина...Природата ни е дала много, сега е наш ред да и го върнем, да я облагородим, развием по-нататък един вид...Ние сме част от Природата /Бога/ и трябва да не забравяме това - всичко, което имаме е резултат на развитието и ние не само не трябва да го подтискаме и рушим, а напротив - да го включим активно в процеса на развитието, да го използваме и усъвършенстваме...за да живеем по-добре и по-добре...да сме щастливи, реализирани хора, значи...В противен случай, заставаш срещу Природата на практика, а това несъмнено води до лоши резултати...защото...тя не си играе, значи: нещо като не работи, го маха...

додо
оптимистка

#3344570 - 18.03.2016 20:58 [Re: додо]

Само да се поясня, значи, защото както разбрах, обяснила съм се доста пространно, но не съм написала финалното обобщение на това мое пространно обяснение защо трябва да се мисли конкретно...Трябва да се мисли конкретно и най-вече за това, което ни засяга лично и се отнася лично до нас, защото само там ние сме най-компетентни /знаем най-добре какво и как се е случило, какви са обстоятелствата наоколо и т.н./...Винаги има шанс да липсва истинна информация за неща, далечни от нас, а това няма да ни помогне да вземем правилното решение...така, че в такива случаи, може би най-доброто е изобщо да не стигаме до решения,обобщения и т.н/ако това не е наложително, разбира се/...Просто прибавяш тази информация към банката,според мен значи...

admiralМодератор
на андорския флот

#3344572 - 18.03.2016 21:16 [Re: Centurionus]

За шегички и закачки има съответните форуми и теми.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

додо
оптимистка

#3344666 - 19.03.2016 20:12 [Re: admiral]

Аз мисля, че всъщност проблемът му е много сериозен и вероятно касае и много други хора, независимо, че се поднася по този начин /а може би включително и точно за това!?.../... Става въпрос за безкритичното приемане на нещата, плуване по вятъра в непознати води, емоционалност и рационалност - какво виждаме, когато гледаме...
Приятен ден!

Centurionus
ветеран

#3344719 - 20.03.2016 08:34 [Re: admiral]

Ай,ай кап.....пардон Адмирале . Но преди да очистя юта от присъствието си не мога да не отбележа ветровете духащи в главицата на митичната птица-домакин . Те духат на пориви и по цялата роза на компаса . Все пак се забелязва някаква закономерност по посока Русия/Китай ,незнайно защо обвинявани за всички несгоди в близкоизточния конфликт , тема на темата . Като цяло , в темата не плува и жалко салче натоварено с факти , а оттам и съждения . Всичко ,докъдето стига поглед е бурно море от чувства и желания (това май го писах) в което потъват всякакви желания за дискусия на евентуални участници (само аз и Неги още се давим ) . И всичко това в океана "Политика" Имайки предвид и други подобни теми от други автори с подобно развитие предлагам Ваше Адмиралтейство да преименува "океана" , за да не се чувстваме всички загубени ,а на място.

--------------------

додо
оптимистка

#3345274 - 22.03.2016 23:23 [Re: Centurionus]

Грозно е да коментираш автора, а не темата! ...Аз съм си това, което съм и това няма нищо общо с темата! Аз просто пиша моето мнение за неща, които ме впечатляват и нямам нужда да доказвам фактите, които коментирам...Нямам никакъв афинитет към Китай или пък Русия, но ако те играят роля в проблема, не мога да ги подмина в разсъжденията си...Ти пишеш красиво - сега МОЖЕ БИ ТРЯБВА И ДА СЕ НАУЧИШ ДА МИСЛИШ може би красиво, но по-важно - ТОЧНО!...Красивите ти думи потъват в калта на празната ти главица и заядливата ти душица, а това е жалко...Жалко е да се убива красотата, значи...Не можеш да ме наричаш птица, значи, защото птиците не пишат и политиката на хората изобщо не ги интересува по последни данни на метереологичната станция, значи...Точност, точност, точност!...Като се бъркаш във форуми за голями хора, трябва да пораснеш малко...
Нещо повече - никой не те е опълномощил да говориш от негово име! - ти ако си се изгубил, това не означава, че и другите са се изгубили в твоя океан.../честно казано, не мисля дори че някой тук плува в твоя океан изобщо, но това не е от голямо значение всъщност, защото сега коментирам Твоя постинг, нали така?!/...Ако нещо не разбираш и не ти е ясно, можеш просто да попиташ, вместо да се изцепваш като последния тъпак, надявайки се да изтръгнеш някаква информация...Действа много по-ефективно... можеш да пробваш, значи...Много ми е интересно как не виждаш и "жалко салче, натоварено с факти" в темата, когато цялата тема се базира изцяло на факти!...Или може би ти приемаш за факти само цитати, съпроводени с линкове /за достоверност/?! ...Е...съжалявам...тук се говори свободно всеки каквото мисли, а не се пускат простотии само да се дърляш значи - затова модераторът те преценява и препраща към "говорилнята" или "откачалки": ако мискаш да си чешеш езика - там ти е мястото...Надявам се да понапрегнеш малко празната си главица - може и да се пръкне някакво мнение в нея, а не да ме коментираш с мненията на другите фактически...Не е интересно - нищо ново под слънцето, а камо ли за политиката...

admiralМодератор
на андорския флот

#3345289 - 23.03.2016 00:39 [Re: Centurionus]

Не беше такъв чюсфителен, какво ти стана?

Мен ме интересува единствено правилата да се спазват, и дискусията да не се обръща ад хоминем. А иначе в кое политическо течение плава даден юзър или коя идеологическа Росинанта е яхнал не е от значение.

--------------------

Centurionus
ветеран

#3345388 - 23.03.2016 13:07 [Re: admiral]

Цитат:

Мен ме интересува единствено правилата да се спазват......

Ето едни грубо нарушени правила : " калта на празната ти главица" "последния тъпак", "празната си главица" .
Очаквам една хубава почивка за "любезната" авторка . Любопитно е ,че постът ти е под нейния ,което леко намирисва на толеранс .

--------------------

c´est moi
;)

Re:Толеранс към оптимистичните шизофреници или Хаос от ендорфини
    #3345473 - 23.03.2016 20:28 [Re: Centurionus]

... не където им е мястото!!! Офицер, към теб са се отнесли направо нежно .

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#3345505 - 24.03.2016 00:43 [Re: Centurionus]

Цитат:

Очаквам една хубава почивка за "любезната" авторка .

Предполагам разбираш, че не съм тук за да оправтая очакванията на който и да било.

--------------------

додо
оптимистка

#3345739 - 25.03.2016 22:40 [Re: Centurionus]

Цитат:

Цитат:

Мен ме интересува единствено правилата да се спазват......

Ето едни грубо нарушени правила : " калта на празната ти главица" "последния тъпак", "празната си главица" .
Очаквам една хубава почивка за "любезната" авторка . Любопитно е ,че постът ти е под нейния ,което леко намирисва на толеранс .

Така е в живота драги - каквото повикало, такова се обадило...ти ме коментираш мен, а не моето мнение и аз съответно трябва да ти отговоря нещо обикновено...а тъй като не те познавам, се опитвам да говоря като теб - т.е. да те коментирам теб, а не мнението ти, което изобщо липсва между другото /Пак ти повтарям, че има известна разлика между факти и цитати и това, че не пускам линкове за да цитирам някого НЕ ОЗНАЧАВА, че не използвам факти! Това, което може да ме впечатли са само фактите - лъжи под път и над път! ...Всичко в мненията ми почива на 100% факти - това, че нещо не ти е известно на теб, не означава, че то не е факт, нали така?!...Обиждаш се от огледалото, в което се оглеждаш: може да се обидиш от нечии констатации, а не виждаш как обиждаш хората с твоите констатации...Не само, че си груб, но обиждаш и с неинформираността си, незинтересуваността си към това, което всъщност отричаш най-категорично и обявяваш за пълен боклук - ти дори не си разбрал какво точно съм написала, едва ли си си направил дори труда да го прочетеш /щом толкова категорично ме обвиняваш в "липса на факти"/...А си и нагъл на всичко отгоре да искаш наказание за моите констатации /това не са просто думи да те обиждам с тях, това са точните думи, описващи точно нещата така, както аз ги виждам!....Не можеш да се обидиш на бялото, че е бяло или на черното, че е черно, значи...Нещата са такива, каквито са и целта ми е не да те обиждам, а да ти покажа твоето лица "в огледалото" - такова, каквото аз го виждам в твоите писания.../
Всичко това, обаче, би могъл да го избегнеш, ако просто се придържаш към правилата на дискусията и коментираш мнението на хората, а не самите хора!...В противен случай винаги рискуваш обратен удар, а това не ти е много приятно, както виждам...Искам да ти кажа, че наистина съжалявам, че си се обидил - не това е целта ми, но...може пък да е за добре, защото болката може да ти помогне да разбереш по-ясно, че бъркаш...Надявам се да не ме приемаш за враг на всички времена - аз съм на принципа "кратка схватка и отново ескадроните летят"...Чудесен принцип, работи безотказно и с много положителни резултати /особено ако нещата се променят и няма повторения на проблема!/
Приятен ден!

admiralМодератор
на андорския флот

#3345742 - 25.03.2016 23:49 [Re: додо]

Доста ексцентрично становище да обявяваш твоите нападки за констатации, а тези на опонента ти за обиди.

А сега:
Би ли преминала към съшеството на темата (отворена от тебе), моля?

--------------------

додо
оптимистка

#3349161 - 11.04.2016 19:28 [Re: admiral]

има една тънка граница: някои от нападките ма опонента ми не биха могли да се присъединят към категорията констатации - той дори не е запознат с материала, който атакува....просто джапа в дискусията и се радва на света, значи...пет-пари не дава какво точно прави...поне така ми изглежда на мен...струва ми се дори, че се опитва да ме защитава по някакъв начин, но за мен това си е чиста обида...разни хора, разни идеали, значи...
Колкото до темата, как ви се струва, че са превзели още един град от ислямистката държава в Сирия?...Пак не запомних дори името му, мамка му, но запомних, че е бил базов център на ислямистката държава в Сирия...Интересното в случая е как Българската телевизия предаде това съобщение - значи Сирийските войски били освободили този град, но руснаците разчистили значи та жителите започнали да се връщат, значи.... ....Да се чудиш да плачеш ли или да се смееш...Грозно!

Centurionus
ветеран

#3349373 - 12.04.2016 10:22 [Re: додо]

Цитат:

има една тънка граница: някои от нападките ма опонента ми не биха могли да се присъединят към категорията констатации - той дори не е запознат с материала, който атакува....просто джапа в дискусията и се радва на света, значи...пет-пари не дава какво точно прави...поне така ми изглежда на мен...струва ми се дори, че се опитва да ме защитава по някакъв начин, но за мен това си е чиста обида...разни хора, разни идеали, значи...
Колкото до темата, как ви се струва, че са превзели още един град от ислямистката държава в Сирия?...Пак не запомних дори името му, мамка му, но запомних, че е бил базов център на ислямистката държава в Сирия...

Палмира беше взета от ИДИЛ на 27 март , сега сме 12 април .....и да Палмира е градчето ....аз не съм бил запознат в мАТриала .....
Буля , пии си апчитата , рисувай еднорози , тичай боса по тревата ,прегръщай дървета .... не се занимавай с неразбираема за теб материя .

--------------------

додо
оптимистка

#3351863 - 29.04.2016 01:19 [Re: Centurionus]

не разбирам какъв ти е проблема ...кога била превзета палмира-та нема никакво значение за идеята на повествованието /демек тук/...може би не е нещо ново, но това не променя същността на нещата, за които говоря...Днес гледох за една нова трагедия в Сирия - атакувана болница за деца...отново никой не бил атакувал, значи - ни сирийските войски, ни руснаците...те май сами са се атакували, значи, нали са си дечурлига, значи, гледат все война наоколо...колко им е - я да вземем да се атакуваме, значи...да им покажем на тези и онези, значи, кои сме си ние па... ...детинска им работа, мамка му...немам думи...

Centurionus
ветеран

#3351888 - 29.04.2016 09:34 [Re: додо]

Цитат:

Колкото до темата, как ви се струва, че са превзели още един град от ислямистката държава в Сирия?...Пак не запомних дори името му, мамка му, но запомних, че е бил базов център на ислямистката държава в Сирия...Интересното в случая е как Българската телевизия предаде това съобщение - значи Сирийските войски били освободили този град, но руснаците разчистили значи та жителите започнали да се връщат, значи.... ....Да се чудиш да плачеш ли или да се смееш...Грозно!

Това ти ли го писа или е някое от многото ти "аз" ? И тъй-като ти пак си забравила или не си разбрала какво си гледала ,аз пояснявам . Тоест , съм по темата . Ти обаче не си .

p.s. Значи , в Сирия воюват освен САА (хората на Асад) , "руснаците" и ССА (ужким умерените главорези) на които очевидно симпатизираш и кюрдите (на две разделени ) и ИДИЛ , като всички се бият срещу всички . Значи кой атакувал болницата , какво е целял ,дали е нарочно или в резултат на сватбарското пуцане ти не си разбрала ...... но виж значи колко ти е гадно

--------------------

Редактирано от Centurionus (29.04.2016 09:43)

додо
оптимистка

#3351931 - 29.04.2016 19:12 [Re: Centurionus]

прав си....гат си прав, си прав...че си е гадно, гадно си е...толкова много воюващи и накрая децата пострадали...само откъде ти се пръкна, че аз симпатизирам на руските умерени главорези - така и не е ясно, значи....ама...тук не си прав, значи...кат не си прав, не си прав, значи...аз изобщо не съм съгласна, че можеш да правиш нещо слепешката - руснаците помагат на Асад, а казват: какво значение има Асад, дайте да бием ислямската република...тъпо!...всичко там става благодарение на този идиот Асад, сигурна съм ако той си отиде нещата ще се променят с невероятна скорост, този тъпанар предизвиква всички там...сигурно тези негодници - руснаците там, имат интереси Асад да не си отиде, да си го манипулират и изцеждат както те си знаят...за какво друго ще го подкрепят?! - те явно имат някакви планове отдавна, тъпанарите...понякога се чудя дали тези хора имат мозък изобщо в главите си...какво всъщност искат да си докажат с тези простотии?!...Асад е мъртва политическа фигура, това и децата го разбират...Колкото по-бързо политическото пространство се изчисти от него, толкова по-здравословен климат би имало в политиката...Но не е само той...Путин също се компроментира предостатъчно за да стои още в политиката, нашите БСП-ари трябваше отдавна да са напуснали политическата сцена...само провокират негативизъм в обществения живот и дърпат нещата към дъното, мамка му...Щом тези отговорни хора са толкова безотговорни какво можеш да очакваш надолу...гадости и зараза...смрад и мръсотия...добре поне, че някъде все още се вдигат сватби, мамка му...

додо
оптимистка

#3376729 - 17.11.2016 19:34 [Re: додо]

Боевете за Алепо продължават...Руснаците вече не участвали там, преместили се били да бият емирата /не бунтовниците!/...Но се оказало, че Алепо се бомбардира така, както руснаците правели това...Руснаците отричат...Наистина интересна мистерия...Много хора не вярват на руснаците, защото излъгаха не веднъж и дваж, но...ако сега не лъжат, може би сега е моментът да демонстрират волята си за честни отношения и да открият кой извършва тези бомбардировки там...не бих се изненадала ако някои от поддържащите Башар арабски сили стоят зад подобни нападения, стремейки се да компроментират Русия - "разделяй и владей", значи /изпитаната турска /мюсулманска/ тактика, държала ни под робство повече от 500 години!/...Дали светът ще им се "върже"?...

додо
оптимистка

#3397016 - 07.04.2017 21:12 [Re: додо]

Америка бомбардира Сирия!...Няколко дена след обгазяването на район, управляван от бунтовниците, САЩ нападна вероятните бази на химическо оръжие, от където се предполага, че са излетели самолетите с бойните отровни вещества...Тръмп заяви много отговорно, че Асад не може да бъде управляващ на Сирия!...Русия веднага се противопостави, придържайки се към версията на Асад, че просто техен самолет бил ударил склад на отровни химикали на бунтовниците и че с тази си позиция САЩ застава на страна на терористите, значи...Странно наистина как руснаците могат да вярват на Асад...Ако те имат някакви безусловни доказателства, че химическата атака не е била от въздуха /както твърдят американците!/, а идва от земята /т.е. от взривения склад, както твърди Асад/, те биха могли да ги представят на световната общност в ООН, а не да разправят празни приказки, да се фръцкат като блерини и да заплашват с лоши последици...Но...те явно нямат такива!...Замислих се защо Путин се придържа към тази позиция...Явно не е за да не се повтори ситуацията в Либия - ситуацията в Сирия е много по-лоша сега отколкото тази в Либия!...Според мен, заявявайки, че трябва да се поддържа законно избрания президент /политик или каквото е там/, той мисли за себе си...Вероятно Путин се чувства застрашен по някакъв начин в собствената си страна и подготвя почвата за евентуална кавалкада ако руснаците се опълчат срещу него - твърде много безобразия стават в Русия!...Значи, щом той е законно избран, никой не може да не го харесва и да не се бори срещу него...Това е наистина опасна позиция, защото ако хората нямат реални пътища да отстояват позицията си, единствената им възможност, която им остава е насилието...И... това, между другото, е много добре развито в трудовете на Маркс и Енгелс: когато възможностите за еволюция са запушени, следва революция...

Но...ситуацията предоставя и други интересни насоки за размисъл...Преди години Западът нападна Ирак с мотива, че Ирак има складирани големи количества бойни отровни вещества и след като Ирак окупира територии на Кувейт, той става опасен за световната общественост...В последствие се останови, че не е имало никакви складове за химическо оръжие...Просто Саддам Хюсеин е това, което е било опасно там, явно...Сега отново проблемът е химическото оръжие, този път в Сирия!...А Тръмп заявява отговорно, че Асад не може повече да седи начело на Сирийското управление...Ето как работи вселената - Сирия е прозападна страна, всъщност...Всичко се връща, мамка му...От друга страна, как може някой да си мисли, че ако Асад е в политиката, може да има мир в тази страна...При тяхната корумпирана политика и мюсулманска култура в страната просто няма място за хората, които не раболепничат на Асад...Никой от тези милиони срийци, изгонени зад граница, не може да се завърне в страната си...тези хора са обречени...Какво може да промени един референдум - в страната са останали само поддържници на Асад, а и военните действия явно не са прекратени...Защо...Явно защото бунтовниците не вярват в честни резултати от евентуален референдум или...защото Асад не иска някой да мисли различно при негово управление...Как може Асад да говори, че американците помагали на терористите, а не на бунтовниците и на следващия ден след атаката на американците, терористите атакуват Стокхолм...Ако американците защитаваха терористите, те нямаше да реагират така, безусловно...За мен е малко странно дори колко бързо и точно се ориентират тези хора-терористите!...Според мен, това са умни хора и с тях трябва да се намери начин да се говори - пътят не е в конфронтацията, а в обединение на усилията за преодоляване на трудностите и решаване на проблемите...Но...след толкова пролята от тях невинна кръв, не зная как тези хора могат да живеят мирно...те са обречени, според мен...и... те го знаят много добре - те са самообречени, всъщност...нямам си идея как ще свърши всичко това...положението е наистина много тежко и са необходими много сериозни усилия на цялата световна общественост за да се прекрати това безобразие...

Редактирано от додо (07.04.2017 22:29)

додо
оптимистка

#3397518 - 12.04.2017 01:10 [Re: додо]

Събитията тук получават интересно развитие...Вчера Русия декларира, че нейните интереси били Башар Асад да остане управляващ на Сирия!...Това ми прозвуча като лоша шега - значи интересите на Русия били Башар да останел на власт...трябва да си го повтарям малко, за да го поасимилирам, значи...техните интереси били Башар да управлявал Сирия, значи...може да сринат страната до основи, да избият всичките жители...няма значение...значи важното е този лицемер, интригант, мошеник, убиец...тази паплач, значи, да останела на власт там...и защо тя трябва да остане там на власт? Защото такива били интересите на Русия!,,,Значи тези срещи с бунтовниците, решението за Референдум там - всичко това е било мижи да те лажем - руснаците не се интересуват от решението на проблемите в Сирия, а се интересуват само как Башар да останел на власт!!!...И...нищо не се кзва по-конкретно какви са тези интереси на Русия в Сирия,значи...Какви ли могат да бъдат техните интереси там, че за да се осъществят те, да е необходимо тази гнида да остане на власт?...Аз знам политически интереси, икономически интереси, духовни интереси...какви други интереси има?...може би и сексуални интереси - кой кого да пре.бе, значи.... ....Мамка му!...Както и да е...Значи - икономически интереси...Путин е блокиран икономически от Запада заради поведението му с Украйна и Грузия, така че той търси други възможности за икономическо партнъорство...Ако Башар остане на власт, Путин ще бъде в първите редици за строеж на разрушената страна...Ще се изхвърлят на безценица руските ресурси в братската сирийска страна, значи... ...Ако Башар не е на власт, обаче, никой нема да покани Путин там, нема да му дадат да припари, мамка му...Сега да видим за политическите интереси...Какви политически интереси може да има Путин от това Башар да остане на власт в Сирия?...Башар си има хубава компанийка - Иран, Саудитска Арбия...Точно компанийка за Путин, значи...Гледайте как са се събрали само!...В Иран убиваха проститутките с камъни по улиците, Саудитска Арабия воюва в Йемен, за да не позволи на властващите там да властват, значи /защото били приятели на Иран! ...- нещо не ми се връзват нещата, но, такива са фактите, значи/...Путин дерибейства в и около Русия...Липсва само Судан в тази компания /там, доколкото разбрах се води жестока гражданска война на племенна основа и има също стотици хиляди бежанци... /...Та...значи, за Русия е много важно да получава стимули и подкрепа и...от кого може да ги получи - от подобните й, разбира се /не говоря за руснаците, а за държавата Русия с нейният управляващ Путин ...дали е случайност това име да съвпада с известна българска думичка с кореми в сексологията не знам, но съвпадението е поразително, не мислите ли? /...майтапа си е майтап, но положението е трагично, според мен... ...Путин имал интерешси в Сирия и нищо друго не го интересува - може да избие всички там, значи, той САМО помагал на управляващия...Според мен, ООН трябва да лиши Путин от възможности за ВЕТО в ООН и Съвета за Сигурност...Този човек е напълно политически безотговорна личност и не може сигурността на планетата да зависи от човек като него!...

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
    #3397539 - 12.04.2017 10:12 [Re: додо]

Путин иска Асад да остане на власт, защото последният няма да позволи на американците да прокарат през Сирия газопровод от емиратите в залива до Европа. Колкото до нашите интереси, смятам, че евентуалното прокарване на такъв газопровод от страна на САЩ ще намали още повече руския газов шантаж спрямо България.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

додо
оптимистка

#3397635 - 13.04.2017 00:52 [Re: Светозар*]

Интересна информация имаш!...Защо американците ще прокарват газопровод до Европа?...Звучи ми малко нереалистично...но кой знае?...в днешно време всичко може да се очаква...Очаквай неочакваното, значи...Според мен Путин просто живее в миналото...Той не е политик, не знае какво да прави и дребната му отмъстителна душица го води по грешни пътища...Спомням си, че по времето на Студената Война, американците постъпваха така със страните, които се ориентираха към социализма - сега ми излиза споменът за Чили ...Американците подкрепяха Пиночет точно с обяснението, че защитавали своите интереси в тази страна...Но тогава се водеше война между системите, ситуацията беше много по-различна и на никой нормален човек, според мен, не би му дошло на ум да отмъщава за случилото се тогава, особено след краха на соц. системата...Но Путин явно не може да приеме тази ситуацуия...За съжаление "широката руска душа" е само един мит!...Знам това още от пребиваването ми в Русия през 1997...Не срещнах никъде там широка руска душа - дребни, отмъстителни душици са руснаците...може би някъде я има там...може би...има много интересни хора,но...тези, които аз срещнах там се "връзват" лесно и са много отмъстителни...не знам....Във всеки случай, Путин е абсолютно неадекватен на днешното време и най-доброто, което може да направи според мен е да обяви, че няма да се кандидатира за нов мандат - те скоро имат избори там...Когато някой не знае какво да прави, трябва да освободи мястото на други, които знаят какво да правят...Поне аз така мисля...Поживъом - увидем,както се казва... Жалко е това, което се прави в Сирия!!!...Не знам за газопровода...Но това не може да е основна причина, според мен...Като не може през Сирия, ще го прокарат от друго място - виж как руснаците ни заобиколиха и прокарват газопровод през Турция сега...

додо
оптимистка

#3400290 - 06.05.2017 02:05 [Re: додо]

Доста се замислих защо се получава така с руснаците...доста официални източници посочват отношението на Русия към позицията на Запада, блокиращ търговията с тях, като нова студена война към Русия...Дори Михаил Горбачов заяви официално, че едно такова отношение към тях било нова Студена война... ...Доста време се чудех какво да мисля - дали руснаците се опитват по този начин да манипулират Запада, дали проявяват пълно неуважение и неразбиране към историята, дали наистина са толкова тъпи, че не могат да разберат разликите между една война /пък било тя и "студена"/ и едни действия, показващи, че поведението на Русия е неприемливо за Запада - тя би трябвало да разбере това и ако държи на връзките си със Запада, би трябвало да признае грешките си и да се промени /това е като при възпитанието на малкото дете - когато то се провини, отива наказано "в ъгъла" и седи там докато осъзнае грешката си и се извини...някои разглезени деца не са съгласни, че са сбъркали нещо - те се бунтуват и не искат да стоят наказани, но разбрали веднъж, че от бунта им няма да излезе нищо, приемат ситуацията по-реалистично, разбирайки, че в обществото има норми на поведение, които ТРЯБВА да се спазват.../...Руските управляващи явно си позволяват да се държат неприемливо в международните отношения...Странно е. че те загубиха Студената Война /Ленин също беше обявил Студена Война на Запада!/ и въпреки това се държат толкова непочтително, неуважително към победителите!!!...При други войни победените са изплащали дори контрибуции /пари/ на победителите, а руските политици се държат толкова нагло със Запада!?...Цялото им поведение сякаш казва "Кои сте вие, че да ни кажете какво да правим?"...Те не могат да осъзнаят капитулацията си дори!...Правят се на много велики, когато всъщност са победени и изглеждат толкова жалки въпреки всичките им богатства...Как може да се обясни изказване на Путин по повод събитията в Украйна, че руските бунтовници там ще имат каквото си поискат, демек това е Свободата, значи - поискваш си неяо и го постигаш, значи....ами че аз по тази логика мога да си поискам Русия да изплаща контрибуции не само на Украйна и другите бивши съветски републики за използването на техните територии за свои цели, но да ни изплаща контрибуции и на нас и на другите страни от бившия соц. лагер за въвличането ни в Студената Война /ние не сме обявявали Студени войни на Запада, но бяхме принудени да носим последствията от нея!/...Ето, аз си го поисквам това и по логиката на Путин това трябва да стане, значи ...Абсолютна безнравственост е да подстрекаваш хората към неморални постъпки!!!...Но руснаците не искат да мислят, техните политици знаят само да действат, като безмозъчните...Ето до къде ги доведе манията им за величие...Пак Запада им е виновен, значи... ...Те са толкова добрички ...Какво ли още ще видим от тези бивши тоталитаристи?! - защото властта и парите са в ръцете на средната тоталитарна прослойка - тя коли, тя беси и у нас, за съжаление....Да видим ние пък до къде ще стигнем с тях - може пък да открием неизвестни до сега в историята дълбочини на човешката низост ///

додо
оптимистка

#3405528 - 21.06.2017 05:10 [Re: додо]

Чували ли сте нещо за Сирия скоро?...Последното, което чух за там беше не много скоро от руския канал на ББС за това как руснаците, значи, не смятат че има разлика между бунтовниците и ISIS - според тях те се биели на страната на ISIS, а като ги сгащели, казвали, че са бунтовници...така че руснаците биели на ред - бунтовници, радикализирани мусулмани ...всички в купа, значи...интересно само къде ли са се изпарили бунтовниците, значи, щом всички са радикализирани мусулмани според братушките...или това е само поредният опит на журналистите да обяснят поведението на руснаците в Сирия...Тъжно е да се сблъскваш с такава гадост...Разбира се, че като хванат някого, той ще се опита да оцелее по възможно най-добрия начин и имайки подкрепата на Корана, че неверниците могат да се лъжат както си искат, окото няма да им мигне да се правят на бунтовници далеч от ISIS,но това съвсем не значи, че всички, които се бият срещу Башар Асад са за или от ISIS...ISIS се появи като подкрепа на сирийските бунтовници, но тя не е част от тях...Възможно е и бунтовниците да подкрепят ISIS от солидарност, но това пак не значи че могат да се третират като едно и също нещо...Аз мисля, че руснаците просто си търсят начини да се оправдават и че положението там е наистина много сериозно...Ако Башар Асад си отиде, нещата ще се проявят много точно - кой е за демокрация и кой е за мусулманска държава, само че, няма изгледи този безскруполен негодник да се оттегли от властта - той ще избие и прогони целия сирийски народ, но няма да се спре...Този човек е по-голямо зло и от Милошевич! - той трябва да се арестува и съди от международен съд за престъпления срещу човечеството, според мен...

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3406020 - 26.06.2017 16:13 [Re: додо]

Цитат:

Чували ли сте нещо за Сирия скоро?...

да, преди няколко седмици американците изстреляха 64 ракети томахоук по сирийско летище, от тях 5 паднаха в морето, а от останалите 59, 23 паднаха на обстрелваното летище, но не повредиха полосата му. останалите 36 не се знае къде са... а завчера руснаците изстреляха 6 ракети калибър, и 6-те паднаха точно в складове с оръжие на идил.

Цитат:

Възможно е и бунтовниците да подкрепят ISIS от солидарност, но това пак не значи че могат да се третират като едно и също нещо...

сериозно? тия бандити минираха половин алепо, когато стана ясно, че ще бъдат изгонени оттам. вкл. училища и детски градини... а башар асад ще си отиде, когато сирийският народ реши чрез избори, а не американците пускай си и малко руска пропаганда от ютюб, освен западната, помага за по-обективното мислене

додо
оптимистка

#3407864 - 14.07.2017 01:29 [Re: liubo_iotoff]

Да,,,интересна информация имаш...Аз никъде не съм видяла или чула колко ракети са изстреляли американците когато нападнаха летището от където са били излетели самолетите, използвали бойни отровни вещества...те са целели самолетите, а не летището, доколкото разбрах - полосата нищо не е виновна, че жестоките хора я използват за жестоки цели...както и да е...това беше реакция на гнева, а не планирано нападение, така че нищо чудно, че ефектът не е много голям...Още повече, че имаше и жертви сред мирното население там...Но../не можеш да си вадиш заключения за качествата на една армия от една нейна наказателна акция на хиляди километри от базите им...Не се и опитвай да го правиш, защото няма как да не сбъркаш /данните ти са твърде малко за едно статистическо заключение, каквото се опитваш да представиш тук... /

Колкото до втората част от постинга ти...определено не си обективен!
Бандитите били минирали Алепо, защото Башар щял да влезе в него с армията си...Ами...На война като на война, уважаеми!...На война хората не си стискат ръцете ами се убиват, доколкото ми е известно, значи...
Колкото до това кой ще реши съдбата на Башар, аз мисля че с действията си той вече е определил съдбата си - няма място за такъв човек в Политиката през 21 век! Той е убиец, а не политик! Той започна конфликта като стреля по мирна политическа демонстрацич...Той уби мирни граждани, излезли да демонстрират желанието си за политически промени, а не да убият Башар! Но Башар реши, че те искат точно това и им отговори подобаващо според разбирането си...Защо Башар реши, че мирната политическа демонстрация е заплаха за живота му?!...Единственото, което ми идва на ум е защото както се казва "гузен негонен бяга"...Башар най-добре си знае какво е истинското положение в страната и не може да допусне някакви демонстранти да му подливат вода...Защото те искат демокрация, открити и ясни закони за всички, а не корупцията, с която е пропито управлението на Башар...Как си го представяш ти това - баща му беше държавен глава дълги години, след това Башар е държавен глава повече от десетилетие и това в една арабска страна - Башар има свои кръгова, свои хора, свои интереси, значи...за останалите - рая, значи...Точно това искат да променят бунтовниците - докато Башар не си отиде и тези корумпирани кръгове около него не се разрушат, никога няма да може да има демокрация в Сирия!...Тези около него ще раболепничат винаги, те се страхуват да загубят благосклонността му!...Не виждаш ли как народа се държи с него не като с политик, избран на честни избори от народа, а като с престолонаследник...Имаше момент, когато Башар можеше да овладее положението и възстанови мира в страната като обяви нови избори и обяви, че той няма да се кандидатира в тях, но за него не е важен народа му, не е важна политиката, важен е само и единствено Той! И това именно категорично го изхвърля от политиката - политиката е регулатор на живота в страната, а не на неговия личен живот и интереси. За едно общество най-важното е мирът и сигурността на хората - ако почне да убива хората, които не са съгласни с него, това общество е лишено от възможността да се развива, да върви на пред...Не може да се убиват хора, защото мислят различно!...На него му беше пределно ясно какво искат хората и че той трябва да си отиде за да започне да се изгражда демокрация в страната и за това започна да ги убива!...Той е като нашия бай Тошо, селския хитрец, значи...ще ти докара вода от седем извора, ама няма да погледне истината в лицето...Истината за него е Той!...Той прави това, той прави онова, ама че нищо не работи няма значение, значи...Щом Той не мое го направи, никой немой, значи... ...Та...такива ми ти смешки...Не ходи с капаци на очите!...Оглеждай ситуацията от много страни преди да си извадиш заключение, значи...Какво би станало ако Башар, царят Слънце за сирийците, победи?...Какво би стнало, можеш ли да се опиташ да си представиш какво ще стане?...Аз ще се опитам...Значи победи ли Башар, побеждава неговата корумпирана система с неговите корумпирани управляваши. Кой в страната ще се противопостави на това след това повсевместно клане?!...Никой!...Тези ще се вихрят и дерибействат както си искат!...Хората там сега се страхуват да проявят някакво политическо отношение различно от отношението към краля- Слънце, те виждат че той побеждава и се страхуват да се окажат насреща му/ от друга страна те се страхуват от фундаменталистите с техните религиозни изстъпления и убийства също...Ето затова бунтовниците не са съгласни на никакви референдуми и договорки с Башар - той трябва да си отиде безусловно от политиката като един неудачен и неморален човек - подложил милиони хора на унищожение и разрушил страната си...Толкова граждански войни е имало в историята, аз не знам по-жестока от тази!...Колко милиони хора напуснаха страната, за да оцелеят ...По-бедните хора изпращат децата си сами зад граница, че дано поне те оцелеят...Нямам думи!...И ти си седнал да ми обясняваш, че народът щял да реши кога да си отидел Башар?! ....
ООН след Втората Световна Война реши никога повече да няма войни по света! Това което сега става в Сирия се дължи на руснаците и китайците които блокираха решението на Съвета за Сигурност за намеса в този конфликт с Вето...По-късно руснаците сами се намесиха, но застанаха на една от воюващите страни, а това не са омиротворителни действия, а само подклаждане и задълбочаване на конфликта докато се стигна до днес - една нещастна страна, на която отвсякъде се опитват да диктуват какво да мислят и как да живеят...

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3424258 - 16.01.2018 10:46 [Re: додо]

Цитат:

Интересна информация имаш!...Защо американците ще прокарват газопровод до Европа?...Звучи ми малко нереалистично...но кой знае?...в днешно време всичко може да се очаква...Очаквай неочакваното, значи...

С голямо закъснение, но все пак - така вече никой няма да каже, че някой спекулира:
http://www.ostro.org/general/society/news/509988/

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Бяло Конче
раванлия

#3424266 - 16.01.2018 14:26 [Re: Светозар*]

Това си е ясно. Никой не воюва за този дето духа - бил той американец, руснак или китаец. Интересът клати феса.
Понякога се дразня от пропагандистки разни перчения, че видите ли - искаме само да убиваме лошите и нищо друго.
Е, няма такава държава, която да иска само това. Преди ни убеждаваха, че СССР правел всичко само заради справедливостта, след това пък САЩ затръбиха на същите тръби...
Все едно аз да отида на работа, но само от любов към труда и желанието си да допринеса за добрата икономика - без да си търся заплатата.
Е, някак не става.

--------------------

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3424295 - 16.01.2018 20:38 [Re: Светозар*]

Цитат:

Цитат:

Интересна информация имаш!...Защо американците ще прокарват газопровод до Европа?...Звучи ми малко нереалистично...но кой знае?...в днешно време всичко може да се очаква...Очаквай неочакваното, значи...

С голямо закъснение, но все пак - така вече никой няма да каже, че някой спекулира:
http://www.ostro.org/general/society/news/509988/

Бахти "супердържавата", чийто бюджет е основно зависим от продажбата на газ и други суровини... И то от продажбата към ЕС, който "аха-аха да се разпадне".

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

Редактирано от Simulant (16.01.2018 20:39)

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3424334 - 17.01.2018 08:02 [Re: Simulant]

Според някои ЕС щеше да се разпадне скоро след като България влезе в него. А според една жена във ФБ Германия и Франция щели да излязат от него до края на нашето председателство. Смешки колкото искаш...

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Бяло Конче
раванлия

#3424351 - 17.01.2018 10:37 [Re: Светозар*]

В крайна сметка - рано или късно - всичко се разпада. Тя и Земята ще се разпадне някой ден, но ние си живеем на нея - днес.
Така е устроен света - да няма вечни държави - и Слава Богу за това.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11112

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.