ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
Трагедията в Украйна
    #3249533 - 01.02.2015 14:34

Реших да отворя нова тема за Украйна, защото предишната стана доста дълга....А може би...може би е добре да поговорим на тази тема...Защо мислите това продължава, защо няма спиране, край?...Какво липсва, защо се получава?...Защото това си е ТРАГЕДИЯ!...Там умират хора...По силата на обстоятелствата, може би те мислят почти като нас, ние би трябвало да можем да ги разберем...Може би можем да им помогнем по някакъв начин...Не говоря само за руснаците там, а и за украинците - конфликтът винаги е двустранен...В този смисъл всяка от страните би могла да направи вярната стъпка към решението на проблемите...Вчера са се проварили поредните преговори между страните на конфликта - руснаците били поставили ултиматуми и украинците ги отрязали от раз...Тъжно!...Аз си мисля...Явно е, че Путин и другите управляващи в Русия не искат да направят нищо по въпроса...Вероятно окупацията на Крим е сериозна причина за невъзможността те да постигнат нещо в Източна Украйна...Путин казва, че там се бият доброволци от Русия и той не можел да ги спре(?!)...Както и да е...Трябва да изключим Русия като възможност за помощ от там...Остават други две възможности: Украинските власти и Друга Помощ от вън...Щом Русия не може да поговори и убеди своите, че трябва да спрат, това трябва да стане по други пътища...Според мен Украинските представители са постъпили твърде прибързано и емоционално, прекратявайки преговорите...Те са можели да задълбочат разговорите...Явно е, че бунтовниците се чувстват окуражени от доброволците и материалната, военна подкрепа...Те се подкрепят психически от тези външни на проблема им хора, които кой знае защо са отишли тамВъв всеки случай, каквото и да се случи, тези доброволци ще си отидат един ден, а те ще останат да живеят там...Аз не мисля, че тези доброволци са отговорни хора, поне не достатъчно отговорни за да спрат този луд конфликт...Аз мисля, че Украинските власти могат да поговорят откровено с бунтовниците, да разберат страховете им, да обсъдят възможни решения, да убедят руснаците в безсмислието на борбата им...Сигурна съм, че там върлуват силни емоции, но ние не живеем в ерата на първобитния човек, мамка му...Трябва да се говори, да се говори открито и откровено докато се разруши стената на недоверие...Всяка от страните в крайна сметка иска по-добър живот...Руснаците трябва да бъдат сигурни, че живеят в демократична страна и ако това не им харесва - могат да напуснат тази страна безпрепятствено...Не могат да се налагат по никакъв начин - ако смятат, че е добре страната да поддържа тесни връзки с Русия, нека убедят останалите...насила хубост не става...не може да се налагат като капризни деца, има и други хора освен тях и те трябва да уважават мнението на мнозинството...какво мислите вие?..

--------------------
https://gb.pipingrock.com/?rwcode=DJA553

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
додо
оптимистка

Re: Трагедията в Украйна
    #3269165 - 17.04.2015 22:50 [Re: додо]

В4ера гледах Путин - въпроси и отговори по руската телевизия...Един мъж от украинските руснаци го попита директно какво ще стане с тези "руски" земи в Украйна?...Очакванията ми, че Путин ще отговори директно и недвусмислено ясно на този въпрос се оказаха утопия!...Путин започна да го увърта, че първо значи трябвало да се помисли за подобряване на живота в тези територии...дъвка го, дъвка го...и накрая изплю, че ще бъде както "хората там искали", че украинците нямало начин да спрат огъня там и щяло да се търси трето решение един вид - нито руски, нито украински щели да са значи тези земи... ...Немам думи!...
Спомням си Путин в момента, когато излизаше на една сцена да оповести пред много хора в една зала че Крим винаги бил и щял да остане руски...Той имаше вид на "лошо" момче, което съзнава, че е направило нещо лошо и се чувства виновен за това...Но той явно искаше да направи това, което беше направил...В него все още имаше съвест, която той явно и безкомпромисно пред очите на всички просто прегази...И досега продължава да държи на "правотата" си, продължава да развива активна феодална окупаторска политика на силата - просто тръгнал е вече по този път и връщане за него няма, значи!...И другите са лоши, значи, той - добрия! ....Той ще се налага, ще се бие, ще лъже, ще маже, но - трябва да е прав!!!...Трагедия...Като щрауса в пустинята, значи - като си пъхне главата в пясъка и си въобразява, че ловецът не го вижда, та и Путин сега - като е решил, че той е прав, значи той е прав и друго мнение не може да е вярно...Да...ама...Не!!!...Хиляди пъти - НЕ!!!....Възмпжно е в решението на западът за икономически санкции на Русия да присъства моментът на икономическа конкуренция, възможно е - на Западът му трябва време за да приеме Русия след като толкова време тя е била негов смъртен враг...Това е нормална реакция, макар и не много коректна, но...не е логично Путин да елиминира ситуацията изобщо от своето политическо поведение, дасе опитва да се налага на ситуцията, да Я ДЕФОРМИРА, ИЗКРИВЯВА, това е СМЕШНО!!!...Животът, съдбите на хиляди хора зависят от решенията на този човек и напълно безотговорният му подход към политическите проблеми е ужасяващ!!!...Значи...Нека разгледаме по отблизо ситуацията:
Украйна се отделя от СССР. Дълго време начело на новата държава се подвизават тоталитарните "комунисти", близки до СССР...Опозицията иска да ги махне и почва да плюе по всичко, на което те държат - и по СССР....Идва опозицията на власт...Оплюването на Русия продължава и се прехвърля персонално върху живущите в Украйна руснаци...Те искат ориентация на страната към Русия...Украинците искат ЕС...Корупцията в политиката е голяма. Украинците не гласуват. Напред изскача с мнозинство представител на руснаците, който става президент и не отчитайки трудната политическа ситуация, директно насочва ориентацията на страната към Русия...Това активира масови протести и този президент бяга в Русия...Путин тогава се закани на Украйна , че ще види тя как се гонел проруският им президент, значи!...Много политично, нема що....Да не говорим за политическа отговорност. Дори една елементарна справедливост към страните в конфликта би предположила друг подход към проблемите... Къде е мисълта на човек от когото зависят животите на толкова много хора?!!!...
Какво става по-нататък?...
Дават автономност на Крим и кримските "политици" заявяват. че искат да се върнат в Русия, че референдума значи показал, че хората искали да си ходят в Русия-та...Значи толкова години при СССР им беше добре в Украйна, а сега значи вече не им е добре....Ако не им харесваше на руснаците в УКРАЙНА ЗАЩО ТОЛКОВА ГОДИНИ НИКОЙ ОТ ТЯХ В КРИМ НЕ КАЗА НИЩО?...Но...не...Тогава можеха да ядат украинския хляб, а сега вече значи нема какво да ядат...Те били руснаци, значи сега, а преди...нямало значение, значи...Прост еднозначен отговор на нападките на украинците към руснаците - озлобени дребни душици, липса на поглед върху нещата,поглед напред... простотия, простотия...Това е добре дошло за Путин - лъже, маже и накрая окупира Крим...Това дава "криле" на руснаците от източна Украйна...Путин ги подкрепя всячески - "каквото искат хората", значи!!!...Сега човекът го пита директно. Путин можеше да отговори нещо като: това е украинска земя и две мнения по въпроса няма...Вместо това той почва да го увърта и на всеки става ясно, че Путин иска да отцепи тези земи от Украйна...Това е грозно, гнусно...немам думи...Защо го прави това този идиот?!!...Според мен - само от мръсотия!...Той не знае какво "велико" да направи и затова му е виновна значи Украйна...Как може тези "нищожества" в Украйна да отхвърлят тях, "великите" руснаци?...Ама разбира се те трябва да се размажат да си знаят друг път с кого си имат работа, значи...Амчи, те много добре си знаят с кого си имат работа, г-н Путин! - не случайно не ги искат повече тези "велики" руснаци от сорта "Путин"...
Проблем тук е, че и Украйна е в политическа криза - и техните политици са си трагедия : спрели били заплатите на държавните служители и пенсиите в "руските" територии, значи, докато онези не "признаели" украинската държава!!!...Шантаж, значи - или признаваш или нема пари...Те самите ги тласкат да търсят решения от Русия, която на драго сърце е готова да им "помогне"...Сигурна съм, че тези украински "политици" взели това решение са корумпирани хора - не са те политици и нищо не биха могли да постигнат без корупция, по втория и третия начин, с лъжи, измами, манипулации...КАК Е ВЪЗМОЖНО В ЕДНА ТАКАВА СИТУАЦИЯ, ВМЕСТО ДА СЕ СТРЕМЯТ ДА УСПОКОЯТ СИТУАЦИЯТА, ДА НАКАРАТ РУСНАЦИТЕ ДА СЕ ЧУВСТВАТ ЧАСТ ОТ ТЯХНАТА ОБЩНОСТ, ТЕ ГИ ШАНТАЖИРАТ!!!...ЯВНО ТОВА МОГАТ, ТОВА ПРАВЯТ...И...ТОВА Е МНОГО, МНОГО ЖАЛКО...ЕТО ТОВА ПОСТИГНАХМЕ С ТОЗИ СМОТАН ТОТАЛИТАРИЗЪМ!!!...Издигахме некадърнаци, издигахме натегачи и простаци - на ти сега!...Кой знае колко още поколения ще изплащат тази ни простотия...Дали изобщо ще оцерлеем?!...Може би циганите и турците скоро ще ни погълнат дори - ние още си чешим носа, докато те ДЕЙСТВАТ, хората, действат тъпо, просто, но ДЕЙСТВАТ...Трябва да има начин да си помогнем...Не знам НАТО колко са сериозни в Украйна, но мисля, че бившите Соц. Страни би трябвало да разберем правилно ситуацията в Украйна и наистина да им помогнем!...Тези негодници, украинските руснаци, ще капитулират бързо при вида на много голями и умно ръководени военни сили срещу тях...Първо трябва да се затворят границите за руските "доброволци" и военна помощ!...По цялото протевение на тази огромна граница трябва да се осигурят съответните военни части...това би могло да се организира по много начини...например да се активира местното украинско население, което да докладва незабавно всяко движение по границите и да се реагира светкавично...Руснаците не са глупави, трябват умни военни шефове...руснаците могат да прокопаят канали под земята, могат да организират парашутни десанти - те със сигурност ще използват всички възможни възможности, но трябва да разберат, че другите "не пасат трева" и че нищо не могат да постигнат с насилие...ТЕЗИ БУНТОВНИЦИ В УКРАЙНА СА или МНОГО ТЪПИ или НЕГОДНИЦИ или ПРОСТО ВЪВЛЕЧЕНИ В ПОТОКА, те бързо ще капитулират пред едно явно превъзходство!!!..,Друг е въпросът с руските "доброволци" - трябва да има много строги международни санкции към тях : международен съд, наказание за тези, които знаят за тях и не ги докладват /те всъщност са нелегално в Украйна.../...Не знам...НО СИГУРНО ИМА НАЧИН ДА СЕ ПРИКЛЮЧИ С ТОЗИ ПРОБЛЕМ...МОЖЕ БИ ДОРИ НЕ САМО ЕДИН НАЧИН!!!...Само че...Трябва да има истинско желание за решението му, а не той да се използва и подклажда за разни политически интриги и манипулации...Украйна трябва да се мобилизира и обедини...Звучи малко утопично...Не знам...
Егаси!...Голяма триада излезе това мое мнение... ...Не знам, много си мисля за тези хора...Ние също сме много зле, но може би има начин все пак да им помогнем...

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3270660 - 26.04.2015 01:34 [Re: додо]

Това, ако някой може да го изчете докрай, па и да резюмира логиката му (ако изобщо има такава), да ми се обади - обявявам награда!

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3271289 - 29.04.2015 00:53 [Re: Негатор]

Цитат:

Това, ако някой може да го изчете докрай, па и да резюмира логиката му (ако изобщо има такава), да ми се обади - обявявам награда!

Това е добра идея.
Предлагам от сега нататък да правиш резюмета и логически разбори на материалите от линковете, които пускаш.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Негатор
Античен вагабонтин

#3275253 - 11.05.2015 01:44 [Re: admiral]

Аз предлагам да са само с четивен размер - чужди анализи не ми трябват!

додо
оптимистка

#3283852 - 10.06.2015 22:52 [Re: Негатор]

Хей - хей...Къде отидохте, моля?!...Човек да не каже нещо, мамка му - ще го обесите като нищо!... ...Като съм казала, че съм написала цял роман ли поема ли, вече не помня точно,/ а и не ми се чете това огромно произведени на изкуството, значи/това не значи, че няма логика http://forum.all.bg/images/icons/exclamation.gifи е преписано от някъде!...Ако сте малко по-конкретни бих могла и аз да бъда по-конкретна Само голословни заключения - на пазара!...АРГУМЕНТИ и ФАКТИ, моля!!!...

--------------------

додо
оптимистка

#3295459 - 24.07.2015 21:48 [Re: Негатор]

Ти нещо не си наясно - Адмиралът ти предлага ти да правиш резюмета на твоите изявления, значи, не на моите...Колкото до моите мнения, те са си само мои - аз не преписвам чужди мнения, значи...и...ако нещо не ти е ясно от моите мнения, винаги можеш да попиташ - ако имам настроение, може и да ти дам най-подробно обяснение...Гледам, че си избягал в "Македония"...Защо?...Тук е мястото да обсъждаме Украйна, не в "Македония"...
Колкото до Украйна, сега научих, че Външният им министър искал някакъв огромен кредит от САЩ - подобно на този, който гърците взеха от ЕС...Това си е крейзи!...Те още не могат да успокоят духовете в страната, още воюват с проруските сепаратисти - решили да строят!...немам думи...
Скоро видях по ТВ един репортаж от Украйна как военизирани млади момчета правят поход до Майдан в Киев...Говореха на руски!...Идваха от източните райони и протестираха нещо срещу това, че Киев не бил давал специален статут на Донецк май, не слушах внимателно...Показаха как се обучават да стрелят...Съвсем млади момчета - може би 17-18 годишни и по-малки...Това си е трагедия!...Бяха около 100-200 човека...Аз мисля, че тук явно става нещо грешно, някой бърка, всички бъркат!...Първо, не трябваше Западът да слага санкции на Русия за окупацията на Крим...Това, което направи Западът се асоциира много лесно със Студената война и дава лесна възможност да се спекулира с него пред руските хора...Истината е, че Соц. лагера стигна до тук благодарение на средния ешалон политици, които продължават да управляват процесите в нашите страни...Западът направи голяма грешка като нападна Либия и Ирак - той отстрани върхушката там /която в много случаи е също жертва на средния ешалон/, но си няма на идея от истинската ситуация...Тези, които управляваха всъщност преди, продължиха и след това, което предизвика настоящата ситуация в Либия, а и в Ирак /като имаме в предвид, че основател и лидер в Халифата е иракски свещеник, решил явно да се бори с местните върхушки и нашествениците едновременно/..Ако светът се беше намесил обаче в Сирия навреме, сигурно нямаше да съществува този Халифат, нямаше да загиват стотици невинни хора, деца...Това е голяма, капитална грешка от неразбиране...По същия начин Западът бърка и в случая с Украйна!...Путин това може, това прави...Сигурна съм, че той дори не си е помислял за вариант да обсъди положението около Крим с Киев!...Вярно е, че Крим става част от Украйна по соц. време - това можеше да се обсъди с властите в Украйна след като хората там гласуваха за присъединяването им към Русия...Биха могли да се предприемат и други политически стъпки в това направление, но явно всичко това е много далече от Путин и руските управници...Но наказвайки Русия с икономически санкции, Западът казва на руснаците, че той не се интересува от ситуацията в същност, а от това, как да извади икономически ползи от нея, как да нарани Русия...Западът трябваше не да слага икономически санкции, а да изиска незабавно оттегляна на руските войски и решаване на проблема политически с участието на всички засегнати страни и с пълен достъп на медиите до заседанията...Независимо от всичко, аз мисля, че дори сега руснаците са в състояние да се оттеглят от Крим и да се потърсят политически решения на проблема там ако Западът застане на правилна позиция...Това, което той прави сега дава само храна в устата на средния ешалон за отклоняване вниманието на руснаците от истинските им проблеми към външния "враг" - Западът...Това е една опасна ситуация!...Тези млади хора, маршируващи до Майдан в подкрепа на искане на специален статут за Донецк или нещо такова, облечени във военни униформи и въоръжени, смятащи, че трябва да се бият, за да постигнат нещо хубаво, това е нещо опасно!...Ако Путин не съзнава това, то това трябва да се покаже на всички в Русия...Трябва да се организират международни срещи и разговори с участието на медиите, ситуацията трябва да се обсъжда без разни условия и претенции...Иначе...става много лошо според мен...

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

#3296924 - 01.08.2015 02:48 [Re: додо]

Май нещо пак си позаблудена - никакви младежи, още повече във военни униформи, не са били допускани да искат независимост на Донбас чак в Киев!

За сметка на това, на Майдана съвсем неотдавна ходиха паравоенните на "Десен дектор"!
http://www.reuters.com/article/2015/07/2...N0Q30YT20150729

додо
оптимистка

#3298800 - 13.08.2015 14:14 [Re: Негатор]

Извинявай, но тонът ти е неприемлив за мен - не можеш да ми кажеш, че аз ПАК /!?/ съм била позаблудена, значи...защото не си спомням някога да съм била позаблудена тук...това е грозно и не ми доставя удоволствие да продължавам да общувам с теб...надявам се да ме разбереш правилно - хората сме различни, значи...аз съм си това, което съм и ако говорим сериозно нека да сме сериозни...защото и аз обичам майтапа, но ти пресичаш границите, уважаеми...надявам се това да не продължава защото няма смисъл от подобна комуникация, значи...
Колкото до мнението ти - не мисля, че си прав. аз все пак имам очи и уши, на които мога да вярвам, значи...това, което съм видяла и чула съм го видяла и чула!...Нямам си на идея какви са тези "паравоенни", за които говориш, но тези са с маски, а момчетата за които говоря първо бяха много по-млади, още с мляко около устата, както се казва и второ - никой не носеше маска!...Това, което аз гледах, беше протестен поход срещу отказа на Киев за специален статут на гр.Донецк, не Донбас и не се говореше или аз не чух /защото не слушах през цялото време/ нито една думичка за независимост...Това, което още казаха в този репортаж беше, че тези момчета се подвизават близо до "фронтовата линия", гледат и дебнат значи кога да се включат демек...

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

#3299635 - 18.08.2015 18:35 [Re: додо]

Уважаема, ще дадеш ли серозни източници или пък си "видяла" някои неща насън?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6404

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.